MOEDERDAG FOTOACTIE IN WERELDWINKEL WIJ ZIJN DE KAMPIOENEN WETHOUDER VAN LOON REMT SNELHEIDSDUIVELS AF HOTEL ORANJE BOVEN BROMFIETS CONTROLE H0CKEYCLINIC VOOR E-TJES FLEURIGE ZONNEBLOEMDAG MlFUWERKERK De 1e kampioen van seizoen 2008/2009 Nieuwerkerk E2 SPULLEN VERZAMELEN VOOR GROTE ROMMELMARKT HOCKEY Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 pagina 31 Nieuwerkerk aan den IJssel - Moederdag is het moment om moeders te verrassen met een mooie tekening, zelfgemaakt knutselwerk of een cadeautje. Wereldwinkel Nieuwerkerk houdt zaterdag 25 april een Moeder fotoactie. Van 11.00 tot 14.00 uur maakt een fotograaf in de Wereldwinkel een portretfoto. De foto kan worden opgehaald van zaterdag 2 tot en met zaterdag 9 mei. De kosten bedragen 1,50 euro; de opbrengst is bestemd voor de Wereldwinkel. Veel geschenken uit de Wereld winkel zijn gemaakt door moe ders. De fabrieken en ateliers waar Fair Trade en de vele We reldwinkel importeurs mee sa menwerken, bieden ook aan veel vrouwen werkgelegenheid. Dit voorjaar zijn weer talloze trendy producten ontwikkeld, sommige met symboliek. Zo liet keramiek fabriek Sang Arun in Thailand zich inspireren door de origami vouwtechniek.De witte vazen en het kraanvogeltje zijn van kera miek. De kraanvogel staat in het verre oosten symbool voor een lang leven, hoop en geluk. Het handbeschilderde theeservies Pineapple, Mumflower en Poem heeft traditionele Thaise kera- miekmotieven en wijsheden, zo als 'Bedek ook de achterkant van een Boeddhabeeld met goud', ofwel: 'Waardeer degene die in stilte anderen helpt en daarvoor niets terugverlangt.' Mai Viet namese Handicrafts ontwierp een bijzondere combinatie; een productserie met een even op vallende als ongebruikelijke ma teriaalcombinatie: borduurzijde op keramiek. In het keramiek zijn kleine gaatjes geprikt, die als de vazen en doosjes in de oven zijn geweest, versierd worden met naald en draad. Wereldwinkel Nieuwerkerk is gevestigd aan de Prins Bernhard- straat 7a en is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Lars, Jonathan, Elmar, Noah, Shamil, Luke, Niels, Ayoub en Nick - samen E2 van voetbalvereniging Nieuwerkerk - werden vorige week ongeslagen kampioen. Dat zij met nog twee wed strijden te gaan het kampioenschap al veilig hebben gesteld bevestigt hun klasse; en ook nog eens eerste kampioen van de vereniging... Nieuwerkerk aan den IJssel - De grootste rommelmarkt van Nieu werkerk is zaterdag 16 mei te vin den rondom het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat, waar ruim 80 kramen gevuld zullen zijn met allerhande tweedehands spul len. Een gedeelte van de Bijerink- straat zal tevens gevuld zijn met meubels, bedden en dergelijke en plantenliefhebbers kunnen hun hart ophalen op de plantenmarkt. De inwoners van Nieuwerkerk worden opgeroepen de komende tijd goede tweedehands spullen te verzamelen die op zaterdag 9 mei thuis kunnen worden opge haald. Een rit voor het ophalen van de spullen kan geboekt wor den via www.rommelmarkt-nwk. nl of telefonisch op 0180-316154, 0180-316778 of 0180-314347. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor de Hervormde Ge meente en voor diverse soorten van wereldwijze hulp. Jongeren in Aktie De opbrengst van deze dag is be stemd voor twee projecten in Mol davië en Oekraïne, waar de Jon geren in Aktie de komende zomer naar toe zullen gaan. Met eerdere acties is al een bedrag van 3.000 euro opgehaald, maar het streef bedrag van 9.000 euro is nog lang niet binnen. Met een benefietcon cert op 15 mei en een collecte in de gemeente in de week van 2 tot 6 juni, moet het doel naderbij kun nen komen. Gasten en vrijwilligers van de Zonnebloem genieten van de kleurenpracht in de Keukenhof. Nieuwerkerk aan den IJssel - Circa 50 gasten en evenzoveel vrijwilligers van de Zonnebloem vertrokken maandag 20 april vanaf Dianthus en Chrysanthemum voor een zonnige dag in de Keukenhof in Lisse. Na de koffie en de appeltaart be gaf het gezelschap zich richting de tuinen om te genieten van de vele in bloei staande bloemen en planten. Na de lunch werd we derom nog een wandeling door de tuinen gemaakt, waarna het rond 15.30 uur tijd was voor de terugtocht. Via een prachtige route langs de Kaag, Kaageiland en Lijmuiden keert het gezelschap aan het einde van de middag te rug in Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - De klachten over een te hoge snelheid van bewoners bleken in bijna alle gevallen te kloppen. Dat is de conclusie die voorlopig getrokken kan worden uit de eerste resultaten van een uitgebreide verkeerstelling, die in Nieuwerkerk op zesentwintig locaties is uitgevoerd tussen vijf en zesentwintig maart. Op een aantal plaatsen, zoals de Kerklaan, tussen de Batavierlaan en de Prins Willem Alexander- laan en de Zuidpias laan is het verkeer met meer dan 15% afgenomen. Op andere plaatsen is juist een toename zichtbaar. Wethouder Siem van Loon heeft maatregelen aangekondigd. Door Marlonneke Willemsen Vooral op de Hoogeveenenweg en de Hoofdweg is het verkeer toe genomen. Op de Hoofdweg zou dit te maken kunnen hebben met het verkeer dat vanuit Nesselande komt. Er zou ook gemeten wor den op de Laan van Avant-garde, maar helaas bleken de kabels de fect te zijn, waardoor deze hier de komende weken opnieuw moe ten worden neergelegd. Naast de hoeveelheid verkeer is ook de snelheid gemeten. Deze bleek op een aantal plaatsen flink ho ger dan de toegestane maximum snelheid. Op de Waterschapsweg werd gemiddeld 46 kilometer per uur gereden, terwijl hier maar dertig is toegestaan. Ook op de Europalaan, 63 in plaats van vijf tig en de Ringvaartlaan, veertig in plaats van dertig, houdt men zich over het algemeen niet aan de maximum snelheid. Wethouder Siem van Loon gaat maatregelen nemen. "Op de 's Gravenweg hebben de bewoners zelf gevraagd om een telling en het bleek dat ze gelijk hadden wat betreft de hoge snelheid. Dit geldt ook voor de Groenendijk. Op de 's Gravenweg gaan we onze mel der, de Sit, ophangen. Misschien zou dit ook een goede oplossing voor de Europalaan kunnen zijn. Over de Ringvaartlaan wordt nog druk overlegd met Veilig Verkeer Nieuwerkerk. Zij zijn bezig met een plan voor deze straat. Volgens VVN is dit qua profiel niet echt een dertig kilometerzone, dus daar moeten we nog een beslis sing over nemen." De definitieve resultaten zullen gepresenteerd worden op de verschiilende Wijk en Buurtbijeenkomsten, waar de inwoners ook de kans zullen krij gen om met de wethouder van ge dachte te wisselen over de situatie in hun wijk en straat. Naast de verkeerstelling is Van Loon ook met VVN in gesprek over de oversteekplaats aan de Schie- landweg bij de speeltuin de IJssel- kids. Vorig jaar is er een handte keningenactie gehouden om deze oversteek veiliger voor de kinde ren te maken. Volgens Van Loon bleek uit de gehouden verkeers telling dat de snelheid op dit punt inderdaad hoog is en dat er een oplossing voor het probleem moet komen. "De situatie wordt op dit moment door VVN geëvalueerd. We gaan op de locatie ook het aantal parkeerplaatsen vergroten en we zijn nu aan het kijken hoe we hierbij ook de oversteek kun nen aanpassen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Ontmoetingscentrum aan de Bospol derstraat wordt op Koninginnedag, donderdag 30 april, omgetoverd tot 'Hotel Oranje Boven', waar men van 14.00 tot 18.30 uur welkom is voor een hapje en een drankje. Voor kinderen zijn er diverse spelletjes, er is een planten- en bloemenkraam, om 15.00 uur start het Rad van Avon tuur, en vanaf 16.30 uur wordt nasi geserveerd door leden van 'Jongeren in Actie'. Om 18.30 uur wordt afgesloten met 'de grote schoonmaak'. Een financiële bijdrage, maar ook materiële steun is welkom. Voor Hotel Oranje Boven wordt nog gezocht naar mensen die taarten willen bakken, naar cadeaus voor het rad van avontuur en naar men sen die mee willen helpen tijdens de dag zelf. Een gift is welkom op rekeningnummer 34.52.00.365 ten name van Protestantse Gemeente Nieuwerkerk, onder vermelding van Moldavië 2009. Voor meer informatie en aanmel den als vrijwilliger: 0180-316472. Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - Politie Rotterdam-Rijn mond en Hollands Midden hielden onlangs een bromfietscontrole. Tussen 14.00 en 23.00 uur werden twintig bekeuringen uitgeschre ven op de Laan van Dada en de Ommoordseweg in Rotterdam. In Nieuwerkerk controleerden agen ten passerende bromfietsers op de lersestraat. Het overschrijden van de snelheid (9) en het niet tonen van een kentekenbewijs (5) wer den bekeurd. Daarnaast kregen bromfietsers die niet op de juiste rijbaan reden, geen helm droegen en hun rijbewijs niet toonden een bekeuring. In drie gevallen werd er een ken tekenbewijs ingenomen. Eén per soon werd aangehouden omdat hij op een gestolen bromfiets reed. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de tweedejaars E-tjes, kinderen van 9 en 10 jaar, van NHC De IJssel, werd afgelopen zondag door Dames 1 een hockeyclinic georganiseerd. Er werden veel technische oefeningen gedaan, zoals slalom drijven, balletjes liften, scoren en trucjes oefenen, zoals de bal met de stick hooghouden. Aan het tweede gedeelte van de hockeyclinic werd ook meegedaan door Heren 1, dat vooral veel knap pe trucjes kon laten zien. Naast de technische oefeningen werden er ook nog partijtjes gespeeld en stond een aantal behendigheidsspelletjes op het programma. Hoogtepunt was ongetwijfeld het nemen van strafballen en shoot-outs, waarbij de keepers van Dames en Heren 1 in het goal stonden. i

Hart van Holland | 2009 | | pagina 31