SJïtbbeleeuntëe act gejocftf WD-COMMISSIELID EDDY EDHARD: "IK BEN MET POLITIEK OPGEGROEID" POLDERSOUND Nusicalles bij muziekschool KOM NAAR LOOSE END! J peptalk V pagina 18 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 juni 2009 Eddie for president. Maarre...hebben presidenten niet meestal een hond? Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Po litiek iets voor saaie grijze man nen? Niet volgens VVD com missielid Eddie Edhard. Al een paar jaar zit de twintiger in de commissie Veiligheid, Financiën, Bestuur en Beheer van de ge meente Nieuwerkerk. Zijn ambi tie is doorbreken in de landelijke politiek. "Ik ben thuis met politiek opge groeid. Mijn ouders waren zelf niet politiek actief, maar het leefde wel heel erg bij ons thuis. Vooral bij mijn moeder. Zij is een echte CDA'er, terwijl mijn vader juist op de PvdA stemt. Zelf was ik al heel vroeg 'fan' van de VVD. Op de basisschool heb ik een poster van de VVD zien hangen en op een of andere manier vond die heel interessant en vanaf dat moment ben ik de VVD gaan vol gen. Ze hadden toen een stand punt, waarbij ze vonden dat er meer vrije dagen moesten komen en daar was ik het natuurlijk mee eens. Vanaf dat moment ben ik niet meer van dat pad afgewek en." Eddy voelt zich nog steeds thuis bij de VVD. "Het is een echte volkspartij en dat past goed bij mij. Ik ben een vrijdenker en best conservatief en rechts, dus dan kom je toch bij de VVD uit." In eerste instantie was Eddy meer op de landelijke politiek gericht. Gaandeweg is de politiek die di cht bij de mensen staat hem meer gaan aanspreken. "Ik was lid van de VVD en heb er zelfs stage gelopen. In het begin moest ik erg omschakelen van de landeli jke naar de lokale politiek, maar nu vind ik het erg leuk. Het is be langrijk om iets te kunnen betek enen voorde mensen in je omgev ing. Alles gaat over mensen die je daadwerkelijk kent en je hoort ook als het slecht gaat. Daar kan ik me soms heel druk om maken, maar het leuke is dat bijvoorbeeld je buren dat ook doen. Bij de lan delijke politiek is het veel meer een 'ver van mijn bed show'. Ook de komende periode wil Eddy graag doorgaan in de nieu we gemeente Zuidpias. "Ik sta op de elfde plaats op de lijst en van daaruit wil ik me verder gaan pro fileren, maar ik kijk ook al naar de toekomst. Daarbij moet je wel realistisch blijven, want je hebt eerst ervaring nodig om verder te komen. Ik heb bij de VVD een landelijke masterclass gedaan en daar heb ik veel mensen leren kennen, wat erg belangrijk is. Daarnaast wil ik volgend jaar po liticologie gaan studeren." Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool start in september met een musicalklas. Onder leiding van docent An drea van Schie leren de cursisten diverse basisvaardigheden op het gebied van zang, dans en spel. De cursus, met als thema 'Spotlight', bestaat uit tien lessen en wordt afgesloten met een presentatie die door de leerlingen zelf zal worden vormgegeven. Andrea van Schie heeft als theater docent, regisseur en choreograaf onder meer gewerkt voor Joop van den Ende en onlangs heeft zij nog saxofoon gespeeld tijdens de voorstellingen van Tineke Schou ten. Voorts is Andrea regisseur bij het Wijktheater Delft. Voor vrijdag 12 juni wordt in de aula van de muziekschool van 19.3C tot 20.30 uur een proefles georga niseerd voor jongeren van 10 tot 18 jaar. De toegang bedraagt 5, euro. Voor meer informatie: www. muziekschoolnieuwerkerk.nl. Waddinxveen - Apothekers en huisartsen krijgen regelmatig te maken met jongeren die om de an ticonceptiepil komen vragen. Uit landelijk onderzoek blijkt dat een groot deel van de jongeren die sek sueel actief is niet altijd een con doom gebruikt (ongeveer 30%). Veel jongeren lopen hierdoor de kans om soa op te lopen. Jaarlijks krijgen meer dan 100.000 mensen in Nederland een soa. Meer dan eenderde van deze patiënten is tussen de 15-24 jaar. Als proef is bij een aantal apotheken, waar onder Escura Apotheek Kerkweg- West, een informatiepakketje af te halen dat een ansichtkaart bevat met een verwijzing naar de Sense- website, een folder over soa, een kenniskraslot, een Sense-condoom en een begeleidend briefje. De proef is 1 juni van start gegaan en duurt een halfjaar. Daarna zal geëvalueerd worden of een derge lijke manier van seksualiteitsvoor- lichting via de apotheken effectief is en ingezet kan worden bij meer apotheken in de regio. Uit eerde re projecten elders in Nederland kwam onder meer naar voren, dat jonge vrouwen de informatie be langrijk vinden en dat zij het een goed initiatief vinden een derge lijk pakketje via de apotheek te kunnen krijgen. Reeuwijk - In jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 worden voor de komende tijd tal van activiteiten georganiseerd. Soosmiddagen voor jongeren tot 16 jaar zijn er op vrijdag 5, 12 en 19 juni van 15.30 tot 17.00 uur. Op vrijdagavond 5 juni is er een 'Alternatieve rockavond' voor jongeren vanaf 12 jaar. Het feest duurt van 20.00 tot 03.00 uur. Op vrijdag 12 juni van 20.00 tot 23.00 uur MZZL, lekker local chillen en voor zaterdag 13 juni staat van 20.00 tot 23.30 uur een avond voor jongeren van 10 tot en met 15 jaar op het programma. Op zaterdag 20 juni is er van 21.00 tot 01.00 uur een hip hop en rap event met medewerking van Re- present. Voor meer informatie: 06- 12839280 of www.loose-end. nl onder de rubriek Y.L.E. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Jeugdwerk Zuidpias kreeg vo rige week het goede nieuws te horen dat het Oranje Fonds 25.000,- euro beschikbaar stelt voor het nieuwe, in de zomer op te leveren, multifunctionele jongerencentrum. Het pand wordt casco opgeleverd en de gemeente heeft Stichting Jeugdwerk Zuidpias, als hoofdgebrui ker van het pand, gevraagd de inrichting van het pand te realiseren. Meerdere bedrijven en fondsen zijn door de stichting benaderd voor sponsoring om voldoende financiële middelen te werven voor aan schaf van benodigde materialen en om uit te besteden wat zelf niet gedaan kan of mag worden, zoals keukeninrichting, verlichting en kantoormeubilair. Het nieuwe pand zal onder meer beschikken over een multifunctione le activiteitenruimte, twee repetitie- dan wel kleedruimtes, een grote keuken, kantoorruimte, een balie met garderobe, een klusruimte, een grote zaal en een kroeg. Het activiteitenaanbod kan hierdoor worden uitgebreid met onder andere kookworkshops, extra repetitiegelegen heid voor bands, dans- en theatergroepen, een internetcafé, huis werkbegeleiding en creatieve workshops. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor zaterdag 19 september van 11.00 tot 19.00 uur in het Essepark het spektakel 'De Middeleeuwen in Nieuwerkerk a/d Greppel'. Een dag vol amusement voor jong en oud waar ridders weer tot leven komen. Op het program ma staan onder meer een Middeleeuwse braderie, diverse shows en op tredens. Onder meer te zien op PolderSound: Preface Fastrock, een rockformatie met leden uit Niewerkerk en Capelle aan den IJssel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het Raadhuisplein kan je zaterdag 6 juni van 14.00 tot 23.00 uur 'uit je dak te gaan' tijdens de diverse optredens van PolderSound. Negen live bands zullen deze dag het podium betreden. Ondertussen staat het team van Vedj klaar met een lekker broodje hamburger, een pilsje of iets fris. Ook aan de Kidz wordt deze dag gedacht. Met onder meer suikerspinnen en spelletjes zullen zij worden bezig gehouden. De toegang is vrij. Line up: 14:00 uur New Perspective, 15:00 uur Shoo Gar, 16:00 uur Musical Balance, 17:00 uur Nothing in Common, 18:00 uur Preface, 19:00 uur Backstabbers, 20:00 uur Coolsingles, 21:00 uur Cradle en 22:00 uur Waardeloos. Barbera Stam is op zoek naar een Middeleeuwse act. Barbera Stam, organisator van deze dag, is op zoek naar een Mid deleeuwse act, nu het gezelschap O Widoeghe onverwacht heeft afge zegd. Ridders, heksen, pottenbak kers of andere acts wordt gevraagd contact op te nemen via 06-16647911 of barbera.vedj@gmail.com.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 18