Cornelis Ik win nooit wat! EXAMENLEERLINGEN NEMEN LEIDING OVER OP C0ENEC00P EVERT KN0ESTER TREKT LIJST SP ZUIDPLAS KLIKKEN MAG! ZUID HOLLAND STINKT MINDER LEES EN SCHRIJF! PUNT IN BIBLIOTHEEK i&SSSjF! deHaij £^van derWende advocaten Thuis in de regio. zoekt een date (m/v) cnor@hart-van-holland.nl PROGRAMMARAAD BOOS D66 TERUG IN ZUIDPLAS www.hartvanholland-online.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 april 2009 pagina 3 Doe mee aan de prijsvraag, winnen was nog nooit zo eenvoudig www.hartvanholland-online.nl Waddinxveen - De leerlingen van de examenklassen van het Coene- coop College waren op hun laatste officiële schooldag, afgelopen vrij dag, al vroeg uit de veren. Vanaf 6.00 uur brandde er al licht in de middelbare school en werden er 2000 ballonnen opgeblazen. Bij binnenkomst om 8.15 uur werden leerlingen en leraren die zich van geen kwaad bewust waren vanaf het dak natgespoten. Vervolgens moest men zich een weg banen door de enorme ballonnenmassa in de gang. Na een aantal uur 'ge woon les' te hebben gevolgd, was het de beurt aan de leraren om een door de leerlingen bedachte, zeer moeilijke, toets te maken. Ge zellige muziek op het schoolplein completeerde deze ongewone schooldag. Voor het organiseren van de kolderdag waren de leerlin gen in ieder geval geslaagd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Evert Knoester uit Moordrecht is kandi daatlijstrekker voor de SP bij de verkiezingen voor de gemeente Zuidpias. De SP-leden in Nieuwer kerk, Moordrecht en Zevenhuizen zullen op 25 mei hun oordeel vel len over de kandidatenlijst als het verkiezingsprogramma. De 56-ja- rige Knoester is in het dagelijks leven docent in het middelbaar onderwijs. De kandidatencommissie heeft een afweging gemaakt bij het samenstellen van de lijst op basis van kwaliteiten en ervaringen. "Evert heeft al ervaring in het verleden opgedaan met raadswerk en was voor ons de ideale lijsttrekker, omdat hij deze ervaringen kan delen en hiermee kandidaten met minder ervaring maar met veel talent kan coachen." laat Maarten Roovers weten. "We wilden naast de evenwichtigheid ook kiezen voor teamgeest. Samen gaan ze het doen en dat is ons inziens goed geslaagd" aldus Roovers. Detopvijf bestaat verder uitsluitend uit Nieuwerkerkers. Lydia Reicher bezet op de conceptlijst een tweede plaats. Afdelingsvoorzitter André Muller staat op nummer drie. Diny Borrmann staat op een vierde plaats, gevolgd door Adri Woudstra op 5. Regio - De Programmaraad voor Alblasserdam, Bergschenhoek, Ca- pelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle is ontstemd omdat Ziggo eenzijdig het aantal analoge zenders heeft verminderd van 35 naar 30, waardoor onder andere Duitsland 3 en TV5, de enige Franse zender in het vroegere pakket, niet meer worden doorgegeven. Verder weigert Ziggo een andere Franse zender in het nieuwe pakket van dertig zenders op te ne men. Een aantal abonnees heeft aan de Programmaraad laten weten deze gang van zaken te betreuren, temeer omdat het maandelijks te be talen bedrag daarbij gelijk gebleven is. Het is duidelijk dat Ziggo probeert op deze manier zoveel mogelijk kijkers te laten overstap pen op digitale televisie. Ook de programmaraden van andere ge meenten hebben bezwaar aangetekend. De kwestie zal door de raden worden voorgelegd aan het Commissariaat voor de Media. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Regio - Inwoners van de provincie Zuid-Holland hebben in 2008 aan merkelijk minder vaak geklaagd over overlast van stank, stof en lawaai. Dat blijkt uit het jaarover zicht 2008 van de provinciale Mi- lieuklachtentelefoon. In 2008 kwa men bij de Milieutelefoon 1022 klachten binnen over bedrijven met een provinciale vergunning. Dat zijn 446 klachten minder dan in 2007 - een daling van dertig pro cent. Bedrijven met een milieuvergun ning van de provincie zijn verpli cht incidenten te melden. De Mi lieutelefoon ontving in 2008 1080 meldingen van de 'provinciale' bedrijven. Ten opzichte van 2007 betekent dat een lichte stijging van 59 meldingen 5,8 procent). De Milieuklachtentelefoon reg istreert deze meldingen - naast de klachten van omwonenden - en geeft ze meteen door aan de toezichthouder van de provincie die daarop actie onderneemt. De Afvalwaterzuivering Har- naschpolder in Midden-Delfland staat nog steeds bovenaan in de Top-10 van veroorzakers van klachten. Wel is het aantal klachten over stank ten opzichte van 2007 aanzienlijk teruggelopen dankzij milieumaatregelen van de exploi tant (-130). Veel klachten waren verder afkomstig van Delta Milieu Groencompost B.V in Voorschoten (composteerder) en het bedrijf Koudasfalt in Gouda (asfaltproduc- tie). Bij de drie bovengenoemde bedrijven gaat het hoofdzakelijk om stankoverlast. Milieutelefoon De Milieutelefoon van de provin cie Zuid-Holland is dag en nacht bereikbaar op telefoonnummer 070 441 61 11. Via doorschakeling naar een mobiele telefoon wordt de diensthebbende ambtenaar ge beld. In de meeste gevallen wordt een onderzoek ingesteld door een toezichthouder naar de oorzaak van een klacht. Met het bedrijf maakt de toezichthouder afsprak en om de overlast zo snel mogelijk te beëindigen. Bij herhaling van klachten en nalatigheid van bedri jven om de maatregelen te nemen, kan de provincie dwangsommen opleggen of justitie inschakelen. Regio - D66 is terug van wegge weest. De afdelingen Moordre cht, Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel zijn opgeheven en vormen samen een nieuwe afdeling. Met deze nieuwe afdeling Zuidpias wil D66 in no vember mee gaan doen aan de gemeente raadsverkiezingen. Een verkiezingscommissie en program ma commissie buigen zich momen teel over de kandidatenlijst en het programma voor de verkiezingen Kolderdag op het Coenecoop; de examenleerlingen zijn de baas. van de gemeente Zuidpias. Regio - In Nederland is naar schat ting anderhalf miljoen mensen laaggeletterd. Deze mensen heb ben grote moeite met lezen en schrijven, waardoor zij in het da gelijks leven of op het werk niet goed kunnen functioneren. Omdat hierover nauwelijks wordt gespro ken, denken veel mensen dat zij de enigen zijn met dit probleem, wat gevoelens van schaamte oplevert, wat dan weer bijdraagt aan de in standhouding van het probleem. In de vestigingen van bibliotheek De Groene Venen zijn zogenaam de 'Lees en Schrijf!' punten inge richt voor volwassenen die moeite hebben met lezen en schrijven. Voor jongeren is er in de vestigin gen in Bodegraven, Boskoop en Waddinxveen een '4You' punt. Bij deze punten vindt men boeken met eenvoudige teksten, gespro ken (luister)boeken en verfilmde boeken op dvd. Voorts staat er een PC met taaiprogramma's. Via ETV, Educatieve Televisie, wordt ook aandacht aan dit project besteed. Werkboeken liggen ter inzage en kunnen besteld worden op 0800- 0234444. Heeft u zelf moeite met lezen, of kent u iemand die daar moeite mee heeft, kom naar een Lees en Schrijf! punt. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen. nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3