lOOa iureerj^rversUü WADDINXVEEN Lintjesregen Grote projecten: een korte terugblik Leefbare wijken Bestuurlijke toekomst Centrumplan Sportpark 't Suyt Triangel Verlegde Dreef Coenecoop III Essengaarde pagina 22 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 M In 2008 werden de eerste voorbereiden de werkzaamheden voor het nieuwe cen trum zichtbaar. Voetbalvereniging Be Fair en Tennisvereniging DGS zijn verhuisd en dat was het moment waarop het plan gebied functievrij kon worden gemaakt. Langs het spoor werden bomen gekapt en werd voorbelasting aangebracht. De gemeente werkte daarnaast aan de voorbereiding van de noodzakelijke pro cedures. Daarbij ging het om de bouw vergunningen eerste en tweede fase en de kapvergunningen voor het kappen van bomen in het plangebied. In novem ber 2008 heeft de gemeente de bouw vergunning eerste fase verleend. Daarbij is het plan getoetst aan planologische- en welstandseisen. De aanvraag bouw vergunning tweede fase is in 2008 inge diend. Daarbij wordt het Centrumplan getoetst aan alle technische zaken die geregeld zijn in het Bouwbesluit. Denk aan eisen m.b.t. veiligheid, gezondheid en energiezuinigheid. In 2008 is hard gewerkt aan de realisatie van het Centraal Voet balpark. Er werden vijf voetbal velden, een accommodatie, een tribune, 270 parkeerplaatsen, een fietsenstalling en groenvoor ziening aangelegd. In september 2008 nam voetbalvereniging Be Fair de nieuwe huisvesting aan de Plasweg feestelijk in gebruik. Voorafgaand aan de opening organiseerde de gemeente een wedstrijd onder alle inwoners van Waddinxveen. Op die ma nier konden zij meedenken over de naam van het nieuwe voet balpark. Met als resultaat dat het CVP werd omgedoopt tot 'Sport park 't Suyt'. Tevens is in Coenecoop III het nieuwe onderkomen van Tennisvereniging De Gouwe Smash gerealiseerd. Fiet startsein van het nieuwe tennisseizoen kon op de nieuwe locatie worden gegeven. In juni werd de nieuwe accommodatie van DGS feestelijk in gebruik genomen. In 2008 heeft de gemeente zich met name gericht op het stedenbouwkun dige onderzoek voor Triangel. Op basis van het Masterplan Triangel lag er al een eerste stedenbouwkundige studie. Dit voorstel is nogmaals goed onder de loep genomen en bleek toch niet aan de eisen van de gemeente te voldoen. Om die reden heeft de gemeente nóg twee andere bureaus uitgenodigd om een ste denbouwkundige studie uit te voeren op basis van het Masterplan. De resultaten van beide studies zijn voorgelegd aan de raad en aan de themapanels, die in een eerdere fase hebben meegedacht over de inrichting van de nieuwe wijk. Na een uitvoerige evaluatie is de studie verminderd door. Zo stelde de Raad op 24 september 2008 het globale bestem- mingsplan voor Triangel vast. Daarmee zijn de kaders om de wijk verder te ont wikkelen bepaald. De Verlegde Dreef wordt de nieuwe ver binding tussen de Beijerincklaan en de Kanaaldijk en zal de huidige Dreef als doorgaande weg vervangen. Dit weg- tracé wordt aangelegd in verband met de komst van het nieuwe Cen trum in Waddinxveen. Het deel van de Dreef tussen de bestaande spoorwegtunnel en de Kanaaldijk wordt namelijk een 30 km/h- weg. In 2008 zijn de voor bereidende werkzaamheden gestart. Er is voorbelasting aangebracht op het wegtracé in Coenecoop III en rondom het toekomstige kruispunt Beijerinck- laan/Verlegde Dreef. Daar wordt straks een rotonde aangelegd. Deze zandvoorbelasting is nodig voor het zetten van de ondergrond en blijft lig gen tot eind 2009. In 2008 is ook het concept ontwerp van de tunnel onder de spoorbaan afgerond. Op dertien mei zijn de vier wijkplatforms van de ge meente Waddinxveen geïnstalleerd. De platforms zijn onderdeel van het project Leefbare Wijken van de ge meente. Het doel van dit project is om wijken en buur ten te creëren waar het voor de bewoners goed, veilig en prettig wonen is. De gemeente wil dit bereiken door de sociale samenhang in Waddinxveen te bevorderen door het stimuleren van betrokkenheid en eigen verant woordelijk van de inwoners, maatschappelijke organisa ties, verenigingen en ondernemers. Wist u dat de Waddinxvener de leefbaarheid in z'n omgeving een rapportcijfer van 7,5 geeft. Dat blijkt uit de leefbaarheidmonitior die in juni 2008 is gehouden. In 2008 is het stedenbouwkun dig plan voor Coenecoop III ver der uitgewerkt. Eind september nam de Raad het raadsvoorstel voor Coenecoop III unaniem aan. Daarmee kan Coene coop III als sluitstuk van bedrijventerrein Coenecoop verder ontwikkeld worden. De officiële opening werd verricht door de voorzitter van Be Fair Tom Glasbeek, wethouder Sport Dirk Lont en de voorzitter van district West II van de KNVB de heer Spiering Zij werden uitgenodigd om vanaf de gloednieuwe tribune met een doeltrap het nieuwe hoofdveld in te wijden. van Bureau B+B gekozen als basis voor de stedenbouwkundige uitwerking van Triangel. Tegelijkertijd gingen de voorbereidin gen voor de realisatie van de wijk on- Op het terrein van de voor malige Dick Brunaschool in de wijk Groenswaard wordt Essengaarde, een kleinscha lig woningbouwproject, ge realiseerd. In 2008 werden stedenbouwkundige rand voorwaarden in concept op gesteld en voorgelegd aan de omwonenden. Dit con cept is naar aanleiding van suggesties van omwonen den op een aantal punten aangepast. Deze randvoor waarden voor de herontwikkeling van Essengaarde zijn eind 2008 vastgesteld. Op basis daarvan zal een nog te selec teren projectontwikkelaar een steden bouwkundig ontwerp maken. Uit handen van burgemeester Henk Roijers kregen de leden van de wijkplatforms symbolisch 'handig gereed schap', om goed aan de slag te kunnen gaan in de wijkplatforms. Ook in 2008 werden er tal van "stille krachten" onderscheiden in de orde van Nassau. Zij leverden een bijzondere verdienste of prestatie of stonden jarenlang klaar voor de Waddinxveense gemeenschap. Een niet vrijblijvende samenwerking of fusie met Gouda! Onderzoek de mogelijkheden en maak een start. Dit is de taak die gemeente Waddinxveen heeft gekregen van de provincie. De gemeente moet over dit onderzoek vóór 1 januari 2009 rapporteren. Voorlopig blijft Waddinxveen nog even zelfstandig. Een besluit hierover kan Waddinxveen op z'n vroegst pas in 2015 nemen. In de tussentijd is de gemeente namelijk druk bezig met het realiseren van de grote projecten: het nieuwe centrum, de nieuwbouwwijk Triangel en de Zuidplaspolder. Verder moet het Station-Bruggebied worden opgeknapt. Ook in 2009 staat de bestuurlijke toekomst op de agenda van het gemeentebestuur. Lid in de Orde van Oranje-Nassau: - Mevrouw C.K. den Boon-van der Hek - DeheerL.M.J. van Loo - De heer R. van Oord Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: - De heer A. Mul - De heer L. Witte Colofon: Dit is een uitgave van de Gemeente Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen, telefoon 0182-624 624, e-mail gemeente@waddinxveen.nl Meer informatie: Stafafdeling Ondersteuning, cluster Communicatie, e-mail communicatie@waddinxveen.nl -

Hart van Holland | 2009 | | pagina 22