KLIKKEN JONGERENOVERLAST: CONTROLE ALLEEN IS NIET VOLDOENDE houandsche ussei MEISJES Al SCOORT VOOR BIJ SWIM CUP 'BECAUSE I'M A GIRL' FASHIONABLE FUUT EINDE AAN GEDOOGBELEID CARAVANSTALLINGEN NIE UWERKERK. ZWEMMEN HOCKEY PERSOONLIJKE RECORDS TOERTOCHT EVANGELISATIESAMEN- KOMST HERVORMDE GEMEENTE BIBLIOTHEEK GESLOTEN dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - Vooral in het Oude Dorp is het aantal ge vallen van overlast door jongeren de afgelopen drie maanden toegeno men, in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Dit bleek uit de pre sentatie van de politiecijfers op de wijk- en buurtbijeenkomst Dorrestein van afgelopen maandagavond. Een vraag die direct opdoemt is: Is er in Nieuwerkerk wel genoeg te doen voor jongeren? Door Marlonneke Willemsen Het aantal incidenten is in de rest van Dorrestein gelijk gebleven; alleen in het Oude Dorp is een toename zichtbaar. Het aantal controles is sterk uitgebreid, maar blijkt nog niet voldoende. Een van de aanwezigen op de wijkavond gaf aan met de jongeren gepraat te hebben en zij hebben hem ver teld dat ze van mening zijn dat er in Nieuwerkerk niet genoeg te doen is. Volgens wethouder Tamara Venrooy wordt hier door de gemeente hard aan gewerkt. "Dit horen we regelmatig. In de beleving van bepaalde jongeren er niets te doen. Bij de gemeente hebben we menskracht en facili teiten om dit op te lossen, maar daar wordt nog niet voldoende gebruik van gemaakt. We heb ben jongerenwerkers in dienst om hiermee te helpen en daarnaast hebben we een bedrag van 1500 euro beschikbaar gesteld, zodat deze jongeren zelf iets in hun wijk kunnen organiseren. Hier is tot nu toe nog geen gebruik van gemaakt. Als iemand deze jonge ren kent, zouden we blij zijn als er contact met ons opgenomen wordt, zodat we hen op deze sub sidie kunnen attenderen." De politiecijfers voor Dorrestein sluiten verder aan bij de rest van de gemeente. De auto- en fietse- ninbraken blijven een groot pro bleem en de cijfers laten hier dan ook een flinke stijging zien. De woninginbraken en vernielingen zijn juist afgenomen in vergelij king met het vorig jaar. Naast de cijfers van de politie, werd ook het resultaat van de verkeerstellin gen, die in maart zijn uitgevoerd, gepresenteerd. Achter in de zaal stonden grote borden met daarop de gegevens van negen locaties in Dorrestein. Over de te nemen maatregelen werden veel vragen gesteld. Zo vond men dat er in Nieuwerkerk veel te weinig flits palen staan. "Er wordt nooit eens iemand op de bon geslingerd, terwijl er veel te hard gereden wordt." Volgens wethouder van Loon heeft de gemeente Nieu- Bwoners van Dorrestein bespreken de situatie in hun buurt. werkerk hier geen invloed op. "De locatie van flitspalen wordt lande lijk bepaald, op basis van het aan tal ongelukken dat er gebeurt. Nieuwerkerk geeft geen van deze zogenaamde 'blackspots', waar door er ook geen palen worden neergezet." Nieuwerkerk aan den IJssel - De meisjes A1 van hockeyclub de IJssel uit Nieuwerkerk heb ben 400 euro bijeen gehockeyt voor Because I'm a girl. Per doelpunt in de competitie kre gen de meiden een bedrag van hun donateurs. "Met nog twee wedstrijden in de competitie te gaan hopen we natuurlijk nog veel doelpunten te maken en de wedstrijden te winnen om zo nog meer geld op te kun nen halen voor de meisjes in de derde wereldlanden", zegt Lisa Veerman. Met de campagne Because I am a Girl komt Plan Nederland op voorderechten van meisjes. Plan zorgt ervoor dat meisjes naar school kunnen, bouwt scholen en leidt leerkrachten op. Plan vecht ervoor dat meisjes niet worden besneden en voorkomt dat ze als kind worden uitgehu welijkt. En Plan leert meisjes op te komen voor hun rechten en dringt er bij regeringen op aan dat alle kinderen dezelfde on derwijskansen krijgen. Het team is van plan om aan het eind van dat seizoen de cheque te overhandigen aan Plan Ne derland, en blijft de campagne daarna met andere acties on dersteunen. Amsterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - Steven Nonnekes en Ro bert en Bastiaan Lijesen kwamen dit weekend uit op de Swim Cup in Amsterdam. Dit was de laat ste mogelijkheid om limieten te zwemmen voor de WK in Rome. Sinds zijn verhuizing naar Eindho ven heeft Bastiaan al zeer goede resultaten behaald en kan hij al aansluiting vinden bij de top van Nederland. Ondanks dat de WK li mieten voor Bastiaan nog een ma tje te groot waren, wilde hij zich, in samenspraak met zijn trainster Jeanet Mulder en Jacco Verhaeren, voorbereiden op deze wedstrijd en was hij er klaar voor om een seri euze poging voor een WK limiet te wagen. De limieten werden nog niet bereikt, maar hij boekte wel enkele zeer goede resultaten. Voor Robert en Steven verliep het week end minder succesvol, ondanks dat beide zwemmers op de 50 meter vlinderslag een nieuw persoonlijk record zwommen. Bastiaan werd tweede op de 200 meter rugslag in een PR van 2.03.20 (was 2.06.64); hij werd derde op de 50 meter rugslag in een PR van 26.02 (was 26.22) en hij veroverde een tweede plaats op de 100 meter rugslag in een tijd van 55.90. Robert zwom op de 50 meter vlinderslag een PR van 25.29 (was 25.60); op de 50 en 100 meter vrij behaalde hij geen medailleplaats of PR. Steven Nonnekes zwom op de 50 meter vlinderslag een PR van 26.05 (was 27.30). Op de overige afstan den behaalde ook hij verder geen medailles of PR. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Hollandsche IJssel Toertocht zal zaterdag 2 mei voor de 22e keer van start gaan. Vanaf 8.30 uur worden de deelnemende klassie ke automobielen en motorfietsen verwacht op het Raadhuisplein. Veel van deze voertuigen zijn museumwaardig. Om 9.00 uur zal het startschot worden gege ven en kan het 'rijdend museum' gaan rollen. De route gaat via de Rotte en de Schie richting West- land. Voorbij Delft gaat de tocht richting Wateringen, waar op het terrein van Blansjaar aan de Klop perman 1 een koffiestop zal wor den gehouden. Vervolgens gaat de stoet richting Honselersdijk, waar op het veilingterrein de lunch zal worden gebruikt. Via een andere route gaat men terug naar Nieuwerkerk, waarbij het laatste stuk vanaf Moordrecht wordt afgelegd langs de oevers van de Hollandsche IJssel. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Hervormde Gemeente Nieuwer kerk aan den IJssel organiseert voor zondag 26 april om 11.30 uur een evangelisatiesamenkomst in de Gideonschool aan het Kroon- kruid 107 met als thema 'Proef het leven'. Onder begeleiding van een muziekgroep zal veel worden gezongen. Deur open om 11.00 uur. Voor meer informatie, ook over vervoer: 0180-311540. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bibliotheek is gesloten op don derdag 30 april (Koninginnedag) en op dinsdag 5 mei (bevrijdings dag). MAG! Nieuwerkerk aan den IJssel - Er komt een einde aan het gedoogbeleid van de gemeente Nieuwerkerk voor het stallen van caravans in verou derde glastuinbouwcomplexen. Het college van b en w heeft op 7 april besloten de regeling uit 2005 voor het gedogen van de caravanstallin gen niet te verlengen. Hierdoor zal een groot aantal caravanbezitters op korte termijn een nieuwe stalling moeten gaan zoeken. En dat zal niet zo makkelijk zijn. Deze fuut heeft de inrichting van het nest aangepast aan de kleur van zijn outfit. Heet dat nou Feng Shui? Door Marlonneke Willemsen De Nieuwerkerkse gemeenteraad heeft in januari 2005 besloten om, onder bepaalde voorwaarden, het stallen van caravans in kassen tij delijk toe te staan. Deze regeling loopt op 1 januari 2010 af, of eer der als de nieuwe bestemmings plannen voor de Zuidpias zijn herzien en in werking zijn getre den. Volgens de planning zou het bestemmingsplan voor Zuidplas- West in juni definitief worden vastgesteld. Volgens de wethou der van ruimtelijke ordening, Jan Slagt, is er geen aanleiding om dit tijdelijke beleidte verlengen, maar wil hij wel proberen een voor alle betrokkenen werkbare oplossing te vinden. "We hebben 1 januari 2010 afgesproken als einddatum en daar gaan we ons ook aan houden. Ik ben er van overtuigd dat dit zal betekenen dat som mige mensen hun caravan verder weg zullen moeten stallen, maar iedereen heeft vanaf het begin geweten dat het om een tijdelijke situatie ging. Naar onze schatting gaat het om een paar honderd caravans. Het is zaak om dit pro bleem nu duurzaam te regelen in plaats van steeds met tijdelijke oplossingen te komen." Volgens wethouder Siem van Loon zullen er geen problemen komen met de parkeerplaatsen in Nieuwer kerk. "Op dat vlak voorzie ik geen problemen. Mensen mogen nog steeds hun caravan drie dagen la ten staan om in- en uit te pakken. Daarna zullen ze hem naar een stalling moeten brengen. Ik zie deze ontwikkeling als een mooie kans voor ondernemers om een oplossing voor het stallen van ca ravans te vinden." Er bestaat een idee om op het nieuwe industrie terrein een ruimte met meerdere moeten komen voor de opslag van caravans. Dit plan wordt de komende tijd door het college be keken. Uiteindelijk zal het aan de gemeenteraad zijn om een beslis sing te nemen.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29