KLIKKEN WETHOUDERS IN HET COMPLOT BIJ LINTJESREGEN POTVIS EXPOSEERT ONDERWATERFOTO'S COLLEGE KIEST VOOR PLANNEN NEDERLANDSE BOUWUNIE VOOR ONTWIKKELING PARKZOOM II nieuwerkerk KERKDIENSTEN ZONDAG 10 MEI POLITIE BERICHTEN AANMELDEN SPULLEN ROMMELMARKT dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 mei 2009 pagina 23 Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de uitreiking van de Koninklijke Onderscheidingen tijdens de jaar lijkse lintjesregen in Nieuwerkerk was dit jaar zeifs de hulp van een aantal wethouders ingeroepen. Twee van de gedecoreerden dach ten dat ze op het raadhuis waren voor een gesprek over de subsi die en waren dan ook erg verrast toen bleek dat ze misleid waren. Zij behoorden tot de vijf personen die dit jaar een lintje in ontvangst mochten nemen. Hij wel Als eerste werd Paul van Bekkum naar voren geroepen. Hij dacht dat Vestia directeur Hans van der Horst een lintje zou krijgen, maar dat ging niet door; hij behoorde zelf tot de gedecoreerden. Van der Horst was het hier helemaal mee eens. "Ik verdien het niet, hij wel." Van Bekkum heeft zich tot 2000 ingezet voor de Bloemisten Pa troons Vereniging en sinds 2001 is hij voorzitter van de Adviesgroep van de Vereniging Overkoepelend Orgaan Hoogbouwflats. In deze rol heeft hij een grote bijdrage geleverd aan de renovatie van de Bomenwijk. Inspanningen voor het kerke lijk leven Als tweede werd Leen den Boer onderscheiden voor zijn inspan ningen voor het kerkelijk leven. Tussen 1S88 en 2000 was hij evan gelisatieouderling bij de hervorm de gemeente en vanaf 2000 is hij leider van de Alphacursus. Daar naast werd hij door burgemeester André Bonthuis geroemd voor zijn inspanningen in het Groene Hart Ziekenhuis. "Dit is op zich niet iets waar een onderscheiding voor ge geven wordt, maar ik wil het toch even noemen. In het ziekenhuis wordt u geprezen voor uw tome loze inzet, ook buiten werktijd. Dit zeggen niet alleen de collega's, maar vooral ook de patiënten. Dat zegt extra veel." Grootste rommelmarkt Ook de derde gedecoreerde werd beloond voor zijn inzet voor de hervormde gemeente. De heer van Breugel is sinds 1980 de tweede voorzitter van de rommelmarkt commissie en volgens Bonthuis is dit een zeer noemenswaardige taak. "Mensen van buiten Nieu werkerk zal dit niet zo veel zeg gen, maar we hebben het wel over de grootste rommelmarkt in onge veer de hele provincie. Hier wordt elk jaar hard aan gewerkt en u heeft het er erg druk mee." Onmisbare stille kracht De laatste twee ontvangers van een lintje dachten allebei dat ze een afspraak met een wethou der hadden over subsidie. John Vuerhard hoopt geld te krijgen voor het baggeren bij Molen Kor- tenoord en Gerrit Mulder wilde met wethouder Venrooy praten over de toekomst van de LON (Lo kale Omroep Nieuwerkerk). Beide heren zijn sinds lange tijd actief als vrijwilliger. De lijst van Vuerhard was zo lang, dat de burgemeester Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse Onderwatersport Vereniging 'Potvis' viert in juni haar veertigjarig jubileum en be hoort daarmee tot de oudere duik- verenigingen van Nederland. De televisieserie van Jaques Cousteau uit de jaren '60 en '70 van de vo rige eeuw was de aanleiding voor enkele Nieuwerkerkse avonturiers om alhier het onderwaterleven te gaan verkennen, wat leidde tot de oprichting van de 'Potvis'. Mo menteel houdt de vereniging zich bezig met het opleiden van dui kers, het verzorgen van zwemba dtrainingen en met duiken in bin nen- en buitenland. In de loop der jaren zijn veel duikers instructeur geworden. Naast de opleidingen organiseert de vereniging evene menten en speciale cursussen als 'navigeren' en 'onderwaterfoto grafie'. Expositie en lezing In de periode van maandag 4 tot en met zondag 31 mei is in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein gedurende ope ningsuren een expositie te bezoe ken van onderwaterfoto's uit bin nen- en buitenland, gemaakt door leden van de vereniging. Voor donderdag 28 mei staat van 20.00 tot 22.00 uur in de bibliotheek een lezing op het programma, waar de 'verhalen achter de foto's' verteld zullen worden en waar een aantal films bekeken kan worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De voorkeur van het Nieuwerkerkse col lege gaat uit naar de plannen die de Nederlandse Bouwunie heeft ge maakt voor de ontwikkeling van de Britse Zoom en Parkzoom II. Dat hebben de wethouders van Ruimtelijke Ordening en Sport, Jan Slagt en Jan Verbeek, dinsdag 28 april bekend gemaakt tijdens een persconferen tie op het raadhuis. Als begin juni ook door de Raad met dit plan wordt ingestemd, zal er eindelijk zicht komen op de realisatie van het nieuwe sportpark Kleine Vink. Door Marlonneke Willemsen Slagt zei trots te zijn op de snelle gang van zaken. "Binnen twee jaar zijn we waar we nu zijn en dat is erg snel. Dit komt in Neder land niet veel voor en het is dan ook zaak om dit tempo er in te houden." Bij de keuze voor één van de projecten is gekeken naar de financiële haalbaarheid, maar ook factoren zoals stedenbouw kundige invulling en de kwaliteit van de architectuur hebben een belangrijke rol gespeeld. Op ba sis van deze elementen is het col lege gekomen tot een keuze voor het project van de Nederlandse Bouwunie, dat vooral opviel door de moderne en originele architec tuur. Toch is het volgens Slagt nog niet helemaal zeker dat dit het definitieve plan zal worden. "We moeten nog onderhanden over de financiële aspecten, want die zijn nog niet naar onze zin. Dit hebben We ook verteld aan NBU en het 2ou kunnen zijn dat we er samen niet uitkomen. Als zij de financiële kant niet kunnen vertalen, zoals de gemeente dat wil, zullen we toch weer naar de andere plannen gaan kijken, maar voorlopig gaan we hier niet van uit. Ook vinden we dat de ontwikkelaar aan de slag moet met de reacties van de omwonenden, zodat er ook vol doende maatschappelijk draag vlak voor het plan is." Een voor deel van het gekozen plan is dat Con Musica, het gebouw van on der andere drumfanfare DKV, kan blijven staan. "Omdat in dit deel van het plan een park gepland is, kan dit gebouw blijven staan. Er wordt zelfs een extra geluids scherm omheen gezet, waardoor het wat meer afgeschermd is." De nieuwe wijken zullen gebouwd worden op de huidige locaties van onder andere de tennis-, korfbal en hockeyvereniging, die worden verplaatst naar het nieuwe sport park Kleine Vink. Volgens Verbeek is er de afgelopen maanden veel energie gestoken in het overleg met de sportverenigingen en zijn zij akkoord gegaan met de aanbie ding van de gemeente. "Eind sep tember hebben de verenigingen een aanbieding gekregen en daar zijn ze allemaal mee akkoord ge gaan. Er zijn nog wel wat aanvul lende opmerkingen gemaakt over bijvoorbeeld precieze invulling van het park en de gang van zaken als de inkomsten uit de woningbouw mochten tegenvallen, maar uitein delijk heeft iedereen getekend." Naast de nieuwe faciliteiten voor de verenigingen die verplaatst worden, worden ook de velden van de voetbalvereniging aange pakt. Volgens Verbeek wordt hier al hard aan gewerkt. "Deze zomer wordt het eerste nieuwe kust- grasveld aangelegd en ook bij het tweede veld is al begonnen met de voorbelasting van de grond. Dit veld moet volgend jaar klaar zijn. De voetbal heeft dan in totaal vier kunstgrasvelden." Naast de voetbalvereniging heeft ook de hockey op korte termijn een nieuw veld nodig. De defini tieve aanleg hiervan wordt uitge steld door de bouw van het nieu we sportpark. Toch wil Verbeek gaan zoeken naar een tijdelijke oplossing. "De hockeyvereniging zit het meest knel. Ze hebben nog een derde veld, dat nauwelijks ge bruikt wordt. Misschien kunnen we hier iets mee. Een andere optie is de ligweide van het polderbad. Deze is in het verleden ook al eens gebruikt als hockeyveld. Op dit moment wordt het tekort opge vangen door uit te wijken naar de velden van verenigingen in de om geving, maar we zijn dus op zoek naar een betere oplossing." Verkeersveiligheid Er is door het college ook al na gedacht over een eventuele op lossing voor de verkeersveiligheid van langzaam verkeer rond de sportvelden. Hier zal in twee fa ses aan gewerkt worden. In eer ste instantie zullen de rotondes op de Hoofdweg en de Laan van Avant-garde worden geoptima liseerd. Daarna wil men kijken of het mogelijk is om een tunnel aan te leggen. Deze zal een half ver hoogde weg en een half verdiepte onderdoorgang krijgen, waardoor de fietsers minder steil omhoog hoeven te fietsen en de doorkijk beter is, wat de sociale veiligheid zal verhogen. Nu de contouren van het plan bekend zijn, zullen op 19 mei de raadscommissies Ruimtelijke Or dening en Welzijn, Cultuur en On derwijs en op 2 juni de gemeen teraad moeten beslissen of men hiermee instemt en of er dan ook daadwerkelijk met de aanleg van het nieuwe sportpark kan worden begonnen. er een samenvatting van gemaakt had. Naast zijn werkzaamheden bij de molen is hij actief geweest als vrijwilliger bij onder andere de volleybalbond, de Church of England en de historische vereni ging. Mulder is medeoprichter en sinds 1992 secretaris van de LON. Volgens Bonthuis is hij de onmis bare stille kracht van de omroep. "Het hele gezin Mulder is zo onge veer met de LON getrouwd. Daar om is dit lintje ook een beetje voor de andere leden van de familie, ook al schudden die nu van nee. Ik heb begrepen dat er hard wordt gewerkt aan de omroep Zuidpias, dus we zullen ook in de toekomst van uw goede werk kunnen genie ten." Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur ds. H.C. Marchand (voorbereiding HA). Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. H.J. Lam (voorbereiding HA). Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor (uitzending Lon). Prot.Gem. De Bron 10.00 uur G.J. Robbemond (jeugddienst). Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Man rijdt vrouw en paard aan Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 71-jarige man uit Moordrecht reed woensdagmiddag om kwart over twee een 35-jarige vrouw en haar paard aan op de Parallelweg Zuid in Nieuwerkerk aan den IJssel. De man was niet in het bezit van een geldig rijbe wijs. Hij verklaarde de vrouw en het paard niet gezien te hebben. De vrouw liep met het paard over het fietspad. De vrouw is gewond naar het Groene Hart Ziekenhuis overgebracht. Het paard is kreupel en gewond. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is nog tot en met morgen, don derdag 7 mei, mogelijk om aan te melden voor het ophalen van goede en verkoopbare spullen voor de rommelmarkt rondom het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat van zaterdag 16 mei. De spullen worden op za terdagochtend 9 mei opgehaald. Naast snuffelen bij de circa 80 kramen, kunnen bezoekers tij dens de rommelmarkt meedoen aan het prijzenrad, kan men een consumptie nuttigen op het ter ras of kan men bieden op antie ke spullen tijdens de veiling. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor de Hervormde Gemeente en voor diverse goede doelen in binnen- en buitenland. Spullen aanmelden kan op www. rommelmarkt-nwk.nl of via 0180- 316154, 0180-316778 of 0180- 314347. MAG!

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23