IESSEVLIET WERKT SAMEN MET KUNSTENAARS SCHOOLVOETBALTOERNOOI LUSTRATOR OP BEZOEK GRAND PRIX ZEVENHUIZEN WEGAFSLUITING Al2 BIJ ZEVENHUIZEN DEBUTANTEN EN OUDGEDIENDEN STRIJDEN SPORTIEF IN BEDRIJFSV0LLEBALT0ERN00I P -»EYFNHl^f:M-M^ERKAPELLE EXPOSITIE IN GRIFFIOEN LUISTEREN, ETEN, LUISTEREN LIJKT GESLAAGDE COMBINATIE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 pagina 35 )ud Verlaat - De leerlingen van asisschool de Nessevliet gingen orige week aan het werk met liet Albias en Anneke van der leer, kunstenaars uit Zevenhui- jn en Ommoord. De komende (eken staan in het teken van de jioolmusical 'Nesse op zoek naar liet'. Een musical die van het be- in tot het eind in samenwerking et kunstenaars en kunstzinnige stellingen door de kinderen en e leerkrachten wordt gemaakt, e kinderen van de groepen 7 en 8 jn al druk bezig geweest met het trzinnen van het script. ijdens de ontmoeting met de kun- snaars zijn ze aan het brainstor- ien geweest hoe hun schoolmusi- il, die 29 mei in cultureel centrum rion aan de Wollefoppenweg lordt opgevoerd, eruit moet zien. nutselen aan de kostuums, ver- tn aan het decor en teksten ma- en op de computer, het passeerde llemaal de revue. e kinderen van groep 7/8 maken et script en bedenken de rollen n teksten. In groep 5/6 leren de inderen hoe ze het beste toneel linnen spelen. Groep 3 en 4 stu- eren de liedjes in en de kleuters it groep 1 en 2 spelen de dieren in het stuk voorkomen, musical komt voort uit 'De Ont dekking', een project dat wordt uitgevoerd met het kunstgebouw Zuid Holland. Doel hiervan is om de samenwerking tussen scholen en kunstzinnige instellingen te ver beteren of op de kaart te zetten. Tijdens de presentatie van de mu sical wordt aan de burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle een culturele kaart aangeboden waar- ievenhuizen - Illustrator Juliette ie Wit was woensdag 15 en don- ierdag 16 april op bezoek in de iibliotheek. De groepen 7 van iiverse basisscholen in Zevenhui- len en Moerkapelle hadden op ïhool verhaaltjes geschreven aan ie hand waarvan de Wit tekenin- ten maakte en vertelde over haar «erk als illustrator. De leerlingen «aren verbaasd over de snelheid (Hand)tekening van de illustrator. waarmee zo'n tekening tot stand kwam. De illustrator was tijdens de open stelling op woensdagmiddag in de bibliotheek aanwezig voor een praatje en om tekeningen te ma ken. Boekhandel van Delft was aanwezig met boeken, zij signeer de ze en maakte er een leuke te kening in. Nesselande - De aquarellen van Marijke Tieman zijn van zondag 17 mei tot vrijdag 26 juni te zien in de Griffioen aan de Boy Edgarstraat 208 in Rotterdam-Zevenkamp. Marijke volgt al enkele jaren lessen bij de Rot- terdamse kunstenares Mieke Borgdorff. De rode lijn in haar werk is de natuur, waarbij zij een duidelijke voorkeur heeft voor het schilderen »an bloemen. De expositie is op werkdagen te bezichtigen van 9.30 tot 16.30 uur. Zevenhuizen - Ezhaco organiseert •oor donderdag 21 mei aan de üerhoogtweg een autocrosseve- ïlement, plaatselijk bekend als 'de Srand Prix van Zevenhuizen'. Rond ie klok van 12.00 uur zal het start- Idiot worden gegeven voor een Ouderwetse dag autocross op de (ieibaan in Zevenhuizen. Aan de [start komen in ieder geval de di- •erse Ezhaco-klassen, aangevuld •set twee regioklassen en wellicht, onder voorbehoud van het aantal feelnemers, een regio-toerwagen- slasse. De Keverklasse kent diverse feelnemers uit Noord-Holland. Zevenhuizen - Op het jaarlijk se schoolvoetbaltoernooi werd woensdag 15 april gestreden door tien teams, verdeeld over twee poules. Na afloop van de poule wedstrijden volgde een opmer kelijke kruisfinale: Rerhoboth 1 tegen 't Reigerbos2 en Rehoboth 2 tegen 't Reigerbos 1. Beide wed strijden werden gewonnen door 't Reigerbos zodat toen al bekend was op welke school de wisselbe ker een jaar lang in de prijzenkast mag staan, 't Reigerbos 1 won met 1-0. Tweede werd aldus 't Reiger bos 2, gevolgd op een derde plaats door Rehoboth 2. Rehoboth 1 werd vierde, De Nessevliet 1 vijfde; zesde werd 't Reigerbos 3, zevende De Eendragt 2, achtste werd I.J.P. Keijzer, negende De Eendragt 1 en op een tiende plaats eindigde De Nessevliet 2. Rehoboth 1 wint penaltybokaal Voor de penaltybokaal was vaste keeper Jan van Meijeren weer pa raat; scheidsrechters Henk Wijn, als plaatsvervanger voor de zieke Aad Roos, en Gerrit van Vliet zorg den voor een strakke leiding. Uit slag: 1.Rehoboth 1, 2.'t Reigerbos 2, 3.De Eendragt 2, 4/5 Rehoboth 2 en 't Reigerbos 3, 6/7 I.J.P. Keijzer en 't Reigerbos 1, 8.De Nessevliet 2, 9.De Nessevliet 1 en 10.De Een dragt 1. De sportiviteitsprijs was voor De Nessevliet 2. Decor in de maak. op de kunstenaars en instellingen staan die voor dit project met ba sisschool de Nessevliet samenwer ken. De kaart is overdraagbaar, zo dat ook andere scholen eenzelfde project kunnen doen. Zevenhuizen - Muziekvereniging De Kleine Trompetter gaf vrijdag 17 april een familieavondconcert. Het concert werd geopend door het opleidingsorkest. Tijdens een aan tal van de stukken van het orkest waren een paar grappige solisten te horen en te zien. De slagwerkkits vervolgden het programma. Als cu linair intermezzo was er voor alle aanwezigen een buffet in de pub. De kinderen van de AMV groep lie ten zien en horen wat ze al geleerd hadden waarna het programma werd vervolgd door afwisselend het harmonie orkest en de slagwerk groep Afslag 9. Als afsluiting werd een loterij gehouden. Muzikanten en toeschouwers spraken achteraf van een geslaagde nieuwe opzet. Zevenhuizen/regio - In verband met de reconstructie van de A12 tussen Gouda en Zoetermeer zul len diverse afritten voor het ver keer worden afgesloten. Afrit Ze venhuizen (9) van de A12 (links) in de richting van Den Haag van vrij dag 1 mei 21.30 uur tot zaterdag 2 mei 04.00 uur; afrit Waddinxveen (10) van de A12 (rechts) in de rich ting van Utrecht van zondag 3 mei 02.00 uur tot zondag 3 mei 09.00 uur, of zoveel langer of korter als noodzakelijk. Omleidingen Afrit Zevenhuizen (9) van de A12 (links) in de richting van Den Haag: het verkeer komende uit Utrecht en gaande in de richting van Ze venhuizen wordt omgeleid via de A12, af- en toerit Bleiswijk (8). Af rit Waddinxveen (10) van de A12 (rechts) in de richting van Utrecht: het verkeer komende uit Den Haag en gaande in de richting van Wad- dinxveen/Doelwijk wordt omge leid via de A12 af- en toerit Gouda (11). Bij slechte weersomstandigheden kan het werk worden uitgesteld. Voor meer informatie: 070-3378643 of dzh-verkeerslokethaaglanden@ rws.nl. Zevenhuizen - Zesentwintig teams verschenen zaterdag 18 april fris aan de start voor het twintigste bedrijfsvolleybaltoernooi. Meer dan vier honderd mensen werden in dorpshuis Swanla geteld, niet allemaal om te volleyballen, er waren veel aanmoedigers bij. Stockcar Formule 1 firca 30 deelnemers zullen uitko ken op de Stockcar Formule 1 race, met toppers uit diverse delen van het land. Voor meer informatie: www.autocross7huizen.nl. De teams werden bij binnenkomst verrast met een teamtas van de sponsors waarin genoeg zat om de avond goed door te komen. De buitentemperatuur was prima en door de verhitte duels die wer den uitgevochten warmde ook de sportzaal aardig op. DJ Bart deed daar nog een schepje bovenop met meezingers en danceclassics. Sportief gezien waren er zeer span nende potjes waar op het scherpst van de snede werd gestreden, een aantal nieuwkomers als Hotel Vos, Voltage en Lyon Baby Care deden het erg goed maar ook een aantal oudgedienden als Eindhoven, Ger ritsen (Zonder Geurt), Koornmolen en Zevenbouw maakten hun favo- rietenrol waar. Een knappe prestatie voor kapsa lon Patries die de finalepoule heeft gehaald, een minder gelukkige avond voor titelverdediger Tas en ook 'de Marloërs' hadden niet hun beste avond. NDS deed er alles aan, de coach had de tactiek zelfs uitge tekend en probeerde via time-outs de wedstrijd te keren maar het mocht niet baten. Winnen was er voor hen niet bij. De finaleavond wordt gehouden op zaterdag 9 mei vanaf 17.30 uur, het finalefeest start om 21.30 uur. ledereen is welkom, de toegang is vrij. Zelfs een uitgetekende tactiek bracht NDS geen soelaas; er wordt echter niet getreurd...

Hart van Holland | 2009 | | pagina 35