Cultuur als bindend element RANT KUNST GEBOUW K Startsein de Culturele Zuidpias pr™ Holland Zuid IN DEZE KRANT: Pagina 1 Startsein Culturele Zuidplas Cultuur als bindend element Pagina 2 Musical Touw Pagina 3 Festival Onder NAP Pagina 4 en 5 Afscheid nemen Pagina 6 Musical Turf Pagina 7 Slotmanifestatie Jan en Alleman Pagina 8 Cultuuragenda COLOFON Het startsein voor het project De Culturele Zuidpias is gegeven op 30 mei langs "de Ringvaart" door een afvaardiging van 'Door Kunst Verkregen' uit Nieuwerkerk aan den IJssel, Kunst na de Arbeid uit Moordrecht en De Kleine Trompetter uit Zevenhuizen-Moerkapelle. Ook de muzikale spinnen uit de drie gemeenten Corry de Klepper, Trudi Bos en Margré van Gestel waren hierbij aanwezig. Zij werken allemaal mee om de gezamenlijke slotmanifestatie op 14 november tot een groot succes te maken. Naast hen hebben al veel anderen zich aangemeld om mee te doen. Met het project 'De Culturele Zuidpias' willen de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle de blik op hun gezamenlijke toekomst versterken. In dit project met onder meer drie musicals en een slotmanifestatie vlak voor de verkiezingen leggen de gemeenten een culturele link naar de toekomst. De musicals geven vorm aan de eigen identiteit van de gemeenten. De slotmanifestatie is bedoeld als blik op de toekomst waarin het samen vormen van de gemeente Zuidpias centraal staat. Nieuwerkerk aan den IJssel - Moordrecht CULTUUR 2009 BQBH9BB! De cultuurkrant is een uitgave van het project De Culturele Zuidpias. De Culturele Zuidpias is een cultuurproject in het kader van de fusie van de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle op 1 januari 2010. Het project wordt georganiseerd door Kunstgebouw, stichting kunst en cultuur Zuid-Holland in samenwerking met de fusiegemeenten en lokale culturele partijen en wordt mogelijk gemaakt door de provincie Zuid-Holland en de betrokken gemeenten. 10 juni 2009 Eindredactie en realisatie: Blad Media Fotografie: Stichting tot het behoud van het archief van Blad, Marieke van der Putten Niets uit deze uitgave mag worden vermenigvuldigd zonder toestemming van de uitgever. De provincie Zuid-Holland subsidieert het project 'De Culturele Zuidpias'. Gedeputeerde Martin van gelshoven-Huls: "De verbinding van cultuur met het fusievoornemen van de drie gemeenten is uniek voor De Culturele Zuidpias. Al in 2007 heb ik gesprekken gevoerd over een cultuurproject voor de nieuw te vormen gemeente Zuidpias. Eind 2007 werd mij door burgemeester Bonthuis gevraagd als provincie de vrijwillige fusie te stimuleren met een cultureel programma. Cultuur verbindt mensen en dat geldt natuurlijk ook voor de inwoners van de nieuwe gemeente Zuidpias. Het gegeven om cultuur als bindend element op weg naar de fusie per 1 januari 2010 in te zetten, spreekt mij enorm aan. Met cul tuur kun je letterlijk en figuurlijk uiting geven aan de emoties die een fusie met zich meebrengt". Op allerlei gebied zetten de inwoners en de gemeente lijke organisaties zich in om de samenvoeging van de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle te ondersteunen. Zo is in 2008 veel aandacht besteed aan de visievorming met een inwonerspeiling en dialoogbijeenkomsten. Ook zijn er tal van spontane initiatieven van inwoners en verenigingen. De actieve bevolking draagt enorm bij aan het succes van de producties en daarmee aan het project 'De Culturele Zuidpias'. "Het voorbereiden van de musicals en alle andere culturele activiteiten brengt mensen in beweging om met elkaar na te denken over het verleden en door te kijken naar de toekomst. Inwoners voelen zich verbonden en culturele instellingen maken via de producties nader kennis met elkaar. Daar is het ons als provincie en mij persoonlijk om te doen geweest. Als provinciebestuur willen we niet alleen de discussie voeren over soms noodzakelijke verbe teringen van de gemeentelijke bestuurskracht. We willen gemeenten ondersteunen, zeker daar waar gemeenten zelfstandig besluiten hun krachten te bundelen", aldus Martin van Engelshoven-Huls. f Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle gemeente

Hart van Holland | 2009 | | pagina 33