LESGEVEN IN DE BUS IN NEW DELHI ZEVENHUIZEN DE STRAAT OP OM TE TENNISSEN STOCKCARRACE BIJ AUTOCROSS SWINGENDE OPTREDENS EN EEN BRUISENDE AFTERPARTY TIJDENS SNOOT 2009 fQUNPATlON evenhuizense Pabostudente op studiereis naar India 1 ZEVENHUIZÉrTMOERKAPELLE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 mei 2009 Zevenhuizen/New Delhi - Pabostudente Joanneke Hof heeft twee we ken lesgegeven op een school in India. Edukans, bekend van de actie Schoenmaatjes ontwikkelde het project speciaal voor Pabo studenten zodat zij kennis kunnen maken met het onderwijs in ontwikkelingslan den en met onderijzers in opleiding daar. Vanuit verschillende Pabo's over hst hele land hebben studenten zich opgegeven. Op 27 april stapte een groep van 31 studenten en zes begeleiders op het vliegtuig naar New Delhi. Hof: "De eerste school heette San- jay Colony School en ligt aan het begin van een sloppenwijk. San- jay Colony is een school van de organisatie Deepalaya, die zich inzet voor onderwijs voor de aller armsten in en om New Delhi. Een aantal projecten van Deepalaya worden gesteund door Edukans. Een voorbeeld van zo'n project is Education on wheels'. Een bus, ingericht als klaslokaal, rijdt van sloppenwijk naar sloppenwijk om kinderen daar te kunnen onderwij zen. In deze wijken is geen school en de kinderen kunnen vaak niet lang van huis omdat ze thuis ver plichtingen hebben." "Het niveau van de lessen ligt erg hoog", vertelt Hof. "De kinderen leren zodra ze op school komen al lezen, schrijven en rekenen. In de hogere klassen worden al re kenvaardigheden aangeleerd, die leerlingen in Nederland pas op de middelbare school krijgen." Naast het lesgeven bezochten Hof en haar medestudenten ook kin deren thuis, en werden door het hele buurt hartelijk verwelkomd. Johanneke Hof voor haar rijdende klaslokaal. "Veel mensen kwamen eens kijken en liepen met ons mee. Het waren dan ook vaak gezellige bezoeken. Ondanks dat bleef het moeilijk om te zien hoe deze mensen le ven. Vaak wonen mensen in heel kleine kamertjes en de hygiëne is erg slecht. In één wijk konden we duidelijk zien dat de kinderen on dervoed waren. Gelukkig is er voor de kinderen een mogelijkheid om naar school te gaan, al is het in de bus maar voor twee uurtjes." Op het platteland makte Hof ken nis met kinderen die uit hun thuis situatie in New Delhi gehaald. Deze jongens en meisjes krijgen les en groeien op in een veilige omge ving. Ze leren een beroep en gaan als ze zeventien jaar oud zijn, be geleid terug naar de stad om daar een bestaan op te bouwen. "De kinderen ontvangen hier ontzet tend veel liefde en hebben het er erg goed. Wij hebben hier lesgege ven en een spelletjesochtend geor ganiseerd. Het was erg leuk om te zien hoe de oudere jongens van zestien helemaal los gingen met de loopklossen en het spijkerpoepen. De school is niet alleen voor stads kinderen maar ook voor de kinde ren op het platteland. Ook op het platteland is de hulp van Deepa laya nodig. Niet alleen voor het onderwijs. Deepalaya probeert ook de gezondheidszorg te ver beteren door het bouwen van een kliniek." Terug in Zevenhuizen blijft Joan neke Hof zich inzetten voor het project, door geld in te zamelen voor 'Education on wheels'. In ok tober organiseert ze in samenwer king met de Hervormde kerk in Zevenhuizen, een 24-uur durende spelletjesmarathon. Zevenhuizen - De tenniscontainer met tennismuur, verschillende tennis veldjes en het Freestyle court van Reaal Straattennis komt zaterdag 23 mei naar Zevenhuizen, "ledereen is welkom van 13.00 tot 16.00 uur", zeggen organisatoren Tennisclub Zevenhuizen en C1000 Wals. "Kinde ren van 5 tot 12 jaar kunnen gratis meedoen." "Met Straattennis maken we geen jacht op de nieuwe nummer 1 van de wereld. Het is wél een kennisma king met de tennissport. De kinde ren zijn op een speelse manier met tennis bezig." Een professioneel straattennisteam en een aantal uitstekende spelers van Tennisclub Zevenhuizen helpen hen hierbij. Het straattennisteam heeft mini- rackets en tennisballen beschik baar voor alle kinderen die een balletje willen slaan. "Meedoen is gratis, gemakkelijk en bovendien gezellig. En er zijn ook nog leuke prijzen te winnen." Zevenhuizen Het startschot van de traditionele autocross op Hemel- vaartdag, donderdag 21 mei, wordt gegeven door Arie van de Berg, die later op de dag te zien is in een stockcar tijdens de 7huizen Memorial. Op de Bierhoogtweg gaat het fes tijn om 11.30 van start met een voorstellingsronde; een optocht van alle deelnemers. Aansluitend begint om 12.00 uur de eerste man che Jeugd. Aan de start komen ver volgens de klassen Jeugd-EZHACO 1600, EZHACO 2000, kevers, re gioklasse en de koningsklasse de stockcar formule 1. De stockcar Formule 1 klasse is het klapstuk van de Grand Prix van Ze venhuizen met enkele lokale top- coureurs. Zware tegenstand zullen zij krijgen van topcoureurs uit Gro ningen en Noord Holland. Naast de regioklasse met standaard auto's, gaat dit jaar ook een regio toerwa- gen klasse van start. GP van Zeven huizen. De organisatie verzoekt coureurs en publiek om de aanwijzingen van de verkeersregelaars op te volgen, zodat er ook volgend jaar weer een autocross mogelijk is. Voor meer informatie: www.autocross7huizen.nl. Zevenhuizen - Het fenomeen SNOOT wordt steeds groter. De vierde editie van de succesvolle talentenjacht bestond uit veel optredens van zangers, zangeressen en bands, maar er was ook ruimte gemaakt voor cabaret, kleinkunst en dans. Na een ruim drie uur durend programma in een afgeladen theater Swanla, was er dit jaar na afloop ook nog een af terparty, met muziek van DJ Ed Schuurman, die tot in de vroege uurtjes doorging. Door Marlonneke Willemsen SNOOT staat voor 'Stars not Only On Television' en met deze avond willen de organisatoren sterren uit Zevenhuizen en omgeving de gelegenheid bieden om hun acts te laten zien en horen voor een groter publiek. Er was een afwis selend en uitgebreid programma samengesteld van vijftien verschil lende acts, die elk maximaal tien minuten mochten optreden. Zoals ieder jaar deed een groot aantal zangeressen mee. Het spits werd afgebeten door Chantal Geers, die onder meer Fallin' van Alicia Keys en It's a mans World van James Erown, zong. De andere twee zan geressen waren de zestienjarige Kayleigh Kempers, die een num mer uit Les Miserables en een bal lad van Anouk ten gehore bracht en vaste SNOOT artiest Ellen van Rijn, die dit jaar had gekozen voor nummers van Maria Mena, Ga- briella Cilmi en Duffy. Inge Willemstein, Annemieke de Nijs en Marjolein Heezen traden met z'n drieën op, waarbij ze al leen muzikale steun kregen van het gitaarspel van Marjolein. Er waren ook twee duo's die samen een optraden gaven; Joyce Dul- laart en Jordy Adegeest en Lallas van der Waal en Miranda Eiting. Joyce en Jordy zongen samen het Inge Willemstein, Annemieke de Nijs en Marjolein Heezen. scheid van het oude Luxor theater. Al deze artiesten werden zeer professioneel begeleid door de SNOOT huisband, die bestaat uit Bram Alblas, Clemens Blacquière, Dennis Brok en Sjoerd de Vries. De organisatie was zo onder de indruk van hun kwaliteit, dat ze dit jaar ook zelf een kort optreden moch ten geven. Naast deze band traden ook nog Grand Theft en Fecked Up, twee bands van het Coenecoopcol- lege en Dumdumtaco, die bestaat uit leerlingen van het Coornhert Gymnasium, op. Daarnaast werd er voor het eerst een optreden gegeven door Master Blasters, een zeskoppige trompet en saxo foon ensemble, dat samen met de huisband een zelf gecomponeerd Funk nummer liet horen. Ook dit jaar was er weer een aantal dans groepen; Umoja uit Bodegraven liet twee jazzballet nummers zien, op muziek van Anouk en Coldplay en In E'motion verzorgde een spet terend hiphopoptreden. De avond werd afgesloten door de presenta toren van de show Geert van der Burg en Marjan Sijbrandij die, sa men met de huisband en Master Blasters, een nieuw SNOOT lied ten gehore brachten. Na afloop ging het feest gewoon verder in de foyer van Swanla. Hier was een gezellige after-party geor ganiseerd met muziek van DJ Ed Schuurman. Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Foto's zijn te bestellen via: www.imageplanet.nl nummer 'Spaar al je liefs voor mij' uit de musical Mamma Mia. Lallas en Miranda zongen twee komische nummers over het internet en leed vermaak. Vooral het laatste lied met de titel 'Schadenfreude' werd door het publiek erg enthousiast ontvangen. Dit was niet het enige optreden van Lallas. Eerder had hij al een eigen geschreven sketch ge daan over de visie van een man op zwangerschap. Dit werd niet door alle aanwezige vrouwen evenveel gewaardeerd. Naast cabaret be vatte het programma ook twee kleinkunstnummers van zanger Jo- han van der Zwet. Hij begon met een luchtig liedje over een pixel, die de wereld ging ontdekken met alle gevolgen van dien en daarna Chantal Geers. volgde een mooi lied over het af-

Hart van Holland | 2009 | | pagina 13