^®®®®®®®®@®®@@®S@@®@@@@# SPORT, KUNST EN CULTUUR IN DE MOND VOL TA 11 kshövvde mond VOL v I. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 april 2009 pagina 9 Zevenhuizen - Voor de laatste keer dit seizoen verzamelden het enthousiaste publiek van De Mond Vol zich zondagmiddag 19 april in de Pub van Dorpshuis Swanla. Zoals vaste bezoekers gewend zijn, werd er begonnen met het spelletje Neuzen Tellen door Hans Sytsema. Of de vragen gemakkelijker waren of het publiek beter voorbereid dan de afgelopen keren blijft de vraag, maar deze keer kwamen er heel wat vragen over de omgeving aan bod. Het programma zelf werd ingeleid door rapper Pieter die het publiek vroeg de beat voor zijn rap te klappen en te stampen. Daarna was het de beurt aan vaste presentator Geert van den Burg om zijn gasten te introduceren. De Losse Lip van deze aflevering was Diantha Zonderop die onder andere actief is in de plaatselijke politiek en de Stichting Oranje Zevenhuizen. Door Geertrude Verweij Geen Leontien Het voorstellen van de gasten veroor zaakte enige verwarring, toen de aan gekondigde meervoudige wielerkampi oene Leontien van Moorsel vervangen bleek door een plaatselijke sportieve- ling. In een filmpje legde Leontien zelf uit dat ze echt had willen komen, maar dat er een dubbele boeking was ont staan. Vanwege sponsorverplichtingen tijdens de Amstel Gold Race, moest ze verstek laten gaan. "Maar ik ga het echt rechtzetten", beloofde ze. Vervanger Aafke Hoogma is, net als Van Moorsel, bezig met fietsen voor het goede doel. De Moerkapelse is niet alleen jarenlang actief geweest in de gemeenteraad, de voetbalvereniging en het Oranjecomité van Moerkapelle, maar is ook sinds de oprichting lid van Team Zeparo, dat dit jaar voor de vijf de keer mee doet aan de Roparun. Het Esther Mooijman. team bestaat uit enkele lopers, maar er wordt ook meegefietst. Hoogma: "De loop is de kers op de taart, maar alles draait om het geld bij elkaar halen. Ik ben heel blij dat ik me mag inzetten voor een goed doel en niet zelf het doel ben. Het emotionele hoogtepunt is wel de aankomst, maar voor mij is het echte hoogtepunt als we weten hoeveel geld we opgehaald hebben." In zijn column Goed Gebekt observeerde Gerard Baaij hoe met dit warmere weer 'de burgerij' zich ontpelt. De resultaten van fusten en feesten, maar ook inspan ningen in de sportschool komen ineens weer in het zicht." Liliane van Es blikte terug op het afgelo pen theaterseizoen. "We zijn toch wel tevreden. We hebben een paar keer volle zalen getrokken." Ook lichtte ze een tipje van de sluier voor het volgende seizoen op: "We be ginnen met fysiek cabaret van Enge Bu- ren. Daarnaast komen onder meer Adje, Joris Linssen, The Amazing Stroopwafels en Jazzterix." Klote Behalve de sport waren ook kunst en cultuur goed vertegenwoordigd. Re gisseur Jaap Bron vertelde over zijn betrokkenheid bij de musicals Touw en Turf, die in de gemeenten Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle zullen worden opgevoerd ter gelegenheid van de fusie. Terwijl in Moordrecht de repetities voor Touw in volle vaart zijn, gaat het in Ze venhuizen minder goed. Bron: "Het loopt klote. Zo simpel is dat. Het ging eerst heel goed. Er was best wat animo. Maar het blijft beperkt tot een man of vijftien. Er lopen te veel andere activi teiten en er waren ook wat kinnesinne perikelen. Waar een klein dorp groot in kan zijn..." Never been kissed Het muzikaal intermezzo werd verzorgd door Esther Mooijman, die studeert aan de Pop Academy in Rotterdam. Zij werd begeleid op de gitaar door medestu dent Kevin Oxter. Esther zong het door haar zelf geschreven nummer Never been kissed. Laatste gast aan tafel was Jos Hach- mang de kunstenaar die de kunstwer ken ontwierp die straks, als afscheid van de zelfstandigheid van de gemeente, in Zevenhuizen zullen worden geplaatst. Presentator Van den Burg vroeg hem Géén Leontien. de gedachte achter het ontwerp toe te lichten. Hachmang:"Dat lijkt me duidelijk. Het wijst op het turfgebied dat hier door menselijk vernuft en hard werken is ontstaan. Er is hier zoveel werk verzet, dat wilde ik uitdrukken." Het culinaire gedeelte van De Mond Vol werd verzorgd door de Wereldwinkel. Deze winkels staan landelijk bekend als cadeauwinkel, maar daarnaast verko pen ze ook een groot aantal voedsel producten. Vrijwilligers Annelies Hoos en Didi van Vliet lieten het publiek van De Mond Vol na afloop van de talkshow een aantal van deze producten proe ven. Opnames van deze aflevering van De Mond Vol zijn in Nieuwerkerk aan den IJssel te zien op Blad TV. Kunstenaar Jos Hachmang. Mond Vol van de Wereldwinkel. Jaap Bron van Touw en Turf.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9