CULTUUR00 Musicalevenement Turf Weet waar je vandaan komt weet wie je bent en weet waar je heen wilt! 1 Wij hebben "Turf"! GEZOCHT: www.musicalturf.nl U n i 2 0 0 9 Laatste van de drie Middeleeuws muzikaal spektakel Met passie samenwerken Dit is een oproep voor iedereen die iets wil en kan betekenen bij het realiseren van het middeleeuws spektakel TURF. ledereen die zin en tijd heeft om mee te spelen of op de achtergrond iets te doen.. Je bent van harte welkom! til tóS Voor onze musical zijn wij nog op zoek naar: Jonge zangers/zangeressen Figuranten Acteurs Muzikanten Mensen die de handen uit de mouwen willen steken in oktober. Neem contact op met de coördinator: Gerrie van Zanten T. 0180 - 63 17 51 Tussen 12.00 - 20.00 uur Kijk ook op onze website om mee te genieten van ons enthousiasme en/of je aan te melden als vrijwilliger en/of je ideeën te ventileren. Veennuisje Huis ter Duyn In het kader van de fusie tussen de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Moordrecht vinden in iedere gemeente activiteiten plaats. Op cultureel gebied heeft iedere gemeente haar eigen musical: Moordrecht kijkt uit naar de voorstellingen van "Touw", Nieuwerkerk aan den IJssel maakt zich op voor "Onder NAP" en de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle? Niet alleen een musical, maar een middeleeuws spektakel waarin de beleving van oude tijden centraal staat. Tussen 28 oktober en 1 november zal een boerderij op het Zuideinde omge toverd worden tot een schouwspel uit de middeleeuwen. Het productieteam: "We gaan terug in de tijd, met sfeer, muziek, oude ambach ten, turfsteken, water, eten en drinken. We willen niet alleen een standaard musical neerzetten, maar een muzikale collage waarbij jong en oud elkaar kan ontmoeten in een interactieve setting. De scheidingslijn tussen tribune en podium willen we laten vervagen om zo de bezoeker deel te laten zijn van het middeleeuwse geheel. We willen een gevoel van herkomst laten ervaren, een mogelijkheid om stil te staan bij ons verleden." Turf geeft ons de kans als inwoners van Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat voor de laatste keer iets ge zamenlijks neer te zet ten. Vandaar dat wij van het productieteam, alle ver enigingen en inwoners oproepen om met ons samen te werken. Om te kijken naar mogelijkheden om Turf tot een beleving te maken die ons nog jaren zal heugen. TURF gaat over het zware leven van de turfstekers, over de leenheer van der Duyn en onmogelijke liefdes tussen rijk en arm. De prachtige muziek is gecomponeerd door Wim van Oostrom Een impressie van het decor waar momenteel hard aan wordt gewerkt. !■-

Hart van Holland | 2009 | | pagina 38