KLIKKEN MAG! LINTJE VOOR CONSTANTE, STILLE KRACHT KONINGIN JULIANA IN ZORGCENTRUM BOSKOOP 'BORSTKANKER IS GEEN VER VAN JE BED SHOW1 ADEMLOOS LUISTEREN NAAR OOGGETUIGE DODENHERDENKING boskoop Ton Groenenwijk lid in de Orde van Oranje Nassau KERKDIENSTEN - ZONDAG 3 MEI pagina 32 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 april 2009 f\ Door Rien Lindhout Boskoop - Burgemeester Coos Rijsdijk reikte dinsdag 21 april een Koninklijke Onderscheiding uit aan Ton Groenendijk. Dat gebeurde aan het eind van de jaarvergade ring van atletiekvereniging AV'47. In de kantine van de vereniging werd onderstreept hoe zeer deze vrijwilliger wordt gewaardeerd door de club. Eén van de aanwezigen noemde Groenendijk 'een constante, stille kracht die nooit verzaakt'. "Hij is iemand op wie je kunt bouwen en bovendien heeft hij een uitge sproken liefde voor de jeugd van de vereniging, zo iemand is goud waard." De heer A.H.J. Groenendijk kreeg de versierselen opgespeld die be horen bij een benoeming tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. "Onze club", stelde Rijsdijk, "is heel blij met mensen zoals jij: altijd een handje willen toesteken, altijd be reid wat aan te pakken, altijd aan wezig om mee te helpen." Jeugd Groenendijk verricht sinds dertig jaar bijzonder veel activiteiten Boskoop Chr.Geref.kerk 11.00 uur ds. J. Hardeman en 19.00 uur ds. C. van Atten. De Stek 9.30 uur kand. Mw. I. Ter louw. Zijdekerk 9.30 en 18.30 uur ds. E. Baljet. Dorpskerk 9.30 uur ds. E. Westrik. Chr.gem.Bethel 9.30 uur Gerrit Jan de Graaf. Ger.Gem. 9.30 uur ds. M.J. van Gelder en 19.00 uur ds. G. Cle ments. Evang. Gem. Parousia avondmaal John Spoor. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Boskoop - Theaterproducties Pommodoro speelt op woensdagavond 6 mei de theatervoorstelling "Juliana, een tijdperk" in het Restaurant van Zorgcentrum Boskoop. Zowel de originele kanten van Koningin Juliana, als markante gebeurtenissen tijdens haar regeerperiode, trekken als een défilé voorbij in deze theatervoorstelling. Dit optreden is toegankelijk voor alle senioren uit Boskoop en omgeving. Juliana had het land aan protocollen en wilde niet als majesteit, maar als mevrouw worden aangesproken. Juliana was nog maar net koningin toen zei het achterwaarts weglopen in haar aanwezigheid afschafte: "Straks valt er nog iemand, ik wil geen ongelukken". Aanvang 19.30 uur in Zorgcentrum Boskoop, Boezemlaan4teBoskoop. Leden van Comfort a la Carte betalen voor deze voorstelling 3,00. Voor niet-leden is het bedrag 4,50 euro. Reserveren kan via 0172-235555. In samenwerking met de Stichting Boskoops Ouderenvervoer kan het vervoer van en naar het Zorgcentrum aangeboden worden. Dit kost 1,- eruo per rit. voor AV'47 en de atletieksport in het algemeen. Vooral zijn inzet voor de jeugd is opmerkelijk. Nog steeds organiseert hij de jeugd kampen. Hij is een stimulator van formaat en daarom zo waardevol voor de vereniging. Er zijn bijna geen activiteiten te noemen binnen de club of hij is er bij betrokken of betrokken ge weest. Voorzitter van de technische com missie, het optreden als jurylid en wedstrijdleider. Hij houdt de clubrecords bij en zorgt voor wed strijdplanningen en uitslagen. Voorts is hij actief in de bijscholing aan juryleden en trainers en neemt materiaalonderhoud voor zijn re kening. Buiten clubverband is hij medeorganisator en sectieleider van 'De twintig van Alphen'. Boskoop - Bij het monument op het Raadhuisplein vindt maandag 4 mei van 19.45 tot 20.30 uur de dodenherdenking plaats. Vanaf 19.45 uur speelt harmonie Excelsior en zingt het koor Die Gou we Sanghers. Na het Wilhelmus volgt een herdenkingswoord door burgemeester Coos Rijsdijk en een declamatie door Bart Brand, leerling van de Immanuëlschool, waarna de krans- /bloemlegging plaatsvindt. Tenslotte volgt het défilé langs het monu ment. Inwoners van Boskoop die slecht ter been zijn kunnen een zitplaats reserveren via: 0172-219558. Boskoop - "Het is schokkend om te weten dat één op de negen vrouwen getroffen wordt door borstkanker, ledereen kent direct of indirect wel iemand die het gehad heeft. Dit is geen ver van je bed show", zegt de 42-jarige Van der Zaan van der Zaan. Samen met nog vijf andere vrou wen behoort zij tot de groep Soul Sisters Boskoop. Door middel van inzamelingsacties in Boskoop zetten zij zich in voor het goede doel A Sisters Hope. "A Sisters Hope is een organisatie die geld inzamelt voor borstkan keronderzoek. Op 10 en 11 oktober wordt een 60-kilometer wandeling georganiseerd. Iedere deelnemer legt 1500 euro voor het goede doel in om mee te doen aan de wande ling A Sisters Hope 60 kilometer- walk", vertelt de 42-jarige Soul Sister Carla Prins. De wandelaars lopen in twee dagen van Amers foort naar Amsterdam. Via een sponsorformulier kunnen mensen geld doneren. Ook dit geld is voor het goede doel. De zes Soul Sisters Boskoop zijn sinds januari druk be zig om de vereiste 9000 euro op te halen. "We verwachten alle zes mee te doen met de wandeling", zegt Prins. "Onafhankelijk van elkaar zijn we geraakt door de verhalen die op de site van A Sister's Hope staan. We wilden iets betekenen voor de stichting, omdat we vinden dat er meer onderzoek gedaan moe ten worden naar de genezing van borstkanker", vertelt Van der Zaan. De Soul Sisters Boskoop komen één keer in de twee weken samen om te brainstormen over nieuwe geld- inzamelacties. "Voor de kleintjes hebben we leuke lege flessenactie bedacht. Zo kunnen ook zij ook een bijdrage leveren. De kinderen vinden het fantastisch om zelf iets te kunnen doen", zegt Prins. De zes vrouwen bedenken ludieke inzamelingsacties om ieder 1500 euro bij elkaar te krijgen om deze vervolgens gezamenlijk in te le veren voor de wandeling. "Op zondag 29 maart hebben we een Spinningmarathon gehouden, op Valentijnsdag hebben we ro zen verkocht en nu hebben we dit sponsordiner bij Brasserie M'n Schoonouders", zegt Van der Zaan. Op maandag 20 april zijn zo'n 105 volwassenen en 22 kinderen be diend door de Soul Sisters Bos koop. De helft van de behaalde omzet gaat naar A Sister's Hope. De buit: 2500 euro. De Sisters zijn aardig op weg om de vereiste 7500 euro in te zame len. "Onze dorpsgenoten zijn erg enthousiast over het goede doel. Op straat worden we vaak aange sproken. We denken zelfs dat we meer dat dit bedrag op kunnen ha len", zegt Prins. Op 20 juni staat een Mega Sister- feest gepland "Het wordt een leuk feestje in De Rozenburcht waarvan Een van de zes soulsisters in actie. de opbrengt naar het goede doel gaat. We plannen een gezellige avond met een DJ en verschillende bandjes. Op onze site kunnen de mensen informatie lezen over dit Mega Spektakel", zegt Van der Zaan. Voor meer informatie: www.sis- tersboskoop.nl Boskoop - De leerlingen van groep 7 en 8 van o.b.s. de Populier hebben op donderdag 23 april een gastles gehad van de heer Wijnstok uit Al phen aan den Rijn over de Tweede Wereldoorlog. De heer Wijnstok deelt zijn ervaringen uit de Tweede Wereldoorlog met leerlingen van o.b.s. de Populier. De heer Wijnstok vertelde de kin deren over zijn ervaringen in de Tweede Wereldoorlog, toen hij nog een jonge man was. In 1942 moest hij onderduiken en in 1944 sloot hij zich aan bij het verzet. De belangrijkste boodschap uit zijn verhaal was dat men moet waar deren dat in Nederland in vrijheid geleefd kan worden. De leerlingen zijn al enkele weken druk met een project rondom dit onderwerp. Groep 7 werkt voor namelijk aan de periode voor en tijdens de oorlog en groep 8 is juist bezig met de periode erna. Op vrij dag 24 april hebben zij hun bevin dingen aan elkaar gepresenteerd. Zo leren zij met én van elkaar over de tijd van 1930 tot nu (Europese Unie). Op woensdag 22 april brachten negen leerlingen van de Populier op het gemeentehuis verslag uit van het project. Er werd een video vertoond van Marga van Praag, be kend van televisie, wiens vader in de oorlog in Boskoop was onder gedoken. Daarna vertelden drie mensen over hun ervaringen in de oorlog.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 32