PVDA: TUNNEL KLEINE VINK NU AL IN BESTEMMINGSPLAN ZWEMVIERDAAGSE IN POLDERBAD RAPIDTOERNOOI SV NIEUWERKERK BRIDGE ZOMERAVOND COMPETITIE PW NUMMER ÉÉN IN NIEUWERKERK 12 BANDS OP GREPPELPOP VI T0ERN00ISUCCESSEN JEUGD TCN TENNIS KERKDIENSTEN ZONDAG 14 JUNI KIDZ STERRENSLAG 2009 BIJDRAGE VOOR HET RESTAUREREN STEENOVENS KLEIN HITLAND Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 juni 2009 pagina 21 Nieuwerkerk aan den IJssel - Als het aan de PvdA ligt, wordt de mogelijk heid om een tunnel aan te leggen bij het nieuwe sportpark Kleine Vink, nu al in de plannen opgenomen. Volgens de laatste berekeningen zal de aanleg voor deze fietsers- en voetgangerstunnel ongeveer twee miljoen gaan kosten. Door Marlonneke Willemsen Govard Slooters (PvdA) vindt dit een redelijk bedrag. "Het is goed dat Nieuwerkerk hierin investeert, het gaat immers om de veiligheid van de kinderen en jongeren die gebruik maken van het sportpark. Ik vind het ook belangrijk dat de bewoners weten dat de gemeente hier een behoorlijke hoeveelheid geld voor uittrekt." Met de aanleg van sportpark Klei ne Vink aan de Hoofdweg, zal het verkeer naar deze locatie sterk toe nemen. Het gaat hierbij voorname lijk om het fietsverkeer van en naar het sportpark. Om de veiligheid te garanderen heeft het Nieuwer- kerkse college besloten om op kor te termijn de twee rotondes op de Hoofdweg aan te passen. Als het sportpark helemaal klaar is, wordt er gezocht naar een permanente oplossing, zoals een halfverlaagde fietsers- en voetgangerstunnel. Op dit plan werd door de Nieuwer- kerkse raad positief gereageerd. CDA en GBN stelden zelfs voor om te onderzoeken in hoeverre de tunnel ook andere delen van het Nieuwerkerk aan den IJssel - Zwemvereniging Van Vliet-Bar- racuda organiseert voor de week van maandag 6 en dinsdag 7 én donderdag 9 en vrijdag 10 juli de jaarlijkse Nationale Zwemvier- daagse in het Polderbad. Tijdens deze zwemvierdaagse kan men van 18.30 tot 20.30 uur ba nen zwemmen en meedoen aan het sponsorzwemmen voor Uni cef. De formule van het sponsor- zwemmen is eenvoudig: iedere deelnemer zwemt vier dagen 500 meter per keer; de allerkleinsten zwemmen 250 meter per zwem- dag. De deelnemers kunnen zich laten sponsoren door vrienden, familie en kennissen. Na afloop krijgen alle deelnemers een spe ciale medaille. Inschrijven De voorinschrijving vindt plaats op zaterdag 4 juli in winkelcen trum de Reigerhof. De kosten be dragen 7,- euro per persoon; tij dens de zwemvierdaagse betaalt men 8,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Schaakvereniging Nieuwerkerk houdt zaterdag 13 juni haar ze vende rapidtoernooi in het Her vormd Kerkelijk Centrum aan de JA. Beyerinckstraat 53. De deel nemers spelen zeven ronden van maximaal twintig minuten be denktijd per persoon per partij. De vorige edities werden gewon nen door Thomas Willemze, Rick lahaye, Kachun Lui, Remko Moer kerken, Henk Riepma en Willem Broekman. Het toernooi staat open voor club- en huisschakers. De start is om 9.30 uur, de prijzen worden om 17.00 uur uitgereikt. Gezelligheid staat voorop en er is voor iedereen een prijs. Het inschrijfgeld bedraagt 7,-euro. Voor meer informatie en aanmelden: rapidtoernooi@sv- nieuwerkerk.nl en www.svnieu- werkerk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - B.C. IJsselbridge organiseert voor de maanden juni, juli en augustus een zomeravondcompetitie. Vanaf 8 juni kunnen belangstellenden iedere maandagavond om 20.00 uur spelen in de voetbalkantine van vv Nieuwerkerk op sportpark Dorrestein aan de Europalaan 2. '"schrijven kan vanaf 19.15 uur. De kosten bedragen 3,- euro per avond. Er kunnen 48 paren mee doen. Lidmaatschap van de vereni ging is niet nodig. Er wordt gespeeld met Bridgema- tes alsmede met een geavanceerde kaartverdeelmachine. Hierdoor is na afloop binnen enkele minuten de uitslag bekend en is alle infor matie omtrent de gespeelde par tijen terug te vinden op internet. Voor meer informatie: 0180-315680 (CL-B) of 0180-314585 (CL-A). gebied kan ondersteunen. De PvdA ging nog een stapje ver der door een amendement in te dienen, waarin zij stelden de ver keersveiligheid van, met name de fietsers naar het sportpark, zo belangrijk te vinden dat er nu moet worden vastgelegd dat er rekening wordt gehouden met de aanleg van een tunnel, door deze mogelijkheid op te nemen in de fi nanciële planning en het bestem mingsplan. Volgens Slooters is dit noodzakelijk om er zo voor te zor gen dat de tunnel er snel kan ko men als dat nodig is. "Als we het nu al in de plannen opnemen, kun nen we straks ook sneller tot de aanleg overgaan. Dit betekent niet dat we er aan vast zitten, maar we spreken wel de intentie uit dat er iets moet komen." De andere partijen waren het met de PvdA eens en stemden met de motie in. Ook wethouder Slagt kon zich hierin vinden. "Ik zie dit amen dement als een steun in de rug. Als we het in het bestemmingplan op nemen, wil dit niet zeggen dat we ook daadwerkelijk moeten gaan bouwen, dus ik vind dit een goed idee." Nieuwerkerk aan den IJssel - 18,64 procent van de Nieuwer- kerkers heeft bij de Europese verkiezingen van 4 juni zijn stem uitgebracht op de Partij voor de Vrijheid. CDA, VVD en Christenunie/SGP zakten allemaal ten opzichte van de vorige verkiezingen in 2004. Een ander grote stijger in Nieu werkerk is D66, van 4,90 procent in 2004 naar 11,31 procent nu. De Partij van de Arbeid maakte een vrije val van 11, 31 naar 4,90 procent. Zie voor meer uitslagen: http:// www.nieuwerkerk-ijssel.nl/con- tent.jsp?objectid=29629 Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Greppelpop organiseert in sa menwerking met Stichting Jeugdwerk Zuidpias voor zaterdag 20 juni van 12.30 tot 23.00 uur de zesde editie van Greppelpop. Op het festi valterrein aan de IJssellaan zullen 12 bands acte de présence geven. Het publiek kan deze dag genieten rock, metal/gothic, punk, reggae, blues en ska met als hoofdacts Stream of Passion en Nas Drovje. Greppelpop VI wordt ingeluid met een optreden van de Fabulous Dance Crew, waarna metal band Vanadis het podium zal betreden. Hierna volgen Make Up Your Mind (punk/ ska), Die nakse Bananen (punk), Nothing in Common (rock), Bryan's Hope (acc. rock), Cosmic Carnaval (lounge), ThisCover (co vers), Riverbreed (prog, rock). Much Maestro (pret), Calvin Party (alt. rock). Stream of Passion (go- thic) en Nas Drovje (ska/ reggae). Host van het festival is traditiege trouw Henk Visschers, bandlid van The Cradle. Kinderprogramma De meegekomen kinderen kunnen zich vermaken in de speciale 'kids- corner', waar voor hen allerlei spel letjes worden georganiseerd, waar ze lekker kunnen springen op het giga springkussen en waar ze on der meer kunnen lezen en tekenen en geschminkt kunnen worden. Op het terrein bevindt zich voorts een lounge-hoek en er zijn diverse hapjes en drankjes te verkrijgen. Op de kleine markt kan men onder meer terecht voor festivalgadgets en cd's en tijdens de loterij zijn di verse prijzen te winnen, waaron der kaartjes voor Lowlands 2009. De toegang is vrij. De parkeermo- gelijkheden zijn zeer beperkt dus kom lopend of op de fiets. Voor meer informatie: www.grep- pelpop.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - TCN jeugdspeler Robin de Haas won in Rot terdam het open toernooi van Deuce Again in de categorie heren enkel 6. In de finale versloeg hij Youri Meijer met 6-2 7-6. De halve finale heren enkel 5 moest De Haas zaterdagavond opgeven omdat hij 's zondags met het competitieteam jongens 1 play-offs moest spelen en hierdoor verder spelen in het toernooi niet mogelijk was. Het TCN Jongens 1 team overleefde de eerste ronde van de play-offs tegen Groenvliet uit IJsselstein niet. Blinkies Open In Capelle aan den IJssel behaalden TCN jeugdspelers successen op het vijfde Blinkies Open Jeugdtoer- nooi. In de categorie meisjes 17 jaar streden clubgenoten Sacha Pols en Louise Meijer in de finale tegen el kaar. Pols won met 6-3 6-2. Lars Schrijver bleek bij de jongens t/m 12 jaar de sterkste. In de eind strijd won hij van Tristan Boer (6-4 4-6 6-2). Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur kand. A. van Campen. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. O.J. van der Ploeg en 17.00 uur ds. P.L. de Jong (themadienst). Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor (gelegenheid tot dopen). Prot.Gem. de Bron 10.00 uur mw.ds. L.M. Schermers (uitzen ding via Lon). Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. 'nloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Essepark wordt zaterdag 13 juni tussen 13.00 en 18.00 uur in een 'Sterrenslagjasje' gehuld, waar teams, bestaande uit kinderen van zes tot twaalf jaar, met el kaar de strijd aan kunnen gaan op onder meer de hindernisbaan en bij de natte sponzenrace. Teams van, liefst, zes personen en voorzien van ludieke naam, kunnen zich vanaf 13.00 uur in schrijven. Bij te weinig teamle den zorgt de organisatie voor een oplossing. Neem schone kle ding en een handdoek mee. De toegang is vrij. Voor meer informatie: melissa- vangelderen@gmail.com of 06- 10798851. De gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel ontving woensdag 3 juni 354.445,-euro van de Rijks dienst voor het Cultureel Erf goed voor het restaureren van de steenovens Klein Hitland. De vier steenovens vormen een uniek complex aan de Holland- sche IJssel. Tot de jaren 60 van de vorige eeuw werden hier de be kende IJsselsteentjes gebakken. De subsidie is niet voldoende voor het uitvoeren van alle noodzakelijk werkzaamheden. De restauratie wordt ook moge lijk gemaakt door een financiële bijdrage van de Stuurgroep Hol- landsche IJssel. De gemeente zal het resterende bedrag aanvul len. Na de zomer wordt een aan nemer geselecteerd voor het uitvoeren van de bijzondere en complexe restauratiewerkzaam heden. De steenovens zijn aan het einde van 2010 gerestau reerd en zullen een nieuwe func tie vervullen. Voor de toekom stige functies zijn al veel ideeën. De gemeente is bezig met het uitwerken van de verschillende scenario's.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 21