SPEED DATEN MET BURGEMEESTER ALS WERVING VOOR CLIËNTENRAAD "HET ZAL ME LUKKEN OM DEZE AFSTAND TE LOPEN" ZAKDOEKJES AAN DE BOMEN GOUDEN PLANTARIUMSPELD VOOR JAN VAN DEN BOS TWO DOLLAR BASH IN BARG KENNISMAKEN MET SCRAPB00KEN TURNSTERS WINNEN THUISWEDSTRIJD Run 4 Ladies op zondag 10 mei Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 april 2009 pagina 33 Boskoop - Een banjo, een mando line, gitaren en zang vormen de basis voor het optreden van Two Dollar Bash op zondag 3 mei in de Barg aan de Oude Wijk 11. Deze Berlijnse viermansformatie, oor spronkelijk uit Glasgow en Parijs, brengt zelfgeschreven Americana muziek met Schotse invloeden en heeft al menig tour door Europa en Amerika achter de rug. Expositie Voor, tijdens en na de muziek is er gelegenheid het werk te bekijken van Ank Faas-Kolenbrander uit Gouda. De expositie is te bezichti gen vanaf 14.00 uur. Het optreden van de band start om 16.00 uur. Voor meer informatie en reser veren: www.debarg.nl of 0630- 338769. Boskoop - Op het adres Bur gemeester Colijnstraat 81 kunnen belangstellenden op vrijdag 15 mei tussen 10.00 en 21.00 uur kennismaken met 'scrapbooken' volgens het zogenaamde Azza-systeem, waarbij, onder leiding van do cente Karlien Kleine, gewerkt wordt met transparante sja blonen. Voor meer informatie: 0172- 404054 of www.azzascrap- booking.nl. Door Marlonneke Willemsen Boskoop - De gemeente Boskoop is hard op zoek naar mensen voor de nieuwe cliëntenraad voor de wet sociale werkvoorziening. Om de WsW- ers in de gemeente te leren kennen en te enthousiasmeren voor deze raad hield de gemeente vrijdag 24 april een bijeenkomst in de Plantaan. Hier konden de aanwezigen vragen stellen aan vertegenwoordigers van Promen uit Gouda en SWA uit Alphen aan den Rijn, speed daten met de burgemeester en wethouder Oosterwijk en luisteren naar een talkshow over het onderwerp. Veel belangstelling. "Ik denk dus dat ik kan zeggen dat het een geslaag de bijeenkomst is. Boskoop-Janvanden Bos, voorzitter van Plantarium kreeg in een bijzondere bestuursvergadering van de Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij de Gouden Plantarium speld met briljant uitgereikt. Hij ontving deze onderscheiding voor zijn grote verdiensten voor de stichting en de internationale vakbeurs Plantarium Het is de eerste keer dat deze v speld met briljant is toegekend. Van den Bos leidde de stichting en Plantarium sinds maart 1995. Hij volgde toen de in 1994 overleden voorzitter dr Tjeerd Reitsma en interim-voorzitter Jan Habets op. De bijzondere Plantarium speld werd Van den Bos namens het bestuuraangeboden bij monde van penningmeester Jan de Frankrijker. "De Stichting was een nieuw tijdperk ingegaan en als bestuurder kwam Van den Bos als geroepen", zei De Frankrijker. Hij noemde Van den Bos een uitstekend, nuchter en bevlogen onderhandelaar en bestuurder met een duidelijke visie. De speld werd aan Van den Bos overhandigd door Bert Brand, oud- bestuurslid en een van de oprichters van Plantarium. met elkaar kennis maken. Dit geldt niet alleen voor de gemeente en de aanwezigen, maar de mensen kunnen ook onderling met elkaar praten." De wethouder was erg te spreken over de opkomst. "De opkomst is goed en de mensen wil len gelukkig ook praten. Ze komen met gerichte vragen, waar we dan ook een goed antwoord op kunnen geven. Zo kwam er bijvoorbeeld net iemand die wel werkt, maar die ook een passende vrijetijdsbested ing zoekt. Hier kunnen we iemand gericht mee verder helpen. Ik denk dus dat ik kan zeggen dat het een geslaagde bijeenkomst is." De cliëntenraad WSW zal gekop peld worden aan het bestaande cliëntenpanel van de Wet Werk en Bijstand. Daarom waren er enkele leden van dit panel uitgenodigd om iets over hun werkzaamheden te vertellen. Een van hen was de Snel afspraakje met de burgemeester. t heer van Eijk. Hij vertelde met veel i plezier in het panel te zitten. "Het i bevalt me prima in de raad. Er is r een kloof tussen wat er vanuit de j gemeente aan voorzieningen be- schikbaar is en de voorzieningen waar de mensen daadwerkelijk gebruik van maken. Dit probleem proberen we op te lossen door bi- i jvoorbeeld een brochure te maken i waar alle rechten en plichten van de mensen instaan. Uit onderzoek is gebleken dat 48% niet weet J welke voorzieningen er zijn. De in- c formatie van de gemeente is vaak i in een wollige taal geschreven en wij proberen dit zo te herschrijven, dat het voor iedereen duidelijk is. Ik hoor vaak dat de gemeente niets voor de mensen doet en daar maak ik me dan boos over. De gemeen- s te Boskoop doet heel veel, alleen J weten de mensen het vaak niet. i Daarom is het goed dat dit soort a bijeenkomsten er is." 8,30. Toch werd Boskoop op dit toestel eerste. De juryleden van balk legden de lat hoog. Kelly wist met 7,90 de hoogste score op dit toestel te pakken, maar naast nog één andere zeven werden er alleen maar vijven en zessen uitgedeeld. Op vloer werd door Boskoop heel goed geturnd. De stutrollen van Anouck, Sterre en Gerlice waren eindelijk goed tot handstand en Laura was hier wederom topscoor der. Met een voorsprong van 12 punten op de nummer twee, ein digde Boskoop met 126,10 op de eerste plaats. De laatste competi tiewedstrijd, zaterdag 30 mei, zal beslissend zijn voor het halen van een finaleplaats. Boskoop - In aanloop naar de I Flynth Run 4 Ladies hield atletiek- I vereniging AV '47 een loopcursus I van acht weken met als doel het I uitlopen van de vijf kilometer. Tweeëntwintig dames meldden I zich aan waarvan velen de smaak I goed te pakken hebben gekregen. I Opvallend is dat de dames in zeer I korte tijd een goede conditie heb- I ben weten op te bouwen. Zoals I een van de dames ook zei: "Toen I ik begon met de loopcursus kon I ik nauwelijks driehonderd meter I achter elkaar hardlopen, maar het I trainen in een leuke groep mo- I tiveert enorm. Ik voel me inmid- I dels stukken sterker en gezonder. I Hoewel de vijf kilometer gezien de I afstand nog steeds een uitdaging I is heb ik er ongelofelijk veel zin I in en het zal het me ongetwijfeld I lukken om deze afstand te lopen. I Nooit gedacht dat ik het zo leuk I zou vinden." Een drietal dames van I de loopcursus heeft zich zelfs op- I gegeven voor de 10 kilometer. I Trainers Peter Pouw en Paul de Valk I zien het aantal leden in hun groep I constant groeien met vooral vrou- I welijke nieuwe leden. Pouw: "Het blijkt uit onderzoek dat er sprake is van een tweede loopgolf". Er is sprake van een groeiend aantal hardlopers en dit blijken vooral da mes in de leeftijdscategorie 35 jaar en ouder te zijn". Aan de prestatie- Run ladies... run! lopen die in de regio en door heel Nederland regelmatig worden ge organiseerd is het aantal vrouwe lijke deelnemers nog steeds gering. Blijkbaar spreekt dit de dames niet aan. Daardoor is het idee van een ladiesrun ontstaan, wat dames wel aan zou moeten spreken. Roos Timmermans van de organi satie: "In de voorgaande edities hadden we al enkele honderden dames aan de start staan en gelet op het aantal voorinschrijvingen belooft het dit jaar een topevene- ment te worden. We hebben een mooie locatie met goede voorzie ningen. Het zal ongetwijfeld een gezellig en sportief evenement worden. Rond de loop wordt van alles georganiseerd. De start van de vijf kilometer is om 12.30 uur en van de tien kilometer om 12.40 uur. Je hoeft niet lid te zijn van een atletiekvereniging. Aan de loop kunnen alle dames, jong en oud, meedoen. Meer informatie is te vinden op de website www.run- 4ladies.nl." Afsluiting wegen Als gevolg van dit hardloopevene ment zijn op 10 mei de volgende wegen gedeeltelijk afgesloten voor het verkeer tussen 11.55 uur en 13.45 uur: Belgiëlaan, Roemer, Laag Boskoop, Paddegat, Berken- weg, Compierekade, Badhuisweg, Nesse, De Oude Wijk, Loeteweg. Gerichte vragen Volgens Oosterwijk is het erg be langrijk dat dit soort bijeenkomsten gehouden wordt. "We hebben dit in eerste instantie georganiseerd om leden voor het panel te wer ven, maar we willen de mensen ook graag beter leren kennen. De gemeente is verantwoordelijk voor de uitvoering van de wet sociale gemeenten en in het kader hiervan willen we graag een cliëntenpanel invoeren. Het probleem is dat we de mensen niet echt kennen. Een aantal ken je van gezicht, maar dat is niet genoeg om te kunnen inschatten wie geschikt is voor een dergelijk panel. We willen nader met de mensen kennis maken. Vandaag wordt hiervoor de eerste stap gezet. Men kan vragen stel len en we kunnen allemaal nader Boskoop - De pupillen niveau 9 en 10 van gymvereniging Boskoop zijn afgelopen zaterdag eerste gewor den in de tweede turncompetitie van het seizoen. Houvast Hazers- woude werd tweede, gevolgd door THOR Bergambacht en UDI B uit Naaldwijk. Het gat tussen de Boskoopse turnsters en de andere teams was groot. Op sprong bezetten Laura Boot met 9,50, Kelly van Rijswijk met 9,30 en Irene van der Bent met 8,65 zelfs plek 1, 2 en 3 en werd hiermee flink uitgelopen op de andere teams. Over de brug- oefeningen was de trainster niet tevreden. Alleen Anouck Houtman turnde foutloos en kreeg hiervoor Boskoop - De bijzondere vaantjes boom of zakdoekenboom (Davidia involucrata) die in museumkweke rij van het boomkwekerijmuseum te vinden is bloeit. De boom is be kend om zijn bijzondere bloeiwijze, waarbij de twee grote schutbladen V aan zakdoekjes doen denken. In Nederland kan de boom tot twaalf meter hoog worden. De boom komt van nature voor in Centraal en West-China en wordt daar tot twintig meter hoog. De Franse jezuïet Père David ontdekte de boom in China en beschreef deze in 1869. Het geslacht Davidia is naar hem vernoemd. Voor meer informatie: www.boom- kwekerijmuseum.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 33