KLIKKEN MAG! POLITIE BERICHTEN NOG STEEDS ONZEKERHEDEN OMTRENT BESTEMMINGSPLAN RODE WATERPAREI PW GROTE WINNAAR IN MOORDRECHT HSV MOORDRECHT WINT VIERKAMP PRIJSWINNAARS BALLONNENWEDSTRIJD DIERENSCHILDERIJEN EN GLASWERK IN BIBLIOTHEEK KERKDIENSTEN ZONDAG 14 JUNI dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl STRIPTEKENEN SAAI? pagina 28 Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. T.R. Schep. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schip per. Herv. Bethelgem. 10.00 en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Sacramentszondag; Woord- en Communieviering met Dick Vrijburg. De kerk is elke don derdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Boetes bij rood licht controle Moordrecht - De politie heeft vrijdag 5 juni tussen 7.30 en 8.30 uur een rood licht controle ge houden op de Middelweg bij de spoorwegovergang. In totaal zijn er drie boetes uitgeschreven. Moordrecht - Stripmaker Merel Barends gaf vrijdag 5 juni een workshop striptekenen aan de leerlingen van groep 7 en 8 van de Sjaloomschool en St. Jozefschool. Zij vertelde over haar eigen werk. "Eigenlijk is striptekenen heel saai, je moet steeds hetzelfde poppetje te kenen." Vervolgens zette zij met het grootste gemak een simpele cartoon neer. Na wat handige tips gingen de kinde ren zelf aan de slag. Moordrecht - "Het gaat niet lukken iedereen tevreden te stellen." Dat zei wethouder Jan Oomen in een reactie op de zienswijzen die zijn ingediend op het ontwerpbestemmingsplan Rode Waterparel dat in februari en maart ter inzage heeft gelegen. Door Natasha Qualm Vijftien betrokkenen en belang hebbenden hebben zienswijzen ingediend. Voorafgaand aan de commissie Ruimtelijke Ordening van vorige week werden indieners in de gelegenheid gesteld hun zienswijzen tijdens een hoorzitting toe te lichten. Zes mensen maakten hier gebruik van. Met de transformatie van het ge bied gaat er voor mensen die wo nen en werken in het gebied het nodige veranderen. "Daarom pro beren we mensen zo goed moge lijk te informeren en naar hen te luisteren," zei wethouder Oomen tijdens de commissievergadering die aansluitend op de hoorzitting volgde. "We proberen hen zo goed mogelijk tegemoet te komen, maar dat gaat niet altijd lukken." Niet alle insprekers deelden deze visie. Een enkele inspreker twijfelde of het wel zin had om de ingediende zienswijze verder toe te lichten. "Haalt het eigenlijk wel iets uit, ik denk het niet" liet de heer Duijn- dam weten. Duijndam gaf aan dat in het vorige bestemmingsplan zijn woning al was wegbestemd. Na tien jaar woont hij er nog steeds, maar in het huidige bestemmings plan staat zijn woning niet ge noemd. "Waarom niet? De woning wordt me gewoon afgenomen. Er wordt een touw om mijn nek ge bonden, net als tien jaar geleden. Maar volgens mijn advocaat moet mijn woning, die na tien jaar nog steeds niet weg is, er gewoon weer opgezet worden." In een reactie vroeg Kors van der Wolf (VVD) aan het college of er na tien jaar niet sprake is van het gewoonterecht. Oomen liet weten dat als er sprake is van doorlopend gebruik er recht ontstaat. "We moeten kijken of dit het geval is." Meerdere insprekers spraken hun zorgen uit over de bereikbaar heid van bedrijven via de Zuide lijke Dwarsweg. "Op de plankaart is aangegeven dat de Zuidelijke Dwarsweg een groenbestemming krijgt. Wij zouden graag zien dat bestaande percelen en bedrijven bereikbaar blijven", aldus de heer Smits. De wethouder antwoordde dat in het bestemmingsplan is op genomen dat de bedrijven bereik baar moeten blijven. De heer van Tilburg sprak zijn zorgen uit over de uitbreidingsmogelijkheden die in de plannen staan weergegeven. "Volgens het nieuwe bestemmings plan mogen wij straks nog maar 80 m2 bijbouwen. Dat was 800 m2. Het hele spul is al honderd jaar in de fa milie. Ik vraag niet om meer, maar om wat we al hadden. Een schuur om te potten of te overwinteren." De heer van der Wolf gaf in een re actie aan begrepen te hebben dat de zaak al was opgelost. "Dat is het niet", zei van Tilburg. "Er wordt ge sproken over planschade, maar dat wil ik niet. Ik wil daar blijven wo nen en werken." Vanuit de gemeente werd aange geven dat de tien procentregel geving er is gekomen omdat er voor het landelijke gebied er voor verschillende percelen er verschil lende regelingen zijn opgenomen. Om duidelijkheid te verkrijgen is in dit bestemmingsplan besloten een regelgeving op te nemen die geldt voor alle agrarische bedrijven: de mogelijkheid om tien procent uit te breiden. Daarnaast is er voor alle agrarische bedrijven een ont heffingsmogelijkheid waarbij een grotere uitbreiding binnen het be staande bouwplan na overweging toe gestaan kan worden indien dit nodig is ten behoeve van het draai en van een volwaardig agrarisch bedrijf. "Deze regeling is ook voor de heer van Tilburg opgenomen." Tijdens de behandeling van be stemmingsplan Rode Waterparel werden er door de commissieleden ook vragen gesteld over de discre pantie die in het plan staat vermeld over het aantal woningen dat in de toekomst in het gebied zal worden gebouwd. Wouter Groenendijk (CDA): "Er wordt in het stuk gespro ken over 1300 en 1500 woningen. Om hoeveel woningen gaat het nu precies?" Wethouder Oomen liet weten dat er in het bestem mingsplan is opgenomen dat er in de Rode Waterparel maximaal 1500 woningen mogen komen. "Hiermee voldoet het nog steeds aan het cri terium dat er maximaal negen wo ningen per hectare mogen worden gebouwd. Het verschil in aantal dat wordt genoemd is het verschil in mening tussen Nieuwerkerk en Moordrecht. Nieuwerkerk wil 1500 woningen en Moordrecht vindt dat 1300 woningen ook kunnen. Het is moeilijk om iets vast te stellen voor over tien jaar. Vandaar dat we die flexibiliteit hebben ingebouwd. We hebben afgesproken dat we op het moment zelf opnieuw naar de aan tallen kijken", aldus Oomen. Maarten van der Linden (SGP) vroeg zich af of er gezien de huidige leeg stand van woningen er nog wel een wens is om woningen te bouwen. "Er zijn woningen die we op dit mo ment aan de straatstenen niet kwijt kunnen." Oomen liet weten niet voor niets een stukje flexibiliteit in het plan hebben opgenomen. "We praten hier over de ontwikkeling van een gebied van 2010 tot 2030 en misschien nog wel langer. Er zit ten een aantal onzekerheden in de toekomst waar je rekening mee moet houden." De SGP vroeg zich vervolgens af of het niet mogelijk was om het aantal woningen in het bestemmingsplan helemaal los te laten. "Ik maak me zorgen over de toe komst. Als we meer woningen bou wen dan komen we wellicht wel uit de kosten", stelde van der Linden voor. Volgens de wethouder was dit echter geen goed plan. "Als we het aantal woningen loslaten ont staan daar nog meer onduidelijk heden voor de betrokkenen." Aan het einde van de bespreking bleek dat nog niet alle beren van de weg zijn. Vandaar dat het bestemmings plan Rode Waterparel tijdens de raadsvergadering van komende donderdag wederom besproken zal worden. Moordrecht - De PVV heeft in Moordrecht 19.5 procent van de stemmen gehaald. Hiermee is de partij van Geert Wilders de groot ste in het IJsseldorp. De opkomst lag met 39,9 procent lager dan het landelijk gemiddelde. D66 steeg van 3,3 in 2004 naar 8,4 nu. De PvdA moest diep door het stof en werd ook in Moordrecht prak tisch gehalveerd, van 20,5 naar 11,1 procent. Zie voor meer uitslagen: http:// www.moordrecht.nl/index.asp7n moduleid=2&wgid=6&spagetyp e=21&nPagelD=626&nCMSPage Type=1 Moordrecht - Met grote overmacht heeft Hengelsportvereniging Moordrecht afgelopen zaterdag de Vierkamp tussen Zevenhuizen, Waddinxveen, Stolwijk en Moor drecht gewonnen. Zeven van de tien aanwezige leden van Moor drecht zaten bij de eerste tien, waarbij de eerste vijf plaatsen wer den bezet door Moordrecht. Om de Moordrechtse show compleet te maken veroverde het korps de eerste plaats met 22.880 gram vis. op grote achterstand gevolgd door Zevenhuizen met 5940 gram. Der de werd Waddinxveen met 5620 gram en Stolwijk werd vierde met 1430 gram. Individueel én algeheel winnaar werd Berry Poeze met 14.580 gram, gevolgd op een tweede plaats door Koos van Herk met 7580 gram. Derde werd Sjaak Vonk met 6330 gram, vierde John van Uunen met 5200 gram en vijfde werd Erik Faas met 4380 gram. Moordrecht - De meeste bal lonnen die op Koninginnedag werden opgelaten zijn richting Noordzee gedreven, waardoor er maar weinig kaartjes werden geretourneerd. De eerste prijs is gewonnen door Jonathan Slingerland; zijn bal lonkaartje werd gevonden in Moordrecht - Marion Mulder en mevrouw van Kan exposeren tot en met 1 juli in de bibliotheek hun die- renschilderijen en glaswerk. De exposities zijn tijdens openings uren te bezoeken. Voor meer infor matie: www.bibliotheekdegroene- venen.nl Mulder (Krimpen aan den IJssel) houdt van vrolijke, felle kleuren en met acryl komt dit uitstekend 'uit de verf'. Aanvankelijk kregen de koeien uit de"Krimpenerwaard de voorkeur, maar nu zijn ook giraf fen, pinguïns en paarden in haar werk terug te vinden. Katwijk. De tweede prijs gaat naar Koen van Herk; zijn kaartje werd gevonden in Rijnsburg en de derde prijs is bestemd voor Martin Timmerman; zijn kaartje werd gevonden in Moerkapelle. De prijzen zullen bij de winnaars worden thuisbezorgd. Van Kan (Zoetermeer) kwam in aan raking met glas bij het CKC (Cen trum voor Kunst en Cultuur), nadat zij een aantal keramiekcursussen had gevolgd bij het CKC. Dit mate riaal fascineerde haar zodanig, dat keramiek naar de achtergrond is gedrongen en zij zich thans voorna melijk bezighoudt met glas.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 28