c Gemeente Zevenhuizen-MoerkaBeiltei TWEEDE BIJEENKOMST KLANKBORDGROEP WATERPLAN Moordrecht RAAD EN COMMISSIES ACTIVITEITEN 4 MEI RUIlVnELgKE^DENING BEKENDMAKING AANRTSSNG MANDAAIBESLUIIEN2009 VERIEENDEUnWEGVERGUNMNG INFORMATIEAVOND VOOR STARTENDE ONDERNEMERS j8 Gemeente organiseert: Zet in uw agenda! EmAAUDNIX)PE¥SimJNG PUBUEKSZAKEN Aanvragen bouwvergunning: Aanvragen sloopvergunning: Verleende bouwvergunningen met ontheffing (artikel 323Wro): Verleende bowvvergimningen: Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 6 mei 2009 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhi WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLF.NT WEEK 19 Op donderdagavond 14 mei as. zijn startende ondernemers van harte welkom in dorpshuis Swanla. De gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle organiseert samen met Con tact Jonge Bedrijven (CJB) en de Kamer van Koophandel een informatieavond voorn. Deze bijeenkomst is bedoeld om u te stimuleren in uw ondernemerschap en om met andere ondernemers kennis en ervaringen uit te wis selen. Een aantal ondernemers gaat met u in gesprek over de uitdagingen en kansen van het ondernemerschap. Wij hebben 'De onderne mer van het jaar regio Midden Holland', de heer M. de Bas van Gastreatment Services B.V, bereid gevonden zijn ervaringen met succesvol ondernemerschap met u te delen. Op deze avond reikt wethouder M. Bosman, MPM, onder andere portefeuillehouder economie, een informatiemap voor startende ondernemers uit Deze informatiemap hebben wij samengesteld om u als startende onderne mer op weg te helpen binnen de gemeente en andere instellingen waarmee u te maken kan krijgen. U bent welkom vanaf1930 uur. Om 20.00 starten we met het programma dat ongeveer tot 2130 uur duurt Daarna is er onder het genot van een hapje en een drankje gelegenheid voor netwerken. Startende ondernemers ontvangen een uitnodigingsbrief. Verder is iedereen met belangstelling voor het ondernemerschap ook van harte welkom. Graag tot ziens op donderdag 14 mei vanaf 1930 uur, Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen. Voor meer informatie en aanmelding bedrijvenloket@ zevenhuizen-moerkape]le.nl ofbedrijfscontact- functionaris, Irmaa Groenendijk, 018063 77 93 (in de ochtend bereikbaar). Nkwrrtvrt juu» S|s3rl De gemeenten Moordrecht Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle be sloten in juli 2008 gezamenlijk te komen tot een gemeentelijk waterplan. Om een goed en betrouwbaar plan op te stellen, is een klank bordgroep samengesteld. Op dinsdagavond 12 mei 2009 vindt de tweede klankbordgroepbij eenkomst plaats. In het Waterplan Zuidpias inventariseren we 'knelpunten en kansen' in het waterbeheer, stellen we een "visie' op voor de middellange termijn en komen we met voorstellen voor 'maatregelen' ter verbetering van het water en rioolbeheer. Klankbordgroep Om een goed en betrouwbaar plan op te stellen, hebben we de hulp van inwoners en belangenorganisaties nodig. Daarom is een klankbordgroep opgericht zodat we gebruik kunnen maken van de kennis en ervaring die bewoners- en belangengroepen hebben met het water en de riolering in de gemeenten. De eerste klankbordgroepbijeenkomst heeft inmiddels plaatsgevonden. De tweede avond is op dinsdag 12 mei 2009 van 1930 tot 2130 uur. Geen uitnodiging ontvangen? Een groot aantal organisaties (zoals woning bouwverenigingen, hengelsportverenigingen, recreatieschappen en natuur- en milieuor ganisaties) heeft een uitnodiging ontvangen voor de tweede bijeenkomst. Heeft u(w organisatie) geen uitnodiging ontvangen maar bent u wel van mening dat u een belangrijke bijdrage kunt leveren? Neem dan contact op met Andre van der Krogt afdeling realisatie, gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, tel. (0180) 33 03 87, e-mail a.vanderkrogt@nieuwerkerk-ijsselJil. IK Commissie I Commissie n 18 mei 19 mei De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 1930 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internatio naal geldende normen op dit gebied. üj\ Spreekrecht burgers Indien u van het spreek recht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt Met het oog op de zomervakantie en het tijdig ver lengen van reisbescheiden en overige documenten zijn er extra avondopenstellingen van de afdeling Publiekszaken op de woensdagavonden: 10 juni 17 juni 24 juni van 17:00 uur tot 19:30 uur. 'Op naar broadwayf Dat stond opgetekend in het reactieboek bij de opvoering van de rockmusical The Wave door Stichting De Zeven Muzen afgelopen maandag 4 mei in dorpshuis Swanla. Het indrukwekkende stuk werd in het kader van het thema Vrijheid en Identiteit door het Nationaal Comité 4 en 5 mei opgevoerd. The Wave gaat over een experiment op een mid delbare school, waarbij de geschiedenisdo cent probeert door discipline het fascistische regime in de WO II voorstelbaar te maken. De leerlingen raken in de ban van The Wave en komen in een destructieve spiraal. Sinds september 2008 is er aan de productie gewerkt met een talentvolle cast variërend in leeftijd van 12 tot en met 26 jaar onder leiding van een professionele regisseur en choreografe. De gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle heeft de productie gesubsidi eerd. Napraten Na afloop werd er met de cast een delegatie van het plaatselijk comité 4 mei, het bestuur van de Zeven Muzen en burgemeester Pijen nagepraat over het thema Vrijheid en Identiteit Burgemeester Fijen vroeg zich af of het thema de cast had aangesproken. Jezelf kunnen zijn is in alle tijden lastig en daarom ook zo actueel. Hoe blijf je waakzaam voor ne gatieve beïnvloeding? Naar elkaar luisteren, acceptatie, tolereren en ook bij jezelf naar binnen kijken, waren enkele reacties uit de gevarieerde gespreksgroep. Op hun beurt vroeg de cast zich af wat het stuk teweeg had gebracht bij de toeschouwers. Herdenking Na een speciale herdenkingsdienst in de Hervormde Kerk te Zevenhuizen, waarbij de cast van The Wave wederom een nummer ten gehore bracht werd er bij het monument in de Dorpsstraat 2 minuten stil gestaan en legden namens de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle burgemeester J.C.G. Fijen en zijn echtgenote, de fracties van de WD en de PvdA kransen neer bij het monument Ook namens de Stichting Jeugdwerk Zuidpias, de Oranjeverenigingen van Zevenhuizen en Moerkapelle en een aantal basisscholen werden er kransen neergelegd. Net als voorgaande jaren droegen leerlingen van de plaatselijke basisscholen zelfgemaakte In de periode van 23/04/2009 t/m 29/04/2009 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Ambachtssingel93,2761 LX Zevenhuizen, plaatsen dakkapel achterzijde (BL/2009/0022) Knibbelweg '26,2761JE Zevenhuizen, gedeeltelijk slopen kassencom plex (SA<2009/0006) Het bekendmaten van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstel lingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend: Verzonden: 24/04/2009 Zuideinde la, 2761 DA Zevenhuizen, vergroten agrarische loods (BR/2008/048) Burg Nedeiveenlaan41,2761VJ Zevenhuizen, plaatsen erfafschei- ding (BL/2008/0040) Beroep vergunningen met ontheffingen (artikel 3.23 Who) Tegen de afgegeven vergunning met ontheffing kunt u, als belangheb bende, op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na verzending van het besluit schriftelijk beroep aantekenen bij de Arron dissementsrechtbank, sector Bestuursrecht Postbus 20302,2500 EH 's- Gravenhage. Heeft u een beroepschrift ingediend en meent u dat de betrokken belangen zo zwaar wegen dat u de beslissing hierop niet kunt afwachten, dan heeft u de mogelijkheid om een voorlopige voorziening te vragen bij de Voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank, sector Bestuursrecht Postbus 20302,2500 EH 'sGravenhage. Verzonden: 24/04/2009 Rottekade22,2761DXZevenhuizenplaatsen schuur (BI /2009/0016) Julianastraat27,2751GB Moerkapelle, oprichten brug (BR/2009/0011) Bezwaar vergunningen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzie ningenrechter van de Anondissementsrechtbank, sector Bestuursrecht Postbus 20302,2500 EH Den Haag. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt be tend dat hij en het college, ieder voor zover hun bevoegdheid betreft op 5 mei 2009 de eerder vastgestelde mandaatbesluit 2009 gewijzigd hebben vastgesteld De wij zigingen gelden een aanscherping van de administra tieve organisatie. Dit besluit treedt in werking op de dag na bekendmaking en ligt voor iedereen kosteloos ter inzage in het gemeentehuis. Iedereen kan op zijn verzoek een afschrift krijgen van de betreffende besluiten. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven- huizenMoerkapelle maakt bekend dat een uitwegvergunning wordt verleend aan: aanvraagdatum 20 oktober 2008 onder no. 3920: W.O.S. den Dek ker, Dorpsstraat9,2761AB Zevenhuizen, voor een uitweg op de openbare weg van perceel met kadasternummer Zevenhuizen sectie 02G perceelnummer4468, plaatselijk bekend als Dorpsstraat 9 in Zevenhuizen. Tegen dit besluit kan iedereen die rechtstreeks in zijn ofhaar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, binnen zes weten na datum van bekendmaking van de beschikking aan betrokkene een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 30,2760 AA Zevenhuizen. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de president van de arrondissementsrechtbank, postbus 20302,2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - tedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur rOluie UyUU-öo44 Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4