MINISTER CRAMER BEZOEKT ZUIDPLAS EN BRENGT 24 MILJOEN MEE HUIDIGE BESTEMMINGSPLAN G0UWEKN00P VERVALT RODNEY, PIETER EN PHILIPPE: HET SPEL EN DE KNIKKERS fietsklaar.nj0 deHaij van der Wende advocaten Thuis in de regio. ZUIDPLAS School fietsen Dé mobiele fietsenmaker Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 juni 2009 pagina 3 Regio - "Dit project is een icoon met drie belangrijke elementen; wo ningbouw, glastuinbouw en natuur en recreatie." De minister van Ruimte en Milieu, Jacqueline Cramer, zei woensdag 3 juni erg trots te zijn op de plannen voor de Zuidplaspolder. Om het project een steun in de rug te geven, overhandigde ze een cheque van 24 miljoen euro voor de ontwikkeling van dit gebied. Door Marlonneke Willemsen Zelf hielp ze ook nog een handje mee, door met een graafmachine een begin te maken met het af breken van een oude kas, waar ze een duidelijk staaltje girlpower liet zien. De minister begon de dag met een bezoek aan de Zuidplasconfe- rentie 'Oogsten in de lente' in de brandweerkazerne in Nieuwerkerk, waaralle betrokken partijen bijeen waren om over de toekomst van de Zuidpias te praten. Ze noemde het een erg goed project. "Dit is een icoon voor duurzaamheid, zoals het in deze tijd past. We gaan bouwen op het laagste punt van Europa en er zijn mensen die zeggen dat we dat niet moeten doen. Ik zeg; 'juist wel doen.' Het is goed dat we leren om te bouwen op zo'n plek, waarbij de stijging van de zeespiegel de ko mende jaren nog een extra dimen sie zal toevoegen. We zullen een voorbeeld zijn voor de rest van de wereld, voor hoe je klimaatbesten- dig kunt bouwen." 24 miljoen Om de ontwikkelingen in de Zuid- plas te ondersteunen, werd er een cheque van 24 miljoen overhan digd aan de gedeputeerde van Zuid-Holland, Asje van Dijk. Hij zei erg blij te zijn met het bezoek van de minister. "Het is vandaag een fantastische dag. We hebben als reactie op ons plan veel kritische vragen gekregen, maar die hebben we gezien als een kans om het plan nog beter te maken. Men vraagt zich af wanneer er ook daadwer kelijk gebouwd gaat worden, maar dat hangt af van de mensen die in dit gebied een woning of bedrijfs ruimte willen kopen. Het bedrag, dat we van de overheid gekregen hebben, gaat ervoor zorgen dat de Zuidpias een gebied wordt waar men graag wil wonen en dan volgt de rest vanzelf." Sloophamer Na het bezoek aan de conferen tie, vertrok Cramer, samen met de politici, richting de Derde Tocht- weg, waar zij een bijdrage heeft geleverd aan de aanpak van ver rommeling. De oude kas van het bedrijf van de familie van den Dool moet worden afgebroken en de minister heeft daar woens dag het startsein voor gegeven. Hiervoor moest ze plaatsnemen in een sloophamer, maar deze was nog niet op de juiste plaats neer gezet, dus moest minister Cramer de machine eerst door de kas heen rijden. Ze genoot zichtbaar van de uitdaging en een van de aanwezi gen vroeg gekscherend of er geen vacature bij het bedrijf was voor de minister. Vervolgens vertrok het gezelschap naar de laatste locatie; de carpoolplaats bij de Beijerrinck- laan in Waddinxveen. Hier werd een bord over duurzame energie onthuld. Hierbij kreeg de minister hulp van de nieuwe burgemeester van Waddinxveen, Bert Cremers. Voor hem was dit zijn eerste offi ciële optreden. Als dank voor haar betrokkenheid bij de Zuidplaspol der, kreeg Cramer een speldje in de vorm van hefbrug, het 'hefje', en het ambassadeurschap van de gemeente. De burgemeester was bij het opspelden extra voorzich tig. "Stel je voor dat ik op mijn eer ste dag, gelijk een minister prik." Minister sloopt kas. Moordrecht - Het bestemmingsplan Gouweknoop zal in de huidige vorm niet worden vastgesteld. Dat maakte wethouder Jan Oomen vorige week tijdens de commissievergadering Ruimtelijke Ordening bekend. Het ont- werpbestemmingsplan dat aan het begin van dit jaar ter inzage heeft gelegen en waar verschillende zienswijzen op binnen zijn gekomen zou eigenlijk vorige week tijdens een hoorzitting behandeld worden. De kersverse burgemeester Cremers van Waddinxveen speldt de minister een hefje op. Niet prikken! Door Natasha Qualm Met de huidige wijzigingen is die hoorzitting van de baan. Er zal een nieuw bestemmingsplan worden opgesteld dat pas aan het einde van het jaar zal worden vastgesteld. Een van de redenen waarom het bestemmingsplan Gouweknoop in de huidige vorm niet wordt vast gesteld is het feit dat voor de MER Zuidpias Regionale Infrastructuur op advies van de commissie MER een nadere onderbouwing nood zakelijk is. Daarnaast is er in het plan om planologische en milieu redenen gekozen om de woning bouw deels te concentreren langs het lint langs de Middelweg. In de ROZ is bepaald dat deze woning bouw nu niet wenselijk is op deze Waddinxveen/Regio - Drie streekgenoten, Rodney Dekker uit Waddinx veen, Pieter Oosterom uit Moordrecht en Philippe den Hertog uit Nieu werkerk aan den IJssel zetten deze week hun beste beentje voor in de leeriingenwerkplaats aan de Maarten Schoutenstraat 6. Zij gaan hun best doen om in aan merking te komen voor de titel 'best afgestudeerde leerling van de afdeling Bouwtechniek'. Di verse VMBO-scholen uit de regio vaardigen leerlingen af om mee te doen aan deze wedstrijd van Bou wend Nederland die hiermee leer lingen wil stimuleren om meer in houd aan hun opleiding te geven. Rodney is leerling van het Coene- coop College in Waddinxveen, Pieter van de Driestar in Gouda en Philippe van het Comenius College in Nieuwerkerk aan den IJssel. Deelnemers in actie tijdens een eerdere wedstrijd. De leerlingen maken een werk stuk in de leerlingwerkpiaats van het Samenwerkingsverband Prak tijkopleiding Bouw Gouwe en Rijn streek BV aan de Maarten Schou tenstraat 6 in Waddinxveen. Deelnemers aan deze wedstrijd kunnen later voorgedragen wor den voor deelname aan landelijke wedstrijden, waarbij het uiteinde lijke doel is deel te nemen aan in ternationale wedstrijden, zoals het komende jaar in Canada (World Skills) of dit jaar in Rotterdam (Euro Skills). Voor de leerlingen die meedoen aan de wedstrijd in Waddinxveen komen de interna tionale wedstrijden echter net te vroeg. De eerste wedstrijddag heeft gis teren plaatsgevonden, woensdag 10 en donderdag 11 juni wordt er ook nog hard gewerkt. Bezoekers zijn overigens welkom van 10.00 tot 16.00 uur. Voor de winnaars wacht meer dan eeuwige roem, zij kunnen ook een geldbedrag winnen. Het SPB Gouwe en Rijnstreek BV verzorgt een opleiding voor de opleiding timmeren en metselen (BBL 1, BBL 2 en BBL 3) met gega randeerd werk voor de duur van de opleiding (respectievelijk één, twee en vier jaar). locatie en dat de woningbouw ge concentreerd moet worden rond om de toekomstige Rijngouwe- lijnhalte. Het programma van 950 woningen is echter te beperkt om binnen het plan de (milieu-) maat regelen te kunnen nemen om op deze locatie te bouwen. Om deze reden is er vooralsnog voor geko zen om de invulling van de Gou weknoop nader te onderzoeken en de woningbouw tot die tijd niet in het bestemmingsplan op te ne men. Hiermee is geplande woning bouw niet van de baan. Door het schrappen van de wo ningbouw moet een groot deel van het bestemmingsplan worden aan gepast. Het college is van mening dat een dergelijk grote aanpas sing van het plan in deze fase niet wenselijk is. Om deze reden kiest het college ervoor om een nieuw bestemmingsplan te maken die beperkter van vorm zal zijn. Hier in zullen in ieder geval de Moor- drechtboog en het Boogpark zijn vastgelegd. Over de overige on derdelen van het oorspronkelijke bestemmingsplan (de Nieuwerker- ker Dwarstocht en de Rijngouwe- lijnhalte) moet nog verder worden nagedacht. Het nieuw te vormen bestemmingsplan zal te zijner tijd weer ter inzage worden gelegd zodat mensen kunnen reageren op het gewijzigde plan. Doordat het huidige bestemmingsplan vervalt, zal de WVG in dit gebied komen te vervallen. Gezien de toekomstige bestemmingen van verkeer (Moor- drechtboog) en natuur (Boogpark) verwacht het college niet dat dit tot grote problemen zal leiden. In dieners van zienswijzen tegen het bestemmingsplan en bewoners van het gebied zullen middels een brief van de gemeente worden ge ïnformeerd over de wijzigingen. De commissie reageerde met zorg op de gewijzigde plannen omdat ze problemen verwachten met de ge meente Gouda. Kors van der Wolf van de VVD vroeg zich af of Gouda door deze plannen niet op de barri cade zal gaan staan. "Zij zullen het hiermee wel niet eens zijn", aldus van der Wolf. Ook het CDA maakte zich zorgen. "Bestaat nu niet het gevaar dat de gemeente Gouda zegt geef dat stuk grond maar aan ons want Moordrecht kan het niet. Wij ontwikkelen het wel?", vroeg Wouter Groenendijk aan het col lege. Wethouder Oomen stelde de commissieleden gerust: "Tijdens de bestuurlijke werkgroep, waar naast Moordrecht en Waddinxveen ook de gemeente Gouda zitting heeft is unaniem ingestemd met de huidige werkwijze." BSP Avisio City met naafdynamo, NEXUS-3 óf 7, AXA-Defender slot en anti-lek banden. vanaf 429,- Het juiste adres voor: Reparatie en onderhoud van fietsen, ATB en Race Verkoop van nieuwe fietsen In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 www.fietsfr/aor.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3