We trots is op sijs kind dooft oon foost zonder alcohol „ef GR O S Het Hart van Holland Scholierenpanel IT rife A JU SPETTERENDE MUSICAL, GOUDSE WAARDEN JONGENS BI HCW PAKKEN EERSTE PLAATS tits ANN DE LAND m i PEPTALK dj/A A HOCKEY Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 mei 2009 pagina 19 Stelling: Op het Eurovisiesongfestival heeft Nederland zich ook dit jaar niet voor de finale kunnen plaatsen. Het is al de vijfde keer op rij dat 'we' in de halve finales stranden. Vind je dat we volgend jaar weer mee moeten doen, of kunnen we er beter mee stoppen en als we toch meedoen, welke artiest zal dan volgens jou een kans maken om de finale te halen? Door Marlonneke Willemsen Priscilla van Gelderen (14 jaar) uit Nieuwerkerk: "Ik vind dat de slechte prestatie van dit jaar vooral door onze in zending komt. In mijn ogen zijn de Toppers de Floppers gewor den, sinds Gerard Joling weg is. Ik vind ze nu niet meer goed. Ik heb ook niet echt naar de halve fina les gekeken; ik heb alleen maar stukjes gezien. De finale vond ik niet meer leuk, nu Nederland niet mee mocht doen. We moeten vol gend jaar wel weer.gewoon mee doen. Een nieuwe ronde nieuwe kansen. Ik zou het létik vinden als Trijntje Oosterhuis dan voor ons zou meedoen, want zij is een su per goede zangeres." Mohit Mistry (15 jaar) uit IMesselande: "Vijf keer op rij heeft ons team op het Songfestival de finale niet bereikt, dit is erg jammer. Toch zou Nederland mee moeten doen aan het songfestival, want als je niet meedoet, dan lijkt het alsof je het hebt opgegeven en dat is natuurlijk veel slechter dan niet door de halve finale komen. Ook is het een goede mogelijkheid om jong talent een kans te geven om zich te ontwikkelen en daarom is een jong en energiek persoon de geschikte kandidaat voor het representeren van Nederland tij dens het Songfestival." Cheisie Rupke (14 jaar) uit Waddinxveen: "Ik denk niet dat ze moeten stop pen", want als ieder land er zo over denkt zijn er nog maar heel weinig tegenstanders over. Het gaat niet om het winnen, maar om het vertegenwoordigen en dat je daar mag staan als artiest. Als land kan je daar alleen maar trots op zijn. Ik denk dat Anouk wel een goede kans kan maken om in de finale te komen. Ze kan goed zingen en heeft een goede uitstraling." Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuiplas organiseert voor zaterdag 30 mei de zesde editie van Urban Open Air. Deze editie is in een geheel nieuw jasje gestoken en vindt dit jaar plaats in het Ysselpark. Urban Open Air is een cultureel en sportief feest voor jong en oud, waarbij de jongeren laten zien dat ze meer doen dan 'hangen alleen'. Op het programma staan onder andere demonstraties en battles van breakdance, graffiti, soccer, straatbasketbal, skatewedstrijden, soccer showdown en een panna toernooi. Fabia's Dance Centre zal een demonstratie verzorgen en de hosting is in handen van Inteselect. Thema dit jaar is 'Supports Tibet for Freedom'. Skate- en Graffitibattle Stichting Skateland.nl is één van de samenwerkingspartners van Ur ban Open Air en zal net als vorig jaar weer het hele skate parcours neerzetten. Daarnaast komen de jongens van het Junior Skate Team hun spectaculaire moves verto nen. Voor alle recreanten die wil len skaten, is er een professionele skate-begeleider en zijn er skates te huur. Het demo skate team van Rosh komt het parcours vereren Op alle basisscholen breekt de periode van het afscheid van groep 8 aan. Een mijlpaal voor leerlingen, ouders en de school. Maar ook een nieuwe start. Na de vakantie naar de middelbare school. Daarom organiseert het Trimbos instituut in samenwerking met diverse GGD'en en IVZ'en de actie 'Het grootste feest van Neder land'. Dit om ouders te onder steunen bij het houden van alco holvrije afscheidsfeestjes. Gaat uw kind van de basisschool af? Het afronden van de basisschool is een mijlpaal en een nieuwe start. Na de vakantie naar de middel bare school. Dat is best spannend voor kinderen. Ze voelen zich al groot. Hoewel het gelukkig geen gewoonte is, drinken toch nog de nodige kinderen voor het eerst al cohol als ze 11- 12 jaar zijn. Maar alcohol is ongezond voor een kind tijdens de groei. De hersenen ont wikkelen zich minder goed. Dat heeft invloed op de schoolpresta ties. Geen alcohol tot minstens 16 jaar is het advies. Feestjes alcoholvrij Het afscheid van groep 8 is feeste lijk op school. Vaak geven kinde ren zelf ook een feestje voor hun vrienden. Met of zonder hulp van ouders. Maar willen ze bij deze feestjes alcohol drinken? En geven ouders daar toestemming voor? Ouders kunnen alcoholgebruik uitstellen door op tijd de regel te stellen 'geen alcohol tot ten minste 16 jaar'. Kies daarom voor alcoholvrije feestjes. Nu en op de middelbare school. Doe mee aan de wedstrijd Ouders van groep 8 kunnen met school meedoen aan 'Het groot ste feest van Nederland!'. De lan delijke wedstrijd voor het geven van alcoholvrije afscheidsfeestjes. Een school kan alleen winnen met steun van de ouders. Hoe meer ouders meedoen, hoe meer kans op de hoofdprijs van 2500,- euro voor de school en het afscheid. Bovendien is er in elke regio van een GGD een tweede prijs van 250,- euro voor het afscheid. Hoe kunnen ouders meedoen? Inschrijven kan tot en met 19 juni op www.alcoholinfo.nl bij Het grootste feest van Nederland. Mits de school zich ook heeft aan gemeld. Alle ouders die meedoen ontvangen de nieuwste recepten voor alcoholvrije drankjes. Op 22 juni is bekend welke school ge- FE 1 wonnen heeft. Tot die tijd kun nen ouders en kinderen alvast oefenen met cocktails shaken. Al coholvrij natuurlijk. Tips voor ouders - Blijf consequent en maak geen uitzondering voor bijzondere gelegenheden -Stel de regel 'niet drinken tot tenminste 16 jaar' - Doe het op tijd, voordat een kind 11-12 jaar is - Leg uit waarom voor kinderen niet drinken belangrijk is - Informeer ook bij andere ouders; stellen zij ook deze regel? - Als alle ouders deze regel stellen is het makkelijker voor kinderen én ouders - Zet een trend en stem af met an dere ouders Gouda - Een spetterende musical vol vaart en afwisseling: na maan den van voorbereiding en inten sief oefenen lieten leerlingen van christelijke scholengemeenschap De Goudse Waarden hun acteer-, dans-, en zangtalenten zien. Voor een volle zaal genoot een enthou siast publiek van 'High School Musical', waarin scholieren alleen of in groepjes optraden onder het kritisch oog van een jury. Tus sendoor werd het publiek op de hoogte gehouden van het wel en wee op de high school. Na afloop konden de bezoekers napraten, terwijl de leerlingen zelfgemaakte hapjes en drankjes serveerden. De musical was een samenwerkings project tussen vmbo-leerlingen van de sectoren Zorg en Welzijn en van SDV, Sport, Dienstverlening en Veiligheid. High School Musical op De Goudse Waarden. Waddinxveen - Met slechts één ver- liespunt pakte JB1 van Hockeyclub Waddinxveen de titel in de eerste klas met een 11-0 overwinning. Na vorige week de basis te hebben gelegd voor het kampioenschap, moest er alleen nog gewonnen worden van HGC. JB ging vlot van start tegen HGC dat zich terugtrok op eigen helft. Door het veld goed breed te houden kon de score bin nen drie minuten worden geopend door J. de Baare, kort daarop ge volgd door een hoog schot door Jansen. Hierna kreeg HCW het moeilijk met het stug verdedigende HGC. Aanvallen liepen teveel door het midden en veel acties liepen vast. Toch kregen Prins, J.de Baare en T.de Baare nog prima kansen, maar die troffen de paal. Het was weer J.de Baare, die na aangeven van Prins de score verder uitbouwde. Ook een strafcorner voerde de score op. Het was Pastijn die met een sleeppush de ruststand bepaalde. In de tweede helft weer Pastijn en J.de Baare die de score opvoerden. HGC had grote moeite de Wad- dinxveense aanvallen af te slaan en gaf diverse kansen weg. Nu was het van Ekeren die met een schitte rende tip doel trof uit een strafcor- nervariant die door T.de Baare hard werd ingeslagen. Ondanks de druk die JB gaf kwam HGC sporadisch in de Waddinx- veense cirkel, waar de solide spe lende Boersma, geholpen door Bom, Ramler en Dorland, menig aanval onderschepte. Hierdoor kon keeper van Adrichem de nul hand haven. Uiteindelijk bepaalde spits. Barentsen de eindstand, waardoor het kampioenschap een feit was. Arne Beumer komt naar Urban Open Air. met veel goede skateboarders en kan je goed skaten, geef je dan op voor de skatebattle. Onderdeel van het programma is de artistieke 'graffitibattle' waar jongeren de kans krijgen om te laten zien dat goede graffiti een kunstvorm is. Kun je spuiten, doe dan mee aan de battle. Rapper Hef zal een optreden verzorgen en het SoccerShowDown, van straatvoet balheld Soufiane Touzani, is dit jaar wederom van de partij. Panna- spelers zijn welkom om te komen battelen. Aanmelden voor allle battles kan op allard_taverna@ya- hoo.com. Deelname is gratis.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 19