Ik win nooit wat! EINDELIJK VEILIG OVERSTEKEN BIJ SPEELTUIN DE IJSSELKIDS LUUK VAN DER KROFT TWEEDE BIJ DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN KICK-OFF BRAINS FEEST STRAATSPEELDAG IN D0RRESTEIN www.hartvanholland-online.nl KIDSDISCO IN TAVERNA Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 juni 2009 pagina 25 Nieuwerkerk aan den IJssel - Bijna een jaar na de handtekeningen ac tie voor een betere verkeersveiligheid rondom speeltuin De IJsselkids lijkt er nu definitief een oplossing voor het probleem te komen. Het college van b en w is akkoord gegaan met achttien extra parkeer plaatsen en twee wegversmallingen. Door Marlonneke Willemsen De voorzitster van de speeltuin vereniging, Nel van Rijn, over handigde al in juli vorig jaar een petitie met daarin meer dan vijf honderd handtekeningen aan wethouder van Loon. Het bestuur was van mening dat de bestaan de verkeerssituatie te gevaarlijk was, aangezien de kinderen door de struiken slecht zichtbaar wa ren en er op de weg te hard werd gereden. In eerste instantie dacht de gemeente met het aanleggen van een voetgangersoversteek plaats en een parkeerverbod aan beide zijden van de Kleinpolder- Eindelijk veilig naar de speeltuin. laan het probleem te hebben op gelost. Na overleg met de politie en het bestuur van de speeltuinver eniging is echter besloten om achttien extra parkeerplaatsen aangelegd, waardoor ook het parkeerprobleem bij de speeltuin wordt opgelost. Daarnaast komen er twee wegversmallingen en een doorsteek door de heg, waardoor ook de bereikbaarheid van de speeltuin voor hulpdiensten en leveranciers vergroot wordt. Maasdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het park van TV Putters- hoek in Maasdam werden tijdens het pinksterweekend de jaarlijkse jeugddistri etsten niskampioen schappen van het district Rotter dam gespeeld. Luuk van der Kroft van TC Nieu werkerk behaalde in de categorie t/m 12 jaar de tweede plaats. In een lijst van 32 wist hij gemakkelijk de finale te bereiken. Hij verloor op het zeer winderige, nieuwe tennispark van Puttershoek in de finale van Guus Koevermans, zoon van oud proftennisser Mark Koe vermans. Na een moeizaam begin voor Van der Kroft in de eerste set werd de tweede set een ware titanenstrijd (beide jongens ston den al meerdere malen tegenover elkaar) maar ging op het laatste moment de tweede set ook naar Koevermans (6-0 7-5). In de categorie 14 en 16 jaar waren ook successen voor TCN want Fre- derique van der Kroft (t/m 14 jaar) en Jasper Lindeman (t/m 16 jaar) stonden in de halve finale e. Naast deze deelnemers waren ook TCN jeugdspelers Arianne de Winter, Freek Hoogeveen, Tom Moonen Doe mee aan de prijsvraag, winnen was nog nooit zo eenvoudig en Just van der Kroft actief op het toernooi. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Taverna aan de 's-Gravenweg wordt voor vrijdagavond 12 juni een kidsdisco georganiseerd voor kinderen van de basisschool. Vaste dj Quinten verzorgt deze avond de muziek. Er is extra toe zicht door volwassenen. De toe gang is vrij. De disco duurt tot 23.00 uur, maar eerder ophalen is mogelijk. Getuigerioproep via stoepbord en beeldscherm Nieuwerkerk aan den IJssel - In het onderzoek naar de overval op het paardenpension aan de Hoofdweg Zuid zet de recherche van het district Gouwe IJssel een stoepbord met een getuigenop- roep in. Daarnaast wordt de ge- tuigenoproep getoond op een beeldscherm bij het Shell Tanksta tion aan dezelfde weg. Op deze manier hoopt de recherche per sonen te bereiken die meer weten over de overval. Donderdag 14 mei vond de over val plaats op de woning die naast het paardenpension is gevestigd. Omstreeks 12.30 uur belden twee overvallers bij de woning aan. Op het moment dat de deur werd opengedaan duwden zij met ge weld en onder bedreiging van een vuurwapen de bewoner de woon kamer in. Doordat de bewoners zich echter verweerden wisten zij te ontkomen aan de greep van de overvallers. De overvallers ko zen er op dat moment voor om te vluchten. De twee daders renden weg in de richting van het fietspad War- moezierspad. Daarna zijn ze in de wijk Parkzoom gesignaleerd. Ze zouden voor het laatst gezien zijn in de buurt van de Luxemburg- sezoom richting Hoofdweg Zuid. De politie is een onderzoek ge start en vraagt personen die in formatie hebben over deze over val zich te melden. Dit kan op het politiebureau in Nieuwerkerk aan den IJssel aan het Raadhuisplein 50 of via het algemene telefoon nummer 0900-8844. Getuigen die anoniem willen blijven kunnen bellen naar 0800-7000. Voor meer informatie: http:// www.hartvannederland.nl/pro- grammagemist Diefstal lege flessen Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zaterdagavond 30 mei omstreeks 18.15 uur gezocht naar de dief van driehonderd lege flessen. De flessen waren buitge maakt op de losplaats van een supermarkt aan de Reigerhof. Medewerkers van de supermarkt hadden de diefstal gezien en het kenteken van de wegrijdende auto genoteerd. De politie heeft direct na de mel ding van de diefstal met diverse eenheden de omgeving afgezocht naar de auto. De eigenaar van de auto meldde zich omstreeks 20.00 uur zelf en is door de politie aan gehouden. Hij verklaarde de auto te hebben uitgeleend aan een kennis en ontkende betrokken heid bij de diefstal. Hij wist wel te vertellen waar de flessen lagen en deze zijn door de bedrijfsleider opgehaald. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leerlingen van de basisschool die vorige week deelnamen aan de sportweek, werden tijdens het pauzeprogramma getrakteerd op een demonstratie van breakdance, basketbal en gym. Deze demon straties waren een voorproefje van het nieuwe seizoen van BRAiNS, dat in september van start zal gaan. Het brede school project BRAiNS, uitgevoerd door Stichting Jeugdwerk Zuidpias, omvat een breed activiteitenaanbod waar alle leerlingen na schooltijd aan mee kunnen doen. Na de zomer zal de nieuwe activiteitenbrochure op de scholen worden uitgedeeld. Gymdemonstratie van BRAiNS. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nationale Straatspeeldag 2009 vindt plaats op woensdag 10 juni. In het hele land worden deze dag straten afgesloten voor verkeer zodat kinderen veilig op straat kunnen spelen. In Nieuwerkerk organiseren Stichting Jeugdwerk Zuidpias en Speeltuin vereniging de IJsselkids in samenwerking met Winkeliersvereniging Dor- restein, Nieuwerkerkse Hockey Club 'De IJssel' en BSO Kids Care 4 Sports allerlei activiteiten op het parkeerterrein bij winkelcentrum Dorrestein. Hetfestijn duurt van 13.OOtot 16.30 uur. Om 14.00 uur wordt de offici ële opening verricht door wethou der S. van Loon. Kinderen zullen hem een map vol kleurplaten aan bieden, alsmede een overzicht van de onveilige verkeerssituaties bij hen in de wijk. Voor de kinderen zijn er allerlei spelletjes, is er een opblaasbare Pannakooi waar ze hun voetbalkunsten kunnen sho wen en op het 'verkeersplein' kun nen ze met skelters en steppen een rondje rijden. Nieuw zijn een mini 'wipe-out' en een hockey-dinic. De winkeliersvereniging zorgt voor al lerlei lekkernijen als suikerspinnen, krentebollen en limonade en voor de ouders is er een terrasje. De toe gang is vrij. Vrijwilligers zijn welkom om van deze middag een succes te maken. Voor meer informatie: marije@ jeugdwerkzuidplas.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 25