/ROUWEN ANAD0LUM0SKEE VERGROTEN BETROKKENHEID BIJ WADDINXVEENSE SAMENLEVING «vcwnuu bij MICK DE JONG HEEFT DE LANGSTE BINGO VOOR SENIOREN GIFT OF LENING VOOR C0ENEC00P COLLEGE KARDINAAL ALFRINKSCHOOL WINT SPORTWEEK- SCH00LZWEMMEN COMMISSIE BEZORGD OVER VERSTREKKING PERSOONSGEGEVENS AAN TURKIJE EN MAROKKO INLOOPHUIS GELE LINDE OP WADDINXVEENSE BRADERIE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 mei 2009 pagina 7 Door Lynn Strop Speciaal voor de nieuwe ruimte werd er een maand geleden een bestuur gekozen, bestaande uit alleen vrouwen. Het bestuur zal komende tijd activiteiten organise ren voor voornamelijk vrouwen en jongeren, maar ook voor mannen en niet-Turkse mensen. Voorzitter Yacemin Bilgig: "We heb ben als organisatie met Moeder dag voor het eerst met een groep vrouwen van de gemeenschap naar Huize Souburgh geweest, en hebben daar rozen uitgedeeld aan alle moeders. Het was een daad met dubbele betekenis; enerzijds wilde we als Turkse gemeenschap alle moeders in het zonnetje zet ten als teken van betrokkenheid en respect. Anderzijds hebben we gekozen voor een roos, omdat het de lievelingsbloem was van onze profeet Mohammed. Daarmee willen wij ook graag de Hollandse gemeenschap kennis laten maken met onze cultuur." Met de activiteiten van het vrou- wenbestuur wil de gemeenschap de integratie bevorderen en Turk se vouwen meer betrekken bij de Waddinxveense samenleving. Hoog op de activiteitenagenda staat een opvoedcursus voor vrou wen, gegeven door vrijwilligers en professionals. Ook zal de ruimte veel gebruikt worden voor jonge- renactiviteiten. Bilgig; "We gaan hier ook huiswerkbegeleiding ge ven aan Turkse jongeren. We wil len daarmee de jongeren bege leiden om te leven in een wereld van twee culturen. Thuis hebben ze vooral de Turkse leefregels, op school de Nederlandse. Voor som mige jongeren kan dat lastig zijn." De ruimte, die grenst aan de al bestaande moskee, zal veelvuldig gebruikt worden. Naast de activi teiten zal het ten tijde van de Ra madan, die dit jaar van 22 augustus tot en met 19 september zal zijn, dienen als vrouwengebedsruimte. Voorheen hadden de ruim 25 vrou wen geen eigen plek en moest er om de beurt gebeden worden. Wethouder Lont prees de gemeen schap om hun inzet en doorzet tingsvermogen. "Het is mooi om te zien dat jullie met weinig mid delen zoveel voor elkaar krijgen. Daar zitten een paar krachtige vrouwenschouders onder. De ac tiviteiten die hier georganiseerd J Wethouder Lont overhandigt Yacemin Bilgig een schilderij van de skyline van Waddinxveen. gaan worden, zijn erg belangrijk voor de deelneming in de samen leving. Het zal de verschillende cul turen nog meer met elkaar verbin den, en dat houdt Waddinxveen in gezonde beweging. De levendige Turkse gemeenschap is zeker een verrijking van de gemeente." Hij Door Niels Raas Waddinxveen - Bij het vaststellen van de verordening gemeentelij ke basisadministratie persoons gegevens maakte de PvdA en D56 zich zorgen over de verstrek king van gegevens aan instanties buiten Europa. De verordening werd uiteindelijk vastgesteld, maar de gemeente beloofde de lijst met instanties waaraan ge gevens verstrekt kunnen worden kritisch te bekijken. De zorgen van de twee partijen hebben met name betrekking op Nederlandse burgers met twee paspoorten. Marjan Stof fers (PvdA) maakte zich vooral zorgen over de verstrekking van gegevens aan de Marokkaanse overheid, omdat de Marokkaanse inlichtingendienst nog wel eens gegevens uit Nederlandse archie ven wil gebruiken om eigen bur gers te vervolgen. Peter Rubeling D66) maakte zich vooral zorgen over de verstrekking van gege vens aan de Turkse overheid, om dat Turkije zo kan achterhalen of in Nederland wonende Turkse mannen de dienstplicht nog moe ten vervullen. De gemeente gaf aan dat de lijst met instanties is overgenomen van een lijst van de Nederlandse Vereniging van Burgerzaken. 8ij een verzoek om informatie van een instantie buiten Europa wordt volgens de gemeente al tijd per geval bekeken hoe er met de situatie moet worden omge gaan. Dit was voor Stoffers niet vol doende. "Het moet zo zijn dat er klakkeloos een lijst wordt overge nomen. Het college moet kritisch naar de lijst kijken, want ik noem de maar enkele voorbeelden op. Er staan enorm veel meer instan ties op." Wethouder Wiebrand Dijksterhuis beloofde daarop de üjst kritisch te zullen gaan bekij ken. Waddinxveen - In het water aan de Bilderdijklaan werd zaterdag 16 mei een viswedstrijd gehouden. Vooral veel jeugdige vissers kwa men op de wedstrijd af. De inzet: drie bekers en een wisselbeker voor de degene die langste vis vangt. De felbegeerde wisselbeker ging uiteindelijk naar Mick de Jong; hij ving een vis van veertig centimeter lang. De organisatie is tevreden over het verloop van de wedstrijd: "We hadden een fantastische tijd met elkaar, en daarom hopen we dit evenement volgend jaar weer te organiseren." Waddinxveen - De afdeling Seni- orenwerk van de stichting Vonk houdt dinsdag 26 mei een bin goavond in het Anne Frank Cen trum aan het Jan van Bijnenpad 1.Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Voor meer informatie: 0182-631932. Gebruik maken van de GroeneHartHopper: 0800- 0220900. De activiteit is om onge veer 22.00 uur afgelopen. Waddinxveen/Boskoop - Vrijwilli gers van inloophuis De Gele Linde, een ontmoetingsplaats voor men sen die leven met kanker, staan 6 juni met een kraam op de Dorps straatbraderie in Waddinxveen. Ter hoogte van Bloemisterij Wim Rip kan men bij hen terecht voor smoot hies en voor diverse bloemisterijar tikelen, alsmede voor allerhande informatie over het inloophuis. overhandigde Yacemin Bilgig na mens de gemeente een cadeau, een schilderij van de skyline van Waddinxveen. Voor de opening diende de ruimte afgelopen zondag als feestelijke locatie, met rijkelijk gevulde tafels vol met Turkse lekkernijen. Er werd veelvuldig gegeten en met elkaar gepraat. Ook Wethouder Lont ge noot van het lekkere eten. "Het is heel bijzonder om hier te zijn. Alleen het feit al dat zo goed als iedereen van de Turkse gemeen schap hier nu aanwezig is, waar zie je dat tegenwoordig nog?' Waddinxveen - De gemeente zal tot 1 juli zorgen voor extra financiën voor het Coenecoop College. Tegen die tijd zal er een plan van aanpak liggen die de slechte financiële situatie op het Coenecoop moet verbe teren. Dan zal ook pas worden bepaald of de school het geld aan de gemeente moet terugbetalen of het mag houden. De situatie is ontstaat omdat de school veelal leraren van hoge leeftijd in dienst heeft en omdat de instroom van leerlingen terug loopt. Kees de Jong (PCW) gaf aan ontevreden te zijn over de verstrekte informatie en maakte duidelijk aan de hand van de in formatie niet te kunnen beoorde len of de genomen stappen juist zijn geweest. Ook vroeg De Jong meer informatie van wethouder Dorenda Gerts of de door de ge meente verstrekte gelden zullen worden aangevuld met gelden van de begroting van de school of dat de gemeente in zijn geheel voor het bedrag zal opdraaien. Dave Heemskerk (WeWa) gaf te kennen dat de door de gemeente verstrekte gelden in ieder geval terug moeten worden gestort en toonde zich lichtelijk kritisch over de situatie. "Als ik het goed be- grijp geven we geld en bepalen we later pas of we het laten zit ten of dat we het terugvragen." Richard Boehlé (PvdA) gaf aan het reddingsplan af te wachten. Boehlé eiste wel dat alle stukken direct naar de raad worden door gestuurd omdat de situatie zo kri tiek is en er een hoge tijdsdruk heerst. Volgens wethouder Gerts is het de bedoeling dat het Coenecoop College uiteindelijk weer volledig zichzelf moet kunnen bedruipen. Gerts erkende dat er moeilijkhe den zijn om het plan van aanpak af te hebben. Pas na 1 juli, wanneer het plan klaar moet zijn, wordt de status van de verstrekte gelden duidelijk. Tot die datum is in ieder geval 95.000 euro nodig. Gerts gaf aan zich niet te willen wagen aan de vraag of het plan wel of niet haalbaar is en beloofde maximale inzet. Gerts gaf daarmee uitdruk king aan de brede wens van zowel het college als de raad om kwali tatief hoog middelbaar onderwijs in Waddinxveen te behouden. Waddinxveen - In het kader van de 64e Sportweek Waddinxveen werd donderdagavond 14 mei in Gouwebad De Sniep het pro gramma Schoolzwemmen afge werkt. Tien scholen, met in totaal 61 ploegen van groep 5/6 en 7/8, hadden zich voor het evenement ingeschreven. Winnaar bij groep 5/6, van zowel de jongens als de meisjes, werd het eerste team van de Kardinaal Alfrinkschool. Bij de meisjes van groep 7/8 won het tweede team van de Prins Willem Alexanderschool Oranjelaan, ter wijl het eerste jongensteam van groep 7/8 van de Kardinaal Al frinkschool hier eerste werd met de snelste tijd van deze avond' 2.12.09. Na afloop van de wedstrijden werden medailles voor de eerste drie ploegen per categorie en bekers voor de eerste vijf scholen uitgereikt. Waddinxveen - Nadat wethouder Lont het rode lint had doorgeknipt, was de nieuwe activiteit- en gebedsruimte van de Turkse Anadolu mos kee afgelopen zondag officieel geopend. Een feestelijke dag voor de Turkse gemeenschap, want met de nieuwe ruimte hebben de vrouwen hun eigen gebedsplaats en kunnen er meer activiteiten georqaniseerd worden.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 7