'7%udicat "Traite aiaat Het Hart van Hol LAURA KEMPER WINT SCHRIJF JE REIS 2009 Scholierenpanel AGENDA LOOSE END SP PEPTALK J Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 mei 2009 pagina 21 «wis woest 'WE08 «nben; WW- 'f OUR SPACE i ROTTEROAM Reeuwijk - Jongerencentrum Loo se End aan de Buitenomweg 5 or ganiseert voor de komende tijd tal van activiteiten. Theatersporters kunnen vanavond, woensdag 6 mei aan de slag van 19.30 tot 21.30 uur. Lekker local chillen kan op za- erdag 2 en op vrijdag 15 mei van 20.00 tot 23.00 uur. De soos is op rijdag 8, 15 en 22 mei van 15.30 tot 17.00 uur geopend voor jonge ren tot 16 jaar. Op de 8e en de 15e lser een graffity-workshop. Muziek en film 'oor vrijdag 8 mei staat van 21.00 °t 01.00 uur een Hip-Hop rap- avond op het programma met di- verse mc's, dj's en rappers. Voor "terdag 9 mei wordt van 14.00 t°t 04.00 uur een benefietfestival georganiseerd waarvan de op brengst bestemd zal zijn voor de Dierenbescherming. Live muziek is er onder meer van Young and De bate, Nuestros en The patrons, "terdag 16 mei is er een hardcore party van 22.00 tot 04.00 uur en °0r zaterdag 23 mei organiseert po van 21.00 tot 01.30 uur een ',''e bandavond met Mocambo ues: the sound of Texas blues. Op r|jdag 22 mei zijn jongeren tot 16 aar welkom voor de filmavond die purt van 20.00 tot 23.00 uur. .°0r meer informatie: 06- 839280 of www.loose-end.nl on der Y.L.E. Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen - Met drie bijna uit verkochte voorstellingen is de uit voering van The Wave door mu- sicalgroep De Zeven Muzen een groot succes geworden. Maandag 4 mei speelden zij hun voorlopig laatste voorstelling in een uit verkocht Swanla. Na afloop was er een staande ovatie van het pub liek, dat vooral onder de indruk was van de boodschap van de mu sical; mensen kunnen sterk beïnv loed worden door groepsdruk en een charismatische leider, met alle gevolgen van dien. Omdat het, ook voor jongeren, belangrijk is hier bij stil te staan, wordt er hard gewerkt om de musical op een aantal scholen te gaan opvoeren. Het verhaal van The Wave gaat over een leraar die met een ex periment aan zijn leerlingen wil duidelijk maken hoe Hitier aan de macht kon komen. Hiervoor begint hij de beweging The Wave, waar veel leerlingen zich bij aansluiten. Niet iedereen in de beweging is het eens, wat tot problemen leidt. De leerlingen reageren geschokt als blijkt dat het een experiment was en ze zich realiseren dat ze eigenli jk hetzelfde zijn als de volgelingen van Hitier. De musical is gebaseerd op de gelijknamige film uit 1981. Het publiek in Swanla reageerde enthousiast. Tijdens de voorstell ing werd gelachen en hier er daar meegezongen. Het stuk maakte zo'n indruk dat diverse bezoekers meerdere voorstellingen bijwoon den. The Wave is geregisseerd door Danielle Veneman. Haar moeder, die de voorstelling maandag heeft bijgewoond: "Ik vond het een fantastische voorstelling, die veel indruk op mij gemaakt heeft. Ik had de film niet gezien, maar mijn dochter heeft er veel over verteld. Ik vind dat ze hetgrandioosgedaan hebben en dat het er heel profes sioneel uitzag." De voorstelling werd, in verband met de samenhang met de 4 mei viering, ook bijgewoond door burgemeester Fijen en leden van het 4 mei comité. De heer Klein van het 4 mei comité: "Het is un iek dat een dergelijke musical zo'n volle zaal trekt. Dit bewijst maar weer eens dat dit thema, ook bij de jeugd, nog steeds leeft. Ik vond de uitvoering enorm goed. Er werd fantastisch gespeeld en er werd echt iets neergezet." De acteurs vinden het jammer dat de uitvoeringen afgelopen zijn. Joyce Dullaard: "Het was harts tikke leuk om te doen. Van mij hadden we nog wel de hele week door mogen gaan." Ondanks dat het publiek erg enthousiast was, hadden de acteurs zelf een aantal puntjes van kritiek. Kelly de Leeuw: "Zaterdagavond hebben we echt een topvoorstelling gespeeld. Het ging supergoed en het publiek was ook erg leuk. Dan is de spanning er een beetje af en gaat de volgende voorstelling, voor je eigen gevoel, minder goed." Na de voorstelling was er een diner georganiseerd, waar de jon geren met de burgemeester en de leden van het 4 mei comité over het onderwerp konden napraten. Tijdens de herdenkingsdienst van de gezamenlijke kerken werd een nummer uit de musical gezongen en er werden door alle leden van musicalgroep bloemen bij het monument gelegd. Daarna was het tijd voor een gezellige en zeer verdiende af ter- party. Regio - Laura Kemper heeft met haar verhaal 'Stau betekent file' de hoofdprijs van Schrijf je Reis ge wonnen. Deze hoofdprijs bestaat uit een reis voor twee personen ter waarde van 1.000,- euro met daar bij 500,- euro zakgeld per persoon. De tweede prijs, twee interrail- kaarten en 150,- zakgeld per per soon werd gewonnen door Myrthe Timmers, voor haar verhaal 'Het fotoalbum'. De verhalen zijn te le zen op www.schrijfjereis.nl en op www.schrijfjereis.hyves.nl. De winnaar van de gedichtenwed strijd van Schrijf je Reis werd Harm Hendrik ten Napel, met het gedicht 'Dan zijn we hier, in het klein'. Hij won hiermee een weekendje Ant werpen. Zijn gedicht en de gedich ten van de troostprijswinnaars zijn eveneens te lezen op bovenge noemde websites. Enthousiast geworden en schrijf je zelf ook graag? Hou dan de web site www.geheimenvandelinie.nl (nog niet online) in de gaten voor de schrijfwedstrijd over de Greb- belinie. Kijk ook eens op www. schrijvenonline.org of op www. kunstfactor.nl - 'kunstdiscipline schrijven'. Laura Kemper, winnares Harm Hendrik ten Napel, winnaar 'Schrijf je reis' 2009. gedichtenwedstrijd. Stelling: Op 4 mei worden overal in Nederland de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdacht. Omdat de oorlog al meer dan vijftig jaar geleden is, komen er steeds meer mensen die dit niet of niet bewust hebben meegemaakt. Vind je het belangrijk dat de slachtoffers elk jaar herdacht worden of mag het worden afgeschaft en denk je dat een herdenking helpt te voorkomen dat dit nog eens gebeurt? Door Marlonneke Willemsen Bob van der Wende (17 jaar) uitzevenhuizen: "Ik vind het belangrijk dat we de slachtoffers blijven herdenken. Er zijn toen heel veel mensen over leden door iets heel ergs. Dat mo gen we niet vergeten. Als er nu zoiets zou gebeuren zouden we ook willen dat dit herdacht zou worden en dat de mensen het be langrijk vinden. Ik denk niet dat de herdenking kan helpen om zo iets te voorkomen. Als er een per soon is die zoiets ergs wil doen, zal een herdenking hem echt niet tegenhouden en er zullen altijd mensen zijn die meedoen, on danks dat ze weten hoe erg het is." "Ja, ik vind het op zich wel zo res pectvol om dit nog te herdenken. Door wat deze mensen voor ons gedaan hebben, zijn we waar we nu zijn en is Nederland zoals het nu is. Volgens mij is het minder belangrijk om de herdenking te zien als een waarschuwing. Ik denk dat dit nu niet meer zo snel zal gebeuren, omdat de "wereld toch wel veranderd is en de men sen nu ook anders denken." Clair Ugen (12 jaar) uit Moordrecht: Bas Klever (12 jaar) uit Boskoop: "Ik vind het belangrijk dat dit nog steeds herdacht wordt. Het is goed om te denken aan de men sen die ons gered hebben en die hierbij doodgegaan zijn of op een andere manier zich voor onze vei ligheid hebben ingezet. Ik denk niet dat de herdenking invloed zal hebben op de toekomst. Ik kan natuurlijk niet zeggen wat er zal gaan gebeuren, maar je kunt niet uitsluiten dat zoiets nog een keer gebeurt." Rotterdam - Burgemeester van Rotterdam Ahmed Aboutaleb en staatssecretaris voor Europese Za ken Frans Timmermans geven in de nacht van vrijdag 8 op zater dag 9 mei een speciale 'back2back' dj performance in 'Your Space' in Rotterdam. Dit optreden vindt plaats in het kader van de 27 uur van Europa; een 27 uur durende tocht door Nederland waarin de staatssecretaris in gesprek gaat met bekende en onbekende Ne derlanders over de betekenis van Europa voor Nederland. Eerder op de avond gaat burge meester Ahmed Aboutaleb samen met minister voor Jeugd en Gezin, André Rouvoet, om 21.00 uur na het toneelstuk 'Gemaskerde Tijd', in Your Space in gesprek met jon geren over jongerenbeleid en wat Europa voor Rotterdam betekent. Daarna reist de burgemeester, rond 22.00 uur, naar Utrecht waar hij staatssecretaris voor Europese Zaken Frans Timmermans ontmoet bij een ander onderdeel van 'de 27 uur van Europa' om hem mee te nemen naar de Maasstad, waar zij rond 02.00 uur hun dj performance geven. Your Space staat dan op z'n kop met optredens van onder meer C'mon Kypski (dj-set), Freshest Kids, Civil en Hugo George. De 27 uur van Europa: 27 uur lang. non-stop door Nederland, van dor»- tot stad inhet kader van de jaarlijkse Europadag op 9 mei. De tocht start vrijdagavond om 23.00 uur in Amsterdam in de uitzending van Pauw Witteman en eindigt zaterdagnacht in Groningen. Euro pa vormt het middelpunt van deze reis door Nederland. Op elke loca tie staat een ander thema centraal: van klimaat en sport tot economie en identiteit, van wetenschap en cultuur tot transport en media. De 27 uur van Europa is live te volgen op www.de27uurvaneuropa.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 21