N MIJN VERHALEN ZIT ALTIJD EEN KERN VAN WAARHEID" )ECUMENISCH AVONDGEBED FOOR PINKSTEREN COMMISSIE: "VOORTMAKEN MET TUNNELTJE BIJ DE VINK" INFORMATIEMIDDAG VOOR IGNGE OUDERS BEWONERS BRITSEZ00M WILLEN GEEN FLATGEBOUW URBAN OPEN AIR 2009 SUPPORTS TIBET OUDHEIDKAMER OPEN uteur Loes den Hollander in bibliotheek KERKDIENSTEN ZONDAG 31 MEI PINKSTEREN ER WERD GEBRIDGED... pagina 29 euwerkerk aan den IJssel - Thrillerauteur Loes den Hollander gaf dins- ig 19 mei een lezing in de bibliotheek van Nieuwerkerk aan den IJssel. lij een lezing wordt er meestal voorgelezen, maar ik wil graag samen et u in gesprek over mijn boeken", zegt Den Hollander. aor Johanna van Waardenberq k moet u eerlijk bekennen dat ijn man en ik nog nooit van Nieu- erkerk aan de IJssel gehoord had- >n. We zien de laatste tijd nog ;st veel van Nederland", lacht de hrijfster. De aanwezige mensen >nden allerlei vragen stellen over 2 boeken van Den Hollander. "De ,eeste lezers stellen mij de vraag fmijn werk autobiografisch is. In mijn verhalen zit een kern van aarheid, maar niet alles heb ik irect zelf meegemaakt. Ik haal leeën voor mijn verhalen uit de mpelste dingen. Mensen vertel- n in het openbaar veel persoon- ke dingen. Denk maar aan twee •ouwen in een kassarij of treinrei- gers die gezellig kletsen. Slecht ên zin kan mijn fantasie op hol iten slaan en dan begin ik met schrijven", zegt Den Hollander. Driftleven, Loslaten, Dwaalspoor, Wodka-Jus, Broeinest, Naaktpor- tret. Zwanenzang en Vrijdag zijn de boeken die de auteur op haar naam heeft staan. "Ik heb ze al lemaal gelezen, maar hoe lang doet u nou over het schrijven van een boek?", vraagt een bezoek ster. Den Hollander doet zo'n drie maanden over een boek. "Ik geef toe dat dit behoorlijk kort is, maar als ik eenmaal in de flow zit kan ik niet meer stoppen." Van jongs af aan schrijft Den Hollander ver halen. "Het is ooit begonnen met korte gedichtjes, later ben ik co lumns gaan schrijven en uiteinde lijk boeken. Mijn verhalen krijgen pas vorm na de eerste honderd bladzijden. Ik moet zelf ook vaak nog zoeken naar de verhaallijn", aldus de schrijfster. De bezoekers zijn enthousiast over de lezing. "Fijn dat we vragen kun- Signeersessie voor de fans. nen stellen. Veel leuker dan een normale lezing", reageert een fan. lieuwerkerk aan den IJssel - en werkgroep met leden uit de ooms-Katholieke St. Josephparo- hie en de Protestantse Gemeen- 2 te Nieuwerkerk aan den IJsel eeft, in de week na Hemelvaart, oor vanavond, woensdag 227 mei im 21.30 uur, een op-weg-naar- Pinksteren avondgebed voorbe reid. Een avondgebed kenmerkt zich door inkeer en verstilling, zoals gebruikelijk bij de vespers in de kloosters. Plaats van samen komst is kerkgebouw de Bron aan de Ringvaartlaan 16. ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Als het aan de commissie Ruimtelijke Or dening en Volkshuisvesting ligt, worden er zo snel mogelijk plannen gemaakt voor een fietsers- en voetgangerstunnel bij het nieuwe sport park Kleine Vink. Het college van B&W heeft voorgesteld om in eerste instantie de huidige rotondes aan te passen en bij de daadwerkelijke realisatie van het park plannen voor een tunnel te gaan maken. De com missieleden deelden deze visie, maar waren van mening dat de plannen voor de tunnel zo snel mogelijk gemaakt moeten worden, zodat hier rekening mee kan worden gehouden bij de inrichting van het gebied en de financiële planning. lieuwerkerk aan den IJssel - De /ierstroomzorgring organiseert /oor 22 juni van 14.00 tot 16.00 uur :en themabijeenkomst voor ouders /an baby's van nul tot vier maanden, rijdens deze middag, die onder lei ding staat van een jeugdverpleeg- aindige van het consultatiebureau, (unnen ouders met elkaar ervarin gen uitwisselen en komen onder werpen aan de orde 'Hoe is het om moeder en/of vader te zijn?', 'Wat is er veranderd in je leven?' en 'Hoe heb je de zwangerschap en beval ling ervaren?'. Aan bod komen ver der huilen, troosten, verwennen en rust en regelmaat. De toegang is vrij. Informatie en aanmelden (ver plicht): 0900-9300 of cursussen@ vierstroomzorgring.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van de bewonersvereniging Brit- sezoom zijn niet blij met de plannen voor de bebouwing van de huidige locatie van het tennispark. Ze zijn van mening dat het te bebouwen op pervlakte te groot is en dat de geplante huizen niet in de huidige om geving passen. Ook vinden zij dat er niet voldoende naar hun mening geluisterd is. Door Marlonneke Willemsen Inspreekster Schotman van de be wonersvereniging is niet te spre ken ver het plan van de Neder landse BouwUnie dat kan rekenen op de voorkeur van het college: "Naar onze mening wordt er vol gens het plan in het Buckenburg- park gebouwd. Hiermee worden de grenzen van het huidige tennis park overschreden. We vragen ons ook af waarom er een flatgebouw moet komen. Volgens de ontwik kelaar is dit een landmark. We vin den dat onzin. Een landmark staat in het centrum of bij bijvoorbeeld sen station en daar is hier geen sprake van. Ten derde vinden we dat de geplande ontsluiting niet veilig is. We vragen ons af waarom er zoveel afwijkingen zijn. We krij gen het idee dat er op oneigenlijke gronden euro's gecreëerd worden °m zo te kunnen zeggen dat het Plan haalbaar is." Daarnaast vond Schotman dat de vereniging te weinig informatie heeft gekregen en dat deze had moeten worden uitgenodigd voor overleg over de plannen met het college. Door Marlonneke Willemsen Uit de beantwoording van de vra gen in de commissie, bleek dat de tunnel nog geen deel uitmaakt van het huidige financiële kader. Aan gezien iedereen erg enthousiast over deze oplossing is, werd door meerdere partijen voorgesteld om de tunnel al in de huidige plan nen op te nemen. Volgens Govard Slooters is het wel duidelijk het aanpassen van de rotondes op ter mijn niet afdoende is. "Als alles er staat, zal de verkeersactiviteit toe nemen. De tunnel zal er daarom uiteindelijk moeten komen, dus lijkt het me beter om hem nu al in te tekenen en op hoofdlijnen in het financiële plaatje mee te nemen." Wethouder van Ruimtelijke Orde ning, Jan Slagt, zei dat het college de tunnel de beste optie vindt. "We gaan voor de tunnel. We zijn het er over eens dat deze er moet komen, maar het een gaat nu een maal sneller dan het andere. We beginnen met het aanpassen van de rotondes, omdat dat snel te rea liseren valt. Zodra de sporthal klaar is zullen we aanvullende maatre gelen nemen en bij de ontwikke ling van de sportvelden, zullen we dan ook aan de ontwikkeling van de tunnel beginnen. Overigens wil ik mededelen dat het technisch geen enkel probleem is om de tun nel aan te leggen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het festivalterrein in het Ysselpark wordt voor zaterdag 30 mei door medewerkers van Stichting Jeugdwerk Zuidpias en een grote groep vrijwilligers de zesde editie van Urban Open Air georganiseerd. De leden van de commissie Ruim telijke Ordening en Volkshuisves ting toonden begrip voor de argu menten van Slotman, maar bleven voorstander van het plan. Gerth Westmaas (CU/SGP): "We willen geen stap terug zetten op het punt van ontwikkeling van de woning bouw en de sportvelden. We snap pen dat het wringt met de ideeën van een bepaalde groep betrok kenen, maar het is alleen mogelijk om dit plan in zijn totaliteit te be oordelen." Wethouder Jan Slagt bestreed dat omwonenden te weinig zijn geïn formeerd. "We hebben tot nu toe niets anders gedaan dan proactief met de bewoners communiceren, voor zover dat mogelijk is. We wil len met de bewoners om de tafel gaan zitten, maar zover is het nog niet. De precieze invullen en situe ring komen later aan de orde. Het is wel een vast uitgangspunt om de woningen en de sportvelden inte graal te realiseren. Dit staat niet ter discussie." Dit jaar staat dit spectaculaire ska te-, hiphop- en streetdance-evene- ment in het teken van Tibet, waar mee aandacht wordt gevraagd voor de mensenrechten. Met het festival willen jongeren laten zien dat zij meer doen dan 'hangen al leen'. Op het programma staan onder andere demonstraties en battles van breakdance, graffiti, soccer, straatbasketbal, skatewedstrijden, soccer showdown en een panna toernooi. De Fabulous Dance Crew van Fabia Dance Centre verzorgt een demonstratie van een eigen choreografie. Optredens zijn ervan rappers Hef en Metz en de hosting wordt gedaan door Inteselect. Op de kleine markt staan diverse in formatiestands en zijn er exotische hapjes te koop en het skateterrein is de hele dag geopend voor alle skaters en boarders. De toegang is vrij. Kom lopend of op de fiets want er is geen parkeerplaats. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Maandag 1 juni 9.30 uur ds. G. Lustig. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. G. Lustig. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur ds. G.J. Robbemond. Prot.Gem. De Bron 10.00 uur mw.ds. M. Verschoor. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Het organisatieteam van Urban Open Air 2008. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Ver eniging Nieuwer kerk aan den IJs sel is zaterdag 30 mei van 14.00 tot 17.00 uur open. Op de stalzolder is een wisselex positie 'Sporen van Nieuwerkerks verleden' met ob jectfoto's van Wim Schuurs en een selectie van kleinere objec ten. Ook zijn er nieuwe aan winsten. De Oudheid kamer is te vinden op 's- Gravenweg 8 in de monu mentale boer derij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Voor meer in formatie: 0180- 312228 en www. hvnweb.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd vorige week de eerste ronde van de zomerdrives ge speeld. De uitslag: 1. Rob en Freddy van Leeuwe, 62.50; 2. Wim Schreuder-Ton Vissers, 57.64; 3. Greet en Mike Galla gher, 57.08; 4. Dickie Verhoef- Rina Koolhaas, 53.47; 5/. Peter Bijsterveld-Ron van Domburg, 52.78; 6. Frithjof Blok-Arie van Veen; 51.04; 7. Anneke Jansen- Ruud Rijks, 50.00; 8. Selma van de Berg-Thea Michels, 48.96; 9. Leny Hoogland-Ab Sonneveld, 48.96; 10. Wijntje de Graaf- Marijke Blok, 48.33; 11. Lucie Wijnen-Lenie de Kreek, 47.50; 12. To Schreuder-Bep Vissers, 46.88; 13. Ada van de Linde- Evelyn Dolk, 44.58; 14. Wil Valk- Wil Blok, 41.67; 15. Hans van de Heuvel-Elly Timmerman, 40.28.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29