KORTE LIJNEN BIJ H00GEND00RN EN TERLOUW ZONWERING PLUS ZET WADDINXVEEN IN BLOEI ONDERNEMEN IN ROERIGE TIJDEN; DOEN VROUWEN DAT ANDERS? WINTERSE 'MELKFLESSEN' KRIJGEN WEER KLEUR LIKEURTJE VOOR ZEVENHUIZENSE SMID I Ving en timmerwerk Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 mei 2009 pagina 29 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Zevenhuizen - Aan de Zuidelijke Dwarsweg ligt Hoogendoorn en Terlouw Zonwering. Na jaren een tuinbouwbedrijf gerund te heb ben, is een groot stuk land ver kocht aan de gemeente en zijn de eigenaars Jacques Hoogendoorn en Koos Terlouw verder gegaan in de zonwering. "Dat kwam op ons pad", vertelt Hoogendoorn lachend. "Een vriend van mij wil de nieuwe rolluiken en vroeg of fertes bij diverse bedrijven op, ik vroeg hem of wij ook een offerte mochten maken en hij is daarop met ons in zee gegaan." Door Joke Heikens Het scheelde dat Terlouw een passende opleiding had. "Ja, ik ben opgeleid tot timmerman, daardoor konden we dit doen", zei Terlouw. "We zijn begonnen met één klant en al doende kwa men er meer. Onze klanten zit ten in Zevenhuizen, Moerkapelle, Moordrecht, Waddinxveen, Nieu- «verkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel. Naast zonwering doen we ook alle timmerwerk waar klanten om vragen." Hoogendoorn gaat verder: 'We draaien erg goed, met zijn twee- en kunnen we het werk prima aan en dat is ook wel zo fijn voor de klant. De lijntjes zijn kort, want ze hebben altijd met ons te maken. Wij zijn degenen die vrij blijvend met een offerte komen, dan kunnen we meteen zien hoe het er daar uitziet. Er is geen en kele gelijke situatie, overal heb je weer wat anders. Wij kijken bij mensen thuis hoe de situatie is en bieden een product op maat aan. Als een zonnescherm om een regenpijp heen moet, is dat geen probleem. We hebben zelfs een keer een zonnescherm aan de steunbalken van het huis gehan gen, daarvoor moesten we door een houten wand heen. Dat was wel heel apart." Hoogendoorn en Terlouw heeft geen showroom. "Nee, dat willen we ook niet", zegt Terlouw. "We Waddinxveen - Super markt Plus Zuidpias geeft Waddinxveen extra kleur op zaterdag 9 mei. Tij dens de Lentebloeierac- tie deelt de supermarkt zo'n tweeduizend dozen met perkplanten uit aan klanten die daarvoor de afgelopen zes weken hebben gespaard. Het zal een drukte van jewelste zijn voor de winkel; een stroopwafeibakker zal voor een smakelijk tintje zorgen. Alphen aan den Rijn/Regio - Vrouw en Busyness Groene Hart houdt maandag 11 mei een thema-avond voor vrouwelijke ondernemers. Deze avond komt het onderwerp 'ondernemen in roerige tijden' aan de orde. De avond begint om 19.30 uur en vindt plaats bij de Kamer van Koophandel aan het Raoul Wallenbergplein 21a in Al phen aan de Rijn. Ondernemen in roerige tijden De Kamer van Koophandel weet als geen ander hoe ondernemers zich staande houden in deze roerige tijden. Bedrijvenadviseur Dorien Roggeveen zal vrouwe lijke ondernemers de nodige tips geven om ook in zwaar weer koers te houden. Op interactieve wijze zal kennis en informatie worden uitgewisseld. Doen vrouwelijke ondernemers dat anders? Robert Blom, schrijver van het boek 'Vrouw in zaken' geeft tij dens de thema-avond antwoord op deze vraag. Hij ondervroeg bijna vierhonderd vrouwelijke ondernemers en kwam daarmee tot de conclusie dat vrouwen an ders en béter ondernemen. Vrouwelijke ondernemers uit het gehele Groene Hart kunnen zich per mail (infoOvrouwenbu- syness.nl) opgeven. Niet-leden betalen 15,-voor deze avond. Korte mouwen, korte broeken, blote voeten in de schoenen... het weer laat het deze lente al behoorlijk toe. Toch voelen veel mensen zich nog niet helemaal vertrouwd met zoveel blote huid. "Veel mensen verzuchten bij ons dat ze 'echt niet met die melkflessen de straat op gaan'. Gelukkig zorgt een verantwoord zonnebankkuurtje ervoor dat het winterwit er af gaat", ervaart zonneconsulent Cora Schaeffer. nemen demo's van sereens, zon neschermen en rolluiken mee en drie boeken met voorbeelden van de stof waar mensen uit kunnen kiezen. De plissé hordeuren gaan erg goed, net als ons actiescherm. Onze fabrikant heeft een wind vast screen ontwikkeld, die ver kepen wij ook. Hierbij zitten de zijkanten vast. Je betaalt er meer voor, maar het is ook tegelijk een hor. Wij verkopen ook alles wat bij Hamstra Horren verkrijgbaar Farmer tan De lentezon laat het eerste win terwit van de huid verdwijnen. Het gezicht, de hals en het de colleté worden het meest bloot gesteld, daarna volgen vaak de armen en de (onder)benen. "Veel mensen hebben een hekel aan de zogeheten 'farmer tan' waarbij het lichaam slechts deels gebruind is. Vooral in het voorjaar zie je het vaak: je trekt je t-shirt uit en houdt dan een soort wit t-shirt over, omdat je armen en nek al bruin zijn", schetst Schaeffer. Om gelijkmatig te bruinen, moet het lichaam ook gelijkmatig worden blootgesteld aan de zonnestralen. "Het is natuurlijk nog veel te koud om buiten in je bikini te gaan lig gen. Door gebruik te maken van een professioneel zonneappa- raat kun je wel een gelijkmatige mooie teint over je hele lichaam opbouwen." Niet iedereen even bruin Iedere huid heeft een ei gen 'limiet' als het gaat om de mate van bruin worden. Ook gaat het bij het ene huidtype veel sneller dan bij het andere huidtype. "Er zijn zelfs mensen met een zeer lichte huid die praktisch helemaal geen pig- mentatie opbouwen. Bijvoor beeld het overgrote deel van de mensen die van nature roodharig zijn met veel sproeten. Zij zullen niet bruin worden. Andere huid typen kleuren veel sneller en ook donkerder", vertelt Schaeffer. De zonneconsulent heeft veel ver stand van de verschillende hu idtypen en hun capaciteit om te bruinen. Iedere bezoeker aan de studio krijgt dan ook een indivi dueel advies over de kuuropbouw en bruiningsmogelijkheden. "Wij zijn heel bewust bezig met een verantwoorde en professionele bruining. Het juiste advies geven voor de juiste huid", benadrukt de zonexpert van De Salon in Waddinxveen die aangesloten is bij de branchevereniging Samen werking Verantwoord Zonnen. Zevenhuizen - Slijterij Gall Gall aan de Dorpsstraat heeft een kof fielikeur in het assortiment opge nomen met de naam 'De Oude Smidse'. Een likeur op basis van koffie, vanille, karamel en spece rijen. "Het is gemaakt volgens geheim grootmoeders recept, is heel zacht van smaak en heeft een lange nasmaak. Het bevat 24% alcohol", zegt Peter London van Gall Gall. De naam is ontleend aan de oude smederij aan de Dorpsstraat, dus leek het gepast de eerste fles te overhandigen aan de enige echte Zevenhuizense smid Bram Heij. AVi HOOGENDOORMENTERLOUWjNL 06 12 10 89

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29