4 ELKOM BIJ DE MMELMARKT TAVERNA FIETSEN MET PASSAGE VROUWEN IKIE RUTTEN LEVERT IPPRESTATIE INVISIBLE VISIBILITY SPOREN VAN NIEUWERKERKS VERLEDEN EEST STRAATSPEELDAG IN 0RRESTEIN CHARMANTE CABARETIER IN ISALA NIEUWERKERK /villigers méér dan welkom KERKDIENSTEN ZONDAG 24 MEI LITIE BERICHTEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 mei 2009 pagina 21 Marianne Fortuin verkerk aan den IJssel - Bij up zijn vrijwilligers méér dan im. Mieke van Veen van Stich- 'rije Tijd en Vorming Midden- nd vertelt over het hoe en jm: "In Activiteitencentrum rage aan de Franse Zoom 14 t elke donderdagavond van tot 20.30 uur vrijetijdsbe- ig aangeboden voor mensen sen verstandelijke (en soms lichamelijke) beperking. Ze n in het gezinsvervangend s hier. Deze mensen - tus- e 25 en 30 personen - kijken enorm naar deze avonden uit. We bieden activiteiten als bingo, disco of knutselen. Met Sinterklaas en of andere feestdagen doen we iets speciaals en ook de seizoenen vor men een thema. De disco-avonden zijn heel geliefd, omdat muziek een universele taal is. We maken de zaal gezellig met sfeerverlich ting en er kan gedanst worden." Momenteel is het aantal vrijwilli gers door verhuizing en dergelijke zodanig gedaald, dat de haalbaar heid van de activiteiten op het spel is komen te staan. En dat terwijl het zulk dankbaar werk is. Van Veen: "Het mooie van dit werk is dat je de mensen steeds beter leert kennen. Je kunt iedere week meer herkennen van hun plezier in deze avonden. Dat geeft zo'n voldoe ning. Uiteraard word je als vrijwilli ger vanaf het begin goed door ons begeleid. Zo loop je de eerste tijd mee met een ervaren vrijwilliger. Aan het eind van elke avond drin ken we met de vrijwilligers nog wat en wisselen ervaringen uit." Je hoeft je niet alleen aan te mel den. Vrijwilliger Truida Lokhorst bijvoorbeeld heeft zich destijds met buurvrouw Lidy aangemeld. Lokhorst: "We hebben ontzettend veel lol gehad. Lidy is jammer ge noeg verhuisd." Je kunt als vrijwilliger zelf met ideeën komen voor activiteiten, zoals vrijwilligster Astrid regelma tig doet. Ze heeft onder andere Klup Vakantie opgezet en met de deelnemers uit eten gaan. Vrijwilli ger Ron heeft er een keer voor ge zorgd dat een band kwam spelen. Volgens Van Veen kost het niet veel tijd, maar levert het heel veel op: "Je bent hier voor de deelne mers, zodat zij een gezellige avond hebben. Het kost je tweeëneenhalf uur per week, behalve in de zomer vakantie, dan is er geen activiteit op donderdagavond. Vorig jaar hadden we als logo 'Onbeperkt genieten!' Met voldoende vrijwil ligers moet dat lukken. Dus ik zou zeggen: kom eens een keer kijken! Heb je vragen, dan kan je me bel len op nummer 0182-527566, of kijken op www.mijnklup.nl. Je kunt ook Truida bellen op nummer 0180-317728." oerkerk aan den IJssel - In Ta- wordt voor Hemelvaartsdag, lerdag 21 mei, een rommel- t georganiseerd. Tussen 10.00 >.00 uur staat Taverna vol met 1 spullen en snuisterijen en ook oruin café is deze dag open. Er is tevens een kraam met zelfge maakte spulletjes en met Greppel pop items. De opbrengst is bestemd voor de organisatie van het festival. Spullen zijn nog welkom; deze kun nen op woensdagavond 20 mei bij Taverna worden afgegeven. Nieuwerkerk aan den IJssel - De da mes van Passage organiseren voor maandag 24 mei een fietstocht van circa 20 kilometer voor leden en niet-leden. Om 19.00 uur gaat de tocht van start vanaf het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Bey- erinkstraat 53. Bij twijfel over de weersomstandigheden of voor meer informatie: 0180-312664. werkerk aan den IJssel - Alle eer ging afgelopen zaterdag tijdens jaarlijkse Van der Dussen clubtoernooi naar Riekie Rutten. Deze )rige dame nestelde zich in de top drie van het dagklassement door sar partijen winnend af te sluiten. Hierbij liet zij menig kanshebber iet interne clubklassement achter zich. Haar zes winstpartijen lever- 33 punten op. naar van de dag werd Cees gendoorn met zes winstpar- i en een saldo van 46 punten, deze overwinning deed hij ns goede zaken voor het over- Jassement. Rob Brokling werd ie met 25 punten uit vijf winst- :ijen. De poedelprijzen gingen r Bert Klandermans, Tinie Kap en Wil Boudewijn; zij wisten n enkele partij winnend af te den. Komende zaterdag spelen de teams van Nieuwerkerk in de za terdagcompetitie van de NJBB. Alle teams zullen voluit moeten gaan om resutaten te boeken in de tot nu toe voor hen moeizaam verlopende competitie. Alleen team 2 kan goed meekomen in haar eerste jaar in de eerste klas se. Als derde geplaatst ontmoeten ze zaterdag hekkensluiter Maas stad. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voorouderlijk vakmanschap door kunstenaars van vandaag; de tra ditionele kunst vanuit het Melane- sische eilandenrijk omvat expres sieve, fijnzinnige en mysterieuze kunstvormen. Werken van deze kunstvorm zijn onder de themanaam 'Invisible Vi sibility' te bezichtigen van zondag 24 mei tot en met zaterdag 25 juli in Atelier Gielen aan de Kerklaan 51. Het atelier is geopend op don derdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Andere dagen op af spraak. Voor meer informatie: 0180-310200 of www.galerie-atelier-gielen.nl. Oproep Deze expositie is onderdeel van TWOMA, The World of Melane- sian Art. Kunstenaars van alle dis ciplines, die zich verbonden voelen met het Melanesische eilandenrijk en de de ambitie hebben om met hun kunstvorm het onzichtbare zichtbaar te maken, kunnen zich wenden tot het productieteam van TWOMA. uwerkerk aan den IJssel - De Na- lale Straatspeeldag 2009 wordt louden op woensdag 10 juni. In hele land worden deze dag stra- afgesloten voor verkeer zodat deren veilig op straat kunnen Jen. In Nieuwerkerk organiseren :hting Jeugdwerk Zuidpias en ?eltuinvereniging de IJsselkids in nenwerking met Winkeliersver- ging Dorrestein, Nieuwerkerkse ckey Club 'De IJssel' en BSO Kids re 4 Sports allerlei activiteiten op t parkeerterrein bij winkelcen- im Dorrestein. t festijn duurt van 13.00 tot ■30 uur. Om 14.00 uur wordt de ficiëie opening verricht door wet- 'Uder S. van Loon. Kinderen zul len hem een map vol kleurplaten aanbieden, alsmede een overzicht van de onveilige verkeerssituaties bij hen in de wijk. Voor de kinde ren zijn er allerlei spelletjes, is er een opblaasbare Pannakooi waar ze hun voetbalkunsten kunnen sho wen en op het 'verkeersplein' kun nen ze met skelters en steppen een rondje rijden. Nieuw zijn een mini 'wipe-out' en een hockey-clinic. De winkeliersvereniging zorgt voor al lerlei lekkernijen als suikerspinnen, krentebollen en limonade en voor de ouders is er een terrasje. De toe gang is vrij. Vrijwilligers zijn welkom om van deze middag een succes te maken. Voor meer informatie: ma- rije@jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel is op Hemelvaartsdag, don derdag 21 mei, open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is een wisselexpositie 'Sporen van Nieu- werkerks verleden' met objectfo- Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. E.M. Bakker en 18.45 uur ds. G. Lustig. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw.ds. P. Couvee. Prot.Gem. De Bron geen dienst. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Inbraak in auto Nieuwerkerk aan den IJssel - Een man brak woensdag 13 mei rond 3.25 uur in in een op de Spechtendaal gepar keerde VW Golf. Dit werd gezien door een buurtbe woner die onmiddellijk 112 belde. De politie was snel ter plaatse maar trof slechts de stille getuige van de in braak, een ingeslagen auto ruit, aan. De politie stelde de eigenaar in kennis van de inbraak en trok er met bikers op uit in de wijk op zoek naar de dader. Deze werd niet gevonden. to's van Wim Schuurs en een selec tie van kleinere objecten. Ook zijn er nieuwe aanwinsten. De Oud heidkamer is te vinden aan de 's- Gravenweg 8 in de monumentale boerderij Nooit Gedacht. De toe gang is vrij. Voor meer informatie: 0180-312228 en www.hvnweb.nl. Capelle aan den IJssel - We gaan allemaal dood. Althans, daar gaat cabaretier Ernst van der Pasch (on der meer bekend als de presen tator van Het Klokhuis) van uit. Zijn nieuwe programma is hierop gebaseerd. Laat niets van waarde achter is vrijdag 22 mei in het Isala Theater te zien. Hij zingt en praat het verhaal van een onbegrijpe lijke wereld. Zijn observaties zijn scherp als altijd, zijn liedjes ro mantisch en zijn persoonlijkheid charmant. In 1997 won Ernst de persoonlijkheidsprijs op het Gro ninger Studenten Cabaret Festival en maakte daarna vier enthousiast ontvangen theaterprogramma's en twee cd's. In 1998 deed Ernst mee aan het Cameretten Festival te Rotterdam. Alhoewel hij niet in de finale kwam, was de jury onder de indruk van zijn podiumpersoon lijkheid. De jury: "Bij zijn opkomst wekt Ernst van der Pasch direct een geroutineerde indruk... de goede luisteraar onderkent al snel de kracht van zijn teksten, het uitste kende pianospel en de mooie zang van Van der Pasch." Vrijdag 22 mei - 20.30 uur - Luc Lutz zaal - entree 18,-, pashouders 16,85 euro. Voor meer informatie en reserve ren: 010 - 458 6400 of www.isala- theater.nl Het Isala Theater is te vinden aan het Stadsplein 5.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 21