Zevenhuizen-MoerkaBMiilca» Gemeente MINISTER CRAMER BRENGT 24 MILJOEN MEE NAAR ZUIDPLAS HELSLOOT LEGT FUNOIE ALS WEIHOUDERNEER START GROOT ONDERHOUD N219 BUURTSP0RT VOOR TIENERS RAAD EN COMMISSIES EXTRA AVONDOPEN STELLING PUBLIEKS- ZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Aanvragen sloopveigunning: Verleende bouwvergunningen met onthef1 Verleende sloopvergunning Vergunningen pagina 4 Hart_van_Holland Dé krant voor de Zuidpias 10 juni 2009 Postbus 30. 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle nl dUtM Wt' V*l*A' f A Niei/uJerxert*. aan tien tjssel en Zeu-enk>u'<z.en-Moery,apelte <ie niet/we Gebeente Zj/ieiplas. Minister Jacqueline Cramer van Ruim telijke Ordening en Milieu heeft 24 mil joen euro uit het Nota Ruimtebudget beschikbaar gesteld voor de duurzame en klimaatbestendige inrichting van de Zuidplaspolder. Tijdens de Zuidplascon- ferentie 'Oogsten in de lente' overhan digde zij het bedrag aan Gedeputeerde Asje van Dijk van de provincie Zuid- Holland. Het geld is bestemd voorver- snelde aanleg van natte natuur in het deelgebied Restveen en Waterparel, voor duurzame en innovatieve glastuinbouw en voor experimentele, klimaatbesten dige woningbouw. Het grootste deel van het bedrag is bestemd voor versnelde grondaankopen in het gebied tussen Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel om nieuwe natte natuur te realiseren. Direct in de buurt ligt de Rode Waterparel, - nu nog agrarisch, maar straks een fraai waterrijk gebied met duurdere woningen. (Fotograaf Arenda Oomen) Van linksnaar rechts op de foto: wethouder Te Meij, gedeputeerde PZH dhr. Van Heijningen, minister Cramer, gedeputeerde PZH dhr. Van Dijk, en wethouder Dijksterhuis gemeente Waddinxveen. Met ingang van 9juni 2009 heeft ir. EWA Helsloot (CDA) zijn functie als wethouder neeigelegd. Dit laat hg in een brief aan de voorzitter van de gemeenteraad weten. Wethouder Helsloot is tot zijn besluit gekomen, nadat hij merkte niet meer het vertrouwen te genieten om als wethouder goed te functi oneren. 'Dan is het beter als de gemeente en ik uit elkaar gaan', aldus de heer Helsloot Wethouder Helsloot volgde oudwethouder S AA de Jong (CDA) op en werd op 3 juni 2008 benoemd. Op vrijdagavond 12 juni start de provincie Zuid-Holland met groot onderhoud aan de N219. Er wordt gewerkt op de Zuidplasweg in Zevenhuizen-Moerkapelle en op de Eerste Tochtweg in Nieuwerkerk aan den IJsseL De werkzaamheden nemen ongeveer vijf weken in beslag en zijn half juli gereed. Op doordeweekse dagen wordt er overdag tussen 7:00 uur en 18.00 uur gewerkt aan de parallelweg, en 's avonds en 's nachts tussen 2000 uur en 600 uur aan de hoofdrijbaan. In de weekenden (van vrijdagavond 22.00 uur tot maandagochtend 5O0 uur) wordt er 24 uur per dag gewerkt aan de rotondes. Bereikbaarheid Gedurende de werkzaamheden blijven de woningen en bedrijven aan de Zuidplasweg, de Eerste Tochtweg en de Onderweg bereikbaar. Bestemmingsverkeer kan zich melden bij de verkeersregelaars die bg de afzettingen staan en wordt door de verkeersregelaars langs de werkzaamheden geleid. Voor het doorgaande verkeer zijn omleidingen ingesteld. Deze zijn met borden op de weg aangegeven. Bedrijventerrein Het Nijverheidscentrum in Zevenhuizen is bereikbaar via de A12. Bedrijven terrein De Hooge Veenen blijft vanaf de N219 bereikbaar via de hoofdrijbaan of parallelweg, en voor verkeer komend vanaf de A20 via de Europalaan en de Westringdijk. Tijdens de weekendwerkzaamheden aan de rotondes wordt het verteer ook langs de werkzaamheden geleid. Hoewel de provincie er alles aan doet om de overlast zoveel mogelijk te beperken, is enige hinder onvermijdelijk De werkzaamheden Het asfalt is in slechte staat Na het aanbrengen van een nieuwe asfiltlaag op de hoofdrijbanen en de parallelwegen van de Zuidplasweg en de Eerste Tochtweg, wordt de weg ingericht volgens de nieuwste veiligheidsprincipes. De belijning op de weg komt er daardoor anders uit te zien en ook wordt om die reden de parallelweg langs de Zuidplasweg verbreed. Ook vinden aanvul lende werkzaamheden plaats, meer informatie is te vinden op wwwzuid-holland.nl/n219 Omleidingsweg Zevenhuizen Om de N219 dwars door gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle te ontlasten legt de provincie Zuid-HoÜand samen met onder andere de gemeenten Zevenhuizen- Moerkapelle en Waddinxveen van 2007 tot 2010 de Omleidingsweg Zevenhuizen aan. Het grootschalig onderhoud aan de Zuidplasweg en Eerste Tochtweg staat los van de aanleg van deze omleidingsweg. Overleg Bij de voorbereidingen van deze onderhouds werkzaamheden heeft de provincie steeds uitvoerig overlegd met de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Rotterdam, met de projectgroep van Omleidingsweg Zevenhuizen en met het Hoogheemraadschap en Rijkswaterstaat Op die manier is de uitvoeringsperiode zo optimaal mogelijk afgestemd met andere werkzaamhe den Meer informatie Op wwwzurd-holland.nl/n219 vindt u infor matie over het onderhoud aan de N219 tussen Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel. Op wwwn219.nl staat uitgebreidere informatie over de omleidingsweg Zevenhuizen Op 7 juni is Mazlum EJjango gestart met het organiseren van buurtsport aan het sportveldje aan de Lelietstraat in Zevenhuizen. Mazlum organiseert dit voor tieners van 10 t/m 14 jaar. Dit zal hij iedere zondagmiddag doen van 1330 tot 15.00 uur. De buurtsport is voor zowel jongens als meisjes bedoeld. Mazlum beschikt over een sporttas waarin allerlei sportattributen zitten. De tieners kunnen zelf aangeven wat ze willen doen. Voorbeelden van sporten die gedaan kunnen worden zgn: voetbal, trefbal, volleybal, hockey, badminton en tennis. Andere ideeën kunnen ook aangedragen worden bij Mazlum. Met het oog op de zomervakantie en het tijdig verlengen van reisbescheiden en overige documenten zijn er extra avondopenstel lingen van de afdeling Publiekszaken op de woensdagavonden: lOjuni 17 juni 24 juni van 17:00 uur tot 1930 uur. Commissie I Raad Commissie I Commissie II 15 juni (voortzetting) 16 juni 22 juni 23 juni De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 1930 uur. Bent u slechtho rend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maten, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt Op de agenda van commissie I onder andere: Voortzetting van de vergadering van 2 j uni 2009: Bestemmingsplannen Zuidpias. Het betreft de tweede discussieronde van de bestem mingsplannen deelgebied Zuidpias West en deelgebied Zuidpias Noord. Op de agenda van de raad onder andere: 1. Vragenuur: de door de fractie van Gemeen tebelangen gestElde vragen, inzake de facturering voor het ophalen van grofvuil en de beantwoording van het college van burge meester en wethouders. 2. Spreekrecht burgers. 3. Samenstelling college van burgemeester en wethouders: a. de brief van 5 juni 2009 van de heer ir. F.WA Helsloot inzake de beëindiging van zijn wethouderschap; b. de briefvan 29 mei 2009 van wethouder Helsloot inzake de keuze van een kunste naar voor het vervaardigen van kunstwer ken in het kader van de fusie. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van een kunstgrasveld en uitbrei ding kleedruimtes van de voetbalvereniging Groene- weg te Zevenhuizen. 5. Voorstel tot het vaststellen van het bestem mingsplan Zuidpias West 6. Voorstel tot het vaststellen van het bestem mingsplan Zuidpias Het Nieuwe Midden. 7. Voorstel tot het vaststellen van het bestem mingsplan Zuidpias Noord 8. Voorstel tot het aanwijzen van gronden waarop de artikelen 10-24,26 en 27 van de Wet voorkeursrecht gemeenten van toepas sing zijn voor gronden zoals aangegeven op de lijst van eigenaren en zakelijk gerechtig den Zuidplaspolder. In de periode van 27/5/2009 t/m 04/6/2009 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Kiiibbeïweg85,2761JC Zevenhuizen, sloop pluimveeschuur (SA/2009/0012) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 3 juni 2009 De Esdoorn 14,2761IWZevenhuizen, plaatsen dakopbouw (BR/2009/0013); Zuidplasweg 11,2761JKZevenhuizen, plaatsen bijgebouw (BR/2009/0009); Wollefoppenweg 95b, 2761DKZevenhuizen, vergroten schuur (BR/2009/0010) Beroep vergunningen met ontheffingen Tegen de afgegeven vergunning met ontheffing kunt u, als belangheb bende, op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na verzending van het besluit schriftelijk beroep aantekenen bij de Arrondissementsrechtbank sector Bestuursrecht, Postbus 20302,2500 EH 's-Gravenhage. Heeft u een beroepschrift ingediend en meent u dat de betrokken belangen zo zwaar wegen dat u de beslissing hierop niet kunt afwachten, dan heeft u de mogelijkheid om een voorlopige voor ziening te vragen bij de Voorzieningenrechter van de Arrondissements rechtbank sector Bestuursrecht Postbus 20302,2500 EH 'sGravenhage. Verzonden: 28 mei 2009 Vhetkade4tfm 10a, 2761 DVZevenhiüzen, sloop van vijf woningen en bijgebouwen (SA/2009/0007) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaar termijn bedraagt zes weten na toezending/uitreiking van het desbetref fende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de TOorzieningenrechter van de Rechtbank te 'sGravenhage Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergunning gewijzigd op grond van artikel 824 (Wm): J.ThM. Scholten: revisievergunning (12 juni 2008) voor een pluimvee houderij en een aannemersbedrijf op het perceel Knibbelweg 85 en 87 te Zevenhuizen. Dit besluit kunt u vanaf 11 juni tot en met 23 juli 2009 inzien hij de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle. Binnen deze termijn kunt u beroep tegen een besluit instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Een besluit blijft van kracht wanneer u beroep instelt tenzij u een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In beide gevallen moet u een bepaald bedrag (griffie recht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben ingebracht over een ontwerpbesluit belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbesluit belanghebbenden die redelijterwgs niet in staat waren hun zienswij zen in te brengen over een ontwerpbesluit. Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergunning ingetrokken op grond van artikel 825 (Wm): Marfix Beheer B.V: revisievergunning (9 juli 1997) voor een suiker- werkfabriek op het perceel Nijverheidstraat 2,2751 GR MoetkapeUe. Dit besluit kunt u vanaf 11 juni tot en met 22 juli 2009 inzien bij de ge meente ZevenhuizenMoerkapelle. Tijdens deze periode kunt u bezwaar indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 30,2760 AA Zevenhuizen. Een besluit blijft van kracht wanneer u bezwaar indient, tenzij u een voorlo pige voorziening aanvraagt bij de Voorzitter van de Afdeling bestuure- rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. In dat geval moet u een bepaald bedrag (griffierecht) betalen. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen (telefoon 018O637777I. Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak makenDeze bekendmaking, met bijbehorende stukken, staat ook op de website ran de Milieudienst Midden-Holland, wwwmilieudienstmiddenhollar.ciril Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4