CULTUUR 2 0 0 9 erinnert Afscheidsactiviteiten laatste bestaansjaar gemeente Moordrecht Organiseer iets blijvends... Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Deze ideeën werden al gehonoreerd Vul het "Herinneringenalbum Zevenhuizen-Moerkapelle" gemeente Inde aanloop naar de fusie op 1 januari 2010 met de gemeenten Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssei vinden er dit jaar allerlei activiteiten plaats in Zevenhuizen-Moerkapelle. 2009 is het laatste bestaansjaar van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De wens van het gemeentebestuur is om inwoners in de gelegenheid te stellen afscheid te nemen van de periode 1991 tot 2010, bijna twintig jaar. Dat afscheid nemen gebeurt op vele manieren. Zo is er een aantal activiteiten georganiseerd: Vul het Herinneringenalbum 'Zevenhuizen-Moerkapelle herinnert' in (zie elders op deze pagina)! Organiseer iets blijvends... Kom naar de opvoering van de musical Turf! 1 Stiltetuin achter de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen De Tuingroep van de Ontmoetingskerk in Zevenhuizen heeft een plan ingediend voor een plek om tot bezinning te komen. Deze zogenaamde "Stiltetuin" en voor iedereen toegankelijk zal in fasen worden aangelegd en ingericht achter de Ontmoetingskerk in Zevenhuizen. De gemeente biedt u in het kader van het laatste bestaansjaar de gele genheid zelf iets te organiseren of te bedenken. Dat kan een activiteit zijn, maar ook bijvoorbeeld een 'dorps speeltuin'. Voor ieder geschikt initiatief stelt het gemeentebestuur per activiteit €2.500,- beschikbaar. Wilt u in aanmerking komen voor dit bedrag, dan is uw initiatief kleinschalig en voor doelgroepen geschikt. is uw initiatief blijvend. u draagt het initiatief zelf aan en u voert het indien mogelijk zelf uit. Laat ons uw ideeën, plannen en initiatieven weten! Stuur een brief of een e-mail naar het college van burgemeester en wet houders: t.a.v. Communicatie, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen of communicatie@- zevenhuizen-moerkapelle.nl. Nog vragen? Neem contact op met Marlies van der Laan, tel (0180) 637777. Wanneer u uw initiatieven vóór 15 juli 2009 indient, worden deze in de commissie vergadering van september behandeld. Als u uw ideeën na 15 juli aan ons doorgeeft, worden ze in een later stadium besproken. Hililiufii: Een herinneringenalbum Zevenhuizen-Moerkapelle? Een soort poëziealbum? Ja, u leest het goed. En kent u het nog? Zo'n boek waarin vrienden en vriendinnen, vaders, moeders, broertjes en zusjes, familie, buren, juffen en meesters mochten schrijven met mooie versjes, plaatjes en persoonlijke wensuitingen. Zo'n boek wil de gemeente maken over de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, periode 1991 - 2010. Een boek voor inwoners, door inwoners en uiteindelijk van inwoners. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle houdt per 1 januari 2010 namelijk op met bestaan vanwege de fusie met de gemeenten Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssei. Welke herinneringen heeft u, heb jij aan de periode 1991-2009 over Zevenhuizen-Moerkapelle? Lag u/je ooit langs de oevers van de Rotte wolken te tellen? Kreeg u/je een eerste zoen tijdens het Oogstfeest? Speelde u/je altijd fijn buiten op de Hollevoeterlaan? Hoe was dat toen u/je de sleutel kreeg van uw/je nieuwe huis in deze periode? Of organiseerde u/je een activiteit? Jubileerde de sportvereniging? Was er hoog vereerd bezoek? Beleefde u/je de beste Koninginnedag tussen 1991 en 2009? Wat wilt u/je er over kwijt? Schrijf er over of laat het zien! Hoe? gedicht verhaaltje (max 250 woorden) anekdote (max 250 woorden) foto (resolutie 300dpi 100% formaat) tekening schilderij collage mail (max 250 woorden) hyveskrabbel op hyves.nl/zevenhuizen-moerkapelle herinnert Kortom er is veel toegestaan. Insturen/inleveren kan tot deze zomer (voor 1 september)! Hoe? 2 Archief heerlijkheid Zevenhuizen De aankoop van het "Archief van de heerlijk heid Zevenhuizen" (1370 - circa 1875)" Uniek materiaal dat al ruim 100 jaar zoek was en voor een deel de wortels van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle bevat. 3 Kerstconcert zangavond 22 december 2009 in de Hervormde Kerk in Moerkapelle Door een tweetal initiatiefnemers vanuit de Hervormde Kerk Moerkapelle wordt in het kader van het afscheid van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle een bijzondere zangavond georganiseerd op 22 december 2009. De netto-opbrengst van deze activiteit komt ten goede aan het onderhoud van de monumentale toren van de kerk. Heeft u net zo'n goed idee of initiatief? En is uw idee voor iedereen leuk, zinvol en blijvend? Reageer gauw! 1. Post Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle herinnert T.a.v. Ellen van Ojen Postbus 30 2761 AA Zevenhuizen 2. Afgeven Receptie van het gemeentehuis Dorpsstraat 89 Zevenhuizen 3. E-mailen naar Communicatie@zevenhuizen-moerkapelle.nl 4. Krabbelen op www.Hyves.nl/zevenhuizen- moerkapelleherinnert Kijk voor meer informatie ook op www.zeven- huizen-moerkapelle.nl/zevenhuizenmoerkapel- leherinnert startfeest van 'Apart+Samen' gegeven (met o.a. de presentatie van het 'Moordrechtse volkslied'), en vanaf die datum tot en met 31 december zullen er bijna wekelijks allerlei leuke activiteiten onder de noemer van 'Apart+Samen' georganiseerd gaan worden. Andere activiteiten, waarvoor nu allerlei afspraken gemaakt en voorbereidingen gepleegd worden zijn onder meer: een zeskamp, een kunst- en muziekroute door het dorp, viswedstrijd, voetbaltoernooi voor senioren, een eetfeest, een feest- week vol show en muziek door lokale en nationale artiesten, concerten van harmonie Kunst na de Arbeid, fietstocht (langs de grenzen van de nieuwe gemeente). Op (waarschijnlijk) dinsdag 29 december vindt de laatste officiële - en feestelijke - raadsvergadering van onze gemeente plaats en op 31 december hopen we samen met velen in de gemeentetuin het echte einde van de zelfstandigheid van Moordrecht uit te luiden. Tijdens het startfeest op 29 augustus zal het complete programma beschikbaar zijn. CONTACTADRESSEN STUURGROEP APART SAMEN: Gerrit Hakkesteegt tel: 0182 - 376000 email: g.hakkesteegt@kpnplanet.nl Charlie ter Reegen tel: 0182 - 346133 email: CterReegen@moordrecht.nl kW"*-6"

Hart van Holland | 2009 | | pagina 37