P&LITI e berichten SPROOKJESACHTIGE PRENTEN IN BIBLIOTHEEK ORGELCONCERT MET SUSANNA VEERMAN PRIJSWINNAARS KONINGINNEDAG TOP 12 SCHAAKTOERNOOI: REGIONALE SCHAAKHAPPENING OPREKKEN VAN GELUIDSNORMEN OP MIDDELWEG TOEGESTAAN PRIJZEN BIJ MOOI WEER VISSERS MOORDRECHT Raad van State - uitspraak HENGELSPORT KERKDIENSTEN ZONDAG 17 MEI PO LITIEBERICHTEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 mei 2009 psQins z? Moordrecht - In bibliotheek De Groene Venen, vestiging Moor drecht is tot 2 juni een expositie van schilderijen van Marieke Stapel kamp-de Koning. De schilderijen zijn leuk zijn voor volwassenen en kinderen. Vier jaar geleden heeft Stapelkamp een sprookjesachtig verhaal bedacht. Bij dat verhaal schilderde ze negentien prenten. Deze platen vertellen het verhaal van koningin Jacoba. Ze struikelt over een erwt en wil niet meer op staan. Lukt het de dokter, de kok of de stoere ridder om koningin Ja coba weer op de been te krijgen? De groepen vier van de Achtbaan, de School met De Bijbel de Rank, De Sjaloomschool en De St. Jozef school komen onder schooltijd kij ken en luisteren naar het verhaal van koningin Jacoba. Bekeuringen voor negeren rood licht en snelheid Het Regionaal Verkeershandha- vingsteam van Politie Hollands Midden heeft maandag 4 mei spe ciaal gelet op het gedrag van weg gebruikers bij het verkeerslicht bij de Hefbrug aan de Kerkweg-Oost met de Henegouwerweg N207). Van 07.00 tot 10.00 uur negeer den 23 bestuurders het rode ver keerslicht en kregen daarvoor een bekeuring. In het belang van de verkeersveiligheid blijft de politie controleren. Op de Koningin Wilhelminassin- gel werd tussen 11.15 en 13.30 uur gemeten of de weggebrui kers zich hielden aan de snelheid van 50 km/h. Er passeerden 1.022 voertuigen waarvan er 49 te hard reden. De hoogst gemeten snel heid was 81 km/h. De overtreders kunnen binnenkort een schik kingsvoorstel van het CJIB in de bus verwachten. Fietser van fiets geduwd Moordrecht - De politie is op zoek naar de inzittenden van een lichtkleurige bedrijfsbus. Uit deze bus gaf iemand een duw aan een naast de bus rijdende racefietser, een 51-jarige man uit Rotterdam. De man kwam daardoor ten val en liep gekneusde ribben en een gebroken sleutelbeen op. De auto reed na het voorval door en liet de man achter. Dit alles gebeurde woensdag 29 april rond 19.45 uur op de Schie- lands Hoge Zeedijk ter hoogte van het bungalowpark 'Klein Moor drecht'. De politie vraagt mensen die iets van het voorval hebben gezien contact op te nemen met de politie in Moordrecht. Dit kan via 0900-8844. Moordrecht - De Stichting Orgelconcerten Moordrecht start haar con certserie voor het jaar 2009 met een orgelconcert door een jonge or ganiste, die in enkele jaren een fameuze reputatie heeft weten op te bouwen. Organiste Susanna Veerman uit Apeldoorn is zaterdag 23 mei te beluisteren in de grote Dorpskerk. De kerk bezit een historisch orgel uit 1773 van de Vlaamse orgelbou wer Louis del Haye uit Antwerpen. Het orgel is heel geschikt voor het vertolken van barokmuziek en voor grote delen van de romantische or gelliteratuur. Veerman (1975) studeerde koordi rectie (muziek) aan de Gnesin Mid delbare Muziekschool in Moskou en later aan het Moskouse Conser vatorium koordirectie en orgel. In '397 behaalde zij haar koordirec- bediploma in Rusland (Moskou). In '998 behaalde zij haar praktijkdi- Ploma koordirectie aan het Swee- "nck Conservatorium te Amster dam bij Jan Pasveer. Sinds 1999 is Z|j cantor en tweede organiste in de r.k. Augustinuskerk te Amster dam Oud-West, waar zij het Cavail- e-Coll-orgel uit 1881 bespeelt. In februari 2001 studeerde zij af als Uitvoerend Musicus (koordirectie) bij Joop Schets. In 2005 studeerde zij af als organiste (Uitvoerend Musicus) aan het Rotterdams Con servatorium bij Ben van Oosten. Zij is eveneens in het bezit van het eerstegraads kerkmuziekdiploma voor cantor en organist (2002). In 2007 en 2008 was zij finalist bij het A.Guilmant en M.Reger orgel concours te Leeuwarden. In april 2007 ontving zij de zilveren medaille van de Société Acadé- mique Arts-Sciences-Lettres. Haar specialisatie en liefde ligt vooral bij het Nederlandse en Frans-romanti sche orgelrepertoire uit de 19e en 20ste eeuw. Aanvang 20.00 uur, de toegang bedraagt 6,- euro, kinderen en cjp 4,- euro. Moordrecht - De prijswinnaars van de 'vroege vogel vlaggenactie', de families Langelaan, De Bildt en Van der Wolf hebben een cadeau bon voor een taart gewonnen. Winnaars van de skelterrace zijn Jan in t Hout, Jacco van Blitterswijk en Gerco Olieman en Mariska Oudsen is winnaar geworden van de ochtendeditie van de fotospeurtocht. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl Bij de ochtendeditie van de fiets tocht ging de eerste prijs met 27 punten, na loting, naar de familie Huijsmans; tweede werd de fami lie Buitelaar met hetzelfde aantal punten. Derde werd Nicolien van Wageningen met 26 punten. Bij de puzzelrit is Cees van de Heu vel eerste geworden met 445 pun ten, gevolgd op een tweede plaats door Peter Vink met 435 punten. Derde werd Edwin Boevee met 409 punten. Vierde werd John Vonk met 400 punten, vijfde Matthijs Alder- liesten met 399 punten, zesde Dick de Wilde met 397 punten, zevende Heieen de Jong met 386 punten en op een achtste plaats eindigde Jan Vink met 379 punten. De poedel prijs ging naar H. de Groot die 181 punten bijeen wist te vergaren. De mooiste kleurplaat, in de cate gorie drie tot en met vijf jaar, was gemaakt door Kim van Oudshoorn; tweede werd Stein Hakze en derde Kirsten Kroon. In de leeftijdscate gorie zes tot en met acht jaar, had Janine Stolk de mooiste kleurplaat gemaakt, op een tweede plaats ge volgd door Verona van Maurik en derde werd Damien Woudenberg. Joëile van het Hout won de eerste prijs met haar kleurplaat in de ca tegorie negen tot en met twaalf jaar, Laura Struijk werd tweede en Jeanine Steenhoven eindigde op de derde plaats. Alle prijzen worden thuis bij de prijswinnaars afgeleverd. De uitslag van de fietspuzzeltocht is nog niet bekend. Foto's van Koninginnedag zijn te zien op www.moordrecht- oranje.nl. Den Haag/Moordrecht - De provincie Zuid-Holland heeft volgens de re gels de geluidsnormen versoepeld bij enkele woningen aan de Middel weg in Moordrecht. Dat heeft de Raad van State onlangs beslist. Enkele families langs die weg klaagden eerder bij de Raad over de maatregel van de provincie die nodig is vanwege de aanleg van een nieuwe op- en afrit bij de snelweg A20. Volgens de regels kunnen de nor men worden versoepeld om een project realiseerbaar te maken. De provincie deed dit bij de woningen aan de Middelweg, omdat daar een afrit van de snelweg gaat komen. Dat brengt naar verwachting meer lawaai met zich mee. De families betoogden bij de Raad van State dat de provincie grove fouten heeft gemaakt bij de bere kening van het verwachte lawaai. Dat zou blijken uit een onderzoek dat in opdracht van hen was ver richt door deskundigen. Maar de Raad constateert dat de provincie wel goed heeft gerekend. Overi gens bestaat de kans dat de wonin gen van de families extra geïsoleerd moeten worden tegen geluidsover last. De kosten daarvan zijn dan wel voor rekening van de provincie. Stolwijk/Moordrecht - Een negen tal leden van HSV Moordrecht deed afgelopen zaterdag mee aan de jubileumwedstrijd van de Mooi Weer Vissers uit Stolwijk, die hier mee hun 55-jarig bestaan vierden. Er werd gevist in de Oude Rijn in vier vakken van 21 vissers uit de gehele regio. De vissers uit Moor drecht deden het prima. Vijf van hen vielen in de prijzen, waarvan drie zelfs bij de eerste zeven ein digden. Sjaak Vonk eindigde als eerste in zijn vak en derde over all met 6,9 kilogram. Berry Poeze werd tweede in zijn vak en vijfde overall met een gewicht van 9.8 ki logram en Ron Hofland werd even eens tweede, wat hem een zeven de plek overall opleverde. Prijzen waren er ook nog voor John van Uunen en Jan Brouwer. Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. T.R. Schep en 17.00 uur ds. H. Schipper in Dorpskerk (Lofprijzing). Donderdag 21 mei Hemelvaartsdag 9.00 uur ds. H. Schipper (SOW). Herv. Gem. 10.00 uur prof.dr. A van der Beek en 17.00 uur ds. H. Schipper (SOW Lofprijzing). Herv. Bethelgem. 10.00 en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. Donderdag 21 mei Hemelvaartsdag 10.00 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Zesde zondag van Pa sen; Woord- en Communieviering met Dick Vrijburg. Donderdag 21 mei Hemelvaartsdag Eucharistie viering met Wim Bakker. De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Aangehouden voor diefstal uit auto's Moordrecht - De politie heeft maandag 11 mei rond 3.40 uur op de Wulpendreef een 36-jarige man uit Gouda aangehouden. Te gen hem zijn verdenkingen dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan meerdere diefstallen uit auto's. Een getuige zag de man bezig bij een auto en belde met 112. De politie hield de man aan. In zijn bezit had hij meerdere uit auto's gestolen goederen zoals navigatieapparatuur. Ook trof de politie in zijn auto goederen aan die vermoedelijk van diefstal af komstig zijn. De auto is dan ook in beslag genomen voor het ver dere onderzoek in deze zaak. De verdachte zit daarvoor vast. Moordrecht - Voor de veertiende keer inmiddels wordt zaterdag 16 mei het Vink Top 12 schaaktoernooi gehouden. Aan het schaakfestival wordt deelgenomen door topschakers uit de Zuidplasregio of spelen bij de vier schaakverenigingen in Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel, de Waddinxveense Schaakvereniging en het Moordrechtse De IJssel. Op dit toernooi geen langdurig denkwerk, maar rapidpartijtjes van maximaal een half uur. Voor toeschouwers dus goed te volgen. In 1996 startte schaakvereniging De IJssel met het eerste Top 12 toernooi. Toen telde het toernooi twaalf deelnemers die streden om de titel beste schaker van de Zuid plasregio. Inmiddels is het toernooi uitgegroeid tot een schaakfestival met zeventig deelnemers. Naast de groep van de door de organi satie uitgenodigde toppers is er een kandidatengroep met twaalf subtoppers en voor de wat minder getalenteerde schakers een viertal- lenvierkamp waarvoor door elk van de vier verenigingen deelnemers zijn aangewezen. De winnaar van de kandidatengroep zal worden uitgenodigd voor de invitatiegroep van de top 12 van 2010. Daarnaast is er een jeugd top 12 met van elke vereniging de sterkste jeugdspelers onder de dertien jaar en een regio nale meisjeszeskamp. Ook de spon sor is met twaalf familieleden aan wezig. Zij strijden in de Vinkgroep om 'de beste Vink'. In de invitatiegroep voor het toer nooi een aantal bekende gezichten, maar ook debutanten. Van Moer kapelle komen titelverdediger Jes se van Elteren, clubkampioen Hugo van Elteren en Gerard van Omme ren (winnaar 2001), van WSV komt Arjan Hennink, kandidaat voor de clubtitel 2009, van Nieuwerkerk Ge rard Nieuwenkamp (winnaar 2005) en Hans Ranft en van De IJssel club kampioen Henk-Jan Evengroen, Frank Visser (winnaar kandidaten groep 2008) en Pim te Lintelo (kan didaat clubkampioen 2009). Tot de deelnemers behoren voorts Jan Evengroen (Messemaker 1847, win naar 2000) uit Moordrecht, Marcel Glissenaar (Krimpen aan den IJssel, winnaar 2003) uit Nieuwerkerk en de in Moordrecht wonende Sa- mir Akrawi, de nummer twee van 2008. De deelnemers spelen een volledige competitie. De bedenktijd per per soon per partij is 15 minuten met uitzondering van de jeugdgroepen en de Vinkgroep. In deze groepen is de bedenktijd tien minuten per persoon per partij. Het toernooi vindt plaats in ge bouw de Zespunt aan de Molen laan 1a. Wethouder Ron Gast van Moordrecht geeft om 10.30 uur het startsein voor de invitatie- en kan didatengroep. Om 13.00 uur starten de jeugdgroepen en de Vinkgroep en vanaf 13.15 uur komen de vier- kampers in actie. De prijsuitreiking vindt plaats om 17.00 uur plaatsvin den. De toegang is vrij.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29