Veel belangstelling voor de Nationale Molen-en Gemalendag www.hhsk.nl M J week 21, nr. 36 Op zaterdag 9 mei hebben wij de deuren van verschillende locaties open gezet voor publiek. Er was van alles te doen: presentaties en rondleidingen bij de gemalen en zuiveringen, een demonstratie van noodbemalingen en er was informatie over de muskusrattenbestrijding. Veel geïnteresseerden kwamen luisteren hoe wij het afvalwater zuiveren, naar de verhalen over de polder bij de gemalen, de watersnoodramp en de geschiedenis van het waterschap. Ook werd er gekeken naar wat wij doen aan het onderhoud en de gladheidbestrijding op onze wegen en fietspaden. De sfeer was gezellig. Voor de liefhebber was er een gratis ijsje en voor de kinderen een springkussen. Ook was er de mogelijkheid voor kinderen om mee te doen aan een kleurwedstrijd. De prijswinnaars worden gebeld en krijgen de prijs een 'Droppie water knuffel' toegestuurd. Fietsroutes Rotte en Zuidpias Op alle locaties waren fietsroutes aanwezig van de Rotte en de Zuidpias. De fietstochten laten u de mooie plekjes en locaties zien waar wij van het hoogheemraadschap en de vereniging Molenvrienden Rottemerengebied trots op zijn. De eerste locatie van de fietstocht Rotte brengt u bij het gemaal JJ. de Graeff. Gemaal J.J. de Graeff Gemaal J.J. de Graeff is in 2004 gebouwd. Dit gemaal maalt het overtollige water uit de Tweemanspolder, met een totaal oppervlakte van 462 hectare, naar de Rotte. In één minuut kan het gemaal 100.000 liter water afvoeren. Via de Rotte komt het water uiteindelijk aan bij het boezemgemaal U.G. Schilthuis aan het Oostplein in Rotterdam. Het water wordt daarna via het Boerengat op de Nieuwe Maas weggepompt. U kunt de fietsroutes gratis afhalen bij het Molenmuseum, Tweemanspolder 15 in Zevenhuizen of bij het kantoor van het hoogheemraadschap. Ook kunt u ze downloaden van onze website. Bestuursvergaderingen Ontwerpjaarrekening en jaarverslag 2008 Wegwerkzaamheden Vergunningen Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 20 mei 2009 Graag nodigen wij u uit voor de openbare vergaderingen van de commissies Waterkeringen en Wegen op 3 juni aanvang 20.00 uur, Integraal Waterbeheer op 5 juni aanvang 9.30 uur en Algemene Zaken en Middelen op 5 juni aanvang 15.00 uur. De vergaderingen worden gehouden in het kantoor van het hoogheemraadschap. De agenda's van de vergaderingen zijn ongeveer een week van tevoren in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergadering is mogelijk nadat u zich heeft aangemeld bij de voorzitter via het secretariaat, tel. 010 45 37 272. De ontwerpjaarrekening en het jaarverslag over 2008 liggen ter inzage op ons hoofdkantoor en zijn hier ook verkrijgbaar. Belanghebbenden kunnen van 27 mei tot en met 9 juni 2009 schriftelijk zienswijzen indienen over de ontwerpjaarrekening 2008 bij de verenigde vergadering van HHSK. De verenigde vergadering stelt de jaarrekening en het jaarverslag in haar vergadering van 24 juni 2009 vast. De openbare vergadering vindt plaats in het kantoor. De vergadering begint om 14.00 uur. Kattendijk, Veerstalblok en Middelblok in Gouderak. Van 2 tot en met 4 juni vinden asfalteringswerkzaamheden plaats op delen van de Kattendijk, Veerstalblok en Middel- blok in Gouderak. Genoemde wegen liggen globaal tussen Lageweg en de gemeentegrens van Gouda. De scheuren in het wegdek worden gerepareerd, op sommige plaatsen wordt het wegdek opnieuw onder profiel gebracht en er wordt geasfalteerd. De werkzaam heden worden "rijstrook voor rijstrook" uitgevoerd. Er is dan een halve rijbaanafzetting. Gemaal JJ. de Graeff Meevaren op de maaiboot, gemaal Zuidpas Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoog heemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens (RW). Moordrecht - (K.09.166) M.CJ. van Pernis, slopen en bouwen van een tuinhuis, Schielands Hoge Zeedijk West 20; - (K.09.224) Oasen N.V., d.m.v. een open ontgraving leggen van een waterleiding, Dorpsstraat 16; - (K.09.225) Oasen N.V., d.m.v. een open ontgraving leggen van een waterleiding, Dorpsstraat 48. Waddinxveen - (K.09.160) Provincie Zuid-Holland, rooien van 70 populieren en het planten van 70 iepen, langs de N207 tussen Kmp. 18.200 en Kmp. 19.200; - (K.09.223) Stichting Regionale Kabeltelevisie Midden Holland, d.m.v. een gestuurde boring aanbrengen van een mantelbuis, Appollolaan en de Kanaaldijk. Zevenhuizen-M oer kapel Ie - (K.09.201) Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, aanbrengen van een steiger in de Ringvaart ter plaatse van de Moerdijkstraat 23 te Moerkapelle; De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de keurvergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk t/m 1 juli 2009 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam

Hart van Holland | 2009 | | pagina 28