MOLENBEZICHTIGING, RONDVAART EN VEEL MUZIEK BIJ WINDLUST NATUURRIT SKYMASTERS OPEN DAG MUZIEKSCHOOL LOES DEN HOLLANDER THRILLT IN BIBLIOTHEEK MTRA'S OP URBAN OPEN AIR P u L I T I E nieuwerkerk Molen- en Gemalendag zoterdog 9 mei v KERKDIENSTEN ZONDAG 17 MEI INVISIBLE VISIBILITY CAMILLE BLOOM EN CARRIE CLARK BIJ LONRADIO Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 mei 2009 Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was groot feest zaterdag 9 mei bij Mo len Windlust aan het Kortenoord tijdens de Nationale Molen- en Gema lendag. Vanaf tien uur 's morgens tot vier uur 's middags was het een komen en gaan van bezoekers, die een uitgebreid programma voorge schoteld kregen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool houdt zaterdag 16 mei haar jaarlijkse open dag. Van 9.00 tot 16.00 uur is er een algemene informatiestand, waar informatie gegeven wordt over de mogelijkheden tot het volgen van muziek- en danslessen op de mu ziekschool. De meeste docenten zullen aanwezig zijn om informatie te geven over lessen en aanschaf van instrumenten. Tijdens de molenbezichtiging of een bezoek aan Dagcentrum Ko- renaer werd er opgetreden door leerlingen van de muziekschool, het koor Euterpe en de popband New Coat of Paint. In de ringvaart lag de rondvaartboot Libra, waar mee tal van bezoekers aan de mo len een tochtje over de Ringvaart hebben gemaakt. Ook kon er deze dag een bezoek gebracht worden aan het iets verder gelegen Af valwaterzuiveringsinstallatie. Het Nieuwerkerk aan den IJssel - In de omgeving van Nieuwerkerk wordt vrijdag 15 mei de Natuurrit van Automobielclub The Skymas- ters verreden. Voor wie eens kennis willen ma ken met een autopuzzelrit is er een beginnersreglement. C-klas- se); kennismakers doen overigens gratis mee. Voorafgaande wordt er uitleg ge- Nieuwerkerk aan den IJssel - Thril lerauteur Loes den Hollander ver zorgt dinsdag 19 mei een literaire avond in de biblitheek. Den Hollander schrijft vanaf het moment dat ze kon lezen. Aan vankelijk poëzie, later columns, daarna verhalen en ten slotte haar eerste boek. Toch kwam het nooit in haar op om van schrijven haar beroep te maken, omdat ze zich helemaal richtte op haar carrière Politie zoekt straatrovers Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie is op zoek naar twee jon gens die dinsdag 31 maart een schoudertas stalen van een 43-ja- rige vrouw uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De vrouw deed vrijdag 1 mei aangifte van het voorval omdat het zoveel indruk op haar had gemaakt dat ze daarna de deur niet meer uit durfde. De straatroof gebeurde rond 13.25 uur aan het Stationsplein. De vrouw fietste daar toen plot seling haar tas van haar schouder werd getrokken en twee knapen er mee vandoor gingen. Door de kracht van het trekken kwam de vrouw met haar fiets ten val. Een week na het voorval vond zij in haar brievenbus haar portemon nee en dagboek wat in de tas had gezeten. Wie dat in de bus heeft gedaan is nog onbekend. De politie is met een onderzoek bezig en hoopt dat mensen mo gelijk iets gezien hebben van het voorval of weten wie de porte monnee en dagboek in haar brie venbus heeft gedaan. Zij worden verzocht om contact op te nemen koor Euterpe maakte na haar spec taculaire optreden bij de molen de officiële start van de toeristische fietsroute door de Zuidpias, die via Moordrecht en Moerkapelle naar Zevenhuizen voert om uitein delijk weer bij Molen Windlust te eindigen. Naast de Zuidplasroute is er ook een nieuwe Rotte-route ontwikkeld, die zaterdag voor de eerste keer werd gereden. Hollands decor voor Euterpe. geven omtrent het rijden van een puzzelrit. Voor de A en B-klassers geldt het NRF/KNMV 2000 en DRR regle ment. Inschrijving vindt plaats in Sport complex Parkzoom (bij zwembad Polderbad) aan de lersestraat 15 van 19.45 tot 20.30 uur. Voor meer informatie: 0182 374106 of www.skymasters.nl in de gezondheidszorg. Dat ver anderde toen ze in 2001 een ver- halenwedstrijd won. In 2006 vond ze een uitgever voor Vrijdag, haar eerste literaire thriller. Daarna volgde Zwanenzang en sindsdien is schrijven haar voornaamste be zigheid. De avond begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De entree bedraagt 3,50 euro in de voorver koop, 4,- euro aan de zaal. met de politie in Nieuwerkerk aan den IJssel. Dit kan via 0900-8844. Jongens na vernieling aangehouden Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft donderdag 7 mei drie 15-jarige jongens uit Nieu werkerk aangehouden. De politie ging naar een bouwterrein aan de 1e Tochtweg waar een beveiliger een groep jongens uit een in aan bouw zijnd pand zag komen. In het pand bleken er tekens en leu zen op muren te zijn geverfd en gespoten. De politie controleerde daarop een groep jongens die zich nog in de omgeving ophield. Op aanwijzingen van de beveiliger werden de drie aangehouden. Zij ontkenden echter op het terrein en in het pand te zijn geweest. De politie heeft gesproken met hun ouders. Zij waren verrast dat hun zonen optrokken met een groep die in Nieuwerkerk regelmatig voor overlast zorgt en gaven aan graag op de hoogte gehouden te willen worden als de politie ze ergens zou tegenkomen. De jon gens zijn met hun ouders meege gaan. De politie gaat verder met het onderzoek in deze zaak. Demonstratie - en open lessen Er worden gedurende de dag de monstratie - en open lessen gege ven. In de ochtend zijn dat vooral lessen muziek voor jonge kinderen, dans en kinderkoor. In de middag zijn er lessen muziek en computers en muziek beluisteren. Op deze dag vinden er ook proef lessen plaats, in eerste instantie bedoeld voor de leerlingen van de AMV (algemene muzikale vor ming), maar - voor zover er plaats is - kunnen ook andere kinderen aan een proefles meedoen. Het volgen van een proefles is gratis (aanmelden gewenst: 0180-315462 of muziekschoolnkerk@kpnmail. nl) XMOVe heeft zijn eigen stijl van be weging ontwikkeld door verschil lende sporten te combineren zoals gymnastiek, capoeira and acroba tiek, met verschillende dansstijlen als breakdance en (new)hiphop. Retrho staat voor REspect, TRust HOnour en is een gevestigde naam in het Nederlandse (straat-) basketball sinds 2004. Op de Open Run toernooien in de Parkzoom- Optredens In de aula van de muziekschool (12.00-14.00 uur) en onder de koe pel Reigerhof (13.00 - 15.00 uur) zijn er optredens door leerlingen van de muziekschool. Een familie orkest onder leiding van Monique van Leeuwen zal zowel in de aula van de muziekschool (12.00 uur) als in de Reigerhof (13.00 uur) als eerste optreden. Daarna zal een veelkleurigheid aan instrumenten de revue passeren. Het aanbod voor het cursusjaar 2009/2010 is verbreed en aange past aan de vraag uit de samen leving. Zo biedt de school het ko mend jaar een cursus musical aan. hal en met demonstraties voor het brede school project BRAinS heb ben de 'retrho ballers' eerder hun kunsten vertoond, ledereen is welkom deze dag te ko men kijken naar alle battles, clinics en demo's. Wie mee wil doen aan inlineskaten, boarden, panna voet bal, straatbasketbal of grafitti kan zich aanmelden op 0180-315381 of via allard@jeugdwerkzuidplas.nl. pagina 23 Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 en 18.45 uur ds. G. Lustig (Heilig Avondmaal). Donderdag 21 mei Hemelvaartsdag 9.30 uur ds. J. Maas. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H.C. Marchand (Hei lig Avondmaal). Donderdag 21 mei Hemelvaartsdag 9.30 uur ds. H.C. Marchand. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur ds. F.P. Treep en 12.15 uur SHH dienst met Niels de Jong. Prot.Gem. De Bron 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor. Donderdag 21 mei Hemelvaartsdag 9.00 uur ds. G.J. Robbemond. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voorouderlijk vakmanschap door kunstenaars van vandaag; de traditionele kunst vanuit het Melanesische eilandenrijk omvat expressieve, fijnzinnige en mys terieuze kunstvormen. Werken van deze kunstvorm zijn onder de themanaam 'Invisible Visibi lity' te bezichtigen van zondag 24 mei tot en met zaterdag 25 juli in Atelier Gielen aan de Kerklaan 51. Het atelier is geopend op donder dag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Andere dagen op af spraak. Voor meer informatie: 0180- 310200 of www.galerie-atelier- gielen.nl. Oproep Deze expositie is onderdeel van TWOMA, The World of Melane- sian Art. Kunstenaars van alle disciplines, die zich verbonden voelen met het Melanesische ei landenrijk en de de ambitie heb ben om met hun kunstvorm het onzichtbare zichtbaar te maken, kunnen zich wenden tot het pro ductieteam van TWOMA. Nieuwerkerk aan den IJssel - De singer-songwriters Camille Bloom en Carrie Clark uit het Ameri kaanse Seattle zijn vrijdag 15 mei van 20.00 tot 22.00 uur te gast in het programma IJsselsound van LONradio. De muziek van Car rie Clark is te omschrijven als alt. country met invloeden van jazz en blues. Clark begeleidt zichzelf op piano en gitaar. De muziek van Camille Bloom is meer gericht op pop met een vleugje alt.country. Zij begeleidt zichzelf op gitaar en haar teksten zijn zeer biografisch. Luisteraars zijn welkom in de stu dio aan de Prinses Beatrixstraat 2. LONradio is te beluisteren op 107.3 FM in de ether en 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonra- dio.nl en de kabelkrant BladTV zijn de uitzendingen te volgen. Voor meer informatie: www.ca- millebloom.com en www.carrie- clark.com. Freerunners komen naar Urban Open Air. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Jeugdwerk Zuidpias organiseert voor zaterdag 30 mei de zesde editie van Urban Open Air. Het evene ment vindt plaats van 14.00 tot 21.00 uur in het IJsselpark, waar be zoekers zullen worden getracteerd op spectaculaire demo's, onder meer van de Freerunners van Xmove en de basketballers van ReTrHo.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23