KUNST AAN DE LEERLINGEN INSPECTEREN ROTTERDAMSE KADE BOUWPLAATS NIEUWE SCHOOL VEILIGHEID IN NESSELANDE KRIJGT EEN TIEN HOLLANDS GLORIE TOCH ÜIET ZO KINDVRIENDELIJK p,amicten EN VIOLISTEN IN DE NESSELANDE VOORLOPIG GENOEG BURGEMEESTER OPENT K0NIGINNEDAG m NESSELANDE KERKDIENST ZONDAG 26 APRIL ■Hl1 8 WÊmm m Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 pagina 15 Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. L.C. de Borst. HUISARTSENPRAKTIJK gezond heidscentrum Nesselande in Mul tifunctioneel Centrum De Kristal, Cypruslaan 402. Tel. 010-2229750, www.gcnesselande.nl. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WO- NIO 010-2222811 of info@nesse- web.nl Nesselande - In Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91a is vanaf zondag 26 april een ten toonstelling van acht KADK-kun- stenaars te zien. In 2006 kwamen deze kunstenaars elkaar tegen op de kade van de Wijnhaven in Rot terdam. Daar ontstond het idee om elk jaar samen te exposeren als groep (Kunst aan de Kade - KADK) en telkens op een andere locatie. Het liefst in een buurt met veel water en dus veel kades. Na KAD- KADAM in Amsterdam nu KADKR- DAM in Rotterdam bij CC Orion. De kunstenaars Ineke van der Burg, Frida Duivenvoorden, Tineke Nesselande - Deeelgemeente Pirns Alexander is er in het afgelopen jaar nog veiliger op geworden. De indexscore van deelgemeente Prins Alexander steeg het afgelo pen jaar van 8.3 naar 8,7. Nesselan de, Kralingseveer en 's Gravenland scoorde en tien. Alle wijken van de deelgemeente staan in de catego rie veilig. De wijken Zevenkamp (van 6.8 naar 8.0) en Oosterflank (6.8 naar 7,5) stijgen opvallend en keren van aandachtswijk terug naar de categorie veilige wijk. Dat blijkt uit de door gemeente Rotter dam gepresenteerde Veiligheidsin dex 2009. De positieve score van Door Johanna van Waardenberg "We hebben eerder al aangege ven dat we graag bloembakken, paaltjes of ander sierlijke obsta kels op straat willen plaatsen om zo het verkeer geen kans te geven door de straten en over de stoep te scheuren", zegt een bewoon ster geëmotioneerd. "Maar tot op de dag van vandaag hebben we er niks over gehoord. Auto's rijden soms met tachtig kilometer per uur door deze kinderrijke wijk. Als we niet snel ingrijpen wordt vandaag of morgen een kind aangereden." De deelgemeente Nesselande kent de verkeersproblematiek in de wijk. "Bloembakken of paaltjes zijn uiteraard een goede oplossing, maar de wegen moeten toeganke lijk blijven voor de brandweer. Van daar dat er tot op heden nog geen aanpassingen zijn gemaakt", zegt Erik Pot deelgemeente adviseur. Volgens de bewoners rijden auto mobilisten vaak de autovrije hofjes op. "Juist op deze plekken houden de kinderen geen rekening met voertuigen. Aannemers en postor derbedrijven maken gretig gebruik den Duik, Pejo, Koen van Kleef, Sjoert Willemstein, Peter Meijer en Andrea van der Burg zijn van ver schillende leeftijden en disciplines en maken divers werk: schilderijen, beelden, keramiek en foto's. Ook zijn er muzikanten, Peter Hogen- boom (gitaar en zang), Tom en El len samen Killer 7 (piano en zang). De groep kiest elk jaar een bijpas send thema. 'Bomen' dit keer; om dat de expositie plaatsvindt in een boomrijke omgeving. Iedere kun stenaar heeft het thema op zijn of haar eigen wijze uitgewerkt. Voor meer informatie: www.kadk.nl Prins Alexander valt op vergeleken met de stabiele veiligheidcijfers in Rotterdam. Verder meldt de Vei ligheidsindex voor Prins Alexander zichtbare verbeteringen bij de ele menten: diefstal, geweld, inbraak en vandalisme. Portefeuillehou der Peter Pieterse van Wijkveilig heid toont zich tevreden. "Het zijn prima cijfers maar we zullen hard moeten werken om die ook vol gend jaar te behouden. Daarom zullen wij moeten blijven durven investeren in de buitenruimte. Want een goede buitenruimte die schoon en heel is werkt ook posi tief door op het gevoel van het trottoir langs de waterkant om zo de voordeuren te bereiken. Ze scheuren als gekken over het voetpad heen. We moeten hier ge zamenlijk over brainstormen, want het kan niet langer zo", zegt een bewoonster. Ook de speelplekken zij volgens de aanwezige moeder en vaders kindonvriendelijk. "De ganzen en katten poepen alle zandbakken vol. Het is echt vreselijk vies. Laatst heb ik glas uit het zand gevist. We zien liever rubberen tegels, dan die vieze zooi dat er nu ligt", zegt een moeder. De meningen en sug gesties van de bewoners worden door de gemeente meegenomen om zo de wijk woonvriendelijker te maken. "We kunnen natuurlijk niet alle klachten direct behande len. We zitten namelijk ook aan een budget verbonden", zegt Pot. De bewoners zijn vooral ontevre den over de snelheid waarmee de gemeente te klachten behandelt. "We hebben dit al veel eerder ge meld. We vallen in herhaling. Het wordt tijd dat er echt eens iets ge daan wordt", merkt een bewoon ster geïrriteerd op. Door Johanna van Waardenberg Nesselande - "Is dit onze nieuwe klas?", vraagt een jongentje wij zend naar de bouwplaats aan de Laan van Avant Garde in Nesse lande. De leerlingen van de basis school Passe-Partout kregen op maandag 20 april een rondleiding door de bouwput van hun toe komstige school. "We zijn in de lessen bezig met het project Bou wen. Dit bezoekje aan de bouw plaats is een onderdeel van het project", zegt directeur Ronald Pieck. De groepen 1 tot en met 8 hebben een leerzame rondleiding gekre gen van de projectleiders van het aannemersbedrijf De Vries en Ver burg. In kleine stapjes is uitgelegd hoe een bouwproces begint en voltooid wordt. "We hebben eer der in de les het thema bouwen al behandeld. We leren de kinderen hoe mensen, maar ook hoe dieren hun huizen bouwen. Het project laat de scholieren op een andere manier nadenken. Vandaag willen we de leerlingen laten zien hoe het er in het echt aan toe gaat", zegt lerares Kim van der Burg. De leerlingen reageren enthousi ast op het uitje. Vooral de bouw- helmpjes die de kinderen verplicht moesten dragen waren een hit. Aan het einde van het jaar wordt het nieuwe schoolgebouw op geleverd. "We kijken er naar uit. Het aantal leerlingen stijgt ieder jaar weer. We groeien uit onze voegen. Een nieuwe huisvestiging Nesselande - In een volle en warme zaal in De Kristal is vrijdag 17 april de voorspeelavond van vioolleerlin gen van Olaf Borsboom en piano leerlingen van Carin van Haastregt een groot succes geworden. Veel belangstellenden kwamen kijken en luisteren naar de muzikale vor deringen van de leerlingen tussen de vier en vijftien jaar. Na de aftrap door violiste Lieke volgden vele swingende en gedragen stukjes van afwisselend piano en viool. Zo speelde Meike Old Mac Donald op de piano, speelde Sterre tweemaal So there op haar viool omdat het zo prachtig klonk en speelde Caitlin een prachtig slaaplied op de piano. Door Maartje Letzel Nesselande - Een tekort aan lig plaatsen in de toekomstige jacht haven is niet aan de orde. Dat concludeert onderzoeksbureau Vrolijks. Het onderzoek was is in gesteld naar aanleiding van zor gen van WSV Buurman over capa citeit en tarieven. Tijdens de informatieavond over de tweede partiële herziening van het bestemmingsplan Nesselande in december 2008 ontstond er dis cussie tussen het bestuur van Wa tersportvereniging Buurman en Er- win Duijn, portefeuillehouder van de deelgemeente Prins Alexander, over de grootte van de toekom stige jachthaven. Buurman vreest al drie jaar dat het geplande aan tal ligplaatsen niet voldoende zal zijn. Buurman baseert zich hierbij op het aantal boten dat in de tijde lijke jachthaven ligt en de wacht lijst die er is. Het huidige ontwerp van de jachthaven is moeilijk uit te breiden. Ook vreest Buurman dat De Bob de Bouwertjes van het Passe-Partout kijken of hun school wel mooi wordt. is noodzakelijk. We betwijfelen al leen of het nieuwe gebouw groot genoeg is voor deze wijk. Het aantal leerlingen stijgt namelijk boven verwachting", zegt Pieck. Momenteel verblijven de leer lingen in een noodgebouw vlak naast de bouwplaats van de nieu we school. "Het nieuwe gebouw wordt multifunctioneel. Zo komt er een atelier, een sportzaal, een hockeyveld met een kantine en in totaal 24 klaslokalen. Het is de bedoeling dat het gebouw niet al leen gebruikt wordt door de scho lieren. Het wordt een gebouw dat ook voor de wijk iets kan beteke nen", aldus directeur Pieck. Kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl Enkele violisten speelden ook nog eens samen, zoals Sara, Katinka en Sterre, zodat er een orkestje ont stond. De docenten hebben ook samen gespeeld en lieten een blues horen. Van Haastregt speelde daar na een serenade van Schubert en Borsboom de Canon van Pachelbel. Als klapper van de avond stonden meerdere trommels opgesteld die alle bezoekende kinderen mochten bespelen. De violisten en een aan tal pianisten kregen de opdrachten een aantal tonen te spelen en Olaf Borsboom speelde er met zijn viool doorheen. Een leuke afsluiting van een geslaagde avond die voor her haling vatbaar is. de prijs per ligplaats te hoog zal worden. De watersporters willen niet dat door een ai te commerci ële aanpak het verenigingsgevoel verdwijnt. Naar aanleiding van deze avond gaf het Ontwikkelingsbedrijf Rot terdam het Bredase projectbureau Vrolijks opdracht een onderzoek uit te voeren naar het benodigde aantal ligplaatsen, de tarieven en de positionering van de nieuwe jachthaven. Vrolijks concludeert dat starten met honderd ligplaatsen voorals nog voldoende is. De bezetting op vergelijkbare afgesloten plassen is namelijk relatief laag. Exploitan ten wijten dit aan gebrek aan vari atie: je kunt namelijk de plas niet af. De doorstroming is daardoor groot: ligplaatsen wisselen snel van huurder. Plekken op de wal blijken populair. Wel moet het van uit de ruimtelijke ordening moge lijk zijn eventueel later uit te kun nen breiden, dit geldt zowel voor ligplaatsen als voor walcapaciteit. Het tarief bij vergelijkbare jachtha- Nesselande - Burgemeester Aboutaleb komt op Koningin nedag, donderdag 30 april, naar het Herman Bielingplein, waar hij om 9.30 uur het startsein zal geven voor de 'wakkeroptocht'. De kleine Nesselandertjes gaan met hun versierde fiets, step of skelter in optocht door de wijk en schudden met veel lawaai de inwoners wakker. De deelnemer met het mooist versierde voer tuig wint een fiets ter waarde van 250,- euro. Tussen 10.00 en 16.00 uur is er van alles te beleven op het Her man Bielingplein. Naast een braderie en een kleedjesmarkt (aanmelden via oranjefestival@ nesseweb.nl) zijn er diverse at tracties als een springkussen en een klimtoren. De Kerk in Nes selande organiseert een pop penkastvoorstelling en 's mid dags geeft Max de Clown een voorstelling. In het Koniginne- dagcafé kan men terecht voor een hapje en een drankje. Voor meer informatie: www. oranjefestivalnesselande.nl. vens is rond de vierhonderd euro per jaar, inclusief verenigingscon tributies. Wil de jachthaven voor Port Nesselande succesvol worden, is een actieve exploitatie met grote betrokkenheid van WSV Buurman essentieel. De projectontwikkelaar Port Nes selande wil een hoogwaardig en kwalitatieve jachthaven met boot verhuur, een waterskibaan en ho reca ontwikkelen, met marktcon forme tarieven maar beseft wel degelijk het gevaar van leegstand bij te hoge tarieven. Jeroen van der Ven uit het bestuur van WSV Buurman is blij met de uitkomst van het onderzoek: "Wij zien een gedeelte van onze stel- lingname terug in de uitkomsten van het onderzoek. Nu deze uit gangspunten wat helderder zijn geformuleerd hebben wij het stre ven om in het vervolg gesprek met de betrokken partijen weer op één lijn te komen." Voor meer informatie: www.wsvbuurman.nl Nesselande - De bewoners van Nesselandse wijk Hollands Glorie zijn hetover één ding duidelijk eens. De wijk is alles behalve kindvriendelijk. maq 1HTEU WH IS 7lfli UODEM Tijdens de bewonersbijeenkomst van woensdag 15 april uitten buurtbe- l#Wi «■IVfl slwlmEIV woners felle kritiek over de traagheid waarmee de deelgemeente Prins Alexander verkeersveiligheid en de onderhoud van speelplekken aan pakt. "We vallen in herhaling. Het wordt tijd dat er echt eens iets gedaan wordt". -■ - De kinderen lijken er weinig last van te hebben, maar hun ouders HANRFPh l_IC5PI_ A AT SE Ml IN P^#Rl vinden de speelplaatsen vreselijk vies. fc wm Mm

Hart van Holland | 2009 | | pagina 15