BOTER BIJ DE VIS VOOR BRUGGENBOUWERS NACHTAFSLUITING N 219 JUTO TE WATER, BESTUURDER VERDWENEN maeztmi wmmifiivvêrkërk KERKDIENSTEN ZONDAG 26 APRIL LITERAIRE AVOND MET THRILLERAUTEUR LOES DEN HOLLANDER THEORIECURSUS SC00TM0BIEL NIEUWERKERK HOGER OP DE WACHTLIJST - MAAR EEN GELUIDSWAL IS NOG NIET IN ZICHT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 18.45 uur ds. P.J. Teeuw. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 17.00 uur ds. K.J. Visser. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur ds. G.J. Robbemond. Prot.Gem. De Bron - Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bibliotheek houdt, in sa- menmwerking met boekhandel Van Delft - dinsdag 19 mei een literaire avond waarvoor thril lerauteur Loes den Hollander is uitgenodigd. Den Hollander schrijft vanaf het moment dat ze kon lezen. Aan vankelijk poëzie, later columns, daarna verhalen en ten slotte haar eerste boek. Toch kwam het nooit in haar op om van schrijven haar beroep te maken, omdat ze zich helemaal richtte op haar car rière in de gezondheidszorg. Dat veranderde toen ze in 2001 een verhalenwedstrijd won. Vanaf dat moment ging er voor haar gevoel een luik in haar hoofd open waar een onstuitbare lading teksten achter zit. Toen ze in 2006 haar carrière als directeur van een ge zondheidszorginstelling beëin digde, vond ze vrijwel tegelijk een uitgever voor Vrijdag, haar eerste literaire thriller. Daarna volgde Zwanenzang en sindsdien is schrijven haar voornaamste bezigheid. De avond begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De entree bedraagt 3,50 euro in de voorverkoop, 4,- euro aan de zaal. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vei lig Verkeer Nederland (VVN), afdeling Nieuwerkerk aan den IJssel organiseert voor vrijdag 12 juni een theoriecursus voor (aanstaande) bestuurders van een scootmobiel. In deze cursus worden specifiek de verkeersre gels voor scootmobielbestuur- ders besproken. Wie nog geen scootmobiel heeft, maar deze wel heeft aange vraagd, kan eveneens aan de cur sus deelnemen. Tijdens de cursus wordt bijvoorbeeld uitgelegd dat een scootmobielbestuurder van de rijbaan gebruik mag maken, als een voet- of fietspad ontbre ken of slecht berijdbaar zijn. De cursus vindt plaatst in De Ba tavier van 13.30 tot 17.00 uur. Cursusleider is Piet Molenaar. Er zijn geen kosten aan deelname verbonden. Voor meer informa tie en aanmelden: scootmobiel@ vvn-nieuwerkerk.nl of 0180- 316000. Door Lynn Stroo Nieuwerkerk aan den IJssel 'Bruggen bouwen' en 'meedoen in de samenleving'. Het zijn the ma's die al tijden een belangrijke rol spelen in de gemeenteraad. In het verlengde daarvan kregen vier burgerinitiatieven afgelopen don- derdag de zogeheten 'Civil Soci ety' subsidie toegekend. Civil Society betekent ook wel initi atieven van organisaties buiten de overheid, die de gemeenschapszin versterken. Het komt voort uit de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (Wmo), die er voor zorgt dat Izoveel mogelijk mensen mee kun nen doen in de maatschappij. Wet- I houder Tamara Venrooy: "Wij als [gemeente stimuleren graag initi- [atieven waarin beperkingen wor- den opgeheven en ontmoetingen |tussen mensen mogelijk maakt. I Mensen kunnen zich daar dan aan- sluiten en zo bouwen we verder |aan een goede gemeenschap." Nieuwerkerk aan den IJssel - In de nacht van vrijdag 24 april 20.00 uur tot zaterdagoch tend 25 april 6.00 uur brengt de provincie Zuid-Holland de laatste asfaltlaag aan op de N 219 Schielandweg tussen de Kerklaan en de Scheve Over weg. De weg is afgesloten voor het snelverkeer. Het verkeer wordt in noordelijke richting omgeleid via de 's Gravenweg en de Kerklaan. Het verkeer in zuidelijke richting wordt omgeleid vanaf de Kerklaan via de parallelweg. De werkzaamheden bestaan uit het aanbrengen van de laatste asfaltlaag na spoedreparatie in maart. Toen was de buitentem peratuur te laag om de laatste asfaltlaag aan te brengen. I De gemeente deed een oproep aan de burgers om initiatieven in te dienen en zo kans te maken op de 'bruggen bouwen subsidie'. Afgelopen donderdag werden in de Batavier uit handen van de wethouder de officiële subsidie cheques uitgereikt aan vier pro jecten. De initiatiefnemers presen- teerde daarbij kort hun plan. Als I eerste was dat Ron Meijer met zijn vervoerplan 'Oude Dorp'. Meijer: r "Mijn plan is ontstaan door het autoprobleem in het Oude Dorp. I De kleine straten hadden veel last I' van de vele autoverkeer. Daarom heo ik een stempelkaart ontwik keld om kinderen te stimuleren om met de fiets naar school te komen, in plaats van dat ze gehaald en ge bracht worden. Ze sparen met een I stickersysteem en kunnen de volle kaart besteden in een van de win kels in het Oude Dorp. Goed voor de gezondheid, voor het milieu en voor de winkeliers." TweedewasZuidplasactief.nl. Deze website wordt een lokaal internet werk waar mensen met elkaar in contact komen en dingen kunnen delen. De bedenkers Marcel de Rui ter en Jaap Reijm: "We willen een digitale plek creëren dat inwoners met elkaar verbindt. We willen een platform bieden voor iedereen in de Zuidpias. We hebben al een en thousiaste groep mensen gevon den die hard bezig zijn aan de site. We hopen nog voor de zomer live Tamara Venrooy temidden van haar bruggenbouwers in de lucht te zijn." Ook de Seniorencoöperatie van Samenwerkingsverband Oude- renbelangen kreeg een cheque. De coöperatie stimuleert en helpt ouderen om langer zelfstandig te kunnen functioneren. Jaap van Duinen: "Het is eigenlijk betaald vrijwilligerswerk. De vrijwilligers worden betaald voor de klusjes die zij die voor anderen doen. Ze bouwen daarmee een tegoed op waarmee zij weer anderen mensen kunnen betalen om klussen voor hen te doen. We zijn al twee jaar bezig met de voorbereidingen. Het is een mooi initiatief, afkomstig uit Duitsland. Zo hoeven de geholpen mensen niet steeds 'dank je wel' zeggen, het is een zakelijk over eenkomst." Tot slot ging de cheque ook naar Stichting Hulp in Praktijk, een or ganisatie van kerkelijke vrijwilli gers die hulp bieden aan mensen in nood. Heieen Visser: "Het gaat bij ons om naastenliefde. Wij bieden hulp aan mensen die een gebrek hebben aan inkomen, gezondheid of sociale contacten. Het gaat dan vaak kom kleine klusjes, maar die lang niet voor iedereen van zelf sprekend zijn. De zorgvrager belt het speciale telefoonnummer en wij helpen resultaat gericht." Er gloort weer een beetje licht. Nieuwerkerk is in 2008 vier tot vijf plaatsen hoger gekomen op de wachtlijst voor aanleg van een geluidswal en dit jaar klimt de ge meente waarschijnlijk nog eens zes plaatsen.' Het Actiecomité Overlast A20 meldt deze informa tie na een gesprek met wethouder Siem van Loon. 'Daarmee is een geluidsarm Nieuwerkerk echter nog niet in zicht. Dat kan nog wel enkele jaren duren, want vóór ons staan nog ruim twintig gemeen ten te dringen', zo tempert het comité het optimisme. Enkele jaren geleden ontwikkelde het Actiecomité een plan voor de aanleg van een geluidswal tegen minimale kosten. Dat werd moge lijk dankzij het aanbod van gratis grond (ook geschikt om tuinen op te hogen). De gemeenteraad van Nieuwerkerk verwierp het idee en koos in 2006 voor aanleg van een geluidswering voor rekening van hét Rijk, al zou dit jaren kun nen duren. De overlast van de A20 vond en vindt echter brede erken ning, ook door het Ministerie van VROM dat geluidswerende maat regelen moet financieren. Nieu werkerk staat dus op de wachtlijst. Nauwgezet volgt de gemeente de ontwikkeling van het geluidsni veau - de overlast (in decibels) en het aantal getroffen woningen bepalen hoe hoog Nieuwerkerk op de landelijke lijst staat. Een groot vraagteken plaatst het comité echter bij de wijze waarop zo'n cij fer tot stand komt. Er worden na melijk h e I e m a a geen metingen verricht, er worden berekeningen ge maakt op basis van een com putermodel. Daarom heeft het comité de wethouder gevraagd of de gemeente gedurende een wil lekeurige maand echte metingen wil laten verrichten als indicatieve toets van de computeruitkomsten die nu de prioriteit bepalen. Deze metingen moeten ook duidelijk maken welke invloed het groei ende verkeer op de Europalaan heeft op de overlast in ons dorp. De berekeningen van de milieu dienst betreffen namelijk uitslui tend het verkeer op de A20. Een factor van betekenis in het geheel vormt een besluit tot ver breding van de A20 tussen Nieu werkerk en de aansluiting op de A12 bij Gouda, op het ogenblik - in de woorden van wethouder Van Loon - een veredeld fietspad, dat vrijwel dagelijks voor lange files zorgt. Na veel gemeentelijke druk heeft Rijkswaterstaat nu besloten tot een 'verkenningson- derzoek' naar de belasting van dit wegdeel. Ook andere wijzi gingen in het wegennet - nood zakelijk voor de ontwikkeling van nieuwe woonwijken - zullen van invloed zijn op de prioriteit voor de aanleg van een geluidswal (of -scherm) in Nieuwerkerk, zo ver wacht de wethouder. Het Actiecomité vroeg de wet houder en zijn collega's deze ont wikkelingen pro-actief aandacht te blijven geven, ook tijdens het fusieproces met Moordrecht en Zevenhuizen/Moerkapelle. Aart Prinsen Actiecomité Overlast A20 Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de Schielandweg, ter hoogte van de golfbanen, raakte in de nacht van vrijdag op zaterdag, door nog onbe kende oorzaak, een auto te water. De hulpdiensten rukten met groot (foto: Wilco Hogenbirk) materieel uit, maar bij aankomst bleek de bestuurder reeds vertrok ken. Politiepersoneel zocht de om geving af naar de inzittende(n), terwijl de brandweer en de opge roepen ambulance weer inrukten.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 27