COLLECTEWEEK RODE KRUIS VAN START inpezonzZe/i /freer "IK LEG MIJN FUNCTIE ALS WETHOUDER NEER" 'AFFAIRE HACHMANG' WAS DE LAATSTE IN EEN SERIE MISSTAPPEN TOCH TRIADE ATO DIPLOMA VOOR SVEN VAN VUUREN TANGSOODO HUISHOUDELIJKE SPULLEN VOOR ROEMENIË Z E V E NHUIZEN-MOERKAPELLE SPELLETJESMIDDAG OP MOER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 juni 2009 pagina 9 In juni 2008 ben ik op verzoek van het CDA Zevenhuizen-Moerka pelle toegetreden tot college van B&W. Ik ben er ingestapt met als inzet om enthousiast en op basis van kennis en ervaring een aantal belangrijke dossiers tot een goed einde te brengen. En wel vóór de fusie op 1 januari 2010. In dat licht heb ik vele acties opgestart of voortgezet. Er is echter iets veran derd in Zevenhuizen-Moerkapelle. Meningen zijn belangrijker gewor den dan feiten. Die verandering leidt er toe dat ik mijn functie per 9 juni 2009 neerleg. Enkele dossiers die al jaren sleep ten heb ik versneld in uitvoering gebracht. Niet voor niets is tijdens de hevige regenbuien van afge lopen mei geen enkele straat in enige woonwijk van Zevenhuizen of Moerkapelle onder water ge lopen. Iets wat in 2008 nog wel gebeurde. In de groenvoorziening hebben we grote vooruitgang ge boekt. Door een inhaalslag in het onderhoud zijn tijdens de storm van enkele weken geleden alle bomen blijven staan. Na plaatsing van de hondenpoepbakken halen we nu 250 kilo poep per week op. Dat scheelt heel wat vieze schoe nen. We hebben een versnelling be reikt in de processen bij het voet bal, de tennis en de sporthal van Moerkapelle. Helaas bleek dit niet altijd binnen budget mogelijk te zijn. Daarvan heb ik de gemeente raad dan ook vooraf steeds op de hoogte gesteld. Financieel hebben uve de zaken goed op orde. Ook de al jaren verwachte verkeersvisie ligt nu voor. Intern heb ik de me dewerkers altijd op inhoud aange stuurd. Ook discussies met inwo ners, verenigingen en bedrijven heb ik gevoerd met het oog op een optimaal resultaat. De laatste tijd worden er echter te veel discus sies gevoerd over procedures, over meningen en OVER mensen. Ik ondervind dat aan den lijve, waar mij volstrekt ten onrechte verwij ten worden gemaakt over een selectieprocedure. Ik voer veel liever discussies over doelen, over feiten en MET men sen. Direct, in plaats van via ande ren of via de krant. Ik wens niet te oordelen over meningen zonder de feiten te kennen. Ik wens niet te oordelen over mensen zonder de mens zelf te kennen. In de ge meenteraad gebeurt dat echter wel en wel zodanig dat de feiten geweld wordt aangedaan. Het gevolg is een afrekencultuur, een cultuur die op dit moment abso luut ongewenst is. Op dit moment is een opbouwcultuur gewenst, een cultuur van samenwerking en daadkracht. Die cultuur ontbreekt en dat strookt niet met mijn koers, waarin ik slechts een korte tijd heb voor het bereiken van concrete za ken in het belang van de inwoners van uw gemeente. Frank Helsloot Zevenhuizen-Moerkapelle - Na de affaire Heemskerk, en het kunst grasakkefietje, bleek de onduidelijkheid rond de aanbesteding van het fusiekunstwerk aan kunstenaar Hachmang de spreekwoordelijke drup pel. Wethouder Frank Helsloot stapte op. Een logisch gevolg, menen verschillende raadsleden. Verwijten van Helsloot dat er in de gemeente 'een afrekencultuur' zou bestaan werpen zij echter verre van zich. Jacco Vroegop (VVD) Elwin Hagens (PvdA) Wat me opvalt aan de verklaring van de heer Helsloot is het ont kennende en het zichzelf niets verwijtende karakter. Zijn aftre den is meer dan noodzakelijk en echt zijn eigen schuld. Er heerst in Zevenhuizen-Moerkapelle zeker geen afrekencultuur. Hij is degene die feiten heeft geprobeerd te ver doezelen en ons een andere waar heid heeft willen laten zien. Dat er meningen zijn over mensen en geen communicatie met mensen is ook een onterechte bewering. Helsloot heeft kansen genoeg ge had eerlijk te zijn en open kaart te spelen. Iemand heeft het vertrou wen tot het tegendeel bewezen is Helsloot heeft het vertrouwen geschaad. Hij heeft de raad en het college onjuist, onvolledig en te laat ingelicht. Dit is een politieke doodzonde en mag niet zonder consequenties blijven. Helsloot mag natuurlijk iemand voor een kunstproject aandragen, maar had toen direct de handen van het proces moeten aftrekken. Hij had moeten stimuleren dat meerdere kunstenaars zouden kunnen mee dingen. Dit is niet gebeurd. Het is een triest verhaal en was totaal onnodig geweest als Helsloot di rect open kaart had gespeeld, an deren de kans had gegeven en zelf niet meer had geïntervenieerd. Dick Bac (SGP) Het lijkt erop dat de heer Helsloot in zijn eigen zwaard is gevallen. Met deze reactie doet hij precies wat hij de raad verwijt: praten óver mensen en niet mét hen. Helsloot is beschadigd geraakt door en opeenstapeling van mis stappen die ieder afzonderlijk niet zo erg zouden zijn, maar bij elkaar opgeteld het vertrouwen in hem hebben doen afnemen. Over de aanbesteding van het kunstwerk kwam steeds een nieuwe lezing over de gang van zaken naar boven. Dan vraag je je op een gegeven moment wel af wat de waarheid nu eigenlijk is. Ook is de wethouder niet hele maal zonder kleerscheuren uit de Heemskerk-affaire gekomen. Tel daar het kunstgras van VV Groe- neweg bij op en de affaire rond kunstenaar Hachmang wordt de druppel die de emmer doet over lopen. Kijk, dingen kunnen tegenzitten en een mens laat weieens wat steken vallen maar er spelen nu wel heel veel dingen tegelijk. De heer Helsloot heeft in ieder geval goed aangevoeld dat hij het vertrouwen van de raad kwijt is. Uit zijn persoonlijke reactie blijkt helaas dat hij niet inziet waar hij de fout is ingegaan. De aanbeste ding van het kunstwerk is uiterst Martien Zijderhand (Gemeentebelangen) Onbegrijpelijk, die reactie van de heer Helsloot! Er is diverse keren met hem gesproken omdat wij andermaal de feiten niet van hem kregen. Als hij veertien dagen geleden nog zijn verontschuldi gingen aanbood wegens het niet volledig informeren van de ge meenteraad, begrijp ik niet dat hij onzorgvuldig gegaan en op vra gen vanuit de raad kwamen ie dere keer andere antwoorden: hij kende de kunstenaar niet echt, la ter bleek dat ze in dezelfde straat woonden en nog later dat ze bijna buren zijn. En dit is het enige akkefietje niet. Zijn rol in de affaire Heemskerk, toen hij aanvankelijk de handels wijze van Heemskerk met betrek king tot de Wvg op diens perceel niet veroordeelde was natuurlijk ook uiterst bedenkelijk. Hij heeft een motie van wantrouwen toen overleefd. Op dat moment was hij het vertrouwen van mijn fractie al kwijt. In zijn brief doet Helsloot het voorkomen alsof er dankzij hem geen overstromingen meer zijn en dat hij persoonlijk de groenvoor ziening op orde heeft gebracht. Dat is onzin, dat beleid is onder zijn voorganger Siem de Jong al ingezet. nu met verwijten komt dat uitge rekend de raad niet met betrokke nen spreekt. De aantijging dat er in Zevenhui zen-Moerkapelle een afrekencul tuur heerst is volstrekt niet waar. Ik ben zelf jarenlang wethouder geweest in deze gemeente en het is niet altijd makkelijk, maar zaken worden hier niet op de man ge speeld en het debat wordt altijd op punten gevoerd. Wat betreft de wapenfeiten die de wethouder aanvoert, tja daar is hij voor aangesteld. Dat hij zijn werk heeft gedaan, is voor de dis cussie niet zo spannend. Ik denk dat de heer Helsloot er verstandig aan heeft gedaan af te treden. Er lag al een motie van wantrouwen klaar namens mijn fractie en die van de Partij van de Arbeid die we op de volgende raadsvergadering zouden hebben ingediend. Dat zou en stevige dis cussie zijn geworden. Zevenhuizen-Moerkapelle - De enige voor wie de 'affaire Hach mang' geen gevolgen heeft, is kunstenaar Jos Hachmang zelf. De gemeente laat weten dat de gang van zaken rond de aanbesteding geen aanleiding is het gunnen van de opdracht ter discussie te stel len. Triade, de drie beelden betrekking hebben op het veen, de polder en het water zullen gewoon worden vervaardigd. Ook raadsleden lijken niet van zins Hachmang te prijs te laten betalen voor de fouten in de procedure. "Hij heeft een heel aardig product afgeleverd. Daar verandert het aftreden van wet houder Helsloot niets aan", aldus SGP-fractieleider Dick Bac. Moerkapelle - Stichting Jeugd werk Zuidpias organiseert in sa menwerking met peuterspeelzaal Het Hobbelpaard voor woensdag 17 juni van 14.00 tot 16.00 uur een spelletjesmiddag voor peuters en kleuters (tot en met groep 2) op het plein voor dorpshuis Op Moer. De kinderen kunnen aan de slag bij de bibberspiraal, de limonadekoe en ezeltje klik. De toegang is vrij. Zevenhuizen - Uit handen van de voorzitter van de ATO ontving Sven van Vuuren afgelopen zater dag het diploma voor Tangsoodo instructeur. Sven mag nu assiste ren bij het lesgeven en extra trai ningen verzorgen voor de jeugd. Bij veel sportscholen, clubs en verenigingen schort het aan ge diplomeerd kader. In Van Vuuren vindt TimmersSport&Fitness een gedegen, enthousiast persoon die zijn sportbeleving graag op anderen wil overbrengen en aan gegeven heeft hiertoe in staat te zijn. Moerkapelle - Het magazijn van SKR aan de Herenweg 51 puilt momenteel uit van ontvangen kleding en schoeisel. Met het oog hierop heeft de organisatie be sloten de kledinginzameling te beëindigen na zaterdag 20 juni. Hetzelfde geldt voor de inzame- ing van bedden. Van een grote hotelketen heeft de SKR ruim 150 eenpersoonsledikanten, compleet met matras, gekregen. Nóg meer kleding en ledikanten zou voor de SKR het huren van een extra vrachtwagen betekenen wat resul teert in een kostenpost van circa 2500 euro. Bovendien heeft men nu meer dan voldoende kleding en ledikanten ingezameld voor de ruim 850 gezinnen die in novem ber bezocht zullen worden. Nog wel welkom zijn op de zater dag van 9.00 tot 12.00 uur en op de maandag van 19.00 tot 21.00 uur, dekens, lakens en slopen, hand- en thee doeken, kinder- en wandelwagens, reiswiegjes, kinderbadjes, -stoelen en boxen; borden, kop en schotels en bestek alsmede lappen stof, naaigerei en naaimachines. Voor andere artikelen kan men eerst even contact opnemen. Voor meer informatie: 06-55395715 of www.skrmoerkapelle.nl. Regio - De collecteweek van het Rode Kruis start op 14 juni. Duizenden vrijwilligers gaan in heel Nederland met de collectebus langs de deur, waarvan vijftig in Zevenhuizen-Moerkapelle. De opbrengst van de col lecte gaat naar activiteiten van de afdeling. Om de activiteiten zoals opleidingen voor vrijwilligers en activiteiten voor ouderen mogelijk te maken is veel geld nodig. Rode Kruis afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle organiseert opleidin gen EHBO voor vrijwilligers en reani- matielessen voor inwoners van de gemeente. Ook worden er gezellige middagen georganiseerd voor ou deren en zijn de vrijwilligers actief met de vakantieweken van het Rode Kruis voor ouderen en hulpbehoe venden. In samenwerking met de gemeente worden ook vrijwilligers ingezet tijdens rampen en calami teiten. Het Nederlandse Rode Kruis helpt direct Het Rode Kruis komt op voor chro nisch zieken en gehandicapten en is sinds jaren actief om eenzaamheid te bestrijden. Ruim 18.000 vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis hel pen eenzamen, chronisch zieken en gehandicapten met huisbezoeken, oppashulp, internetles en het opzet ten van telefooncirkels. Jaarlijks ge nieten zo'n 6.000 gasten van aange paste vakanties op het vakantieschip J. Henry Dunant of in één van de Rode Kruis-vakantiehotels. Mensen in nood, na rampen en calamiteiten, kunnen rekenen op directe hulp van het Nederlandse Rode Kruis. Voor het Rode Kruis zijn 340 afdelingen in het land actief, met in totaal 33.000 vrijwilligers. Ook internationaal zet het Nederlandse Rode Kruis zich in voor de meest kwetsbare mensen.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9