f> nnp VOOR 50+ COLLECTEWEEK MAAG LEVER DARM STICHTING START 8 JUNI JUNI: MAAND SPANNENDE BOEK PR0EF-BEV0LKINGS0NDERZ0EK DARMKANKER VAN START INTERNETW0RKSH0PS OMINICUS Ca 't x/reld H.E. van der Hammen üüüuii HfSa> REQUIEM Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 UITVAARTVERZORGING SJTiTS® *..riMMMk; jkhiü Als het om vertrouwen en eerbied gaat! AANDACHT VOOR KANKER HOUTMAN PLANTSOEN CONCERTEN 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 mei 2009 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Rouwcentrum "Westhage" Kontoor: Boekweitakker 1 2743 DL Waddinxveeri Akkerweg 84, Moerkapelle Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Uitvaartverzorging - van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Ireneweg 17 - 2665 AN Bleiswijk Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd-Kind www.hevanderhammen.nl Wij verzorgen: Wilsbeschikking Uitvaarten, basistarief 2650,- euro Voordelige uitvaartverzekeringen Vakkundigheid in thuis opbaren Nazorg Heemskerkstraat 16 2665 AK Bleiswijk 0800 - 337 24 33 SPECIALIST IN GEDENKTEKENS GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Natuursteen, brons. roestvriistaal of glas. Voor ieder budget en van klassiek tot modern Dichtsbijzijnde toonzaal in de regio: Zeciwaartsewea 4a. 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 I: www.dominicusgedenktekens.nl E: zoetermeer@dominicus.nl 23 vestigingen in Nederland Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur V Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Tijdens de workshop 'Slim zoeken' wordt uitgelegd wat een zoekma chine is en hoe deze werkt. Door slim' te zoeken is het mogelijk de zoekresultaten te beperken en be tere resultaten te krijgen. Na een 'nleiding gaat de cursist zelf ach ter de computer aan de slag. In de tweede workshop maakt men ken- fis met verschillende internetgroe- Pen, zoals Hyves, in Nederland het bekendste vriendennetwerk, Jaarlijks krijgen 1600 mensen in Ne derland slokdarmkanker. Sinds 1989 is het aantal patiënten meer dan verdubbeld. Omdat deze ernstige ziekte vaak laat wordt ontdekt, is de overlijdenskans groot. Bij 70% van de patiënten is genezing niet meer mogelijk. De MNLDS gaat de strijd aan tegen slokdarmkan ker. Van 8tot en met 13 juni gaan 28.000 vrijwilligers collecteren. Het geld dat wordt opgehaald, stelt de stichting in staat wetenschappelijk onderzoek te financieren en voor lichting te geven. Slokdarmkanker is een ernstige ziekte. Van alle slokdarmkankerpa tiënten is slechts 10% vijfjaar na de vaststelling van de diagnose, nog in leven. Om deze mensen betere vooruitzichten te kunnen bieden, is wetenschappelijk onderzoek noodzakelijk. Ook geeft de Maag Lever Darm Stichting voorlichting over de risicofactoren en alarmsig nalen. De stichting heeft hier voor een speciale website met forum: WW.slokdarmkanker.info. De collectanten worden tijdens de campagne ondersteund door drie ambassadeurs: Dirk Kuyt, Heieen Hoekstra en Monique Rigter. Voet baller Dirk Kuyt verloor in 2007 zijn vader aan slokdarmkanker. In 2003 overleed Johan Stekelenburg, man van Heieen Hoekstra en voorma lig burgemeester van Tilburg.In 2004 verloor Monique Rigter haar man Wim, voormalig dj bij 3FM. De Maag Lever Darm Stichting heeft speciaal voor deze campagne een boekje gemaakt, waarin de erva ringsverhalen van de ambassadeurs en andere Nederlanders die gecon fronteerd zijn met slokdarmkanker, zijn opgetekend. Dit boekje is te vinden op: www.slokdarmkanker. info. De Rijksuniversiteit Groningen zoekt voor niet-commercieel onderzoek mensen die zelf de afgelopen zes maanden hun be handelingen voor kanker hebben afgerond. Dit onderzoek wordt gefinancierd door KWF Kanker bestrijding. Wij vragen u een in terview over de betekenis van en omgang met kanker te beluiste ren en te beoordelen. Daarnaast vult u driemaal een vragenlijst in (via internet of per post thuisge stuurd). Er zijn geen kosten aan verbonden. Wilt u er mede voor zorgen dat in detoekomstandere kankerpatiën ten geholpen kunnen worden? U kunt zich aanmelden op de web site www.rug.nl/psy/aandacht- voorkanker of bij mevrouw T.M. Brakel, telefoon 050-3636757. Weet u niet zeker of u tot de doel groep behoort of heeft u andere vragen, dan kunt u mailen naar onderzoekkwf@rug.nl Regio - In alle vestigingen van bibliotheek de Groene Venen wordt in de maand juni uitgebreid aandacht besteed aan 'de maand van het spannende boek', met dit jaar als thema 'wraak'. Een mens kan op tal loze manieren diep, diep beledigd worden, gekwetst tot op het bot. Eén gedachte houdt hem of haar dan vaak nog op de been: genoeg doening, vergelding, 'oog om oog, tand om tand'. Kortom, wraak! Gouda - Stichting Evenementen Gouda, SEG, heeft voor de komen de periode een gevarieerde con certreeks voor Houtmanplantsoen samengesteld. De reeks gaat van start op maandag 1 juni, tweede Pinksterdag, en loopt door tot het slotspektakel op 23 augustus. Nieuwditjaaris'Houtman onTour', waarbij enkele grote concerten plaatsvinden bij de Mallegatsluis, het Amsterdams Verlaat en de Bin nenplaats van de Bibliotheek. Het programma voor 2009 bevat de no dige hoogtepunten, zoals Gé Rein- ders met De Pionier, de Koninklijke Marinierskapel, Tanja Kross en The Deep River Quartet. Blind date In alle vestigingen staat voor de lezers een spannende tas met boe ken om te lenen klaar. Elke tas be vat een aantal detectives en thril lers. Welke boeken in de tas zitten ontdekt men bij thuiskomst. Digitaal moordspel: De engel van de wraak Liefhebbers van het spannende boek krijgen de kans om in de huid te kruipen van een rechercheur. Vanaf eind mei kunnen 'wannabe' rechercheurs zich aanmelden op www.misdadig.nl. De afleverin gen van het verhaal worden vanaf vrijdag 5 juni wekelijks uitgezon den op regionale televisiezenders. De rechercheurs hebben tot en met 30 juni de tijd om de dader te traceren. Wie de dader ontmaskert maakt kans op onder meer een pakket thrillerboeken of een real- life moordspel. NS-boekenleggers Voor alle volwassen leden die in juni een boek lenen ligt, zolang de voorraad strekt, een gratis NS-boe- kenlegger klaar. Met deze boeken legger kan men, onbeperkt, een 1e klas dagkaart online bestellen tot en met dinsdag 30 juni voor 22,50 euro in plaats van 78,80 per per soon. Zie www.ns.nl/eersteklas. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Regio - In alle vestigingen van bibliotheek de Groene Venen worden ln de maand juni twee workshops op het gebied van Internet georga niseerd. Deze workshops, bestemd voor 50-plussers, worden gegeven door docenten van het ID College. maar ook sociale netwerken op het gebied foto's, boeken, muziek en vele hobby's. Voor het volgen van deze workshops is enige ken nis van internet noodzakelijk. Bij beide workshops krijgt men een handleiding die mee naar huis ge nomen mag worden. Aanmelden kan aan de balie, telefonisch of via de website. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. Regio - Deze week gaat er een derde ronde van het proef-bevol- kingsonderzoek darmkanker van start in de regio's Amsterdam en Rotterdam. In totaal worden 7.500 personen in de leeftijd van 50 tot en met 74 jaar uit deze regio's uit genodigd voor deelname aan dit onderzoek. Dit onderzoek betreft een samen werking tussen het Academisch Medisch Centrum (AMC), het Eras mus MC, het Bevolkingsonderzoek zuid-west/midden-west en het Integraal Kankercentrum Amster dam (IKA) en Rotterdam (IKR). Darmkanker is na borstkanker de meest voorkomende vorm van kanker in Nederland. Jaarlijks wordt in Nederland bij ruim 11.000 mensen de diagnose darmkan ker gesteld en overlijden elk jaar 4.500 mensen aan deze ziekte. Uit internationaal onderzoek is geble ken dat de sterfte aan darmkanker verminderd kan worden door een bevolkingsonderzoek naar darm kanker. Deze vorm van kanker geeft namelijk pas in een laat sta dium van de ziekte klachten. Als deze ziekte door screening in een vroeg stadium wordt opgespoord, is een betere behandeling moge lijk. Het doel van dit onderzoek is de opkomst, uitvoerbaarheid en op brengst te onderzoeken van een screeningsprogramma voor darm kanker met een colonoscopie (inwendig kijkonderzoek van de gehele dikke darm) of een CT co- lografie (scan van de dikke darm). Ten behoeve van dit onderzoek wordt een representatieve steek proef van personen met een nor maal risico op darmkanker in de leeftijdsgroep van 50 tot en met 74 jaar in de regio's Amsterdam en Rotterdam uitgenodigd voor deel name aan dit proef-bevolkingson- derzoek. De 7.500 geselecteerde personen worden uitgenodigd op basis van postcodegebieden in de regio's Amsterdam en Rot terdam (postcodegebieden in Rotterdam, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ridderkerk). Mensen kun nen zich niet zelf aanmelden voor deelname aan het onderzoek. Deelnemers worden door middel van loting ingedeeld in één van de onderzoeksgroepen en het is niet mogelijk te veranderen van onderzoeksgroep. Het proef-bevolkingsonderzoek neemt een jaar in beslag. De resul taten worden gepresenteerd aan de Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Aan de hand van deze resultaten en de resultaten van soortgelijke andere onderzoe ken zal de overheid een beslissing nemen over de invoering van een landelijk bevolkingsonderzoek naar darmkanker. Op de websites www.dikkedarm- kankerscreening.nl en www.dik- kedarmkankerpreventie.nl is meer informatie te vinden over dit on derzoek.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 35