M"7fvfnhTj izë n-moe rkapellT PROEVEN AAN HET PARADIJS VOORTGANG DE VIERGANG KUNSTGRAS GROENEWEG TE DUUR JOHAN WILTENBURG WINT KLASSIEKER REIGERBOSLEERLINGEN IN DE ZAK Wm DUIVENSPORT POLITIEBERICHTEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 mei 2009 pagina 13 Zevenhuizen - Aan de Knibbelweg ligt achter een meterslange rij van hoge populieren een ware oase van rust verborgen. Met noeste arbeid en een grote dosis passie hebben Ronald Talsma en Martin de Ruiter van een oude hondenkennel en een weiland een waar paradijs gemaakt. Komende maand stellen zij op zondag 7 en 21 juni, alsmede op zondag 5 juli de poort naar deze bijzondere tuin open, zodat een ieder die dat wil kan genieten van de weelderige bloemenpracht die hier op 'Warwinckel' is te vinden. Door Natasha Qualm De geschiedenis van de tuin gaat terug naar 5 augustus 1959. Toen werd er op een notariskantoor in Zevenhuizen een handtekening gezet onder een akte voor de ver koop van een stuk grond van vijftig are voor de toen nog aanzienlijke som van 2500 gulden. Drie jaar later gaf de eigenaar een archi tectenbureau de opdracht voor het ontwerpen van een woonhuis en schuren voor een pluimveebe- drijf. De tekeningen zijn er nog steeds, maar het pluimveebedrijf is nooit van de grond gekomen. In de schuur kwam later een honden kennel die de naam 'Warwinckel' droeg. Vele honden werden hier geboren tot in 1999 Ronald Talsma en Martin de Ruiter 'Warwinckel' kochten. "Vroeger woonde ik op een flat in Rijswijk met een klein balkon. Er stond geen plantje op," vertelt Talsma. "Mijn vriend woon de in Den Haag. Hij had een bal kon vol met fuchsia's. We dachten erover om iets te gaan kopen met een tuin." Dit werd een woning in Bleiswijk met een tuin van 6 bij 30 meter. "Dat was een pretpark voor ons. Alle fuchsia's verhuisden mee en in de loop der tijd kwamen daar Warwinckel is weliswaar geen kennel meer, maar nog steeds een paradijs voor de honden van Ronald Talsma en Martin de Ruiter. Ronald Talsma: "Een tuin als deze moetje niet alleen voor jezelf houden." nog veel meer planten bij. Na zes jaar bleek die tuin te klein te wor den. Toen werden we door buren attent gemaakt op dit huis met een tuin van 5150 vierkante meter. Daar paste onze oude tuin bijna twintig keer in. Sindsdien is onze hobby vreselijk uit de hand gelo pen," lacht Talsma. Sequoia's en salamanders In de jaren dat ze hier wonen heb ben ze een waar paradijs gemaakt. Op de plaats van de oude honden kennels verscheen een Engelse moestuin. Beukenhagen werden aangepland, waardoor diverse tuinkamers tot stand kwamen als mede een boomgaard aangevuld met oude fruitrassen. Vele bijzon dere planten zijn hier te vinden, zoals oude stokrozen, een treurels en sequoia's. In 2002 werd er ach terin de tuin een vijver gegraven die in verbinding staat met het pol- derpeil. De vijver wordt omringd door bijzondere planten en in de vijver leven salamanders. Andere bijzondere dieren die hier voor komen zijn ransuilen en buizerds en afgelopen voorjaar kwamen er zelfs twee lepelaars op bezoek. Om de pracht van deze plek te kunnen delen met anderen hebben Talsma en de Ruiter zich aangesloten bij de Nederlandse Tuinenstichting. "Hier in de Randstad zijn dit soort tuinen dun gezaaid. Met de huidi ge plannen voor de Zuidpias staat ook een deel van onze tuin onder druk, maar middels bezwaren en goede gesprekken met de ge meente proberen we ook dit stuk tuin te behouden," aldus Talsma. "Ik denk dat we heel zuinig moe ten zijn op wat we hebben en dat je dit niet alleen voor jezelf moet houden. En anders zit je hier ook maar met zijn tweeën met het hek op slot. Daarom zetten we tijdens de open dagen de deuren open voor het publiek. Voor groe pen is het buiten deze dagen ook mogelijk om op afspraak langs te komen," zegt Talsma. "Het is echt heel leuk om allerlei soorten men sen op bezoek te krijgen die van je tuin genieten." Voor meer informatie: www.warwinckel.nl. Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - Wethouder Bosman gaf tijdens een commissievergade ring van vorige week dinsdag in zicht in de laatste stand van zaken rondom het project De Viergang, de voorgenomen verplaatsing van het Nijverheidscentrum. Hij gaf aan dat constructief overleg heeft plaats gevonden met de gedeputeerde en de ambassadeur van de coöperatie. Riek Bakker. Aangezien er geluiden zijn opgevangen dat een aantal on dernemers minder enthousiast is geworden over het opstarten van een businesscase, een essentieel onderdeel voor de verdere voort gang van het proces, zal op korte termijn weer om de tafel worden gezeten met de ondernemers. Bos man: "We hebben afgesproken dat de businesscase er voor de zomer komt en dat gaat lukken." Zevenhuizen - De gemeente komt 110.000 euro tekort voor het aanleg gen van een kunstgrasveld en de bouw van drie kleedkamers voor voet balvereniging Groeneweg. Wat nu te doen, was de vraag van wethou der Helsloot. Door Elias van der Plicht Helsloot liet tijdens een commis sievergadering van vorige week dinsdag weten met het tekort te kampen "om te voorkomen dat er miscommunicatie ontstaat." Hij liet weten dat de afgelopen maanden het overleg met de voet balvereniging is geïntensiveerd. Groeneweg heeft hierbij bovenop de aanleg van het kunstgrasveld en de bouw van de drie kleedka mers nadere wensen kenbaar ge maakt. Helsloot maakte duidelijk dat hij daaraan niet tegemoet kan komen, doordat het oorspronke lijke plan waarbij de voetbalver- eniging alleen het kunstgras en de kleedkamers krijgt al te duur is. Helsloot: "Er is een verandering in de regels gekomen. Er moet tegenwoordig negentien procent BTW over sportvelden betaald worden en dat hoefde eerst niet." Dit past niet in het budget. Bovenop het bestaande budget van 650.000 euro is er nu een te kort van 110.000 euro. Helsloot legde de commissieleden de vraag voor wat te doen: ofwel het plan niet uitvoeren, ofwel financiering zoeken. De fracties van Gemeen tebelangen, SGP en Christenunie maakten kenbaar dit een rare gang van zaken te vinden. Gert- Jan Freeke (Christenunie): "Maakt u zelf een plan en kom daarmee naar de raad." Deze oplossing werd breed gedragen, maar had enkele haken en ogen. Chiel van der Kooij (CDA) wees erop dat haast geboden is met het plan, aangezien afgesproken is dat voor de start van het nieuwe voetbal seizoen het kunstgras er moet lig gen. Op 9 juni wordt daarom een extra commissievergadering inge last zodat de raad een week later al een besluit kan nemen over het voorstel waarmee wethouder Hel sloot zal komen. Zevenhuizen - Voor de leden van postduivenvereniging de Storm- vliegers stonden zaterdag twee wedstrijden op het programma. De eerste wedstrijd voor het fondkam pioenschap kwam uit Orleans op een afstand van 492 km. Voor deze klassieker waren, voor heel Zuid- Holland, 21.470 duiven ingekorfd waaronder 280 duiven uit Zeven huizen. De duiven werden om 7.45 uur gelost bij een pittige noord oostenwind. Om 14.11 uur was het een duif van Johan Wiltenburg die als eerste thuis was. Zijn duif had 75 kilometer per uur gevlogen. De laatste prijsduif kwam 35 minuten later thuis. De uitslag was als volgt: 1-19-25 Joh. Wiltenburg, 2-4-14-23 Joh. Stofberg, 3-7-12-16-17 M. Flier, 5 R. van der Helm, 6-9 L. van Wen- sem, 8-15-20 C. Zweere,10-22 N. Koppenaal,13 D.C. den Hertog, 24 Joh. Breedijk. Voor de Vitessevlucht vanuit St.Quentin op een afstand van 257 kilometer, werden 18.818 duiven ingekorfd waarvan er 234 duiven naar Zevenhuizen moesten. Deze duiven werden om 7.00 uur gelost. C. Zweere klokte de eerste duif om 10.12 uur. Zijn duif had 81 ki lometer per uur gevlogen. De laat ste prijsduif was 11 minuten later thuis. Uitslag: 1-13-15 C. Zweere, 2 R. Brands, 3-10-12 L. van Wensem, 4-5-6-11-17 J.S. Heykoop, 7 N. Kop penaal, 8-14 M. Strijdhorst, 18 Jef- fry van der Haak, 19 Joh. Breedijk, 20 M. Flier, 21-23-24 Joh. Stofberg, 22 D.C. den Hertog. .v saWSHl Zevenhuizen - De tweede poging tot het houden van de jaarlijkse sportdag is gelukt. Dinsdag 19 mei was het eindelijk echt sportdag- weer en togen alle 350 leerlingen van basisschool 't Reigerbos naar Sportpark van 't Verlaat voor een onvergetelijke middag met zak- kenlopen, de oude vertrouwde aardappelrace en vergooien maar ook veel groepsspelen zoals voet bal, frisbee en pilonnentrefbal. Snelheidscontrole Zuidplasweg Zevenhuizen - Het Regionale Ver- keershandhavingsteam (RVHT) heeft woensdag 20 mei van 14.15 tot22.15 uur een snelheidscontro le gehouden op de Zuidplasweg (N219). De maximaal toegestane snelheid van 80 km/h werd 247 keer overtreden. De hoogst snel heid die gemeten bedroeg 128 km/u. Het Verkeershandhavings- team controleert regelmatig op de Zuidplasweg om de snelheid van weggebruikers terug te drin gen en de verkeersveiligheid te verhogen. Het komt nog te vaak voor dat mensen te hard rijden op deze weg. Snelheden boven de 100 km/u zijn niet zeldzaam, het aantal ongelukken waarbij gewonden vallen ook niet. Het RVHT zet de controles voort. Politie neemt zeven rijbewijzen in bij alcoholcontroles Moerkapelle - De politie Hollands Midden heeft het afgelopen weekend zeven rijbewijzen inge vorderd van bestuurders die te veel hadden gedronken. In Moer kapelle kreeg een bestuurder van een motorvoertuig een proces verbaal voor het rijden onder in vloed. Op zaterdag 23 mei rond 20.30 uur miste een 42-jarige man uit Moerkapelle met zijn motor een bocht van de Akkerweg. Hij raakte twee geparkeerde auto's en liep lichte verwondingen op. Voor onderzoek en behandeling werd hij overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis in Gouda. Daar liet de politie bloed van de man afnemen om te onderzoe ken of hij te veel had gedronken. Er waren vermoedens in die rich ting. De man had geen rijbewijs om met een motor te rijden. In het belang van de verkeersvei ligheid zal de politie blijven con troleren op het gebruik van alco hol in het verkeer.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 13