DRIE GEMEENTEN VINOEN ELKAAR IN CULTUUR KARIN SL00TERS VOORGEDRAGEN ALS LIJSTTREKKER PVDA-ZUIDPLAS VEEL BRUIKBARE TIPS TIJDENS CURSUS SC00TM0BIEL RIJDEN DIER RETOUR DIEREN CENTRALE NEDERLAND pagina 7 Regio - "Het is heel mooi dat we dit met zijn allen kunnen doen." Patricia van Schaick is productieleider van 'De Culturele Zuidpias', een project van de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel in het kader van de fusie. door Geertrude Verweij "Het initiatief is in gang gezet door burgemeester Bonthuis van Nieu werkerk aan den IJssel. Hij heeft Kunstgebouw benaderd met de vraag hoe we cultuur kunnen inzet ten als bindend middel voor de drie dorpen die straks gaan fuseren." Kunstgebouw, de stichting voor kunst en cultuur in Zuid-Holland, werkt voor dit project samen met alle drie de gemeenten. Terugblikken en vooruitkijken "We willen enerzijds terugkijken naar de eigen identiteit van de dorpen. Dit komt tot uiting in de drie musicals die worden georgani seerd. Moordrecht begint binnen kort met de opvoering van Touw, daarna komt Zevenhuizen met Turf en als laatste Nieuwerkerk met Onder Nap. Anderzijds willen we vooruitkijken en door cultuur de binding tussen de dorpen leggen. Dat komt tot uiting in muziek en beeld, tijdens een grote eindmani- festatie waarin de drie gemeenten elkaar ontmoeten." Op zaterdag 30 mei werd het start schot voor De Culturele Zuidpias gegeven op een mooie locatie aan de Ringvaart, het verbindende wa ter van de drie gemeenten. Drie spinnen De aftrap werd uitgevoerd in aan wezigheid van vertegenwoordi gers van drie muziekverenigingen en drie belangrijke personen op cultureel gebied. "Corry de Klepper uit Nieuwerkerk, Margré van Gestel uit Zevenhuizen en Trudi Bos uit Moordrecht zijn de culturele spinnen in het web van de drie dorpen. Zij waren ook onze vertegenwoordigers bij de cultuur tafels." De cultuurtafels die in de drie in dividuele gemeenten gehouden werden, waren bedoeld om muzi kanten enthousiast te maken om mee te werken aan het muzikale deel van de eindmanifestatie."Erik de Reus zal de muziek speciaal voor deze gelegenheid componeren. Er hebben zich inmiddels meer dan tweehonderd muzikanten inge schreven. Erik gaat een compositie schrijven voor iedereen die mee doet. We verwachten dat we na de zomer kunnen beginnen met repeteren." Beeld en muziek Voor het beeldende deel van de eindmanifestatie is kunstenares Patricia van Schaick. Agnes den Hartogh bezig met het verzamelen van beeldmateriaal in het thema verleden-heden-toe- Regio - Een mix tussen jong en oud, man en vrouw en vertegenwoor digers van de verschillende kernen. Zo omschrijft de kandidaatstellings commissie van de Partij van de Arbeid de voorgestelde lijst voor de ge meenteraadsverkiezingen van de gemeente Zuidpias. Door Marlonneke Willemsen In opdracht van de ledenvergade ring bogen zij zich de afgelopen tijd over wie de gezichten van de partij zullen worden bij de komen de verkiezingen. Hierbij hebben zij gekozen voor een opvallende naam als lijsttrekker; de pas eenen twintigjarige Karin Slooters, raads lid uit Nieuwerkerk. De PvdA heeft er, volgens de voor zitter van de kandidaatstellings commissie Gerda Hekkert, voor ge kozen om de eerste tien plaatsen op de lijst in te vullen met zittende raads- en commissieleden. "Onze kandidaten beschikken over veel ervaring in de verschillende kernen en deze dossierkennis willen we graag behouden, zodat we straks een goede start in de gemeente Zuidpias kunnen maken. Verder hebben we geprobeerd om een mix te maken tussen jong en oud en man en vrouw. Bij de eerste tien zitten drie vrouwen. Dat hadden er wel iets meer mogen zijn, maar helaas hadden we niet meer vrou welijke kandidaten die op een der gelijke positie wilden staan. Maar we zijn natuurlijk heel trots op onze jonge, vrouwelijke lijsttrek ker, die volgens ons heel geschikt voor deze positie is." Dossierkennis vergroten Omdat ze op dit moment in Nieuw- Zeeland zit, kon Karin niet in leven de lijve bij de bekendmaking aan wezig zijn, maar via Skype en een webcam, kon ze vanaf de andere kant van de wereld alles volgen en met iedereen communiceren. Ze is erg blij met het vertrouwen dat ze van haar partij gekregen heeft. "Ik hoopte wel dat ik gekozen zou worden, want ik heb zelf aangege ven dit graag te willen, maar het is de commissie die de lijst samen stelt, dus dat was afwachten. Ik zal me tijdens de verkiezingsperiode natuurlijk honderd procent voor de partij inzetten. Ik heb ervoor ge zorgd dat ik het dan op mijn werk wat rustiger heb, zodat ik genoeg tijd heb om me voor te bereiden. Ik wil mijn dossierkennis nog ver der uitbreiden, veel met mensen in de gemeente praten en een aantal werkbezoeken doen." De leden beslissen Naast Karin bestaan de eerste tien kandidaten de lijst verder uit Ed Diersman uit Moordrecht, Piet Pols uit Oud Verlaat, Joke van Gelderen en Arjen Hazelebach uit Nieuwerkerk, Moogens Domela Nieuwenhuis uit Moerkapelle, Jo- han Helmer en Gerard Zweere uit Zevenhuizen, Loes van Huuksloot uit Nieuwerkerk en Elwin Hagens uit Zevenhuizen. Ook zij kijken er allemaal zeer naar uit om zich voor de nieuwe gemeente in te gaan zetten. Er zijn voorlopig bin nen de PvdA nog geen afspraken gemaakt over het wethouder- en fractievoorzitterschap. Dat wordt in een later stadium bepaald. Deze voorlopige lijst moet op 29 juni officieel worden vastgesteld door de ledenvergadering, samen met het verkiezingsprogramma van de partij. Lijsttrekker Slooters via de webcam vanuit 'down-udah'. Regio - Het ziet er zo makkelijk uit, rijden met een scootmobiel, maar in werkelijkheid zitten er nogal wat haken en ogen aan. Voor veel mensen is dit een redewn hun scooter te laten staan en zo een groot deel van hun mobiliteit in te leveren. Door Marlonneke Willemsen Dit werd ook geconstateerd door Piet Molenaar van Veilig Verkeer Nieuwerkerk. Vanuit zijn ervaring als rij-instructeur en eigenaar van een scootmobiel heeft hij beslo ten om deze mensen te helpen. Hij geeft praktijk- en theoriecursussen scootmobiel rijden. Oefenen bij de wipplank. Mevrouw Korenman heeft veel baat gehad bij de lessen van Mole naar. Dankzij de cursus kan vanuit haar huis in Dianthus overal naar toe. "Door mijn scootmobiel heb ik veel meer sociale contacten gekre gen. Ik heb dertig jaar getennist, maar daar moest ik helaas mee stoppen. Nu kan ik als het lekker weer is naar het tennispark rijden en bij mijn vriendinnen gaan kijken. Dat is heel gezellig en voor die tijd ging dat niet." Ze is erg enthousi ast over de opbouw van de lessen. "Eerst heb ik thuis uitgebreid theo rieles gekregen. Pas als je dat goed weet, mag je van Piet de weg op. Hij heeft echt engelengeduld." Een van de moeilijkste dingen vindt ze nog steeds het achteruit de bocht om. "Ik hoor dat veel mensen dit lastig vinden. Verder zijn er nog wat dingen waar je op moet let ten, die je je zonder de cursus niet realiseert. Als je bijvoorbeeld een holletje opgaat, moet je dat altijd haaks doen en niet schuin, anders val je om." Sinds de cursus maakt Korenman veel gebruik van haar scootmobiel. Molenaar biedt verschillende cur sussen aan voor scootmobielrijders. Het hele jaar door is er de moge lijkheid praktijklessen te volgen. Voor een eenmalige bijdrage van tien euro gaat Molenaar naar zijn cursisten toe, om hen in de thuissi tuatie les te geven. Aan het aantal lessen is geen maximum gebon den; Molenaar gaat net zo lang door totdat de cursist volledig met zijn scootmobiel kan omgaan. In samenwerking met de gemeente worden regelmatig theoriecursus sen gegeven in de Batavier in Nieu werkerk. Deze bijeenkomsten zijn ook toegankelijk voor inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle en Moordrecht. De volgende cursus op 12 juni is al helemaal vol, maar bij voldoen de belangstelling zullen er weer nieuwe data geprikt worden of geeft Molenaar de geïnteresseer den een persoonlijke theoriecur sus. Tenslotte verzorgt hij elk jaar een scootmobielparcours tijdens de sportdag voor volwassenen en kinderen met een beperking. Deze middag, die dit jaar op 27 mei werd gehouden, was wederom een groot succes. Het parcours be stond dit jaar onder andere uit een inparkeervak, een slalom en een wipplank. komst. Zij zal daarvoor ook samen werken met lokale kunstenaars. De precieze invulling van de avond is nog niet bekend. "We zitten nog in de fase waarin we met een artistiek team bezig zijn met verzamelen van ideeën. Het is een proces dat nog volop in ontwikkeling is." Ook over de locatie word nog na gedacht. Een datum is er wel: de eindmanifestatie wordt gehouden op zaterdag 14 november. "Het theater wordt belicht in de drie musicals. De eindmanifestatie zal worden beheerst door beeld en muziek. De bedoeling is dat men sen uit de drie gemeenten elkaar zullen vinden in cultuur." Vermist Rode poes, 1 jaar oud, Zijde Bos koop. Gevonden Gecastreerde geheel cyperse ka ter, grote kat, Moerkapelse Zijde Moerkapelle; Lapjespoes, wit met kleine rode, bruine en zwarte vlekken, Win gerd Waddinxveen; Cyperse poes, witte tenen voor, kousen achter, kin, bef, zes maanden oud, Schielandweg Nieuwerkerk; Cyperse kat, witte onderkant, bef, driehoek in gezicht. Zuidpla- slaan 456, Waddinxveen; Gecastreerde grijze kater, witte poten, kin, borst, onder neus, Puttelaan Boskoop; Ongecastreerde zwart met witte kater, Coenecoop Waddinxveen; Ongecastreerde zwarte kater, witte poten, bef, snuit, buik, staartpunt, Zuidkade Boskoop; Zwarte hond, kruising, reu, mist een stuk van het rechteroor, Zuid- plaslaan Waddinxveen. Ongecastreerde rood cyperse ka ter, geen wit, eerste Tochtweg Nieuwerkerk. Voor meer informatie: 0184- 661509 of www.dierretour.nl VERMIST Poes, schildpad, witte voeten en buik, Zuiddijk Boskoop; Kater, zwart, witte bef, buik en sokken, zwarte vlek op buik, le- plaan Waddinxveen. GEVONDEN Reu, kruising, zwart, mist stuk van oor, Zuidplaslaan Waddinxveen; Reu, shih-tzu x, zwart, met witte aftekeningen, geschilferde vacht, beschadigde ogen, Overslag Bos koop; Kater, zwart, witte snuit, poten en staartpunt, Zuidkade Boskoop; Kat, britse korthaar x, grijs-beige, schuw, Coenecoop Waddinxveen; Kater, zwart, witte bef, sokken voor, poten achter en wit naast neus, Coenecoop Waddinxveen; Kat, zwart, witte bef, sokken en snuit, Moerkapelsezijde Moerka pelle; Kat, cypers, fline kat, Moerkapel sezijde Moerkapelle; Kater, rood, zonder wit. Eerste Tochtweg Nieuwerkerk ad IJssel. Voor gratis registratie en infor matie: 0186-601199 of www.die- rencentrale.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 7