^egeeféete &ij&eu> uit aaan de *W<zve ofe 4 mei S3 ff et hart van bolland Scholiercnpanel N ONINGINNE-ROCK JONGEREN MAKEN VRIENDSCHAPSREIS NAAR BÜCKEBURG BOERENKOOL BAKLAVA EN BARA DIPZHOUSE EPISODE II THG LiMfE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 pagina 19 Stelling: Deze week was in het nieuws dat het aantal jonge co madrinkers vorig jaar sterk is gestegen. Het aantal kinderen dat in het ziekenhuis moest worden opgenomen met een alcoholvergiftiging is gestegen met 13%, naar 337. Ook is de gemiddelde leeftijd van de patiënten iets gedaald. Waarom denk je dat deze jongeren zo veel drinken dat dit kon gebeuren en wat kan hieraan gedaan worden? Door Marlonneke Willemsen Bas Klever (12 jaar) uit Boskoop: "Ik denk dat jongeren zo veel drinken, omdat ze het cool vin den en willen meedoen met hun vrienden. Dit soort dingen ge beurt ook vaak, omdat ze voor het uitgaan al beginnen met in drinken, terwijl ze thuis bijvoor beeld een film aan het kijken zijn. De beste oplossing is volgens mij om de alcohol veel duurder te maken. Dan kun je ook minder drankjes kopen en wprd je niet zo dronken." Mohit Mistry (15 jaar) uit Nesselande: lï ken. Jongeren laten zich steeds meer meeslepen door groepen, omdat ze stoer willen doen. De reden waarom de leeftijd ge daald is van de comadrinkers, is omdat jongeren onder de 16 steeds gemakkelijker aan drank kunnen komen doordat de legi timatiecontrole bijna niet wordt uitgevoerd. Wat hieraan gedaan moet worden is dat je meer ver antwoordelijkheid legt bij de ca fébaas, hij kan namelijk stoppen met drank verkopen aan jonge ren die (volkomen) dronken zijn en dus voorkomen dat jongeren teveel gaan drinken. Chelsie Rupke (14 jaar) uit Waddinxveen: ledereen neemt in het begin één biertje, maar hoe later het wordt, hoe meer bier er wordt gedron- Ik denk dat jongeren zo veel drinken om er bij te horen, om dat ze denken dat het stoer is. Als ze uitgaan denken ze dat ze min der lol kunnen hebben zonder alcohol, terwijl je hartstikke veel lol kan hebben zonder alcohol. Ik denk dat hier weinig aan gedaan kan worden, want jongeren die regelen toch wel dat ze het krij gen. Sommige krijgen het via hun ouders en andere via vrienden, die oud genoeg zijn om alcohol te halen. Betere voorlichting zou misschien wel iets helpen om de gevaren ervan in te zien." uwerkerk aan den IJssel - Grep- Ipop krijgt alvast een voorproef- op Koninginnedag, donderdag april. Op het schoolplein van basisschool De Terp zal worden ■opgetreden door twee bands die verbonden zijn met Taverna: C.B.T. en de Poox. C.B.T. heeft een treed repertoire aan covers, varië rend van 'de heideroosjes' tot een 'green day' medley. Poox brengt allerlei vrolijke covers met num mers van onder meer Gabriella Chimli, the Offspring en U2. De opbrengst van deze dag komt ten goede aan de organisatie van Greppelpop, dat plaats zal vinden op zaterdag 20 juni. Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen - Elk jaar worden op 4 mei de doden van de tweede we reldoorlog herdacht. Dit jaar wordt de herdenking in Zevenhuizen ge koppeld aan de uitvoering van de musical de Wave van musicalgroep de Zeven Muzen. Het thema van de musical heeft met de oorlog te ma ken; het gaat over een leraar die zijn leerlingen wil uitleggen hoe het kon gebeuren dat Hitier zoveel macht had, met alle gevolgen van dien. De uitvoering zal worden bij gewoond door burgemeester Fijen en leden van het 4-mei comité, die na afloop tijdens een diner met de spelers over het onderwerp zullen praten. Fijen kijkt uit naar voorstelling en het diner. "Ik ben erg nieuwsgierig wat de jongeren, rond dit thema, van de herdenking gaan maken. Ze hebben de oorlog zelf niet meege maakt en ik ben benieuwd hoe ze over dit thema denken. Ik vind het positief dat jongeren hier mee be zig zijn, want het is belangrijk om over het thema vrijheid na te den ken." Ook de heer Klein van het 4-mei comité verwacht veel van de Wave en de herdenking. "Ik heb begrepen dat er grote raakvlak ken zijn met de 4-mei viering en dat het thema van de musical hier precies in past. Er zullen ook twee liederen uit de musical gezongen worden tijdens de dienst die wordt gehouden voorafgaande aan de plechtigheid. Na de musical gaan we tijdens een diner in gesprek over het thema en ik verwacht hier veel van. Je ziet dat er de afgelo pen jaren een stijgende belang stelling van jongeren voor de do denherdenking is. Het is belangrijk om ten minste één keer per jaar stil te staan bij degenen die gezorgd hebben voor vrijheid en solidari teit in Nederland." Nieuwerkerk aan den IJssel - Al jaren heeft de gemeente Nieu werkerk een vriendschapsband met de Duitse gemeente Büc- keburg. In mei reist een aantal Nieuwerkerkers voor drie da gen af naar Bückeburg om deze vriendschapsband te vieren. Naast leden van SVO Nieuwer kerk, Budoclub Geisha, Vrouwen van Nu, Ondernemersvereniging Nieuwerkerk en de brandweer, gaan er ook leden mee van de scouting. Vanuit het Jeugdwerk zullen 35 personen meegaan: een grote groep jongeren vanuit het Fabia Dance Centre en een jongerengroep vanuit Taverna, met uiteraard meerdere bege leiders. Voor 15, 16, en 17 mei worden door de Duitsers diverse activi teiten georganiseerd, waaron der een officieel welkom, een toertocht door de stad, sportac tiviteiten en een groot feest. In Optreden van het Taverna Dance Team in Bückeburg in 2006. de jongerengroep zijn nog twee plaatsen vrij. Ben je tussen de 13 en 16 jaar en heb je zin om mee te gaan? Aanmelden kan op 0180-315381 of via anton@ jeugdwerkzuidplas.nl. Regio - Maatschappelijk onbegrip, racisme en discriminatie zijn dage lijkse problemen waar geen oplos singen voor zijn. Wellicht dat een kijkje in eikaars keuken zorgt voor begrip, tolerantie en uiteindelijk voor respect. Begrip en tolerantie beginnen bij de basis: de jeugd. Het boek 'BBB' - Boerenkool, Baklava, Bara - beschrijft maatschappelijk onbegrip, cultuurverschillen en de gevolgen hiervan. Het doel van het boek is begrip en tolerantie kweken voor de vele culturen die in ons land samenleven. 'BBB' is geen informa tief boek, maar een jeugdroman met een spannend en ontroerend plot. En juist deze vorm kan er voor zor gen, dat een breed publiek bereikt kan worden. De schrijfster van het boek is Bénazir. Ze is op zeer jonge leeftijd geïmmigreerd naar Neder land en wordt dagelijks geconfron teerd met cultuurverschillen. Tijdens haar werkzaamheden in de Haagse Schilderswijk ziet ze dat de verschil len soms onoverbrugbaar zijn, om dat er weinig tot geen kennis is van eikaars cultuur. Deze onwetendheid zorgt er regelmatig voor, dat men geen wederzijds begrip, geen tole rantie en geen respect heeft voor elkaar. BBB probeert op een voor jongeren aansprekende manier die onwetendheid weg te nemen. Want als we bij de basis van onze samenle ving beginnen, zal dit zijn weerslag hebben op de hele samenleving. Rotterdam - In Outland worden op vrijdag 15 mei van 22.00 tot 04.00 uur de bloemetjes eens echt goed buiten gezet tijdens een avond met alleen maar superlauwe, megavet- te, beukende, bangingbeats! Dipzhouse draait om superhelden: niemand minder dan Sidney Sam son, die je uiteraard kent van zijn dikke hit 'Riverside, komt zijn bes te platen speciaal voor jou aan el kaar mixen. Ook Leroy StylesMarc Benjamin en twee lokale, getalen teerde, in de persoon van Chrystal Math en Johnny Flores verschijnen op het podium. De avond zal vocaal ingevuld worden MC Dirty Bee. De toegang bedraagt 10,- euro. Leef tijd 16+. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Free Record Shop en via www. ticketonline of op 0900-3006000. Nieuwerkerk aan den IJsssel - Stichting Jeugdwerk Zuiplas or ganiseert voor zaterdag 30 mei de zesde editie van Urban Open Air. Een editie in een nieuw jasje. Naast alle battles en demo's zijn er dit jaar optredens van twee popu laire rappers: Hef en Metz. Hef, 21 jaar en opgegroeid in Hoogvliet, verraste vriend en vijand door uit het niets de klassieker 'Puur' te droppen, compleet met een grim mige clip op Youtube. De tekst is doordrenkt van ervaringen met het straatleven, zonder stoer te doen over de schaduwkant van de maatschappij. Metz is een 26-jarige rapper uit Utrecht die meerdere nummers en videoclips op zijn naam heeft staan, waaron der 'Gooi die wielen in de lucht' en 'Wie is dit?'. Zijn clips staan bekend om het stuntwerk op mo toren en scooters en zijn veel ge zien op Youtube. Metz hoort bij de overkoepelende 3D (Duizend Duistere Dieren). In een volgende editie van deze krant meer info over de exacte tijden van de op tredens. Hef Metz

Hart van Holland | 2009 | | pagina 19