2OOd WADDINXVEEN ersLo& Wet Maatschappelijke Ondersteuning Jongeren f Nieuwe Nederlanders Harmonisering minimaregelingen Ondertekening FSC-convenant Waddinxveners aan het werk Wmo-krant Mantelzorg Dan bent u mantelzorger! pagina 24 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 M In 2008 is er hard gewerkt aan de bekendheid van de Wmo. In Oktober is de Wmo-krant verspreid en ook is er een campagne gestart voor de mantelzorgers. Tevens heeft er een klanttevredenheidsonderzoek plaatsgevonden onder de gebruikers van individuele verstrekkingen zoals hulp bij het huishouden of vervoersmiddelen. Dit klanttevreden heidsonderzoek geeft aan dat de meerderheid van de gebruikers tevreden is. Natuurlijk zijn er ook inwoners die minder tevreden zijn. Met die aanbevelingen gaan we in 2009 aan de slag. DE WMO IN DE CEUMNTf WAODINXtl WADOtNXVEIM^ In het najaar van 2008 is de Wmo-krant huis- aan-huis verspreid. In deze krant staat wat de Wmo betekent, wat de gemeente doet, wat de rol is van de Wmo- raad en welke instellin gen van betekenis zijn binnen de Wmo. Door het verspreiden van de krant hopen we dat elke Waddinxvener extra kennis heeft opgedaan over de Wmo. Deze krant komt jaar lijks uit. Dus ook in 2009 kunt u de krant verwachten. Op het gebied van mantelzorg is er een bewustwordingscam pagne gestart. Het doel daarvan is dat mantelzorgers zich gaan melden bij het zorgloket zodat de medewerkers samen met de mantelzorger bespreken of onder steuning nodig is ter verlichting van de mantelzorger. In 2008 zijn de regels om in aanmerking te komen voor een tegemoetkoming van de gemeente gebundeld. Zo is het makkelijker gemaakt om er achter te komen of u recht hebt op een gemeentelijke bijdrage. "Ik vind het belangrijk dat iedereen mee kan doen en dat moet toegankelijk zijn voor iedereen". Aldus wethouder Dirk Lont. In 2008 heeft de gemeente 1188 aanvragen toegekend. 2008 stond in het teken van het ontwikkelen van de nota jeugd. De ge meente vindt het belangrijk dat jongeren worden betrokken bij het ma ken van deze nota. Eind 2008 zijn er daarom jongerenpanels georgani seerd. Jongeren van het Coenecoopcollege hebben aan de hand van stellingen gediscussieerd over wat ze belangrijk vinden voor jongeren in Waddinxveen. Hun ideeën zijn allemaal verwerkt in de nieuwe nota. De nota is onlangs vastgesteld door de raad en wordt de komende vier jaar uitgevoerd. In 2008 hebben drie klassen van het Coenecoopcollege meegedaan aan het project Jongeren op het Gemeentehuis. Het project Jongeren op het gemeentehuis laat jongeren in de praktijk kennis maken met de gemeentepolitiek. Dit gebeurt door jongeren zelf in samenspraak met o.a. beleidsmede werkers en politici een projectvoorstel idee te laten ontwikkelen. Het winnende idee is uitgevoerd. Donderdagmiddag 9 oktober heeft wethouder Dorenda Gerts de nieuwe Jeugd Advies Raad (JAR) geïnstalleerd. Een nieuwe club enthousiaste jonge ren die meedenkt met de gemeente en activiteiten organiseert voor jongeren. Op 10 november 2008 heeft wethouder Wiebrand Dijksterhuis namens de gemeente Waddinxveen het FSC-convenant ondertekend. Ook de ge meenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Gouda en Bergambacht hebben hun handtekening gezet. Op deze manier garanderen de verschillende partijen dat het hout, dat gebruikt wordt voor briefpapier, enveloppen, kantoortafels en -stoelen, bruggen, speeltoestellen en parkbanken, op een milieuvrien delijke en verantwoorde manier wordt verkregen. Foto: Hart van Holland Het aantal huishoudens met een bijstandsuit kering is in 2008 gedaald met 28%. Daarmee staat onze gemeente op de eerste plaats in Nederland van gemeenten tot 30.000 inwo ners. De daling is voor een deel te danken aan de gunstige arbeidsmarkt in 2008 en de con tacten met het bedrijfsleven via LAMP (Lokaal arbeidsmarkt project). In het LAMP werken on dernemers en gemeente samen om mensen te ondersteunen bij hun eerste stap terug op de arbeidsmarkt. Andere redenen voor deze daling liggen daarnaast in het heel snel aan bieden van een baan via de leerwerkbedrijven Brugwerk en Werkcenter. Tevens is de instroom beperkt. Dit komt ook door gebruik te maken van de zogenaamde Work-First trajecten. Men krijgt een baan aangeboden in plaats van een uitkering. Met deze trajecten is de gemeente gestart in augustus 2008 en dat heeft geleid tot veertien banen. Afgelopen jaar werd de naturalisatiedag gevierd op 15 december 2008. In 1954 werd op 15 december het Koninkrijkstatuut getekend, waarin de verhoudingen tussen Nederland en haar overzeese gebieden zijn geregeld. In 2008 werd meerdere keren een kleine fees telijke ceremonie gehouden, waarbij nieuwe Nederlanders samen met familie, vrienden én burgemeester Roijers hun Nederlander schap vierden. 22 personen werden in 2008 Nederlander: 5 van Marokkaanse afkomst 1 van Irakese afkomst 5 van Afghaanse afkomst 1 van Angolese afkomst 1 van Ethiopische afkomst 1 van Wit-Russische afkomst 1 van Chinese afkomst 4 van Turkse afkomst 1 van Colombiaanse afkomst 1 van Dominicaanse afkomst 1 van Duitse afkomst Colofon: Dit is een uitgave van de Gemeente Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen, telefoon 0182-624 624, e-mail gemeente@waddinxveen.nl Meer informatie: Stafafdeling Ondersteuning, duster Communicatie, e-mail communicatie@waddinxveen.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 24