r LAATSTE PUNTEN VOOR NIEK DE KOOTER AFGELADEN HUIS BIJ LIONS-MUSICALCONCERT TENTOONSTELLING OVER HOEKJE DORPSSTRAAT EN LANGE ZIJDE DAGTRIPJE NAAR EGYPTE 0SS BE FIT OP KAMP Vrijwilliger bij Volleybalclub Nesselande 4 - jff '*V DONATEURSAVOND OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE OPBRENGST COLLECTE HARTSTICHTING ETALAGEWEDSTRIJD VOOR KINDEREN VAN START HENGELSPORT VISWEDSTRIJD KONINGINNEDAG LAATSTE VIERTALLEN- WEDSTRIJD BRIDGECLUB 7PVFMHUI7EN-MOËRKAPÉLLÈ Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 pagina 12 Zevenhuizen - Zelf heeft hij nooit volleybal gespeeld, maar toch is Niek de Kooter al dertig jaar als vrijwilliger betrokken bij VC Nesselande. "Ik ben er door mijn vrouw ingerold. Zij speelde volleybal, leder team moest een scheidsrechter leveren en toen zei mijn vrouw: "Ga jij maar naar die cursus." Ik ben een jaar of tien scheidrechter geweest en ik leid nog steeds nieuwe scheidsrechters op. Daarnaast ben ik invaller. Als de scheidsrechter niet op komt dagen, neem ik het over. Door Geertrude Verweij Honderden wedstrijden De Kooter is iedere zaterdag te vinden in dorpshuis Swanla om de scheidsrechters op te vangen. "Elke week van de laatste zaterdag van september tot de derde zater dag van april, ben ik aanwezig van kwart over twaalf tot zeven uur. Als dames 1 thuis speelt ben ik er zelfs tot half tien. Het is eigenlijk een complete werkdag." Voor da mes 1 is De Kooter sinds dertig jaar degene die de punten telt. "Voor heren 1 heb ik het ook vier entwintig jaar gedaan. Maar het werd een beetje veel. Je moet alles bijhouden. De punten tellen, de opstellingen invullen, time-outs opschrijven en het hele wedstrijd verloop noteren op formulieren." Met een beetje rekenen komt hij op een totaal aantal van vijf- of zeshonderd wedstrijden die hij ge teld heeft. "Ik heb ook op heel hoog niveau geteld, bijvoorbeeld bij de Europa cup wedstrijden. Als ik inval voor een scheidrechter, draait iemand anders de bordjes. Formeel mag je dat niet allebei doen. Als je de punten telt, heb je niets te zeg gen. Natuurlijk praat je er achteraf wel eens over, maar gelukkig kan ik dat goed gescheiden houden." Automatisme In die dertig jaar heeft het spel zich behoorlijk ontwikkeld."De spelre gels zijn veranderd. Vroeger kreeg je bijvoorbeeld geen punt als de tegenstander aan serve was, nu wel. Daardoor zijn de wedstrijden korter geworden. Sommige regels zijn aangepast om het boeiender te maken als kijkspel. Er wordt ook steeds sneller gespeeld, er zijn veel meer variaties. De spelverdelers worden steeds vindingrijker en zij bepalen het spel." Toch leeft hij bij het tellen niet echt mee met het spel. "Ik heb zoveel geteld, het wordt een automatisme. Ik kan de for mulieren bijna blindelings invul len. Maar toch moet je de scheids rechter goed in de gaten houden, kijken welke kant hij opwijst, de wissels invullen. Je moet goed opletten. Ik ben er emotioneel niet zo bij betrokken, want ik ben steeds bezig met de feiten." Eenling met aktetas Vorige maand telde de Kooter zijn laatste wedstrijd voor dames 1. "Nee, ik ga nu niet op zaterdag thuis zitten. Ik blijf de scheidsrech ters ontvangen voor alle teams. Dat doe ik ook al tweeëntwintig jaar. Je vangt die mensen op en biedt ze een consumptie aan. Ik heb wel een lijst met namen en foto's, maar meestal herken ik ze direct. Als er een eenling bin nenkomt met een aktetas is het meestal een scheidsrechter." Die namenlijst bewaart hij in een tas die hij iedere week meeneemt naar het dorpshuis. "Ik neem iedere zaterdag hetzelf de tasje mee. Daarin zitten pennen in, wedstrijdformulieren en een boek met spelregels. Ik heb ook altijd zes of zeven fluitjes bij me. De meeste teams weten het al. Als ze het zelf vergeten vragen ze aan mij of ik een fluitje heb. Dan pak ik mijn tasje en haal er eentje voor ze uit. Of ik hem dan weer terug krijg is altijd weer afwachten." Doordeweeks werkt de Kooter bij Boode. "Ik perforeer buizen voor bronbemaling en waterputten. Dit is het laatste jaar, dan schei ik er mee uit." Maar met zijn werk voor de volley bal gaat hij door. "Je moet toch wat doen. Zo lang de vereniging me nodig heeft, blijf ik het doen." Bariton Skhumbuzo en Sopraan Etty van der Mei zingen in the rain. De Dorpsstraat hoek Lange Zijde anno 1950. Zevenhuizen - Omgeven door witte rozen opende burgeem- ster Jo Fijen zaterdag 19 april het musicalconceert van de Lionsclub Zevenhuizen-Moerkapelle in de Hervormde kerk. Nummers als OI'Man River uit de musical Showboat, liederen uit Les Misérables en Joseph and the ama zing technicolour dreamcoat pas seerden de revu. De Swazilandse bariton Skhum buzo wist zich ondersteund door een zichzelf overtreffend Groot koor Rotterdam, en ook tenor Nan van Groeningen en dirigente en sopraan Etty van der Mei zorgden voor de nodige afwisseling bij de vele musicalsongs. Nieuw was de begeleiding door Martin Zonber- gen, bekend van het televisiepro gramma 'Nederland zingt op Zon dag'. Afwijkend van het musicalreper toire waren de nummers van Ram ses Shaffy zoals 'Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en bewonder' en 'We zullen doorgaan' waarbij het publiek werd uitgenodigd mee te zingen, en dat gebeurde dan ook luidkeels. De concertgas- ten kregen van de artistieke lei ding een zeer ruime voldoende. De apotheose werd gevormd door het populaire nummer 'You'll ne ver walk alone' van Richard Char les Rodgers en Oscar Hammer- stein, geschreven voor de musical Caroussel. Zevenhuizen-Moerkapelle - In his torisch centrum 'Ons Verleden' aan de Tweemanspolder 15 is vanaf za terdag 25 april de tentoonstelling 'Het hoekje Dorpsstraat-Lange Zij de in Zevenhuizen' te zien. Op deze plek zit nu het bedrijf Novy-Fixet, waar inmiddels de derde generatie Schotte werkzaam is. Hoe was het hier vijftig jaar geleden? Hoe was het hier een eeuw geleden? Wat was er allemaal te beleven op en rond deze locatie? De plek rondom de brug over de Hennipsloot was en is één van de mooiste plekjes van Zevenhuizen. Op overzichtelijke panelen wordt in foto's de geschiedenis op en rondom deze locatie in beeld ge bracht. Daarnaast is van de meeste bewoners rondom dit deel van de Hennipsloot de stamboom uitge zocht, welke ter inzage liggen. Op de bovenverdieping van het centrum is de geschiedenis te be zichtigen van de molens rondom de Rotte, waar de eerdergenoem de familie Schotte een niet onbe langrijke rol in heeft gespeeld. In de filmzaal is een film te zien over de Molenviergang in bedrijf. Het museum is deze dag geopend van 13.30 tot 15.00 uur; de toegang is vrij, maar een bijdrage is altijd wel kom. Zevenhuizen - Achtentwintig Eendragt-leerlingen vertrokken woensdag 15 april richting Egypte. Na een half uur bivakkeerden ze tussen de graftempels, piramiden, mummies en faraobeelden midden in het oude Egypte (het Rijksmu seum voor Oudheden in Leiden). In de geschiedenislessen is het oude Egypte de afgelopen weken uitgebreid aan bod geweest. Ze lazen ook het boek 'Marijn in de woestijn' van Daphne Deckers en volgden deze achtjarige jongen op zijn speurtocht door het museum. Het fascinerende aan het Rijksmu seum is dat niets is nagemaakt, dat alle voorwerpen en tempels in ori ginele staat zijn teruggebracht en geschonken door Egypte. Behalve over het oude Egypte heeft het rijksmuseum educatieve programma's over het oude Ro meinse rijk, de oude Grieken en vanaf 17 april over de middeleeu wen. In Wijk bij Duurstede, het voorname Dorestad en bloeiende handelsstad in de Middeleeuwen zijn onlangs bij opgravingen weer gebruiksvoorwerpen uit de 14e eeuw gevonden, onder meer een sikkel en een zeis. (www.rmo.nl) "Een leerzame dag, waarbij ge schiedenistot leven komt", zo con cludeerden de kinderen. Zevenhuizen - De OSS Be fitters gingen het weekend van 18 april op kamp in het Limburgse Soerendonck en waren na de oefeningen de balk, de brug en de valkuil zo moe dat keten er die nacht niet bij was. Kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl Oud Verlaat - In gebouw De Vier- kap wordt donderdag 23 april de donateursavond gehouden van de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle. Het programma start om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Na de rond vraag wordt het eerste deel van de presentatie 'Waterbeheersing rond de Rotte heden, verleden en toekomst' door medewerkers van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard gehouden. Na de pauze volgt het tweede deel. Tijdens de pauze en na afloop zijn tientallen oude fo to's van Oud Verlaat en omgeving te zien. Zevenhuizen/Oud Verlaat - Bij de onlangs gehouden collecte van de Nederlandse Hartstichting is een bedrag van 3.526,22 euro opge bracht, waarvan 528,28 euro in Oud Verlaat. De organisatie be dankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - Voorafgaand aan Koninginnedag kunnen de kin deren van Zevenhuizen al in de stemming komen. In samenwer king met de Zevenhuizense mid denstand is er een etalagewed strijd uitgezet. Met de letters die in verschillende etalages hangen kunnen kinderen een zin maken en meedingen naar een prijs. Deformulierenvoordeze wedstrijd zijn uitgedeeld op de basisscholen 't Reigerbos en De Eendragt en kunnen worden opgehaald bij speelgoedwinkel Toys2Play in de Dorpsstraat. Daar kunnen de for mulieren tot en met 28 april ook worden ingeleverd. De winnaars van de etalagewedstrijd worden op donderdag 30 april bekendge maakt in de Oranjekraam bij het Dorpsplein in Zevenhuizen. De hengelvereniging organiseert, in samenwerking met het Oranje Comité, een viswedstrijd op Ko ninginnedag, donderdag 30 april. In Zevenhuizen wordt gevist in de Ringvaart achter het dorp, waar senioren kunnen vissen van 7.00 tot 10.00 uur en de junioren van 8.00 tot 9.30 uur. In Moerkapelle is er alleen een wedstrijd voor de jeugd; zij kunnen vissen in de Tocht van 8.00 tot 9.30 uur. Alle deelnemers aan de viswedstrijden ontvangen een prijs. Inschrijven aan de waterkant een kwartier voor aanvang. Zevenhuizen - De laatste viertal- lenwedstrijd van bridgeclub Ze venhuizen werd dinsdag 14 april in dorpshuis Swanla gespeeld. In de A-lijn werd de competitie ge wonnen door het viertal Stolker, tweede werd het viertal Van der Weerdt, gevolgd op respectieve lijk plaats drie, vier en vijf door de viertallen Mulder, Gaarkeuken en Merbis. De viertallen Van der Lely en Op 't Veld haalden te weinig punten en degraderen naar de B-lijn. De B-lijn werd gewonnen door het viertal Bolsterlee, twee de werd het viertal Mertens. Zij promoveren naar de A-lijn. Drie, vier en vijf werden hier de viertallen Niewold, Huurman en Verwaal. De viertallen van Straten en Everwijn degraderen naar de C-lijn. De C-lijn werd gewonnen door het viertal Knijnenburg ge volgd door het viertal Heemskerk. Zij gaan naar de B-lijn. Derde werd viertal de Koning, vierde Mol, vijfde Visser, zesde Van Straten en zevende Everwijn.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 12