KLIKKEN "GEMEENTE WIL JOP STILZWIJGEND NEERZETTEN" GITAARLES BIJ VONK HET VERKEER IN PRAKTIJK WETHOUDER LONT OPENT NIEUWE RUIMTE TURKSE MOSKEE ROMMELMARKT ONTMOETINGSKERK m WADDIN XV EEN Omwonenden schakelen advocaat in KERKDIENSTEN ZONDAG 17 MEI SCHOOLZWEMWEDSTRIJDIN dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 mei 2009 pagina 7 Waddinxveen - De koude oorlog die tussen de voor- en tegenstanders van de Jongeren Ontmoetingsplaats Zuidpias (JOP) heerst, zal binnen kort flink warmer worden. Drieëndertig gezinnen die direct tegenover de locatie van de toekomstige JOP wonen, hebben een advocaat in de arm genomen om bezwaar aan te tekenen tegen de verlening van de bouwvergunning voor de eerste fase van de JOP. Ook zullen zij naar de rechter stappen met de eis om alle bouwactiviteiten te stoppen. Zeer actief in het verzet tegen de JOP is Gert van Brugge. Hij bena drukt direct dat de omwonenden niet tegen de tweede fase van de JOP zijn. Dit is de aanleg van het sportveldje. Het verzet richt zich tegen de eerste fase, waarin een hangplek gerealiseerd wordt. Van Brugge: "We zitten helemaal niet te wachten op een overkapping op deze plek. Er wordt nu al gedeald bij de supermarkt. Bovendien zit ten er scholen en kinderopvang in de buurt. Er wordt vaak in de zand bak geürineerd." Van Brugge heeft rondgekeken in andere gemeentes, waar de JOP's allemaal buiten de bebouwde kom staan. Hij is ook in Driebrugge ge weest, waar een JOP in de bebouw de kom geflopt is. De bewoners willen echter wel bijna allemaal het speelveldje. "Natuurlijk moet er wat voor de kinderen te doen zijn. Dat is alleen maar mooi." Ook de kinderen in de gezinnen zien volgens van Brugge veel in een speelplek, maar niet in een hang plek. Het grootste gedeelte van de gezinnen die een advocaat inge schakeld hebben woont direct te genover de JOP, op de Vlasakker. Wijkplatform In Waddinxveen is vooral de com municatie tussen de gemeente en de omwonenden geflopt. Van Brugge: 'Ik krijg maar beperkt stukken. Van het bestemmingsplan heb ik maar negen van de 69 pagi na's ontvangen en van de JOP heb ik alleen de tekeningen van fase 2 gekregen. Bovendien zitten er ook tekeningen bij waar de noodloka- len nog opstaan." De communicatie met het wijk platform is volgens van Brugge praktisch niet-bestaand. "Geen van de drieëndertig gezinnen zit in het wijkplatform. We hebben met alle gezinnen bij elkaar gezeten en niemand wist wie er precies lid zijn van de platforms." De omwo nenden zijn echter het meest ver ontwaardigd dat zij de uitgave van de bouwvergunning eerste fase uit de krant moesten vernemen. "Wethouder Dorenda Gerts had ons verzekerd dat bij uitgave wij persoonlijk op de hoogte zouden worden gesteld. We hebben niets gehoord, tot we het uiteindelijk op 1 april lazen." Ook naar de werk groep die de JOP nader invulling zou moeten geven, gaan volgens Van Brugge geen mensen meer naartoe. Met de invulling van de JOP wordt volgens Van Brugge ook niet zorgvuldig omgegaan. "Op de eerste ontwerptekeningen is fase 1 veel kleiner afgebeeld dan het ge bied van fase 2. Als je kijkt op de tekeningen van de bouwaanvraag zijn beide gebieden even groot." De gemeente wil niet op de zaken vooruit lopen. Belanghebbenden kunnen zes weken na bekendma king van de vergunning bezwaar aantekenen. De gemeente gaat er op dit moment vanuit dat de aan vraag voor de JOP zoals deze er nu ligt gewoon doorgaat. Het is dan niet meer vanzelfsprekend dat bur gers bezwaar kunnen aantekenen. Wat betreft de ontwerptekenin gen geeft de gemeente aan dat er in de tijd tussen de eerste tekenin gen en het uiteindelijke ontwerp, de posities van een aantal objecten inderdaad zijn veranderd, maar dat de verhoudingen hetzelfde zijn ge bleven. Dit is van belang om vast te houden aan het basisplan dat door de jongeren is gemaakt. Van Brug ge zal donderdag inspreken tijdens de commissie Samenleving om de bezwaren van de bewoners kracht bij te zetten. Verwacht wordt dat wethouder Gerts dan ook een re actie zal geven. Van Brugge heeft in de gemeente niet veel vertrou wen meer. "Ik heb het gevoel dat er gelogen is en dat men de JOP stilzwijgend wil neerzetten." Samenwerken naar elkaar luisteren op gitaarles Stichting Vonk is één jaar oud. Vorig jaar besloten Stichting Kreater en Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) de handen ineen te slaan en sindsdien biedt Stichting Vonk een groot aanbod aan cursussen op het gebied van kunst, cultuur en welzijn. Zowel jong als oud doen we kelijks mee aan een van de vele lessen. Hart van Holland kijkt een lesje mee. Door Lynn Strop Waddinxveen - Wie van muziek houdt en graag een instrument wil leren bespelen, kan bij Stichting Vonk kiezen uit van alles het nog wat. Van piano tot cello, van saxo foon tot djembe, alles kan. Van daag kijk ik mee met een les van een van de bekendste instrumen ten ter wereld, de gitaar. Sterren als Jimi Hendrinx, Carlos Santana en Bob Dylan maakten het instru ment groot, en ook vandaag de dag is de gitaar nog mateloos po pulair bij muzikanten. Het groepje van zeven kinderen krijgt vanavond les van gitaardo cent Tom Palms. De drie jongens en vier meisjes vormen samen een ensemble. Palms: "Al deze leerlin gen hebben ook individueel les, en doen deze les daarbij. Het samen spelen is lang niet altijd makkelijk. Deze groep is pas sinds januari be zig. Twee weken geleden hadden ze al hun eerste optreden, en dat ging er goed." Terwijl Palms tussendoor uitlegt wat een driekwarts maat is, wordt er al veel gepingeld op de sna ren. Hoewel de tonen soms niet allemaal even gelijk gaan, het sa menspel klinkt goed. 'Iets harder spelen jongens. Je kunt beter goed fout spelen dan te zachtjes. Dan kun je tenminste horen wat er fout gaat.' Rogier Brink (7) zit nu ruim een half jaar op les bij Stichting Vonk: "Samen spelen is moeilijker dan al leen. Je moet altijd goed op elkaar letten en vooral de maat blijven feilen, dat is belangrijk." Terwijl de leerlingen het lied 'Walzing home' vanaf hun bladmuziek spelen, ver telt Tom dat bij samenspel de eer ste en de laatste toon het belang rijkste zijn. "Als dat helemaal gelijk is, is het geslaagd." Eliane van Dam (16) zit ook in het ensemble, maar speelt ook graag moderne gitaarmuziek. "Ik ben gitaar gaan spelen omdat het veel voor komt in de pop en rockmuziek die ik luister, bijv. de Red Hot Chilli Peppers. Je kunt een gitaar overal mee naar toe nemen, dat vind ik zo leuk aan het instrument." Chiara Duyser (11) begon drie jaar gele den spontaan met gitaarles en het bevalt haar heel goed. "We had den laatst een concert voor een volle zaal, ruim honderd mensen. Er ging bijna niks fout en mijn ou ders waren erg trots." Naast dat de leerlingen de ritmes, maten en klanken leren, wordt hen ook de fijne kneepjes van het noten lezen bijgebracht. Palms: "Jonge kinderen leren snel, het noten lezen is zo onder de knie. In het ensemble moeten ze ook sa menwerken, naar elkaar luisteren. Ze leren meer dan alleen liedjes spelen op een gitaar." Palms, zelf gitarist in een metal- band, heeft een klassieke oplei ding gedaan en geeft ruim zestien jaar gitaarles, voor zowel akoes tisch als elektrisch. "Het is leuk werk. Jonge kinderen kun je een goede muzikale basis meegeven, met wat ouderen leerlingen kan ik wat technischer werken, en meer de diepte in." Voor meer informatie: www.kreater.nl Waddinxveen - De leerlingen van de Eben Haëzerschool maakten vorige jaar het minst aantal fouten bij de praktische verkeersproef. Daarom is deze school dinsdag 26 mei als eerste aan de beurt voor het jaarlijkse verkeersexamen, waarbij wethouder Dijksterhuis een oogje in het zeil houdt. Voor de 24e keer houdt Veilig Verkeer Nederland (VVN) afde ling Waddinxveen de praktische verkeersproef voor de leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Wad- dinxveense basisscholen. Dit jaar zijn dat driehonderd kin deren, waarvan de meeste de ba sisschool gaan verlaten en per fiets langere afstanden af gaan leggen naar de middelbare school. VVN vindt het belangrijk om de jeugd op het belang van een ver keersveilig gedrag te wijzen. Adri Nieuwerf van de organisatie Praktische Verkeersproef: "Er ko men de laatste jaren in de leeftijd tot veertien jaar vijftig kinderen om in het verkeer, waarvan de meeste op de fiets. De meeste fou ten worden gemaakt, door niet achterom te kijken en de hand niet uit te steken bij het van richting veranderen. Ook komt het voor dat kinderen de rode lichten en spoorbomen negeren, zelfs tijdens de proef. Wij moeten het goede voorbeeld geven." De organisatie is dringend op zoek naar vrijwilligers die tijdens de proef een controlepost willen bemensen. Voor meer informatie en aanmelding: 0182-614020, 06- 43126053 of a.nieuwerf@casema. nl Waddinxveen Ontmoetingskerk Groensvoor- de 9.30 uur pastor G.J. Martini en 17.00 uur Taizéviering in Im- manuelkerk. Donderdag 21 mei Hemelvaartsdag dienst in IK. Immanuelkerk 9.30 uur ds. M.M.M. Leijdens (RTW) en 17.00 uur Taizéviering. Donderdag 21 mei Hemelvaartsdag 9.30 uur ds. M.J. Zandbergen. Rank Coenecoopcollege 10.00 uur ds. W. van Laar; 17.00 uur Taizéviering in IK en 18.30 uur ds. M. Zandbergen (jeugd dienst). Donderdag 21 mei He melvaartsdag 9.30 uur dienst in IK. Ger.Kerk 9.30 uur br. W. van Veelen en 16.30 uur ds. E. Brink. Donderdag 21 mei Hemelvaarts dag 9.30 uur br. W. van Veelen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Naast de huidige moskee aan de Staringlaan, heeft de Turkse Moskee een nieuwe ruimte ingericht. Wethouder Dirk Lont opent zondag 17 mei deze ruimte van de Turkse Moskee Anadolu. In deze ruim te kunnen diverse activiteiten worden georganiseerd voor zowel man nen als vrouwen, jong en oud en van alle achtergronden. Om 12.00 uur zal Lont het rode lint doorknippen en daarmee de ope ningshandeling verrichten. Bij de opening is iedereen uitgenodigd. De Turkse vrouwen zorgen voor versnaperingen. Naast het inrichten van een nieu we ruimte, is er ook een bestuur gekozen dat bestaat uit vrouwen. Dit bestuur is verantwoordelijk voor de activiteiten voor vrouwen. Hun eerste activiteit was het uitde len van rozen aan alle vrouwen in Huize Souburgh. (zie elders in deze krant) De Turkse gemeenschap is de af gelopen jaren gegroeid. De Turkse gemeenschap wil met deze nieuwe ruimte activiteiten bieden aan vooral de Turkse jongeren om hen enerzijds van de straat te houden en anderzijds goed te begeleiden in hun wereld van twee culturen. Waddinxveen - De Ontmoetingskerk organiseert voor zaterdag 16 mei van 9.00 tot 16.00 uur voor de 29e keer een grote rommelmarkt op het evenemententerrein aan de Dreef, waar belangstellenden bij de vele kramen onder meer terecht kunnen voor allerhande spullen als meubels, speelgoed, gordijnen, tafelkleden, campingartikelen, boeken, platen, curiosa, bloemen en planten. Voorts vindt men op het terrein een rad van avontuur, zijn er spelletjes voor kinderen en zijn er diverse consump ties te verkrijgen als oliebollen, vis en stroopwafels. Goede doelen De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor diverse goede doe len. De bewoners van Souburgh worden op 16 mei getrakteerd op een versgebakken oliebol en zij ontvangen tevens een financiële bijdrage voor de rolstoeldriedaag- se, die zal plaatsvinden in juni. Die- rendal ontvangt een gift vanwege het grote maatschappelijke belang van het voortbestaan van deze kinderboerderij aan het Warnaar- plantsoen. Verder zijn er giften voor Wana- wa, een Waddinxveense stichting die zich inzet voor verbetering van leefomstandigheden in Kenia en voor de Stichting Goud, die zich bezighoudt met ontwikkelings werk in Roemenie. De resterende opbrengst is bestemd voor een bijzonder doel binnen de Ont moetingskerk. De circa 150 vrij willigers zullen dit jaar hun best doen de opbrengst van 35.000 euro van vorig jaar minimaal te evenaren. Waddinxveen - Zwem en poloclub Van Uden-de Gouwe organiseert voor donderdag 14 mei de jaar lijkse schoolzwemwedstrijd voor de Waddinxveense basisscholen. De groepen 5, 6, 7 en 8 strijden om het eremetaal. De wedstrijden be ginnen om 19.00 uur in Gouwebad De Sniep. MAG!

Hart van Holland | 2009 | | pagina 7