a JP ARTWORKS GEEFT HERINNERINGEN EXTRA WAARDE RABOBANK GOUWESTREEK ZET ZICH IN VOOR DE ZONNEBLOEM INFORMATIEAVOND VOOR STARTENDE ONDERNEMERS KREDIETCRISIS EN ZELFSTANDIG ONDERNEMEN n 1 Meubelstoffeerder Henk Broer pagina 16 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 april 2009 BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Door Geertrude Verweij Waddinxveen - "Een lijst geeft een toegevoegde waarde. Dat is het enige wat ik doe, een toegevoegde waarde ergens aan geven." Al achttien jaar verzorgt JP Artworks alle mogelijke soorten omlijstingen voor een diversiteit aan persoonlijke herinneringen. De Jager: "Ik lijst alles in, schil derijen, borduurwerken, foto's en geboortekaartjes. Vooral die laatste vind ik erg leuk. Dan werk je met een passe-partoutje zodat achter verschillende raampjes alle delen van zo'n kaartje te zien zijn. Altijd mooi om daar iets van te maken dat een leven lang mee gaat." Honderden voorbeelden De keuze in lijsten is enorm. In zijn winkel hangen honderden voorbeelden, van heel eenvoudig tot kunstig bewerkt en van strak en modern tot ouderwets barok. "De meeste heb ik zelfs gewoon op voorraad. Mensen komen hier vaak binnen met het idee dat ze een simpel lijstje willen. Dan gaan we eerst eens praten over de mo gelijkheden. Een passe-partout komt er dan meestal wel bij. Dat maakt het af." Behalve lijsten verkoopt JP Art works ook verschillende ophang- systemen. Daarnaast maakt De Ja ger ook oude schilderijen schoon. Ook een ambachtelijk werkje. "Er komt heel wat nicotine van af, want vroeger werd er veel meer gerookt dan nu. Met het schoon maken komt er ook pigment mee. Daarom moet ik het daarna weer vernissen om de pigment terug te brengen." Ambachtelijk De Jager doet zijn werk graag en met veel liefde. "Het is leuk werk. Echt ambach telijk. Zoiets bestaat bijna niet meer. Alles is tegenwoordig ge standaardiseerd. Kleding, schoe nen, alles. Het inlijstgebeuren is nog steeds niet standaard. Voor veel dingen is niet zomaar de juiste lijst te koop. En zo'n passe- partout moet er ook echt goed omheen passen, niet er tegenaan zitten. Dat is zonde. Als mensen iets in laten lijsten, zit er altijd een emotionele waarde aan. Het is een trouwfoto, of een herinne ring van thuis. Juist die emotione le waarde maakt het zo leuk om daar nog een toegevoegde waar de aan te geven." Het grootste schilderij dat hij ooit onder han den gehad heeft, was een meter tachtig bij twee meter twintig. "Dat heb ik eerst opgespannen en toen ingelijst. Ik heb al het werk hier in de winkel moeten doen, want het paste niet naar boven in mijn atelier. Ik heb ook een heel grote spiegellijst ge maakt. Die heb ik bij die mensen thuis in elkaar gezet, want anders kon ik hem niet vervoeren. Het is nog nooit gebeurd dat ik iets niet aankon. Ik kan alles inlijsten." De afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle van De Zonnebloem ont vangt een bijdrage uit het Coöperatief Dividend Fonds van Rabo bank Gouwestreek. Door dit financiële steuntje in de rug kunnen de vrijwilligers een feestdag organiseren voor hun gasten ter ere van het vijftienjarig bestaan. Als coöperatieve bank heeft Rabobank Gouwestreek geen aandeelhouders; leden en klan ten zijn haar belanghebbenden. Waar bij andere banken de aan deelhouders een deel van de winst uitgekeerd krijgen in de vorm van dividend, stort Rabo bank Gouwestreek jaarlijks een deel van de winst in het Coöpe ratief Dividend Fonds. Dit fonds is er speciaal voor lokale initia tieven die het maatschappelijke, economische, sociale en cultu rele leven verbeteren. Winstgevende samenwerking Vanuit het Coöperatief Divi dend Fonds wil de Rabobank verenigingen en stichtingen in haar marktgebied financieel ondersteunen en samen wen sen waarmaken. Door het fonds vloeit een deel van de winst te rug naar haar leden én klanten; dat is winstgevend samenwer ken. Het is een van de manieren om haar betrokkenheid bij de lokale gemeenschap en de in woners daarvan te tonen. Geen sponsoring De ledenraad van Rabobank Gouwestreek is zeer betrokken bij wat er leeft in de directe omgeving en heeft zicht op be langrijke ontwikkelingen. Deze leden nemen tweemaal per jaar een besluit over de aanvragen voor het fonds. Op deze manier is het iets anders dan sponso ring. Bij sponsoring beslist de bank met welke partijen zij een samenwerking aangaat. Daar naast is een bijdrage uit het fonds een vorm van financiële ondersteuning zonder contrac tuele tegenprestatie. Voor meer informatie: www. rabobank.nl/gouwestreek. Zevenhuizen - Startende onder nemers zijn donderdag 14 mei van harte welkom in dorpshuis Swanla. De gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle organiseert sa men met Contact jonge bedrijven (CJB) en de Kamer van Koophan del een informatieavond voor startende ondernemers. Hiermee wordt de ondernemer bedoeld die begint, wil beginnen of maxi maal driejaar geleden gestart is. Naast informatieoverdracht van uit de gemeente gaat een aantal ondernemers het gesprek met starters aan over de uitdagingen en kansen van het ondernemer schap. De ondernemer van het jaar regio Midden Holland, de heer M. de Bas van Gastreatment Services B.V., komt zijn ervarin gen met succesvol ondernemer schap delen. Er zal genoeg tijd zijn om met elkaar informatie uit te wisselen. Waddinxveen - Henk Broer, zo'n half jaar geleden gestart met zijn meubelstoffeerderij is aan het werk in zijn werkplaats; hij is bezig met het herstofferen van caravan kussens. Op de vraag of hij de invloed van de kredietcrisis voelt zegt hij het volgende: "Op dit moment merk ik er nog niet zoveel van, het lijkt een beetje of mensen die in het verle den een wat duurder bankstel heb ben gekocht zoals een Leolux of Jan des Bouvrie liever hun bankstel opnieuw laten stofferen dan dat zij voor een nieuw bankstel gaan. En niet alleen de mensen die een de sign bankstel hebben gekocht maar ook die lekkere fauteuil, omastoel of het lekker zittende bankstel een tweede kans geven." Ervoor. De klanten die hij tot nu toe heeft gehad zijn erg tevreden over zijn werk: het handwerkschap is een mooi vakmanschap volgens Broer. Hij richt zich overigens niet alleen op het herstofferen van bankstel len, hij stoffeert ook caravans en campers. Ook is hij al benaderd voor het maken van motorbuddy- sits en is hij gevraagd voor het be kleden van auto's. Dit is iets waar hij zich op dit moment nog niet aan waagt, maar Broer is van plan om bij een autostoffeerbedrijf een aantal dagdelen mee te gaan draaien om ook deze tak van het stofferen te beheersen. Deze startende ondernemer ondervindt duidelijk geen hin der van de kredietcrisis. Voor meer informatie en offertes: 06- 46798619. Wethouder Rinus Bosman, onder andere portefeuillehouder eco nomie, reikt een informatiemap voor startende ondernemers uit. Deze informatiemap is samenge steld om startende ondernemers op weg te helpen binnen de ge- meente en andere instellingen waarmee ze te maken krijgen. Ondernemers zijn welkom vanaf 19.30 uur. Om 20.00 uur start het programma dat ongeveer tot 21.30 uur duurt. Daarna is er on der het genot van een hapje en een drankje gelegenheid voor netwerken. Startende ondernemers hebben een uitnodigingsbrief ontvan gen. Verder is iedereen met be langstelling voor het onderne merschap van harte welkom. Voor meer informatie en aanmel ding bedrijvenloket@zevenhui- zen-moerkapelle.nl of 0180-6377 93.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 16