VATERPAREL NIETS MEER AAN TE DOEN: NIEUWERKERK F5 KAMPIOEN EERSTE PAAL WONINGEN WULPENDAAL NOG DIT JAAR DE GROND IN 0MMISSIE STEMT IN MET BESTEMMINGSPLAN RODE KLAAR VOOR DE START LEESKRING ZOEKT MANNEN VOGELEN IN HITLAND FEEST STRAATSPEELDAG IN DORRESTEIN nieuwerkerk CURSUS SC00TM0BIEL SCHRIJFCAFÉ Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 mei 2009 pagina 31 euwerkerk aan den IJssel - "Dit plan is de financiële kurk waar de rest n de Zuidplasontwikkeling op moet drijven." Volgens Gerth Westmaas hristenUnie/SGP) en de andere leden van de commissie Ruimtelijke Or- ning en Volkshuisvesting was het om deze reden erg belangrijk om in stemmen met het bestemmingsplan voor de Rode Waterparel. Verder js men blij met het feit dat de definitieve inrichting van het gebied ig moet worden ingevuld, waardoor er de flexibiliteit is om te plannen entueel aan te passen aan de trends op de woningmarkt. )pr Marlonneke Willemsen Rode Waterparel ligt tussen de lidige bebouwing van Nieuwer- rk aan den IJssel, Zevenhuizen i Moordrecht in en zal worden kenmerkt door woningbouw in categorie 'dun en duur' in een oene omgeving. De opbrengs- n die hiermee gegenereerd orden zijn bedoeld om andere ojecten in het gebied, zoals de frastructuur en het natuurgebied Groene Waterparel, te financie rs Omdat de markt voor dit soort oningen op dit moment onder uk staat, maakten de commissie den zich een beetje zorgen over haalbaarheid. Westmaas vroeg an ook of het plan gefaseerd kon orden ingevoerd en of de ge- leente al nadacht over mogelijk- eden om de woningmarkt te sti- luleren. Wethouder Jan Slagt kon eze zorgen wegnemen door aan geven dat de precieze invulling an het plan nog niet vaststaat. "In et masterplan staan een aantal oorbeelden van hoe het eruit kan omen te zien, maar er staat verder og niets vast. Het college van de ieuwe gemeente Zuidpias moet it verder gaan uitwerken. Er zit ok grote mate van fasering in het lan. Als we onze financiële doel- teliingen willen halen, moeten er ussen 2010 en 2020 achthonderd woningen gebouwd worden. Dit betekent ongeveer tachtig wonin gen per jaar. Dit moet haalbaar zijn, ook in de huidige omstandig heden. We denken op dit moment nog niet na over alternatieven. Dat vind ik nog te vroeg. Dan is het net alsof je niet in je eigen plan ge looft. Maar hier is wel ruimte voor gecreëerd." Naast de zorgen over de haalbaar heid was de commissie ook van mening dat er rekening gehouden moet worden met de huidige be woners en vooral bedrijven. Vol gens Govard Slooters (PvdA) is dit voor hen het meest ingrijpend en Rineke Valk (VVD) vroeg zich af of de intenties van de gemeente voor dit gebied wel duidelijk genoeg gecommuniceerd worden, aange zien er nog veel geïnvesteerd en bijgebouwd wordt. Volgens Jan Slagt is dit probleem kleiner dan het lijkt, aangezien veel grond al in het bezit van de gemeente, provin cie of private partijen is. "Maar een enkele percelen in het gebied moe ten nog verworven worden. De be woners die in de twee gebieden, wonen waar een uitwerkingsplicht op ligt, zullen worden benaderd door de grondbank. Voor het ge bied waar de wijzigingsbevoegd heid op ligt, zullen voorlopig de rechten van het bestemmingsplan blijven gelden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het terrein van voetbalvereniging Nieuwerkerk is maandag 25 mei de 29ste editie van de Avondvierdaagse van start gegaan. Na het, zoals altijd, iets chaotisch verlopen ophalen van de kaarten, was iedereen er klaar voor. Voor de tien kilometer lopers was dit om 18.20 en de vijf kilometer ging om iets na half zeven van start. De feestelijke intocht vindt donderdag plaats. Nieuwerkerk aan den IJssel Als het aan wethouder Jan Slagt ligt, wordt er nog dit jaar begonnen met de bouw van starterswoningen aan het Wulpendaal. Hiermee hoopt hij toch nog te voldoen aan de eis van de Nieuwerkerkse raad om een groot aantal woningen te realiseren voor deze doelgroep. Hij is van mening dat er in Nieuwerkerk de laatste de cennia een eenzijdige woningmarkt gecreëerd is, maar dat dit geen re den is om opeens een inhaalslag te gaan maken. "Er moet gemêleerd gebouwd worden en per locatie moeten we kijken welke woningen hier het best passen." Door Marlonneke Willemsen Voor het Wulpendaal heeft men, na het afhaken van Vestia, gekozen om aan de gemaakte plannen vast te houden. Er wordt nu overlegd met de aannemers en Nowotny architecten en volgens Slagt gaat dat zo goed dat het plan veiligge steld is. "Hopelijk gaat de eerste paal er nog dit jaar in. Maar voor het zover is, wil ik eerst nog met de bewoners praten om te kijken of het draagvlak voor het plan er nog steeds is." Door de vertraging van onder an dere het project op het Wulpen daal, zal de doelstelling van het college om tweehonderd starters woningen te bouwen niet gehaald worden. De leden van de commissie Ruimtelijke Ordening waren hier teleurgesteld over. Govard Slooters (PvdA) vroeg zich af waarom dit in andere gemeentes in Nederland wel lukt en Nick Rockx (VVD) zei dat hij na drieëneenhalf jaar wel iets meer gerealiseerd had willen zien. Daarnaast vond men het aan tal geplande huurwoningen aan de hoge kant, net als de boven grens die men hanteert voor het aanmerken van een koopwoning als starterswoning. Slagt gaf toe de afgelopen periode regelmatig met de handen in het haar te heb ben gezeten, maar hij was ook van mening dat er toch al veel gebeurd is. "We hoopten op tweehonderd nieuwe woningen, maar waren ei genlijk al blij als we de helft zouden halen. Samen met collega Verbeek hebben we heel hard gewerkt aan de plannen voor Esse Zoom Hoog en hier worden nu een groot aan tal starterswoningen gerealiseerd. Verder blijven we aan deze kwes tie werken. Naast Vestia zijn we op zoek naar andere partijen, die ons in de toekomst kunnen bijstaan. Daarnaast hebben we informatie opgevraagd bij andere gemeentes, want je moet natuurlijk niet steeds het wiel opnieuw gaan uitvinden. Het ontbreekt het college dus niet aan wil en hopelijk kunnen we bin nenkort snel resultaten behalen op het Wulpendaal." Nieuwerkerk aan den IJssel - Vei lig Verkeer Nederland, afdeling Nieuwerkerk, organiseert voor vrijdag 12 juni een theoriecursus voor, toekomstige, bestuurders van een scootmobiel, waarin de regels voor het weggebruik door scootmobielbestuurders aan de orde zullen komen. De cursus, onder leiding van Piet Molenaar, vindt plaats in De Batavier en duurt van 13.30 tot circa 17.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbon den. Aanmelden kan via scootmo- biel@vvn-nieuwerkerk.nl of op 0180-316000. Voor meer informatie: www.vvn-nieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Schrijvers van brieven, kaarten, gedichten, levensverhalen of dag boeken óf zij die op zoek zijn naar inspiratie zijn op dinsdag 9 juni van 11.00 tot 13.00 uur welkom in het Schrijfcafé. Plaats van handeling is grandcafé 'In den Boekenkast' aan het Stadsplein te Capelle aan den IJssel. De kosten bedragen 10,- euro; graag gepast betalen. Eén consumptie is inbegrepen. Zelf pen en papier meenemen. Aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: 06-24629573 of www.luisterennaarjezelf.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Na tionale Straatspeeldag 2009 vindt plaats op woensdag 10 juni. In het hele land worden deze dag stra ten afgesloten voor verkeer zodat kinderen veilig op straat kunnen spelen. In Nieuwerkerk organiseren Stichting Jeugdwerk Zuidpias en Speeltuinvereniging de IJsselkids in samenwerking met Winkeliersver eniging Dorrestein, Nieuwerkerkse Hockey Club 'De IJssel' en BSO Kids Care 4 Sports allerlei activiteiten op het parkeerterrein bij winkelcen trum Dorrestein. Het festijn duurt van 13.00tot 16.30 uur. Om 14.00 uur wordt de officiële opening verricht door wethouder S. van Loon. Kinderen zullen hem een map vol kleurplaten aanbieden, als mede een overzicht van de onvei lige verkeerssituaties bij hen in de wijk. Voor de kinderen zijn er aller lei spelletjes, is er een opblaasbare Pannakooi waar ze hun voetbal kunsten kunnen showen en op het 'verkeersplein' kunnen ze met skel ters en steppen een rondje rijden. Nieuw zijn een mini 'wipe-out' en een hockey-clinic. De winkeliersver eniging zorgt voor allerlei lekkernij en als suikerspinnen, krentebollen en limonade en voor de ouders is er een terrasje. De toegang is vrij. Vrij willigers zijn welkom om van deze middag een succes te maken. Voor meer informatie: marije jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De na tuur is misschien wel op haar mooist in het voorjaar, met het ontluikende groen, de voorjaarsbloemenpracht, uitgelaten vogelzang en frisse lucht. Maar nu veel vogeleitjes zijn uitge komen kan men de natuur ook in al zijn hardheid ontmoeten, want het is eten en gegeten worden, waarbij de ouders een voortdurend gevecht moeten leveren om hun kleintjes in leven te houden. Wandelaars en fietsers kunnen in het gebied, dat globaal begrensd wordt door de 's-Gravenweg, het Molenwetering- pad en het verlengde daarvan, de Oudekerkselaan en de Groenendijk genieten van een waar vogelpara dijs. De grote gevarieerdheid van het gebied vol bomen, weilanden en water, zorgt ervoor dat het veel verschillende vogels herbergt, waaronder diverse die geplaatst zijn op de Rode Lijst, een overzicht van beschermde soorten in Neder land. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was erop of eronder woensdag avond 20 mei voor het team van Nieuwerkerk F5. In de laatste com petitiewedstrijd tegen TOGB uit Berkel moest gewonnen worden om het officiële kampioenschap in hun groep te behalen. Al de inspanningen van Antonie, Bas, Bob, Colin, Darvin, Gilian, Mees, Teun en Sander werden dankzij een klinkende 5-2 thuisoverwin ning bekroond met het kampioen schap. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk heeft sinds vorig jaar een gemengde leeskring van liefheb bers van het literaire boek. Een interessante ontwikkeling, want leeskringen waren in de voorbije jaren toch voornamelijk een vrou wenaangelegenheid. Onderzoek heeft uitgewezen dat 70% van de boeken door vrouwen gelezen wordt. Mannen lezen wel, maar hun voorkeur gaat meestal niet uit naar literatuur. De bestaande gemengde leeskring, die één keer in de maand op een dinsdagavond bij elkaar komt, zou het aantal mannen per september willen ver sterken en is daarom op zoek naar enthousiaste mannen die met an dere mannen en vrouwen over de inhoud van het gelezen boek van gedachten willen wisselen. Zowel Nederlandse als buitenlandse li teratuur zal aan de orde komen. Uiteraard zijn vrouwen ook nog steeds welkom. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, want de groep moet niet te groot worden, ledereen moet namelijk zijn of haar zegje kunnen doen. Voor meer informatie: 0180-314818.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 31