f GROTE KUNST VERBINDT KLEINE DORPEN AFSLUITING T0ERIT Al 2 BIJ Z0ETERMEER CULTUREEL ZEVENHUIZEN- MOERKAPELLE IN KAART a ACTIVITEITEN-AGENDA "rVFMH' "tfm.MOERKAPELLE f *1*1 Zevenhuizen 013il Verlaat ROMMELMARKT LEKKER DANSEN EN GYMMEN BIJ TARZAN/ JAZZTAR DIERENCENTRALE NEDERLAND Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 juni 2009 pagina 5 Door Marianne Fortuin Moerkapelle - 'Grote kunst ver bindt kleine dorpen'; deze slogan sierde het mapje met zestien kunst- kaarten, dat wethouder Frank Hel sloot van Kunst en Cultuur op 30 mei van Peter Blok kreeg aange boden. Diverse kunstenaars van Kunstenaarsgroep 'Rondje Kunst' uit Zevenhuizen en Moerkapelle waren hierbij aanwezig en dit was gelijk het startsein voor Pinkst Art, waarbij kunstenaars uit Moerka pelle, Zevenhuizen, Nieuwerkerk en Moordrecht hun atelier tijdens het Pinksterweekend openstellen voor bezoekers. In het atelier van Peter Blok, die als hobby de boekbindkunst be oefent, werd gedemonstreerd hoe het mapje voor de kunstkaarten is vervaardigd. Peter Blok: "Het is gemaakt van Zaans Bord, geschept papier van de enige nog werkende papiermolen De Schoolmeester in de Zaanstreek. We doen om het andere jaar mee met Rondje Kunst vanwege de financiën. Door de bijdrage van de gemeente konden we ook dit jaar meedoen en van het geld hebben we vijfhonderd mapjes met kaarten bekostigd. De kaarten zijn hier in Moerkapelle -'jfe Wethouder Frank Flelsloot krijgt van Peter Blok een mapje met kunstkaarten aangeboden. gedrukt en door ons in de mapjes gedaan, die in dit atelier gemaakt Ingrid Bovekerk in haar atelier. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com offieochtenden Herv.Centrum 1 okt. Joke Verweert en 26 nov. Greta Rietkerk. Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. Speel-o-theek Beestenboel; geopend di en do in Sam Sam, Lange Zijde 9; voor meer informatie: www.beestenboel-zevenhuizen.nl. - Avondvierdaagse: 8 tot en met 12 juni De Zevenster Lunch.restaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) De Zeven Muzen In de maand juni tentoonstelling tekeningen van leerlingen Diet Alblas (kinderen) in de bilbliotheek; 27 juni Grote Avond 17.00 uur Ontmoetingskerk Thema 'samen'. 21 november Ontmoetingskerk: amateur muziekavond. De kleine Trompetter 6 juni slagwerkconcert Swanla; 11 juni avondvierdaagse Nesselande; 12 juni avondvier daagse Zevenhuizen; 4 sept Night of Harmony Dorpsplein Harmonie en afslag 9; 5 sept oogstfeest Dorpsplein; 30 okt. voorspeelavond jeugd Swanla; 21 nov sinterklaas intocht (Pietenband); 28 nov jaarconcert Swanla (Harmonie en afslag 9); 19 dec. kerst concert Zevenster; - 24 dec kerstzangdienst Herv Kerk (harmonie). ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan- 'a vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten: 5 en 19 juni; 3 en 17 juli; 7 en 21 aug.; 18 sept BE VlfltKAP -Soos: Toneelrepetitie: maandag 20.00 uur; Boksen jeugd, woensdag 16.30-17.30 en 17 30-18.30 uur; Boksen volwassenen: 19.30 - 20.30 uur. Kaarten: Boksen jeugd woensdag 17.30-18.30 uur; Ouderen 19.30-20.30 uur - 2a 6 juni inloopmiddag 16.30 - 18.00 uur; 18 19 en 20 juni beachvolleybaltoernooi; 2a 4 juli inloopmiddag 16.30 - 18.00 uur; za 30 aug buurteten volgens franse tradi tie; za 31 okt Vierkap omgetoverd tot eetcafé; za 12 dec Kerstmarkt. '«-rkapelle - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - Soos. iedere 2de dond. van de mnd. 9.30 u - 11.30 u Dorpshuis Op Moer 14 mei. - Seniorenreis: donderdag 28 mei 2009 - Iweede kans winkel: iedere zaterdag 9.30-12.30 uur: rommelmarkt naast herv. kerk; 12 september Open monumentendag met grote zendings/rommelmarkt rondom herv. kerk. - Tweede kans schuurverkoop iedere zaterdag 9.30 - 12.30 u. Abr. Kroesweg 17 zijn." Blok heeft de bovenstaande slogan samen met Ineke van der Vlugt en Ingrid Bovekerk bedacht. Wethouder Frank Helsloot sprak de aanwezigen toe: "In mijn studen tentijd heb ik me ook even bezig gehouden met papier scheppen en boekbinden, maar natuurlijk niet op dit niveau en van deze kwaliteit. Ik heb hier echt bewondering voor. Ik ben heel blij dat jullie aan Pinkst Art meedoen. De gemeente heeft financieel bijgedragen, maar jul lie doen het werk. Het komt uit de mensen zelf, dat zie je in de kunst. Iemand doet het vanuit zijn hart, dat spreekt mensen aan. Leuk, dat jullie van onze bijdrage deze kaar ten gemaakt hebben." Samenwerking Ineke van der Vlugt, één van de kunstenaars, over samenwerking met kunstenaars uit de andere ge meenten, die straks de gemeente Zuidpias gaan vormen: "Vorig jaar is al gevraagd of we in Nieuwerkerk mee wilden doen. Dat is op klei ne schaal ook gebeurd. Afgezien daarvan moet het dorp Moerka pelle een beetje meer gaan leven. Daarom hebben we destijds het Rondje Kunst opgezet. Wat de vorming van gemeente Zuidpias betreft: dat was hoe dan ook ge beurd." Haar dochter Ingrid Bo vekerk, eveneens kunstenaar: "Bij 'Kom in de kas' werken we ook al samen, dan staan we als groep bij elkaar te schilderen. Ik vind het leuk om contacten te hebben met andere kunstenaars, bijvoorbeeld uit Nieuwerkerk." De mapjes met kunstkaarten zijn uitgereikt aan bezoekers van de ateliers. Regio - In verband met asfalte- ringswerkzaamheden wordt de toerit Zoetermeer-Centrum (6) van de A12 aan de linkerzijde richting Den Haag tijdelijk voor alle ver keer afgesloten van woensdag 3 juni 23.30 uur tot donderdag 4 juni 05.00 uur of zoveel langer of kor ter als noodzakelijk. Het verkeer komende van Zoe termeer-Centrum en gaande in de richting van Den Haag wordt omgeleid via de Zuidweg/toerit Zoetermeer (7). Bij slechte weers omstandigheden kan het werk uit gesteld worden. Voor meer informatie: 070-3378643 of dzh-verkeerslokethaaglanden@ rws.nl. Oud Verlaat - In een overvol cul tureel centrum Orion kreeg wet houder Mies te Meij op vrijdag 29 mei door christelijke basisschool De Nessevliet de culturele kaart aangeboden. De culturele kaart is een plattegrond van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle met daarop, naast de Nessevliet, de instellingen en personen die op het culturele vlak in de gemeente werkzaam zijn. Zevenhuizen - De hervormde gemeente houdt op zater dag 6 juni 2009 van 9-15 uur grote verkoopdag van rom melmarktspullen bij de loods aan de Wilgenlaan 2 in Zeven huizen. Kleinmeubelen, tuingereed schap, boeken, huishoudelijke spullen, aardewerk, glaswerk, elektrische apparaten en lam pen, speelgoed, koffers en tassen, bloempotten en rieten manden zullen te koop wor den aangeboden. Ook zal HoverAid, een orga nisatie die met een hovercraft hulp verleent aan mensen in zeer slecht bereikbare gebie den, aanwezig zijn om over haar werk in Madagaskar te vertellen. Moerkapelle - Dans en gym- liefhebbers zijn bij gymnas tiekvereniging Tarzan/Jazztar van harte welkom. Zij kunnen zelfs nog even gebruik maken van een aantrekkelijke kennis makingsaanbieding: zes les- sennaar keuze voor tien euro. Op maandag wordt er van 20.30 tot 21.30 uur een heren conditietraining gehouden. Op dinsdag zijn er lessen vanaf 15.30 tot 22.00 uur. Er wordt die dag gegymd, gedanst en gesprongen door meisjes van 6 tot en met 11 jaar. Ook dames kunnen deze dag terecht voor conditietraining en er is voor zowel dames als heren een uurtje toestelturnen. Op don derdag is er ouder- en peuter- gym, 50+ gym, kleutergym en jongensgym. In de avonduren is er aerobics voor zowel juni oren als senioren. Alle lessen vinden plaats in de sportzaal van Dorpshuis Op Moer. Belangstellenden zijn welkom eens een kijkje te komen ne men. Voor meer informatie over lestijden en prijzen: jose@ tonmatze.nl Vermist Kater, zwart, zonder wit, flinke kat, Middelweg Moordrecht; Poes, schildpad, witte voeten en buik, Zuiddijk Boskoop; Kater, zwart, witte bef, buik en sokken, zwarte vlek op buik, leplaan Waddinxveen. Gevonden Reu, kruising, gestroomd, is gechipt, Waddinxveen; Reu, shih-tzu x, zwart, met witte aftekeningen, geschil ferde vacht, beschadigde ogen, Overslag Boskoop; Reu, heidewachtel, bruin-wit, halsband met naam in steen tjes, A 12 Zevenhuizen/Bleis- wijk; Reu, duitse herder, is gechipt. Meidoorn Nieuwerkerk; Kater, rood, zonder wit. Eerste Tochtweg Nieuwerkerk; Kat, zwart, met witte afteke ningen, Tweemanspolder Ze venhuizen; Reu, kruising, zwart, mist stuk van oor, Zuidplaslaan Wad dinxveen; Kater, zwart, witte snuit, po ten en staartpunt, Zuidkade Boskoop; Kater, zwart, witte bef, sok ken voor, poten achter en wit naast neus, Coenecoop Wad dinxveen; Kat, britse korthaar x, grijs beige, schuw, Coenecoop Waddinxveen Dwergpapegaai, groen, rode kop, Goudserijweg Boskoop. Voor meer informatie: 0186- 601199 of www.dierencen- trale.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 5