merfeest ALGEMEEN BELANG TEGENOVER INDIVIDUEEL BELANG BIJ BESPREKING BESTEMMINGSPLANNEN ZOMERAVONDCOMPETITIE ZEVEN DWERGEN VIEREN ZOMERFEEST VEELZIJDIGE SLAGWERKERS SLAAN ER SUCCESVOL OP LOS TAIZEVIERING OPBRENGST C0LLELCTE EPILEPSIE FONDS ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE HENGELSPORT A KERKDIENSTEN ZONDAG 14 JUNI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 juni 2009 pagina 11 Zevenhuizen - Er waren commissieleden die boodschappentassen nodig hadden voor het meenemen van het pak papier dat vorige week dinsdag in een extra commissievergadering werd besproken. Het was tekenend voor de grote complexiteit van het te behandelen onderwerp. Centraal stonden drie bestemmingsplannen die op 16 juni door de raad moeten worden aangenomen. Duidelijk werd dat het algemeen belang nogal eens in botsing kwam met het individuele belang. Door Elias van der Plicht De extra commissievergadering was belegd om de indieners van zienswijzen op de bestemmings plannen Zuidpias West, Zuidpias Het Nieuwe Midden en Zuidpias Noord de kans te geven hun visie aan de commissieleden voor te leg gen Van die gelegenheid maakten ruim twee dozijn insprekers ge bruik. Tot één van hen behoorde de heer Van der Spek, eigenaar van de groente- en fruitwinkel aan de Bre- deweg nabij de A12. Hij vertelde de commissieleden dat zijn ouders op die plek in 1965 begonnen wa ren met de verkoop van groente en fruit. Vanaf begin jaren zeventig werden ook kaas en levensmidde len in het assortiment opgenomen. Zo'n veertig jaar vindt zodoende detailhandel plaats, een situatie die formeel echter niet volgens de regels is. Voor het op de markt brengen van levensmiddelen is een wijziging van het bestemmingsplan Zuidpias Nieuwe Midden nood zakelijk. Van der Spek liet weten dat de gemeente de toezegging had gedaan om het bestemmings plan hiervoor aan te passen, maar deze belofte is niet nagekomen. Hij vroeg de commissieleden om er alsnog zorg voor te dragen dat er detailhandel mag plaatsvinden op zijn grondgebied. "Mijn belangen zijn ondergesneeuwd, maar ik sta hier ook voor het algemeen belang aangezien wij per week meer dan drieduizend klanten hebben," al dus Van der Spek. En dat was nu juist de crux. Vanuit het college werd aangegeven dat Waddinx- veen een klacht heeft ingediend bij Zevenhuizen-Moerkapelle. Er zouden zoveel mensen bij Van der Spek inkopen doen, dat er sprake is van een koopkrachtzuigende werking vanuit Waddinxveen. Bo vendien zou geen sprake kunnen zijn van een formalisering van de detailhandel aangezien dit toe komstige ontwikkelingen in het gebied in gevaar kan brengen. Oude rechten eerbiedigen De heer Verboom, tuinder aan de Zuidelijke Dwarsweg, maakte de vergelijking met een museum, waar de museumstukken gecon serveerd worden: "Ook wij wor den geconserveerd. We kunnen ons niet verder ontwikkelen." Graag zou Verboom zijn bedrijf willen uitbreiden van twee naar drie hectaren grond, maar in het bestemmingsplan Zuidpias Nieuwe Midden is hier geen ruimte voor vrijgemaakt, terwijl hij enkele ja ren geleden wel leges had betaald voor uitbreidingsmogelijkheden, maar door omstandigheden des tijds niet aan uitbreiding van zijn bedrijf is toegekomen. Wethouder Te Meij beargumenteerde dat ech ter geen recht is ontstaan op de bouwvergunning. Dick Bac (SGP) kon daar niet mee leven: "Er zijn vele van dit soort zaken, waarbij de oude situatie wordt ingehaald door een nieuwe situatie. We moe ten consequent zijn en oude rech ten eerbiedigen. Meerdere com missieleden waarschuwden voor het conserverende karakter van het bestemmingsplan. Arie Bie- mond (CDA): "Het risico bestaat dat bedrijven hierdoor uit de regio wegtrekken, waardoor verromme ling kan ontstaan." Huis onverkoopbaar Een andere inspreker die zijn be klag deed was de heer Van der Drift, woonachtig aan de Brede- weg. Hij maakte de commissie duidelijk dat hij in Moerkapelle was komen wonen vanwege zijn behoefte aan vrijheid, rust en een groot tuinoppervlak. Al deze zaken komen nu in gevaar, zo be weerde hij. Tot voor kort was hem altijd voor ogen gehouden dat in de lintzone niet gebouwd zou mo gen worden. Het nieuwe bestem mingsplan Zuidpias Noord maakt echter de komst van kleinschalige industrie mogelijk. Bovendien zou de komst van een fietspad kunnen betekenen dat een gedeelte van zijn grondgebied onteigent wordt. Van der Drift liet weten dat het Zwaard van Damocles boven zijn hoofd hangt, waardoor zijn huis wellicht onverkoopbaar wordt. De voorbeelden van Van der Spek, Verboom en Van der Drift stonden symbool voor het algehele beeld dat tijdens de commissievergade ring zichtbaar werd. Maar al te vaak botste het algemene belang met het individuele belang. Wet houder Te Meij gaf aan dat niet voorkomen kon worden dat het algemeen belang in conflict komt met het individuele belang. Ze wees erop dat de gemeente in die gevallen waarin het individuele belang in de knel komt zo zorg vuldig mogelijk zal handelen en waar mogelijk compensatie geeft voor de geleden schade. Verschil lende insprekers en commissiele den wezen erop dat er de nodige kanttekeningen te plaatsen zijn bij het zorgvuldig optreden van de gemeente. Het schortte met name aan de communicatie en een secure beantwoording van de in gebrachte zienswijzen. Eén van de insprekers vond zelfs dat minach ting sprak uit de wijze waarop een aantal vragen door de gemeente zijn beantwoord. Uiteindelijk bleek de avond te kort om alle aspecten van de aangedra gen onderwerpen te behandelen. Binnenkort wordt de vergadering voortgezet, waarna op 16 juni de raad zal vergaderen over de drie bestemmingsplannen. De vierde wedstrijd werd ge vist bij de molens en kende een matige vangst voor de zes deel nemers: 11.240 gram. Eerste werd Adr. van Erk met 4.900 gram, tweede werd J. van Don gen met 2.340 gram en op een derde plaats eindigde H. Hoge- brug met 1.860 gram. De vijfde wedsrtijd werd gevist bij de Roerdomp; de vangst was met 7.820 gram vis slecht te noe men. W. Berkelaar werd eerste met 3.940 gram, gevolgd op een tweede plaats door J. van Dongen met 1.920 gram; derde werd J. van Elswijk met 1.560 gram. Zevenhuizen - Peuterspeelzaal De Zeven Dwergen houdt vrijdag 19 juni van 16.00 tot 18.30 uur het jaarlijkse zomerfeest. Het feest staat in het teken van 'leuke dingen doen'. Alle kinderen tot ongveer acht jaar zijn welkom. Op het terrein van de peuterspeelzaal aan Dorpsstraat 68 kunnen de kinderen eendjes vangen, schminken, ballen gooien, een tas versieren en schilderijen maken met een verfcentrifuge. Ook zijn er verrassingsdozen en is er altijd prijs bij het envelop trek ken. Een grote groep vrijwilligers begeleidt deze activiteiten, maar enig ouderlijk toezicht is wel ge wenst. Voor de inwendige kleine mens en ouders, opa's en oma's is er koffie, thee, limonade, koek en poffer tjes. Door een knipkaart te kopen kan aan de activiteiten worden deel genomen. De opbrengst komt ten goede aan de peuterspeelzaal. Van het geld wordt onder andere nieuw spelmateriaal aangeschaft. Zevenhuizen - De leden van slag werkgroep Afslag 9 van De Kleine Trompetter gaven zaterdag 6 juni hun eerste soloconcert in Theater Swanla. Zij hebben regelmatig op tredens bij concerten van de ver- eniging, afwisselend met het or kest of op straat en op feesten en gelegenheden. Een première was hun optreden ditmaal, een concert met alleen slagwerk door Afslag 9 erl de slagwerkkitz. De slagwerkers haakten er een leuk muzikaal en visueel spektakel van. Het thema was 'SLAGwerk in uitvoering'. Het podium was een bouwplaats waar verschillende typen slagwerk groepen zich presenteerden. Van opzwepend tot ingetogen en me lodisch. Het programma was geva rieerd, er werd gebruik gemaakt van alles wat geluid maakt. Ook werd er gezongen en waren er een paar leuke en grappige acts zo als de klompendans en 'aan tafel' waarbij ze met de handen en ook voeten op tafel leuke ritmes weg speelden. Zevenhuizen - In de Ontmoe- tingskerk aan de Dorpsstraat 106 wordt zondag 14 juni een oecumenisch avondgebed in de vorm van een Taizéviering ge houden. Het thema is 'Open je hart'. De viering wordt gekenmerkt door bijbellezing, gebed en stilte voor persoonlijke inkeer en meditatie. De Taizéliederen worden begeleid door fluitmu- ziek. De viering begint om 19.00 uur; kerk open vanaf 18.45 uur. Zevenhuizen - Bij de onlangs ge houden collecte van het Epilepsie Fonds is een bedrag van 1.566,20 euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 en 19.00 uur ds C. Haasnoot (HA). Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds L.C. de Borst (HA). Geref. Kerk 9.30 uur 9.30 uur drs F.P. Treep en 18.30 uur Taizé-vie ring. Ver.v.Vrijz.Protest. 10.30 uur ds K.J. Holtzapffel. R.K. Gem. Moe./Zev. 10.15 uur Woord- en Communieviering in Dorpshuis Swanla. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees dienst. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. J van Rossem en 18.30 uur ds. J.C de Groot. Herv. Gem. 9.30 uur H. van Ginkel (VHA) en 18.30 uur E.M. Bakker. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voorspoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weekeinde/ feestdagen): HuisArtsenPost Mid den-Holland (HAP MH), Bleuland weg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch een trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500 fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maatschap pelijk werk. Inloop- en telefonisch spreekuur. Dorpsstraat 75, Zevenhuizen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. nloop- en telefonisch spreekuur Weideplantsoen 20, Moerkapel le; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal ta rief) of 0182-594710. Of via www. stichtingkwadraad.nl of info@ stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kan tooruren (BBK) op 0182-594935. nloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Florisweg 77-79, 2805 AH Gouda ingang van Jan Beaumontstraat GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Be zoektijden voor beide locaties: al gemene verpleegafdelingen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00 - 20.00 uur.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 11