LEONTIEN VAN M00RSEL GEEFT STARTSCHOT HONS ROTTEMERENIOOP t1* STICHTING DIER RETOUR POLITIE GAAT STRIJD AAN MET WONINGINBREKERS COLLECTE EPILEPSIE- BESTRIJDING DIERENCENTRALE NEDERLAND KNAAP de Haij van derWende advocaten Thuis in de regio. Gewaarschurtki met een wit voetje OUDE BEKENDEN IN TOP SGP LIJST VOORJAARSCONCERT KREA MUSICA insluiper opletten t3 Fi <3^ m Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 mei 2009 pagina j Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen - We kennen Le- ontien van Moorsel van vier keer goud op de Olympische Spelen en tal loze andere wielerhoogtepunten. Tegenwoordig heeft ze een bedrijf in Moordrecht en woont ze met haar man Michael Zijlaard en dochter Indy in Nieuwerkerk aan den IJssel. Haar fiets moet het steeds vaker afleggen tegen haar hardloopschoenen. Het hardlopen staat bij Van Moorsel voor een deel in het teken van de strijd tegen kanker. Vorig jaar deed ze mee aan de Roparun. Dit jaar zal ze het startschot geven bij de Lions Rotte- merenloop in Zevenhuizen. Door Elias van der Plicht De opbrengst van de Roparun gaat naar goede doelen op het gebied van hulp aan kankerpatiënten. De hardlooptocht tussen Parijs en Rot terdam gaat op 30 mei van start. Eén van de deelnemende teams is Team Zeparo. Samen met de Lions- club uit Zevenhuizen organiseert dit team op 20 juni de Lions Rotte- merenloop. Ook bij dit evenement is de opbrengst bestemd voor mensen met kanker. Vorig jaar deed Leontien van Moorsel mee aan de Roparun. In een team met ex-topsporters be gon ze aan de 530 kilometer lange hardlooptocht. Vanwege familie omstandigheden moest ze hal verwege afhaken. "Oom Jan, een oom van Michael, had kanker. Als kind was Michael veel bij hem. Mi chael dacht dat oom Jan zijn ogen voor het laatst zou sluiten tijdens de Roparun en dat gebeurde ook. Vanwege al het verdriet en de ver moeidheid hebben we toen beslo ten om uit te stappen. De rest van het team is doorgegaan. De ziekte van oom Jan was één van redenen waarom we meededen aan de Roparun. Mijn vader had ook kan ker en ook andere mensen uit mijn omgeving zijn getroffen door deze vreselijke ziekte. Daarom moet er geld beschikbaar zijn voor onder zoek." Van Moorsel beschrijft het gevoel als deelnemer. "Het is echt ontzet tend zwaar. Niet eens zozeer door het hardlopen: het niet slapen en het niet wassen maakt de Roparun zo zwaar. Toch loop je hele stuk ken met kippenvel. Er staan zoveel mensen langs de kant om je aan te moedigen. Ook mensen die de ziekte zelf gehad hebben. De band die tijdens het lopen tussen de ex- topsporters ontstond was ook erg mooi, want als topsporter waren ze normaal gesproken egoïstisch." Een minpuntje voor Van Moorsel waren de teams die het hardlo pen iets te serieus nemen: "Het is jammer dat sommige teams er een wedstrijd van maken. Dat is niet de opzet van de Roparun. Het gaat erom zoveel mogelijk geld op te halen voor het goede doel. De teams die alleen voor een snelle tijd gaan, moeten maar een echte wedstrijd gaan lopen." Dit jaar doet Van Moorsel niet mee aan de Roparun. "Ik heb het nu te druk. Binnenkort geef ik wel een spindinic om geld op te halen voor de organisatie. Op die manier draag ik toch een steentje bij." Bo vendien zal ze op 20 juni present zijn bij de Lions Rottemerenloop, waar ze het startschot zal geven. Van Moorsel: "Maar ik loop zelf ook mee, hoor. Wat is de langste afstand? Vijftien kilometer? Dan loop ik die afstand." In het najaar staat voor haar de marathon van New York op het programma. Het Vermist Schildpadpoes met wit, drie witte sokken, linksvoor wit voetje, witte bef, buik, in snoet, gechipt; Peter Zuidlaan Waddinxveen; Gecastreerde geheel zwarte kater, drie jaar oud. Middelweg Moor drecht; Schildpadpoes, donkere poes met rood-bruine vlekjes, geen wit, gele ogen met spikkels erin, stevige poes, vijftien jaar oud. De poes woont op de Voorkade in Boskoop, maar is vermist vanuit de Anna van Hensbeeksingel in Gouda; Gecastreerde rode kater, lijkt on- gecastreerd, drie witte poten, linksvoor wit voetje, witte bef, on derkant snoet loopt door streep tussen ogen, blauw bandje, ge- chipt, twee jaar oud, Maurice de Vlaminckstraat Nesselande. Gevonden Ongecastreerde cyperse kater, cy pers op rug, flanken, kop en staart, verder wit, Zijde Boskoop; Ongecastreerde geheel zwarte ka ter, kleine kat. Zijde Boskoop; Gestroomlijnde kruising, reu, ge- chipt, gevonden in Waddinxveen, maar woont in Alphen? Blonde kleine kruising met wat lichtbruin, reu, Oostringdijk/Mid delweg Moordrecht; Gecastreerde zwarte kater met wat wite haar tjes, circa dertien jaar oud, loopt al rond vanaf januari. Koningin Wilhelminaweg Boskoop; Groene grasparkiet, geel kopje,, blauwe staart. Reigershof Moerkapelle; Gecastreerde zwarte kater, witte tenen voor, sokken achter, kin, om neus. Lek Nieuwerkerk; Gecastreerde rood cyperse kater met wat wit, Zuidplaslaan Nieu werkerk; Zwarte middelgrote krui sing, wit befje, reu, al wat ouder, rode leren halsband, Eerste Tocht- weg Nieuwerkerk; Cyper-grijze poes, geen wit, vrij groot, Konin gin Julianastraat Moordrecht. Voor meer informatie: 0184-661509 en www.dierretour.nl Regio - Ruim 30.000 vrijwilligers gaan In de week van maandag 25 tot en met zaterdag 30 mei op pad om huis aan huis te collecte ren voor het Nationaal Epilepsie Fonds. De opbrengst van de col lecte is bestemd voor wetenschap pelijk onderzoek, voorlichtings activiteiten, het organiseren van begeleide vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. In Nederland zijn er 120.000 men sen met epilepsie. Het merendeel van deze mensen is aanvalsvrij dankzij medicijnen, maar dertig procent blijft heel veel last hou den van aanvallen. Geld voor de epilepsiebestrijding en voor een betere zorg en behandeling van mensen met epilepsie is daarom hard nodig. Het Nationaal Epilep sie Fonds krijgt geen subsidie van de overheid. Regio - het Zevenhuizense raadslid Dick Bac trekt de lijst voor de SGP bij de herindelingsverkiezingen in november. De top van de lijst wordt verder opgevuld met oude bekenden als Aart Slobbe uit Nieu werkerk aan den IJssel op twee, Moordrechtenaar Maarten van der Linden op drie en Zevenhuize- naar Ruud de Gooijer op de vierde plaats. De SGP kiest hiermee naar eigen zeggen voor ervaring en sta biliteit. Het verkiezingsprogramma waarmee de heren de boer op moeten, zal begin juni klaar zijn. Waddinxveen - Het algemeen ge mengd koor Krea Musica houdt za terdag 30 mei een voorjaarsconcert met een koor dat samengesteld is uit de gemengde zangverenigin gen Doetinchem Oost en Heelweg. Op het programma staan nummers van Marco Borsato, Queen, A.L. Webber, FahrenheitPy Backman, Paul Simon, en ABBA. Het concert wordt gehouden in het Anne Frank Centrum en begint om 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. De toegang bedraagt 8,- euro. Kaar ten zijn aan de zaal verkrijgbaar of te bestellen via 0182-616273. Een witte papieren voet met daar op de tekst: Deze schoenafdruk had van een insluiper kunnen zijn... De bewoner die deze voet in zijn huis vindt, zal wel even schrikken. De politie legt namelijk alleen een witte voet in iemands huis als het voor inbrekers gemakkelijk is om binnen te komen: bijvoorbeeld via een openstaande deur of raam. De politie hoopt bewoners hiermee alert te maken, zodat zij hun huis beter afsluiten. Inbrekers moeten zo meer moeite doen om in te bre ken. Stijging inbraken Uit cijfers van Politie Hollands Mid- wordt haar derde marathon. "Ik loop puur voor de lol en heb geen ambitie om mijn beste tijd te ver beteren. Fietsen blijft belangrijk, want wielrennen zit in mijn hart. Maar ik loop nu meer dan dat ik fiets. Met een uur lopen heb ik een voldaner gevoel, dan met een uur fietsen. Ik vind lopen helemaal ge weldig." Vermist Kater, rood, witte voeten en bef, W. de Rijkelaan Waddinxveen; Kater, rex, zwart, gekrulde vacht, 1 blind oog, Kuiperstraat Moor drecht; Kater, rood, wit op buik, Roemer Visscherstraat Waddinxveen; Kater, rood, zonder wit, geringde staart. Asterstraat Zevenhuizen. Gevonden Reu, kruising, zwart, grijs in snuit, halsband rood, Eerste Tochtweg Nieuwerkerk; Reu, kruising, boomertype, blond, Oostringdijk Moordrecht; Kat, cypers, witte tenen, mager. Graanakker Waddinxveen; Poes, cypers, flinke kat, Kon. Juli anastraat Moordrecht; Kater, cypers, met veel wit. Zijde Boskoop; Kater, zwart, zonder wit, klein van stuk. Zijde Boskoop; Kater, rood, met iets wit, Zuidpla slaan Nieuwerkerk; Konijn, grijs, kuifje op kop, hang oor, Parallelweg Zuid Nieuwer kerk; Parkiet, geel-groen. Rei gershof Moerkapelle. Voor meer informatie: 0186- 601199 en dierencentrale.nl den blijkt dat het aantal woningin braken de eerste drie maanden van dit jaar zijn gestegen in haar regio. In januari bijvoorbeeld met dertien procent. Om de inbraken terug te dringen start de politie de campag ne 'Witte Voeten'. Bij de korpsen Kennemerland en Amsterdam Am- stelland is de campagne met succes uitgevoerd. Werkwijze Politieagenten kijken in een wijk uit naar huizen waar inbrekers gemak kelijk naar binnen kunnen gaan. Vervolgens leggen zij de papieren voetjes neer in het huis waarmee de bewoner gewezen wordt op het risico van een openstaande deur of raam, zonder dat zij zelf in de buurt zijn. De politie zal later met de bewoners contact opnemen om uitleg te geven over het witte voet je. Tevens worden dan tips gegeven hoe insluipingen te voorkomen. Naast het verspreiden van de voet jes, doet de politie er alles aan om woninginbrekers op te sporen. Bij iedere woninginbraak waarvan aangifte is gedaan, start de politie een (buurt)onderzoek en vindt er indien nodig forensisch onderzoek plaats. Daarnaast houdt de politie extra toezicht in wijken waar een verhoogd risico is op woninginbra ken. BOUWBEDRIJF GARANT (OIO) 222 ÏO 10 www.knaapbouwbedrijf.nl I H Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3