WANAWA OP BRADERIE SPROOKJESFEEST OP BEATRIXSCH00I GOUWE POP 2009 INSTUIF BIJ T00S PflPEGflA,ENSH0W SALVAT0RE OPEN DAG STICHTING VONK ALEX VAN 0FWEGEN DUBBEL AAN LEIDING MUZIEKDAG JEUGDGALA BIJ WSE INTOCHT VIERDAAGSE KUNSTZINNIGE ERVARING BIJ ZONTA ZOMERFAIR ZOMERKLAVERJASSEN FIETSTOCHT SENIOREN WADDiNXVFFM Ivctnowci. pagina 16 Waddinxveen - Stichting Wijkwerk De Zuidpias houdt 20 juni in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan de jaarlijkse muziekdag. Vanaf 16.00 is er een kinderdisco met street- dancedemonstraties. Van 19.00 tot 23.00 kunnen de aanwezigen ge nieten van twee bands. Waddinxveen - De stemmen zijn geteld; wie zijn de gelukkigen dit jaar? Wie wordt speler, speelster, keeper, trainer, leider, talent of pechvogel van het jaar? Tijdens het tweede jeugdgala van voet balvereniging WSE op zaterdag 13 juni worden de winnaars bekend gemaakt. In de pauzes zal het Rad van Avontuur draaien. Waddinxveen - De intocht van de Waddinxveense Avondvierdaagse vindt vrijdag 12 Juni plaats vanaf 19.30 uur. Aan deze dertiende edi tie nemen ruim 1800 wandelaars deel. De route wijkt af van de vo rige edities omdat het eindpunt het voetbalcomplex 't Suyt van voetbalvereniging Be Fair is. Zo zal er tijdens de intocht niet meer over de Zuidplaslaan gelopen worden. Voor meer informatie: www.waddinxveenwandelt.nl Waddinxveen - Zonta Gouda houdt zondag 14 juni de Zonta Zomer Fair bij restaurant Akkeroord. "Beleef een zomerse kunstzinnige erva ring", zo prijst de organisatie het evenement aan. De bezoeker vindt er stands met onder andere glas werk, schilderijen, woonaccessoi res, sieraden en beeldhouwwerk. Een visagiste geeft desgevraagd advies en er kan genoten worden van een proeverij van wijn en kaas. Kinderboekenschrijfster Vivian den Flollander signeert haar boek en er wordt een loterij gehouden. De opbrengst komt ten goede aan het sponsorproject, de integratie en participatie van een groep al lochtone vrouwen die dit jaar een opleiding in de gezondheidszorg afronden. In samenwerking met Zorgpartners Midden-Flolland geeft Zonta invulling aan de afslui ting ervan. Voor meer informatie: www.zontagouda.nl Waddinxveen - In het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 kunnen fervente klaverjassers ook in de zo mermaanden juli en augustus op de vrijdagavond terecht voor een potje klaverjassen. De avonden starten om 20.00 uur en er wordt gespeeld volgens het Rotterdams systeem. De toegang bedraagt 2,50 euro, inclusief een consump tie. Kaarters zijn welkom op 3, 10, 17, 24 en 31 juli, alsmede op 7, 14 en 21 augustus. Meer informatie: 0182-611171. Waddinxveen - Het Seniorenwerk Waddinxveen van Stichting Vonk organiseert voor 16 juni een fiets tocht voor enthousiaste fietsers van 50 jaar en ouder. Inschrijven kan deze dag vanaf 9.15 uur in het Anne Frank-activiteitencen- trum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.00 uur gaat men van start richting de Meije, een weide- en watergebied grenzend aan de Nieuwkoopse Plassen. De Meije ligt gedeeltelijk in de gemeente Bodegraven en in Woerden. De koffiestop vindt plaats bij party boerderij 'Meijezicht', waarna men via Nieuwkoop, Aarlanderveen en Boskoop terugkeert in Wad dinxveen. De kosten bedragen 3,50 euro, inclusief een consump tie tijdens de koffiestop. De tocht gaat door bij goed fietsweer. Voor informatie hierover op de dag zelf vanaf 9.00 uur: 0182-631932. De volgende fietstocht staat gepland voor 21 juli. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 juni 2009 vattin en kmtiertn in Waddinxveen - Op de Koningin Beatrixschool vierden de juffen van de groepen 1 en 2 vorige week op sprookjesachtige wijze hun 'juffendag'. Beide groepen stonden bij het werken, zingen en spelen al weken in het teken van de sprookjes, waarna het project afgelopen woensdag met een spectaculair feest werd afgesloten. Het sprookjesspelcircuit bestond, naast het springkussen 'Aladdin', uit tien spelonderdelen, die de kinderen onder begeleiding van kinderen uit groep 8 konden uit voeren. Zo konden de kinderen koekhappen bij het huisje van Hans en Grietje of een quiz doen bij de 'boze stiefmoeder'. Het mandje van Roodkapje zat vol verrassin gen en het schatgraven en zelf een toverdrank brouwen waren span nende bezigheden. Lopen op Ze venmijlslaarzen bleek lastiger dan de kinderen hadden gedacht. Na afloop kregen alle kinderen nog een cadeautje van de juffen mee naar huis. Meer foto's zijn te zien op: www.konbeatrix.nl. Waddinxveen - Stichting Wanawa was een van de vele deelnemers aan de jaarlijkse Dorpstraatbraderie die zaterdag 6 juni gehouden werd. Tas sen, schorten, shawls en sieraden lagen onder meer gepresenteerd op de tafels van Wanawa. De producten zijn in Kenia ver vaardigd door ondernemende Kenianen die hard werken aan een betere toekomst. Op diverse arbeidsprojecten in Kenia, die stichting Wanawa met name on dersteunt, worden de producten gemaakt en voor een eerlijke prijs verkocht. Alle opbrengsten van stichting Wanawa gaan volledig retour naar de projecten in Kenia. Veel bezoekers op de braderie wierpen een blik in de kleurrijke kraam of kochten een product en ook de collectebus - de collecte week werd tijdens de braderie af gesloten - kon rekenen op diverse bijdragen van gulle gevers. Wana wa kijkt mede daardoor terug op een succesvolle week. Juffendag in sprookjessfeer op de Koningin Beatrixschool. Many Moons werd winnaar van de tweede editie van Gouwe Pop. Waddinxveen - In het gebouw van Stichting Vonk vond afgelopen zater dag de tweede editie van Gouwe Pop plaats. Waddinxveen - Jazzdans- en Turnvereniging Toos organiseert voor één zaterdag per maand een sport- en spelactiviteit in sportcomplex Toos- Plaza aan de Staringlaan 18. Tijdens de instuif kunnen kinderen, leden zowel als niet-leden, meedoen aan streetdance, jazzdans, acro, gym of springen. Ook kunnen zij meedoen aan diverse spelletjes en er kan zelfs geknutseld worden. Vijf bands streden deze avond om de eerste plaats, te weten Exqsme, Many Moons, Classic Narcicist, Spounk en New York Diesel. De jury, bestaande uit Tom Palms en Bob Wijtsma wees Many Moons. Winnaar was de band Many Moons als winnaar aan. Voor alle bands was er een uitgebreid juryrapport. Voorts stond voor deze avond een rapbattle op het programma waar Piëta Pepster wonnen van Ape- nek, Creatyfus en Assie-D. Het duo won hiermee een opnamedag in een professionele geluidsstudio. De avond werd afgesloten met gastoptredens van rapduo Indivi- duo en van de tweede prijswinnaar van Gouwe Pop 2008, de band Fooi House. De eerstvolgende instuif vindt plaats op zaterdag 13 juni. Kleu ters van groep 1 en 2 én hun ou ders of verzorgers zijn welkom van 11.30 tot 13.30 uur. Kinderen van de groepen 3 tot en met 8 worden verwacht tussen 14.00 en 16.00 uur. Hun ouders of verzorgers kun nen uiteraard ook blijven kijken. De toegang is vrij. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-613839. Als men later nog besluit toch te komen, zonder opgave vooraf, is toegang alleen mogelijk indien er nog plaats is. lijkheid met de papegaaien op de foto te gaan. Waddinxveen - Gezellig druk was het zaterdag 6 juni van 14.30 tot 16.30 uurin de Marchandzaal van zorgcentrum Souburgh. Daar werd de papegaaienshow Salvatore ge houden. De kleurrijke en goed pra tende papegaaien maakten er een geweldige show van. Een van de aanwezigen had maar liefst negen papegaaien op haar schouder en armen. Bij iedereen verscheen er een glimlach op het gezicht. Voor alle aanwezigen bestond de moge- Waddinxveen - De strijd om de di verse clubkampioenschappen van de Jeu de Boulesvereniging Wad dinxveen loopt ten einde. In de tê- te-a-tête competitie moet nog één ronde worden gespeeld. De eerste acht gaan over naar de finale om uit te maken wie zich dit jaar de sterkte mag noemen. De stand is als volgt: I.Alex van Ofwegen 16- 14-115+; 2.Adries Roos 16-12-65+; 3.Norbert Schifferling 12-10-53+; 4.Wout Versluis 16-10-41+; 5.Wim Verboom 16-10-28+; 6.Gerard Ver schoor 16-9-6+; 7.Wil Vons 12-6-24- 8.Kees van Eijk 12-5-27-; 9.Carin Versluis 16-5-19- en 10.Babs Allaart 4-4-25+. In de competitie 'Vier tegen vier' moet ook nog een ronde worden gespeeld, maar naar het zich laat aanzien zijn hier de prijzen al ver deeld. Op de eerste plaats staan Alex van Ofwegen/Gerben Nieuw- land/Herman Verwaal/Wim Ver boom 3-5-86+; 2.Wout Versluis/ Andries en Leen Roos/Elly Nieuw- land 3-5-92+; 3.Wil Vons/Kees van Eijk/Gerard Verschoor/Corry Ja cobs 3-4-18-; 4.Jopy Hulskamp/Wil lem de Leeuw/Carin Versluis/Peter Rubeling 3-1-53-; 5.Harm Maillé/ Arnold Janssen/Jos Verboom/Toon v.d. Velden 4-1-107-. Djembégroep Moribayassa verzorgde workshops tijdens de Open Dag van Stichting Vonk. Waddinxveen - Bij Stichting Vonk stond afgelopen zaterdag een Open Dag op het programma waarbij op verschillende podia diverse activitei ten plaatsvonden. Op het plein naast Café Sport traden cie streetdancegroepen Dance Smash en In Emotion on der leiding van Evelien de Loomé op, gevolgd door een rapbattle, een optreden van zowel het groot orkest als het leerlingenorkest van C-akkoord en optredens van de bands Fooi House en Super stition. Op het podium voor de deur van Stichting Vonk waren verschillende samenspelgroepen te zien en konden workshops van djembégroep Moribayassa bijge woond worden. In het gebouw van Vonk konden open lessen en demonstraties van de verschil lende muzieklessen bijgewoond worden en belangstellenden kon den een overzichtstentoonstelling bezichtigen van de beeldende cursisten. Deze tentoonstelling is nog te zien tot maandag 29 juni. De afdeling Welzijn verzorgde, in samenwerking met Waypoint uit Moordrecht, een gps-wandeling, waarvoor veel belangstelling was. Bij de kraam van de Brede School konden kinderen zelf een button maken.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 16