PutyourtKUHtsto toe (Otoen Open) AP Hef Hart van Holland Scholicrenpancl VOETBALLEN DOE JE ZO... HiP-HOP EN KROEG IN TAVERNA ipMonci y Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 juni 2009 pagina 19 Waddinxveen Bij voetbalvereniging Waddinveen werd vorige week een voetclinic gehouden voor meisjes De clinic stond onder leiding van vrouwelijke voetballers van FC Utrecht, waaronder Lesley Landweer (ex-Wad- dinxveen), Tula de Wit (ex-Olympia) en Monique van Veen. 35 Meisjes in de leeftijden van tien tot achttien jaar werkten een intensief programma af. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Streetdancers van Explosion zullen op «terdag 6 juni tijdens het muziekspektakel 'PolderSound' om 14.45 uur en om 16.45 uur een spetterend optreden verzorgen. Stelling: Twee weken geleden is het eindexamen weer begon nen. Merk je daar zelf veel van op school, zie je veel zenuwachtige leerlingen of gelden er speciale regels? Door Marlonneke Willemsen Bob van der Wende (17 jaar) uit Zevenhuizen: "Door de eindexamens hebben we op dit moment heel veel lo kaalwisselingen, maar verder merken we er niet veel van. We mogen niet naast de gymzaal les hebben, omdat daar de examens afgenomen worden en dat dan te veel stoort, dus moeten we naar een ander lokaal. Verder zien we de eindexamengangers nauwe lijks. Als wij pauze hebben zijn zij met hun examens bezig of heb ben ze vrij. Ik vind het wel fijn dat er nu examens zijn. In de aula is het veel rustiger, omdat er een hele leergang weg is. Dat is ook wel eens prettig. Chelsie Rupke (14 jaar) uit Waddinxveen: "Ik merk veel van de eindexa mens, want er zitten een aantal vriendinnen van mij nu midden in de examens. Ik krijg er dus best veel van mee. Ze zijn niet echt zenuwachtig, maar je merkt dat het wel spannend is. Ik vraag re gelmatig hoe het gegaan is en dan krijg je echt hele verhalen. Op school merken we er verder niet veel van. We kunnen alleen niet in de gymzaal, omdat daar de examens zijn, dus moeten we naar het hockeyveld. Dat is op zich niet zo erg, want met mooi weer hadden we daar anders ook gym gehad." Bas Klever (12 jaar) uit Boskoop: "We merken bij ons op school best veel van het eindexamen. De gymzaal wordt gebruikt voor de examens, waardoor we buiten moeten gymmen. Als het regent is dat een nadeel, dus dan vervalt de gymles meestal en gaan we iets leuks in de aula doen. Verder is er een bepaald gedeelte van de school, waar briefjes op de muren en de deuren hangen dat we stil moeten zijn in verband met de examens, maar dat vind ik ook wel logisch. Van de zenuwen van de eindexamenkandidaten heb ik nog weinig gemerkt." Nieuwerkerk aan den IJssel - In Ta- verna wordt voor zaterdag 13 juni een 'Hip Hop-dj avond' georga niseerd. Hiphop is een levensstijl, maar is vooral bekend als muziek stijl. Ze is ontstaan in de jaren '70 van de vorige eeuw in met name de Bronx in New York. Deur open vanaf 21.00 uur. De toegang is vrij. Bijkletsen en muziek luisteren kan op woensdag 10 juni in het Bruin- café. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zesde editie van Urban Open Air stond op 30 mei wederom in het teken van skaten, graffiti, free running, breakdance, streetsports en rap. Het event, dat dit jaar in het teken stond van Tibet, werd afgesloten met een breakdance- battle waar de vonken vanaf vlo gen. Het festival ging van start met een wervelende show van FDC (Fabu lous Dance Crew). Daarna kon het publiek zich vermaken bij de skate en graffiti battle. Het junior demo team van Stichting Skateland ver zorgde een demo volop stunts. Vervolgens lieten de 'free run ners' van X-Move zien dat je ook goed kunt stunten zonder skates. Uitgangspunt van free running is om zo sierlijk mogelijk van A naar B te gaan. Deze jongens maakten gebruik van de skate- attributen om met halsbrekende toeren over het veld te 'rennen', compleet met salto's, grote sprongen en flips. In de middag werd er opgestreden door diverse rappers.De Tibet Sup port Groep Nederland was aanwe zig met een kraam en had tevens Rotterdam - In Outland wordt voor zaterdag 4 juli van 23.00 tot 05.00 uur de volgende editie van 'Het Foute Feest' georganiseerd. Foute decors, foute mensen in foute out fits en foute DJ's die foute muziek draaien zorgen voor een ontzet tend foute sfeer. In een zes uur durend spektakel zullen de meest foute hits van vroeger en nu de revue passeren. Ben jij fout? Heb je foute vrienden? En hou je van foute muziek? Dan mag je dit niet missen! Uit je dak gaan op 'Daddy Cool' van Boney M., lekker meezingen met 'Ademnood' van Linda, Roos Jessica, of de dansvloer onveilig maken op de Vengaboys, René Fro- ger en Captain Jack. Tijdens deze avond zal niemand er gek van op kijken als je zoete witte wijn met een rietje drinkt, elke avond GTST kijkt of de voorzitter van de fan club van Dries Roelvink bent. Steel de show met een roze zonnebril en Afro-pruik op je hoofd, trek je Heidi-outfit uit de kast of verbluf iedereen met een pinguïnpak, al les kan en mag! Karaoke Kelder Nieuw dit jaar is de 'Karaoke Kel der'. De kelder van Outland zal worden omgetoverd tot de place to be voor opkomend Idols-talent en wannabe X-factor deelnemers. zorg gedragen voor de aankleding van het terrein; Tibetaanse vlag getjes en schitterend beschilderde doeken met afbeeldingen van Boeddha sierden het IJsselpark. Ook Amnesty International was aanwezig, om het thema 'mensen rechten' te ondersteunen. Het event werd afgesloten met de breakdancebattle. De crews 'Stylez Confidential', 'Showroom Dum mies', 'One of a kind' en de Groove- kings gingen de strijd met elkaar aan op de dansvloer. Het was de organisatie weer gelukt om deze top demonstratieteams binnen te halen voor de battle. Breakdance is de laatste tijd steeds populairder geworden, o.a. door programma's als 'Holland's got Talent', waar de Groovekings in de finale stonden. Stichting Jeugdwerk Zuidpias en Stichting Skateland kijken tevre den terug op een geslaagd event. Volgend jaar weer, en graag met hetzelfde stralende weer! Kom naar de karaoke kelder en zing mee met de foutste hits die je maar kunt bedenken! De toegang bedraagt 10,- euro in de voorverkoop en 15,- euro aan de deur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle vestigingen van de Free Re cord Shop en Primera of via www. hetfoutefeest.com. Voor meer informatie: www.uno- modo.nl of www.outland.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 19