Wat zijn üw herinneringen? Hl V; VUL HET 'HERINNERINGENALBUM ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE'. KOM NAAR DE MUSICAL TURF' Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelï^ Herinnert Afscheidsactiviteiten laatste bestaansjaar gemeente ORGANISEER IETS BLIJVENDS... DEZE IDEEEN WERDEN AL GEHONOREERD Een boek voor inwoners, door inwoners! Inde aanloop naar de fusie op 1 januari 2010met de gemeenten Moordrecht en aan den vinden er dit,aar aUerie, activiteiten plaats in Zevenhuizen-Moerkapeiie. 2009 is het laatste n de gemeente Zevenhuizen-Moerkapeiie. De wens van het gemeentebestuur is om inwoners in de Dat'akrh n afscheid 'e nemen van de Periode tot 2010, bijna twintig jaar Dat afscheid nemen gebeurt op vele manieren. Zo is er een aantal activiteiten georganiseerd: herinnert' (zie elders op deze pagina) Kom naar de opvoering musical Turf! Welke herinneringen Wat wilt u/je er over kwijt? Schrijf er over of laat 9 het zien! Hoe? herinnert 3. E-mailen 4. Krabbelen pagina 6 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 20 mei 2009 I I Een herinneringenalbum Zevenhuizen- Moerkapeiie? Een soort poesie album? Ja, u leest het goed. En kent u het nog? Zo'n boek waarin vrienden en vriendinnen, vaders, moeders, broertjes en zusjes, familie, buren, juffen en meesters mochten schrijven met mooie versjes, plaatjes en per soonlijke wensuitingen. Zo'n boek wil de gemeente maken over de gemeenteZevenhuizen-Moerkapelle, periode 1991 -2010. Een boek voor inwoners, door inwo ners en uiteindelijk van inwoners. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapeiie houdt per 1 januari 2010 namelijk op met bestaan vanwege de fusie met de gemeenten Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel. Lag u/je ooit langs de oevers van de Rotte wolken te tellen? Kreeg u/je een eerste zoen tijdens het Oogst feest? Speelde u/je altijd fijn buiten op de Hollevoeterlaan? Hoe was dat toen u/je de sleutel kreeg van uw/je nieuwe huis in deze periode? Of organiseerde u/je een activiteit? Jubileerde de sportvereniging? Was er hoog vereerd bezoek Beleefde u/je de beste Koninginnedag tussen 1991 en 2009? gedicht verhaaltje (max 250 woorden) anekdote (max 250 woorden) foto (resolutie 300dpi 100% formaat) tekening schilderij collage mail (max 250 woorden) hyveskrabbel op hyves.nl/zevenhuizen-moerkapelle Kortom er is veel toegestaan. Insturen/inleveren kan tot deze zomer (voor 1 september)! Hoe? 1Post Gemeente 'Zevenhuizen-Moerkapeiie herinnert Ta.v. Ellen van Ojen Postbus 30 2761 AA Zevenhuizen 2. Afgeven Receptie van het gemeentehuis Dorpsstraat 89, Zevenhuizen Ik< naar Communicatie@zevenhuizen- moerkapelle.nl op www.Hyves.nl/zevenhuizen- moerkapelleherinnert Kijk voor meer informatie ook op www.zevenhuizen-moerkapelle. nl/zevenhuizenmoerkapelleherinnert De gemeente biedt u in het kader van het laatste bestaansjaar de gelegenheid zélf iets te organiseren of te bedenken. Dat kan een activiteit zijn, maar ook bijvoorbeeld een 'dorpsspeeltuin'. Voor ieder geschikt initiatief stelt het gemeentebestuur 2.500,- beschikbaar. Wilt u in aanmerking komen voor dit bedrag, dan is uw initiatief kleinschalig en voor doelgroepen geschikt is uw initiatief blijvend. u draagt het initiatief zelf aan. en u voert het indien mogelijk zelf uit. Laat ons uw ideeën, plannen en initiatieven weten! Stuur een brief of een e-mail naar het college van burgemeester en wet houders: t.a.v. Communicatie, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen of communicatie@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Nog vragen? Neem contact op met Marlies van der Laan, tel (0180) 637777. Wanneer u uw initiatieven vóór 15 juli 2009 indient, worden deze in de commissievergadering van september behandeld. Als u uw ideeën na 15 juli aan ons doorgeeft, worden ze in een later stadium besproken. Zet de data in uw agenda Muzikanten, zangers en zangeressen, figuranten, archeologen, theeschen kers enzovoort uit Oud Verlaat Moerkapelle, Zevenhuizen en daar buiten, bouwen momenteel aan een mooie historische musicalproductie, die op 28, 29, 30, 31 oktober en 1 Ook het kunstwerk Triade van J. Hachmang is een initiatief van de gemeente om op een blijvende manier de samenhang tussen Moerkapelle, Zevenhuizen en Oud Verlaatte gedenken. november zal worden opgevoerd. De Stichting Musical Turf organiseert voor en door u een VeenOmeen in de polder! De musical Turf gaat over het 14e eeuws Zevenhuizens, Moerka- pels en Oud Verlaats verleden toen turfwinning hier heel belangrijk was, met binnen en buitentheater, spelen en drinken uit de middeleeuwen en nog veel en veel meer. De musical is in het kader van de fusie van de drie gemeenten ge schreven door Pouw Hofman met liedjes van Wim van Oostrom. Volg het productieproces op www. musicalturf.nl! Laat u meevoeren naar het verleden want 'Zevenhuizen- Moerkapeiie herinnert Stiltetuin achter de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen De Tuingroep van de Ontmoe- tingskerk in Zevenhuizen heeft een plan ingediend voor een plek om tot bezinning te komen. Deze zogenaamde "Stiltetuin" en voor iedereen toegankelijk zal in fasen worden aangelegd en ingericht- Archief heerlijkheid Zevenhuizen De aankoop van het 'Archief van de heerlijkheid Zevenhuizen" (1370 -circa 1875)" Uniek materiaal dat al ruim 100 jaar zoek was en voor een deel de wortels van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapeiie bevat. Kunstmanifestatie "Rondje Kunst Zevenhuizen- Moerkapeiie op 30 mei 2009 Door de Moerkapelse kunstenaars groep wordt op 30 mei 2009 in samenwerking met Pinkstart een kunstmanifestatie georganiseerd. De plaatselijke kunstenaars doen de deuren van hun atelier open. Bezoekers ontvangen een "am bachtelijke" attentie ter herinnering Kerstconcert/zangavond 22 december 2009 in de Hervormde Kerk in Moerkapelle Door een tweetal initiatiefnemers vanuit de Hervormde Kerk Moerka pelle wordt in het kader van het afscheid van de gemeente Zeven huizen-Moerkapeiie een bijzondere zangavond georganiseerd op 22 december 2009. De netto-op brengst van deze activiteit komt ten goede aan het onderhoud van de monumentale toren van de kerk. Heeft u net zo'n goed idee of initiatief? Reageer gauw!

Hart van Holland | 2009 | | pagina 6