JUBILEUMPROJECT KUNSTKRING OP REGENB00GSCH00I AFGEROND UITSLAG SPORTWEEK KLAVERJASSEN WADDINXVEEN PIEKT OP ™°T,6EH Dl-TOERNOOI KAMPIOENSCHAP VAN DALEN WINT AVONDRIT GOUWE RIJDERS BEFAIR F3 KAMPIOEN EINDSPURT IN CAMPAGNESTRIJD IS BEGONNEN WADDTnXVFFM~~J| PULITI E BERICHTEN pagina 18 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 mei 2009 Alcoholcontrole met positief resultaat Waddinxveen - De politie heeft op zaterdag 23 mei alcoholcon troles uitgevoerd aan de Sniep- weg, de Plasweg en Beijerinck- laan na de voetbalwedstrijd tussen Jodan Boys en Olympia. Er werden 288 blaastesten afge nomen, waarbij niemand te veel had gedronken. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseerde voor woensdag 20 mei voor de 52e keer een avondrit. De 21 equipes reden de pittige rit van ruim 50 kilome ter in de omgeving van Waddinx veen. Eerste werd R. van Dalen uit Zoetermeer met 242 strafpunten. Op een tweede plaats eindigde B. van Helden uit Waddinxveen met 322 strafpunten en derde werd A. van Doorn, eveneens uit Waddinx veen, met 350 punten. Op een vier de plaats eindigde J.C. Winkel uit Moordrecht met 367 strafpunten, vijfde werd E. Vette uit Wernhout met 384 strafpunten, zesde P. de Joode uit Waddinxveen met 389 strafpunten en zevende werd F. Hoogerdijk uit Waddinxveen met 509 strafpunten. Op een achtste plaats eindigde R.J. van Kooten uit Waddinxveen met 546 punten, ne gende werd E. van Rossen uit Nieu- werkerk aan den IJssel met 554 punten en tiende werd J.H. Hagen uit Gouda met 562 punten. Hek- kesluiter was N. van Berkel op een 21e plaats met 846 strafpunten. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De 'Waddinx- veense Kunstkring' vierde in 2008 haar twintigjarig bestaan. Ter ge legenheid hiervan organiseerde de vereniging van amateurkunste naars diverse activiteiten. Naast een gezellige feestavond werd er ook een project gestart voor kin deren in de basisschoolleeftijd. De leerlingen van de Theo Thijs- senschool beten vorig jaar de spits af door kunstwerken tentoon te stellen tijdens de expositie van de Kunstkring in het Anne Frankcen- trum op Koninginnedag. Daarna was het de beurt aan basisschool de Kameleon. De schilderijen van deze leerlingen waren te zien tij dens de jubileumtentoonstelling in Pehlrimov, de zusterstad van Waddinxveen. Het afsluitende on derdeel van het project kreeg on langs haar beslag, op dinsdag 19 mei in de Regenboogschool. Kunstwerken van de leerlingen van deze school waren tentoonge steld bij de voorjaarsexpositie van de Kunstkring in de Remonstrant se Kerk. Aan het publiek werd des tijds gevraagd welke schilderijen zij het mooiste vond. De drie als beste beoordeelde schilderijen zijn vervolgens door de Kunstkring ingelijst, in een gouden, zilveren of bronzen lijst. Met de uitreiking van deze prijzen rondde de Kunst kring haar jubileumproject af. Iedere exposant een winnaar Rob Kempkes, voorzitter van de Kunstkring: "Wij willen kinderen graag de gelegenheid geven hun eigen kunstwerken te exposeren. En waar kan dat beter dan tijdens een expositie van onze leden. Daar komt heel kunstminnend Wad dinxveen naar toe en op die ma nier hebben de leerlingen gelijk een belangrijk podium." Kemp kes had gelijk, want er werd maar liefst zeshonderd keer gestemd op de schilderijen van de Regenboog- schoolleerlingen en dit betekent dat er minimaal even zoveel be zoekers waren. Het schilderij van Ralph van Dodewaard, Romy van der Horst, Kim de Zoete en Kaj Duyser (allen groep 7) werd uitein delijk gekozen tot 'beste schilderij' en 'in goud' ingelijst. Het ver beeldde diverse elementen van de Tweede Wereld Oorlog: een kruis stond symbool voor de doden en met de Duitse helm daarbovenop lieten de kinderen zien ook oog te hebben voor de verliezen aan Duitse kant. Een Jodenster en een duif completeerden het schilderij, dat de kinderen maakten met wa terverf. De tweede prijs, een zilveren lijst, was voor Pepijn te Marvelde, Da- nika Halley, Lisanne Vermey en Lisa Lafeber uit groep 5 en 6. Zij Het gouden kunstwerk. maakten een schilderij van crêpe papier, van 'een rijke dame in een dure jurk'. De derde prijswinnaars kwamen ook uit de groepen 5 en 6: Selina Mourits, Samantha Driesse, Maaike Ouwejan en Daan van Triet maakten een schilderij van een koets van crêpepapier. Het werd in een bronzen lijst ge plaatst. Kempkes: "Eigenlijk kun je nauwelijks spreken van winnaars, want de expositie was al een prijs op zich. Menig volwassen kunste naar wil graag zijn werk op deze manier exposeren." Waddinxveen - Het Sportweek Co mité Waddinxveen organiseerde voor woensdag 20 mei een klaver- jasmiddag voor 65-plussers in het Anne Frank centrum. Op de eerste plaats eindigde de heer P. Wieser met 5626 punten, gevolgd op een tweede plaats door mevrouw Vre- denburg met 5416 punten. Derde werd mevrouw Kruyff met 5383 punten, vierde werd mevrouw Goor met 5230 punten en op de vijfde plaats eindigde de heer Hol lemans met 5144 punten. Op de laatste plaats eindigde Wil Heeren met 3513 punten. Waddinxveen D1 deed vrijdag 22 mei mee aan het sterk bezette D1- toernooi van BSC'68 in Benthuizen. Ondanks het gemis van een paar basisspelers, presteerde het team buitengewoon goed in een zeer sterke poule van zes ploegen waar onder hoofdklasse- en 1e klasse teams. Gezelligheid en het ple zier voorop, maar het geelzwarte vriendenteam was al bij aanvang gebrand op een goede prestatie. Nadat het sterke Die Haghe was verslagen speelde Waddinxveen verdienstelijk gelijk tegen hoofd klasser GDA. Ook Nieuwenhoorn en de Wassenaars eerste klasser Blauw Zwart moesten het on derspit delven tegen het fris en fel spelend Waddinxveen. Alleen thuisploeg BSC wist de geelzwar ten te temmen. Gevolg was een tweede plaats onder het motto: prestatie met plezier Waddinxveen - De F1 van Korois werd onlangs veldkampioen door met 4-2 te winnen van IJsselvogels F1. Een leuk einde van de veldcom- petitie en van de F-tijd. Volgend jaar gaan drie van hen in de E spe len. Na de zomervakantie beginnen de trainingen weer op woensdag 26 augustus om 16.00 uur. Kinderen van 6 en 7 jaar kunnen mee komen trainen. Waddinxveen - Door met 4-2 te winnen van Groeneweg te win nen haalde Be Fair f3 het kam pioenschap binnen. Het was een spannende wedstrijd die gelijk opging; de ruststand was 2-2. Na rust scoorde Be Fair nog tweemaal. Nog even wachten op het eindsig naal en feesten maar! Door Lynn Strop Waddinxveen - Nog ruim een week te gaan, en dan mogen we op 4 juni weer naar de stembus voor een Eu ropese verkiezingen. Europa ver van ons bed? Helemaal niet, vindt Esther de Lange, nummer 4 op de verkiezingslijst van het CDA. "In Europa maken wij afspraken over goed en veilig voedsel. Dat komt uiteindelijk hier in de supermarkt te liggen en is van belang voor iedereen." De Lange, die al twee jaar Europarlementariër is, voerde afgelopen zaterdag campagne in haar woonplaats Waddinxveen. Daar ging ze in gesprek met be langstellenden en het campagne team deelden appels uit. Esther de Lange zou haar campagnetournee door het Groene Hart samen doen met Gerda Verburg, Minister van Landbouw, maar zij moest een aantal plaatsen afzeggen vanwege een begrafenis.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 18