CULTUUR Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel Apart+Samen Nieuwerkerks boek bestuurlijke historie in wording "Geen afscheidsfeest, maar een nieuw begin..." Nieuwerkerk aan den IJssel kan genieten van feest "met BRAVOURE"!!! Nieuwerkerkers krijgen kunstwerk U n i 2 0 0 Q Vanaf 1 januari 2010 is Moordrecht geen zelfstandige gemeente meer. Vanaf dat moment maakt Moordrecht, samen met Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel, deel uit van de gemeente Zuidpias. Op initiatief van Burgemeester en Wethouders van Moordrecht is er een stuurgroep samengesteld met de naam 'Apart+Samen'. Leden van deze stuurgroep zijn: Gerdien Tober, Nancy Davilar, Charlie ter Reegen, Ruud Saarberg, Gerrit Hakkesteegt, Wilco Stolk en Theo Kuijpers. 'Apart+Samen' jm mm m. m Op dit moment wordt gewerkt aan een bijzonder Nieuwerkerks burgerjaarverslag. Dit zal echter niet in de gemeentegids of als magazine worden uitgebracht, maar in boekvorm verschijnen. In samenwerking met Adri den Boer gaat burgemeester André Bonthuis in dit historische overzicht op de bestuurlijke historie van de in gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel en de relatie tussen bestuur en burgers van de laatste anderhalve eeuw. In het najaar wordt het boekje gepresenteerd en aan oud-bestuurders overhandigd. Geïnteres seerde Nieuwerkerkers kunnen het boekje uiteraard afhalen in het raadhuis. Om op symbolische wijze afscheid te nemen van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel als afzonderlijke gemeente, krijgen gemeen te en inwoners een kunstwerk aangeboden dat in het najaar zal worden onthuld. Het ontwerp van het kunstwerk stamt uit het begin van de 20e eeuw en houdt verband met een deel van de historie van Nieuwerkerk aan den IJssel (de steenovens). Kunstenaar Loek Bos uit Den Haag zal het kunstwerk vormgeven. Ter afsluiting van het moment dat Nieuwerkerk aan den IJssel als zelfstandige gemeente ophoudt en onderdeel gaat uitmaken van de nieuwe gemeente Zuidpias, zal op 29 december 2009 een groots eve nement plaatsvinden op het Raadhuisplein. Alle inwoners van deze gemeente zullen kunnen genieten van een geweldig feest, dat door Patricia van Schaick en Jeroen Wijtman van de Stichting Bravoure in opdracht van de gemeente wordt georganiseerd. "Het wordt beslist geen afscheidsfeest, maar een nieuw begin...", benadrukken beide organisatoren. Het Raadhuisplein wordt het centrale middelpunt van een twee uur durende show, die voor zowel jongeren als ouderen het nodige te bie den heeft. "Er komen diverse acts, die op verschillende punten op het Raadhuis plein zullen plaatsvinden", aldus Jeroen. Patricia vult aan dat het een verrassend, snel programma zal worden, dat voor iedereen aantrekkelijk is. Momenteel worden een aantal impresario's benaderd om artiesten te leveren. Binnen een bepaald budget wordt er daarna een keuze gemaakt voor de diverse optre dens. "Sommige artiesten zullen de jon geren meer aanspreken en bij de zang of muziek van anderen zullen de ouderen zich meer verwant voelen", vertelt Jeroen. "Maar er zal in ieder geval één grote artiest komen, die bij iedereen bekend en voor iedereen aantrekkelijk is", verklaart Patricia. Op het plein komt een groot podium en ook zijn er plannen om van het raadhuis iets verrassends te maken. Het publiek zal niet alleen kunnen genieten van een ge weldige muzikale, visuele show, maar er worden ook kraampjes opgebouwd, waar men een drankje of een hapje kan bestel len. Nieuwerkerk aan den IJssel sluit haar historie als zelfstandige gemeente in stijl af. Nieuwerkerk aan den IJssel krijgt een programma voorgeschoteld dat met BRAVOURE en enthousiasme zal worden georganiseerd! Daar kan iedereen eind december getuige van zijn. Onder de naam 'Apart+Samen' wordt geprobeerd de zelfstan digheid van Moordrecht als zelfstandige gemeente op gepaste wijze uit te luiden. Enerzijds... om door middel van daar bij passende activiteiten en festiviteiten te laten zien en te laten merken, wie en wat we zijn als (dorps)gemeenschap én ook hoe rijk we zijn. Dat willen we doen - het feest 'Moordrecht 2000' indachtig - door zoveel mogelijk Moordrechtse organisaties en verenigingen, in al hun veelkleurigheid, hier een rol in te laten spelen. Hierdoor wordt het 'van' en 'voor' iedere Moordrechtenaar waarbij de ene helft van Moordrecht kijkt naar de andere helft. Anderzijds... om door middel van dit feest te laten zien wie we zijn, waar we als dorp en Moordrechtse gemeenschap vandaan komen en hoe we zo geworden zijn, maar ook dat we samen met de anderen kernen sterk willen staan voor de toekomst. De opzet is om de te organiseren activi teiten of festiviteiten te concentreren in twee periodes. De eerste is september/ oktober en de tweede periode wordt de laatste week van december. Twee belang rijke beweegredenen zijn het weer (de buitentemperatuur) en het feit dat 31 december a.s. de laatste dag van onze zelfstandigheid is. Op zaterdag 29 augustus a.s. wordt vanaf 17.00 uur in de gemeentetuin het

Hart van Holland | 2009 | | pagina 36