Zevenhuizen-Moe v\ Gemeente GEMEENTEHUIS GESLOTEN GEWIJZIGDE INZAMELDAG AFVAL AFSLUITING N209 EN OF- EN AFRIT A12 BLEBWQK AANMELDEN KRANSLEGGING 4 MEI CARAVANS EN CAMPERS LANGS DE WEG hwiwii VGEN EUROPEES PARLEMENT RUMTEUJKE ORDENING WEIHOUDER HELSLOOT PLAATST HONDENPOEPRAK INFORMATIEAVOND VOOR STARTENDE ONDERNEMERS m AEuropese S verkiezingen Stemmen voor Nederlanders die in het buitenland werken Stemmen bij volmacht Stemmen in een voor mindervalide kiezers ingericht stembureau Meer informatie Stemmen in een andere gemeente 4 en 5 mei Aanvragen bouwvergunning: Bouwvergunningen: Gemeente organiseert: pagina 4 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 Postbus 30,2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: WWW.ZEVENHUIZEN-MOFPI.-apc, r- WEEK 17 Van donderdag 23 april 01.00 uur tot maandag 27 april 05.00 uur is de N209 tussen de Groen- dalseweg en de verlegde Zoetermeerselaan afgesloten. Ook zijn beide opritten bij Bleiswijk (8) afgesloten en de kruising van de Kruisweg met de N209. De afritten Bleiswijk worden al vanaf woensdag 22 april 21.30 uur in beide richtingen afgesloten. De huidige gelijkvloerse Op donderdag 30 april en vrijdag 1 mei zijn de gemeentelijke diensten gesloten, vanwege Koninginnedag. kruising van de N209 met het spoor wordt (deels) opgeheven. Na deze werkzaamheden zal de N209 over de A12 en het spoor liggen en is de Al 2 verplaatst. Om de hinder voor de weggebruiker op de A12 tijdens de werkzaam heden zoveel mogelijk te beperken zet Rijkswa terstaat Spitsmijden A12 Gouda-Zoetermeer in. Voor meer informatie zie wwwrijkswaterstaat nl/spitsmijdenal2. Omleidingen Kijk op www.rijkswaterstaatnl/al2bleiswijk voor de belangrijkste omleidingsroutes. Ook voor fietsers staan hier de omleidingen aangegeven. Zij moeten rekening houden met extra reistijd. Koninginnedag valt dit jaar op een donderdag. Daarom wordt de groene mntainer in Moerkapelle op zaterdag 2 mei geleegd, in plaats van op donderdag 30 april. Op maandag 4 mei aanstaande vindt bij het herdenkingsmonument aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen de Nationale Herdenking plaats. Organisaties, vereni gingen, instellingen en inwoners worden in de gelegenheid gesteld om aan de juridische Zaken, kranslegging bij het monument deel te Onderwijs en nemen. Aanmelden voor de kranslegging Welzijn, telefoon kan tot en met 1 mei 2008 bij mevrouw 018(E637709. J.T. Groenveld van de afdeling Bestuurlijk- Mooi weer en veel vrije dagen. Nederlanden trek ken er graag op uit met caravans en vouwwagens. Natuurlijk moeten deze in- en uitgeladen kunnen worden bij het huis. Maar het lang parkeren van dergelijke voertuigen kan ergernis voor omwo nenden opleveren (onder andere qua parkeergele genheid) en een lelijk straatbeeld. Het is dan ook niet de bedoeling dat deze kampeermiddelen, bijvoorbeeld tussen de vakanties door, lange tijd gestald staan langs de openbare weg. Wat zijn de afgesproken regels hierovef? De belangrijkste regel is dat het verboden is om een woonwagen, kampeerwagen, caravan, camper, magazijnwagen, aanhangwagen, keetwagen of een ander dergelijk voertuig langer dan drie dagen achter elkaar op of aan de weg te plaatsen of te parkeren. Helpt u mee onze gemeente ergernisvrij en netjes te houden? We zijn uiteindelijk toch allemaal verantwoorde lijk voor een fij ne leefomgeving? Meer informatie kunt u krijgen bij mevrouw Bos, telefoon 0180637712. AAN JOU Dë KEUS! Op donderdag 4 juni 2009 vinden de verkie zingen plaats voor het Europees Parlement De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maakt bekend dat bij deze verkie zingen het volgende geldt Het stemmen per brief is mogelijk voor de volgende categorieën kiezers: a. Nederlanders die wegens beroep of werk zaamheden op donderdag 4 juni 2009 in het buitenland zullen verblijven; b. Nederlanders die wegens beroep of werk zaamheden van zijn/haar echtgeno(o)t(e), geregistreerd partner, levensgezel of ouder op donderdag 4 juni 2009 in het buitenland verblijven; Bovendien moeten zij op donderdag 4 juni 200918jaar of ouder zijn. Bij de gemeente zijn formulieren beschikbaar, waarmee de onder a en b bedoelde personen kunnen verzoeken om aan de stemming deel te nemen (model M3). De verzoekschriften moe ten uiterlijk op de achtentwintigste dag voor de stemming (7 mei 2009) zijn ontvangen door de burgemeester van de gemeente waar men als kiezer is geregistreerd. Kiezers zijn toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalin gen: A Machtiging door schriftelijke aanvraag 1. Bij de afdeling Publiekszaken van de gemeen te zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op maan dag 25 mei 2009 door de kiezer worden inge diend, bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op woensdag 22 april 2009 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een andere gemeente of per brief aan de stem ming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als ge machtigde op te treden, moet op woensdag 22 april 2009 als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. B. Machtiging door overdracht van de stempasB 1. De kiezer kan een andere kiezer die in dezelfde gemeente als kiezer is geregistreerd, machtigen om voor hem/haar te stemmen. Onderstaande stemlokalen zijn op zodanige wijze ingericht dat voor mindervalide kiezers de mogelijkheid bestaat daar zelfstandig hun stem uit te brengen. Nummer Aanduiding stemdistrict 1 Gemeentehuis 1 2 Gemeentehuis 2 3 Zorgcentrum 'De Zevenster' 4 Wgkgebouw T>e Vierkap' 5 Dorpshuis 'Op Moer' 6 Zorgcentrum 'Beth San' 7 Dorpshuis 'Swanla' Adres stemdistrict Dorpsstraat 89 Dorpsstraat 89 Leliestraat 3 Vlietkade 37 Raadhuisstraat 40 Kerkplein 1 Burg. Klinkhamerweg 86 Een kiezer, die gebruik wil maken van één van bovengenoemde stemlokalen kan met zijn/haar stempas zelfbepalen in welke van deze stemlokalen hij/zij zijn/haar stem uitbrengt Meer informatie kunt u krijgen in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, bij de afdeling Publiekszaken, Dorpsstraat 89,2761 AA Zevenhuizen ZH. 2. De kiezer tekent daartoe het formulier dat voorkomt op de stempas en laat de kaart door de gemachtigde medeondertekenen. 3. De kiezer draagt de, aldus in een volmachtbe wijs omgezette, stempas aan de gemachtigde over. 4. Het overdragen, van de in volmachtbewijs omgezette stempas, kan tot en met de dag van de stemming. Een kiezer mag niet meer dan twee volmachten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stem ming deel te nemen. De volmachtstem moet tegelijk met de eigen stem worden uitgebracht Kiezer zijn toegestaan hun stem uit te brengen in een andere gemeente. Daarbij gelden de volgende bepalingen: A Schriftelijke aanvraag 1Bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een ander gemeente aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift, alsmede de stempas (indien reeds verstrekt), moeten uiterlijk op maandag 25 mei 2009 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op woensdag 22 april 2009 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wan neer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht of per brief aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het veizoek wordt de beslissing op een oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondelinge aanvraag 1. De kiezer moet hiervoor, na ontvangst van de stempas, maar uiterlijk op dinsdag 2 juni 2009 de stempas over te leggen bij de afdeling Publiekszaken van zijn/haar woonplaats waar hij/zij op woensdag 22 april 2009 als kiezer is geregistreerd. 2. Bij inwilliging van het veizoek wordt de beslissing op een oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. In de periode van 09/04/2009 t/m 16/04/2009 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Vlietkade 13,2761 UT Zevenhuizen, oprichten woning (B2/2009/0007) Knibbelweg 17,2761JB Zevenhuizen, oprichten hooiberg (BR/2009/0018) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift: indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 09/04/2009 Nabij A12/kwl8a te Zevenhuizen, vernieuwen brug (BR/2009/0002) Boslaan 71,2761 VW Zevenh uizen, veranderen gevel (BIj2009;;0011 Middelweg lb, 2751GJMoerkapelle, plaatsen dakkapel (BL/2009/0004) Bezwaar veigunningen/onthefBngen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaar termijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetref fende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 'sGravenhage, ftrstbus 20302,2500 EH Den Haag. Op donderdag 16 april heeft wethouder Helsloot de eerste hondenpoepbak geplaatst aan het Weide- plantsoen in Moerkapelle. In totaal worden er 29 bakken geplaatst 17 in Zevenhuizen, 11 in Moerkapelle en 1 in Oud Verlaat Twee van de elf bakken in Moerkapelle zijn aangeboden door Woon- partners Midden Holland. De bakken zullen elke week worden geleegd door de aan nemer. De gemeente gaat er vanuit dat alle hondenbezit ters gebruik gaan maken van de bakken. Op donderdagavond 14 mei a.s. zijn startende ondernemers van harte welkom in dorpshuis Swanla. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle organiseert samen met Contact jonge bedrijven (CJB) en de Kamer van Koophandel een informatieavond voor u. Deze bijeenkomst is bedoeld om u te stimuleren in uw ondernemerschap en om met andere ondernemen tennis en ervaringen uit te wisselen. Een aantal ondernemers gaat met u in gesprek over de uitdagingen en kansen van het ondernemerschap. Wij hebben "De ondernemer var. het jaar regio Midden Holland", de heer M. de Bas van Gastreatment Servrces B.V., bereid gevonden zijn ervaringen met succesvol ondernemer schap met u te delen. Op deze avond reikt wethouder M. Bosman, MPM, onder andere porte feuillehouder economie, een informatiemap voor startende ondernemers uit Deze informatiemap hebben wij samengesteld om u als startende ondernemer op weg te helpen binnen de gemeente en andere instellingen waarmee u te maten kan krijgen. U bent welkom vanaf1930 uur. Om 20.00 starten we met het programma dat ongeveer tot 2130 uur duurt Daarna is er onder het genot van een hapje en een drankje gelegenheid voor netwerken. Startende ondernemers ontvangen een uitnodigingsbrief. Verder is ieder een met belangstelling voor het ondernemerschap ook van harte welkom. Graag tot ziens op donderdag 14 mei vanaf1930 uur, Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen. Voor meer informatie en aanmelding bedrijvenloket@zevenhuizen-moer- kapelle ril ofbedrijfscontactfunctionaris, Irmaa Groenendijk, 018063 77 93 in de ochtend bereikbaar. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4